P2P v (d)fenil-2-propanol?

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Tema je zelo zanimiva tudi zame, čeprav z drugačnega vidika. Rešitev racemične proste baze metamfetamina je mogoče opraviti brez topila s pomočjo moje najljubše spojine (nasmešek):
O,O`(+)-dibenzoil-d-vinska kislina v dobrih izkoristkih. (80-85% ).

Vendar sem želel vprašati, ali ima kdo izkušnje s tako imenovanim postopkom RRR. RRR je kratica za resolution-racemisation-recycling, za ponovno racemizacijo neželenega l-izomera nazaj v racemično zmes 50:50. Pri tem se uporablja majhna količina radikalnega iniciatorja, kot je AIBN, in vir tiilnih radikalov (tj. metil tioglikolat). Na ta način lahko z večkratnim izvajanjem postopka povečamo izkoristke s teoretičnih 50 % na več kot 90 %. Doslej nisem našel nobenega razumnega zapisa postopka.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Katero dibenzoil vinsko kislino uporabljate za cepljenje cas? Ali gre za tekoči ali kristalni del? Ali lahko to podrobno razložite? Strinjam se s to metodo. Mislim, da je boljša od vinske kisline. Hvala.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Da, o,o-dibenzoil-d-vinska kislina je edina, ki je v literaturi navedena kot delujoča za kiralno razreševanje meta po običajnem postopku. Poiščite "dutch resolution" (nizozemska resolucija) za opis načina izvedbe. Navadna vinska kislina ne kaže ločitve. Postopek, ki naj bi deloval na podlagi razlik v topnosti, deluje po popolnoma drugačnem načelu in lahko deluje ali pa tudi ne. Ne vem.
Dolgoročno bo vsaka kiralna sinteza bolj koristna, o tem ni dvoma.
Vsakdo, ki namerava uporabiti AIBN, bi se moral zelo dobro informirati o tem, kako ravnati s to snovjo, saj je precej neprijetna.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
To morate vedeti....

Optična ločljivost N-metilamfetamina prek tvorbe diastereoizomernih soli z 2R,3R-O,O´-Di-p-toluoiltartarinsko kislino
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI IN ELEMÉR FOGASSY
Oddelek za organsko kemijsko tehnologijo, Tehnična univerza v Budimpešti, Budimpešta, Madžarska
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Nizozemska resolucija in veliko drugih stvari v zvezi z vsem tem dobro razloženo:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Resolucije rakematov s kristalizacijo
Aditivi in odtrgavanje
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 351
Top