Sinteza fenilacetona (P2P) iz benzaldehida z butanonom

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
ali je mogoče nadomestiti kloroform?
 

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
yh vem, 2 leti pozno, ampak yh, tako kloroform je res enostavno sintetizirati, poglej nekaj na ytb, boš videl
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Mislim, da me v resnici zanima stohiometrija te reakcije. V drugih zapisih o bayer-willigerjevi reakciji ne najdem te ogromne količine GAA. Ali mi lahko kdo pomaga z utemeljitvijo? Res sem zelo blizu temu, da bi to poskusil, vendar je količina GAA problematična.
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
S to sintezo sem se ukvarjal že dlje časa. Delam z natrijevim perboratom in sam sintetiziram natrijev perborat. In ga razbijem na koščke, oksidacijo pa razporedim na 12 ur.
1 GR MPT= 3,5 ML GAA +2,5 GR PSB+2 ML ACETONA Upam, da so blizu dobri dnevi.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
ta količina Gaa je veliko in moja najboljša domneva o tem, zakaj, je ta, da je priprava perocetne kisline in situ (med reakcijo) in brez katalizatorja neučinkovita, zato kemik prekomerno kompenzira, da bi pomagal pri tem, prav tako se tu kot topilo uporablja Gaa
če perocetno kislino pripravite nekaj dni prej in preverite vsebnost razpoložljivega kisika, boste verjetno dobili boljše rezultate. Kot rečeno, sem videl, da so to metodo uporabljali profesionalci in dobili v najboljšem primeru le 35 do 65 % končnega izdelka, zato bo neizkušeni kemik verjetno dosegel še slabše rezultate, novinec pa bo verjetno neuspešen ali se še huje poškodoval. Priporočam branje in učenje ter začetek z majhnimi koraki.
Prepričajte se, da ste temeljito očistili končano reakcijsko mešanico na koncu vsakega koraka, Ne presegajte -5c pri aldolni kondenzaciji pustite mek/benzaldehid mešati čez noč v hladilniku po uplinjanju.
pri Bayerjevem vilagerju ne presegajte 60c. in raziskujte druge oksidante, ker sem z drugim dobil boljše rezultate.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Vendar imam vprašanje. Še enkrat. Ker se tudi jaz učim, in to je, mislim, da 23 do 24:th poskus! :)
Vprašanje se glasi: zdaj izvajam bazno hidrolizo acetoksifenilpropena v P2P.
Ko se hidrolizacija konča, je treba raztopino nevtralizirati. GAA mi je zmanjkalo. Ali lahko za nevtralizacijo raztopine uporabim mravljinčno kislino ali celo klorovodikovo kislino?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Sintetiziral bom okson tako, da bom nevtraliziral Carovo kislino. Toda kot topilo je treba uporabiti DMF, ki je v moji državi zelo drag. Morda lahko uporabim metodo s peroksidno kislino, ki ste jo omenili.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Ni vam treba uporabljati ledene ocetne kisline. Uporabite lahko beli kis iz trgovine.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Deloval je, nevtraliziral sem ga z mravljinčno kislino. Zdaj destiliram etilacetat iz mešanice etilacetata/P2P.
Nato ga bom očistil in ponovno ekstrahiral z etil acetatom, ker lahko z atmosferskim tlakom ponovno destiliram etil acetat, v bučki pa ostane moj P2P.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Moj acetoksifenilpropen je bil popolnoma čist, tudi ko sem ga poskušal oprati z vodo, se ni odtrgala nobena umazanija. Tudi izkoristek je bil najboljši do zdaj. Perocetno kislino se res splača izdelati ločeno in jo pred uporabo pustiti vreti 3 dni.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Ali menite, da je P2P nato dovolj čist za izvedbo Leuckartove reakcije?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Če ga ne morete destilirati, vendar je P2P videti čist kot sončnično olje, ne vidim razloga, da ga ne bi poskusili.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Opazil sem, da moj P2P ni topen v etil acetatu, ampak v ksilenu. Tako sem prvič zares naredil acetoksi in P2P. Zdaj je moj P2P v ksilenu. Ksileini imajo vrelišče približno 138-140 C. Torej, če destiliram te ksilene iz moje raztopine P2P pri atmosferskem tlaku. Poskusil bom z Leuckartovo reakcijo. Spraševal sem se, zakaj moj Leuckart ni deloval, in tu se skriva odgovor. Tisti zadnjič nisem imel niti P2P.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Učitelj, kako lahko dosežem tako vakuumsko stopnjo
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Učitelj, če si ne želite toliko in ga želite skrajšati na eno petino, ali vam lahko še vedno uspe? To pomeni, da so vsa gradiva skrajšana na eno petino
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Svoj P2P sem dvakrat opral, a je še vedno rdeče obarvan, ko se ves (~20 ml) nahaja v merilni bučki.
Ko je bil v moji pireksovi posodi, je bil prozorne barve, ko pa je bil zataknjen v instrumentu, ki sem ga jemala ven, je bil rumeno obarvan.
Ali je to normalno? Je v obliki olja, vonj pa je zelo podoben medu.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Ko uvedem vodikov klorid, tudi ta postane rdeč
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Ko sem si ponovno ogledal videoposnetek o destilaciji s paro P2P, ki je na tem mestu. Opazil sem, da je nečisti P2P videti natanko tako kot moj. Torej ga moram samo destilirati, ker nočem, da mi spodleti pri Leuckartovi reakciji, saj je ta MEK + benzaldehid do P2P veliko dela. VELIKO. Destiliral bom pri normalnem atmosferskem tlaku. Na enem od priljubljenih forumov sem opazil veliko kemikov, ki so govorili, da so P2P destilirali pri normalnem tlaku, brez kakršnih koli težav. Stric Fester, katerega knjige berem, pravi, da se bo razgradil, vendar je čas, da poskusim.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Svojega P2P nisem destiliral, saj mi je z zadnjim pranjem (3 pranja) ostalo 3,6 g P2P.
Bil je tako čist, da se je zagotovo videlo dno erlenmajerice, kot da bi bila v erlenmajerici rdeče obarvana voda. Vendar je bila seveda brez vode in topljencev.
Bilo je zelo gosto olje, vendar sem ga s formamidom in katalizatorji v približno eni uri s pipeto spustil v vrelo bučko. Reakcija je zdaj videti dobro.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Odslej bom o svojem Leuckartu še naprej razpravljal na ustreznem forumu. Če mi ne bo uspelo ali če bom s to sintezo dobil kaj novega, kar bi lahko delil z vami, moja draga tukajšnja skupnost, se bom vrnil.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Pred začetkom postopka razmislite o dodajanju vode.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Za destilacijo P2P brez vakuuma morate uporabiti paro
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
To je normalno, dejstvo, da postane rdeče barve. Z rekristalizacijo z etanolom ga je mogoče očistiti
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Dodajanje vode v Leuckart? Ne. Ali zakaj?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Postopoma sem se ogreval zdaj že približno 5 ur. Moja reakcijska temperatura je zdaj že približno 3 ure 160 C (moj digi-meter je zunaj erlenmajerice). Pripravljen sem na 24-urno reakcijo, toda kaj menite, koliko ur naj to segrevam. Tam imam katalizator AlCl3, formamid, svoj P2P in mravljinčno kislino z vreliščem.
 
Top