Sinteza fenilacetona (P2P) iz benzaldehida z butanonom

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
da, 10L GAA
 

situ1988

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Kakšna koncentracija GAA
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Samo z 99 % čistim GAA od koder koli in to je tisto, kar uporabljate
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Mislim, da me v resnici zanima stohiometrija te reakcije. V drugih zapisih o bayer-willigerjevi reakciji ne najdem te ogromne količine GAA. Ali mi lahko kdo pomaga z utemeljitvijo? Res sem zelo blizu temu, da bi to poskusil, vendar je količina GAA problematična.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
ta količina Gaa je veliko in moja najboljša domneva o tem, zakaj, je ta, da je priprava perocetne kisline in situ (med reakcijo) in brez katalizatorja neučinkovita, zato kemik prekomerno kompenzira, da bi pomagal pri tem, prav tako se tu kot topilo uporablja Gaa
če perocetno kislino pripravite nekaj dni prej in preverite vsebnost razpoložljivega kisika, boste verjetno dobili boljše rezultate. Kot rečeno, sem videl, da so to metodo uporabljali profesionalci in dobili v najboljšem primeru le 35 do 65 % končnega izdelka, zato bo neizkušeni kemik verjetno dosegel še slabše rezultate, novinec pa bo verjetno neuspešen ali se še huje poškodoval. Priporočam branje in učenje ter začetek z majhnimi koraki.
Prepričajte se, da ste temeljito očistili končano reakcijsko mešanico na koncu vsakega koraka, Ne presegajte -5c pri aldolni kondenzaciji pustite mek/benzaldehid mešati čez noč v hladilniku po uplinjanju.
pri Bayerjevem vilagerju ne presegajte 60c. in raziskujte druge oksidante, ker sem z drugim dobil boljše rezultate.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Mogoče bom poskusil z oksonom, če je izkoristek tako visok! Prebral sem tiste forume thevespiary/hive in zdaj se bom ravnal po teh navodilih, ker v teh navodilih tukaj tega nisem uspešno naredil.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ali lahko res destiliram P2P pri običajnem atmosferskem tlaku, ne da bi pri tem uničil P2P?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Glede na članke, ki sem jih prebral, lahko to storite, vendar bo izguba pri izkoristkih velika. Nekateri članki pa navajajo, da se bo P2P razgradil, še preden bo dosežena temperatura.

Destilacija s paro je videti preprosta in čista.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Torej vam je všeč destilacija eteričnih olj s paro? Ker nimam takšne naprave, ki jo prikazujejo v videoposnetku tukaj.
Prečiščeno eterično olje P2P z vodo prelijem v 500-mililitrsko erlenmajerico in eterično olje P2P pride skupaj z vodnimi parami, vendar se seveda ne zmeša, nato pa sledi ekstrakcija?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Prvič izvajam to peracetično oksidacijo z nevtralizirano raztopino in v zgornji plasti je neka rdečkasto oranžna plast, ki se po mojem mnenju z urami oksidacije vedno bolj povečuje. Temperaturo vzdržujem na približno 55-60 C, vendar je vse težje vrteti in mešati z rokami (magn. mešalka je mrtva), ker je zgornja plast tako debela.
Kaj za vraga počnem tukaj. Mehurčki se delajo, da. Mislim, da mi perocetna kislina prvič deluje, ker sem jo pred tem 3,5 dneva hranil v omari in raztopino nevtraliziral. Ali mi lahko kdo razloži, kaj se dogaja? Ali sem v redu? To je približno eno uro po osmi uri.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Ne bi lagal, če bi rekel, da o oksidaciji BV ne vem skoraj ničesar.

Trenutno opravljam raziskave za povečanje izkoristkov med oksidacijo, preden kar koli poskusim. Do zdaj sem najbolje razumel, da je razlog za to, da izkoristki ostanejo okoli 35 %, količina vode v reakcijski masi med oksidacijo.

Kar zadeva destilacijo, da. To je podobno destilaciji eteričnih olj. Predvidevam, da jo je mogoče izvesti na način, ki ste ga navedli, vendar bo trajalo predolgo. To vsekakor ni praktično. Pri refluksiranju (vrenju) P2P mora biti volumen zunanje pare večji od volumna pare v reakcijski bučki, v kateri se refluksira P2P. Zahtevano količino pare lahko dobite s tlačnim loncem.

Vsekakor pa ne potrebujete ničesar posebnega, kot je tlačni lonec. Za to je dovolj preprosta namestitev.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Opazil sem, da sem iz 55 gramov MPB dobil 30,5 grama acetoksifenilpropena, ko sem naredil peracid, ne "in-situ", ampak sem ga najprej naredil tako, da sem primerjal natančne mole, in pustil peracid v zaprtem prostoru 3,5 dni, seveda s katalizatorjem H2SO4. Nato sem raztopino nevtraliziral z natrijevim bikarbonatom na pH:7. To so triki za pridobitev vsaj spodobne količine acetoksi. Ne pustite se preslepiti tistim "in-situ" pripravkom, če ga pripravljate v obsegu 10-50 gramov.
 
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Aldolova kondenzacija.

Navodila za to so v poglavju Organske reakcije



Zdi se, da se ta zapis bolj ujema s tem, kar vidim. Ali je kdo dejansko poskušal ekstrahirati s topilom iz organske plasti. Uporaba kloroforma ne bo delovala, ker se meša z organsko plastjo. Če nisem česa spregledal, je treba zapis preizkusiti in spremeniti.

Ali je kdo že poskusil ta sintetizator.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
V REDU. Samo segrevajte benzhid in MEK s klorovodikovo kislino približno 3-5 ur. Temperatura: 90-110 C.
Samo zahvalite se mi. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Vse skupaj s tekočino in kristali prenesem v posodo pirex in malo 96-odstotnega etanola ter segrejem, tako da vsa snov preide v tekočo obliko. Ko etanol zavre, iz zmesi odstrani dodatno vodo. Nato jo dam nazaj v zamrzovalnik v 100-mililitrski merilni bučki. V merilni bučki v zamrzovalniku naj ostane en dan.
Vsi stranski proizvodi (temna tekočina) so nato v zgornji plasti in jih zlijem v odtok. Nato bučko malo segrejem in skoraj vedno se na dnu merilne bučke ustvari plast vode. S pipeto izsesam vodo in jo ponovno postavim v zamrzovalnik za približno en dan. V zgornjem sloju se ponovno tvori stransko olje. Spet v odtok. Zdaj bi morali imeti kristale, ki se pri sobni temperaturi ne utekočinijo. Morda je malo podoben gnojku, vendar je to to, kar je.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Tališče metilfenilbutenona je: 13,04 °C, sobna temperatura pa je približno 22 °C, vsaj pri meni
v mojem stanovanju, tako da je tako. In končno sem našel tališče, ker sem se tudi sam spraševal o tem.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
In moj prvi odgovor za vas je dober način, da iz teh kristalov odstranite vse stranske reakcije.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Zato se uporabi toplota, da se odvečno topilo izkuha, nato se pusti, da se ohladi, da pride do kristalizacije. Ali menite, da je mogoče nadaljevati z Baeyerjevo vilinsko reakcijo brez kristalizacije MPB?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Lahko ga tudi destilirate iz svoje mešanice raztopin. Nekdo je rekel, da preprosto destilirajte vse, kar destilira pri 150 C in manj, ter jih zavrzite. Metilfenilbutenon pri normalnem tlaku destilira pri 270-300 C. To rumeno obarvano olje lahko uporabite v Baeyer-Willigerjevem aparatu, to je isti MPB, vendar v drugačni obliki. Tega nisem storil, vendar bodo tudi moji kristali tukaj postali kaša. Poletje je in tališče je okoli 13-14 C. Če je temperatura v mojem stanovanju okoli 22 C, potem ...
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
imel sem tudi termometer, tako da je bil razdeljen na pol, bilo je zelo smešno😂
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ko sem govoril po telefonu, sem si ogledoval svojo novo opremo. Samo vzel sem jo in *snap!*. Oh, to je bil moj novi termometer. BIL je. :)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Obstaja možnost destilacije izdelka s paro. Kaj imam v mislih s katranom, boste videli, ko boste prišli do ekstrakcije. Ali uporabljate kloroform ali DCM?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ne razumem, zakaj za ekstrakcijo ne uporabljate različnih topljencev. Preprosto poglejte, kako se bo molekula raztopila v različnih topilih, in izberite raztopino, ki vam najbolj ustreza. Smh ..
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Pozdravljeni vsi !

To sintezo sem poskusil dvakrat in tukaj je moj zaključek glede te sinteze.

Prvič, še zdaleč nisem izobražen kemik, zato je treba moje besede jemati z rezervo. Lahko me popravite.

Reakcije in mehanizmi so rezultat mojih raziskav in mojega razumevanja sinteze, zato so tudi odprti za kritiko.

Videl sem le, da je o tej temi razpravljalo že veliko ljudi, zato upam, da moj prispevek ne bo odveč. Tudi povezava na koncu mojega prispevka je že bila objavljena na to temo. Oprostite, če se iz mojega prispevka ne boste ničesar naučili.


Korak 1: prečkanje aldolske kondenzacije :
Običajno pri tej reakciji uporabimo majhen presežek MEK, ker se ketoni lahko samokondenzirajo, vendar je ta reakcija termodinamsko uničljiva in bo v literaturi, ki sem jo uspel najti, izvedena do največ 5 %. Kljub temu lahko benzaldehid v skladu s tem dokumentom reagira s končnim produktom, kar bi močno zmanjšalo izkoristek, zato se uporabi presežek MEK, da se zagotovi, da benzaldehid reagira s pravo molekulo. (Poleg tega po navedbah istega dokumenta destilacija med prečkano aldolno kondenzacijo in Baeyer-Villigerjevo oksidacijo ni koristna, saj stranski produkti med Baeyer-Villigerjevo oksidacijo ne reagirajo in jih je mogoče odstraniti z naslednjo destilacijo). Spraševal sem se, ali ne bi bilo bolje benzaldehid dodajati po kapljicah, s čimer bi zagotovili presežek MEK in tako preprečili, da bi benzaldehid reagiral z novo nastalim produktom. Ker aldolska samokondenzacija ketonov ni zelo ugodna, je takšen postopek morda boljši za izkoristek. Vendar je treba, kot sem rekel, moje trditve preveriti.

Kot katalizator lahko za aldolne reakcije običajno uporabimo kislino ali bazo. Predvidevam pa, da tukaj uporabljamo kislino, da bi se izognili Cannizzarovi reakciji, ker benzaldehid ni enolizabilen. Z uporabo kislega katalizatorja namesto enolata tvorimo enol.

Kot kislinski katalizator sem pri prvi reakciji poskusil z močnim dodatkom koncentriranega H2SO4, pri drugi pa sem ga dodal le nekaj kapljic. Razlika, ki sem jo opazil med njima, je bila, da se je ob prevelikem dodatku H2SO4 produkt polimeriziral, zaradi česar je bila destilacija skoraj nemogoča.

Prekrižana aldolna kondenzacija vodi do 3-metil-4-fenil-3-buten-2-ona.

Za Baeyer-Villigerjevo oksidacijo sem želel poskusiti s perboratom ali natrijevim perkarbonatom. Edina težava, ki sem jo videl pri uporabi natrijevega perkarbonata, je bila, da bi reagiral z GAA in ga postopoma nevtraliziral. In res je to precej slaba zamisel, saj sem jo preizkusil v majhnem obsegu. Perkarbonat se težko raztaplja in potrebuje medij, ki vsebuje malo več vode. Ko je to opravljeno, je treba paziti, da se ne sprosti preveč CO2. Perocetna kislina se tvori in situ in reagira s 3-metil-4-fenil-3-buten-2-onom. Da bi se moj perkarbonat raztopil, sem dodal malo H2O2. Če nimate 50 % H2O2, ne izgubljajte časa s to sintezo. In to je moj zaključek. Čeprav se zdi ta sinteza privlačna, je dolgočasna in zamudna, zlasti z vsemi temi vakuumskimi destilacijami (poskusil sem tudi brez njih, deluje, vendar vodi k delu z visokimi temperaturami in na ta način mi je celo uspelo uničiti izdelek!) Zato bi vsakomur svetoval, naj se odloči za drugo metodo sinteze. Na koncu mi je uspelo dobiti želeni izdelek, vendar po mojem mnenju ne dovolj, da bi upravičil celoten postopek. Tistim, ki želijo izvedeti več, priporočam, da si preberejo članek, poiščejo "Two dogs aldol", se seznanijo z mehanizmi aldolne reakcije, Baeyer-villigerjeve oksidacije in hidrolize estrov.



 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Presežek MEK deluje tudi kot topilo pri reakciji (razen tega, kar ste zapisali). Izpust produkta brez destilacije je mogoč po razredčenju z vodo (odvečni MEK in druge nečistoče) in ekstrakciji usedline v obliki olja. Olje se po rekristalizaciji z etanolom dobro kristalizira v vmesni produkt. Na tej stopnji dobimo izdelek prve stopnje brez zapletenih manipulacij (ni treba ekstrahirati kloroforma, na splošno pa je treba tehniko v tej temi nekoliko popraviti). Hidroksida ne moremo uporabiti, saj bi zaradi tega dobili še en stranski produkt.
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
William D. Ali lahko pls pls razložite postopek pridobivanja kristalov MPB brez izvajanja vakuumske destilacije. Sledil sem predlaganim korakom, vendar se mi zdi, da mi ne more uspeti. Opral sem, nevtraliziral, raztopil v etanolu in zamrznil, vendar iz nekega razloga ne vem, zakaj se moj kristal pri sobni temperaturi utekočini. Kaj delam narobe pri tem postopku? Ali lahko nadaljujem z Baeyerjevo villigerjevo reakcijo brez ekstrakcije kristala? Hvaležen vam bom za vaš izkušeni prispevek.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Sedaj delam, prvič samo perocetno kislino najprej. Za dosego ravnovesja bo potrebovala 5-7 dni.
Zato počakam do petega dne in nadaljujem s 55 g MPB + 200 ml:s GAA kot topilom.
Vse korake je mogoče najti na Rhodium-site.
 

Y12

Don't buy from me
New Member
Joined
May 22, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ali je mogoče, da ne uporabimo vakuuma, temveč za saperacijo kloroforma iz intermediata/proizvoda uporabimo običajno destilacijo, ker se BP obeh tako razlikujeta. za zadnje čiščenje P2P pa uporabimo parno destilacijo.
 

situ1988

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko kateri od kuharskih mojstrov poda navodilo, kako pripraviti 100 g pridelka?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
V erlenmajerico samo dajte več reagentov. Preprosto.
 
Top