Najenostavnejša sinteza metamfetamina iz amfetamina

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Ne vem, kaj je šlo narobe, vendar sem izgubil skoraj 20 g čistega amfetamina, poskušal sem ga nevtralizirati z NaOH in ekstrahirati s petroletrom, pri izparevanju ni ostalo nič, ponovno sem poskusil z DCM, pri izparevanju spet ni ostalo nič, fantje, je kdo poskusil to metodo, če bo kdo poskusil, naj uporabi majhno količino.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
20 gramov je veliko, mislim, da potrebujete več prakse, vendar ne izgubite še 20 gramov, lahko začnete z 1gramsko lestvico
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Poskušal sem z njim 4-5-krat, tako da sem izgubil skupaj 20 gm.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3

Ne razumem šestega koraka pri kislinsko-bazični ekstrakciji. Raztopino naj bi naredili alkalno in ekstrahirali, vendar najprej dodamo kislino. Zakaj naj prosim strokovnjaka, da mi razloži ta korak?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, v javnih objavah uporabljajte jezik Eng, prosim.
Za pridobivanje metamfetamina.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Oprostite, gospod, ali se pri objavi sporočila motim? Nisem želel dražiti, vendar sem želel deliti svoj glas s strokovnjakom, da bi razumel smisel izvlečka iz te sinteze
 

Raxd

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ali je mogoče isto načelo uporabiti za MDMA iz proste baze MDA ? Če je raztopina formaldehida na vodni osnovi, bi to predstavljalo težavo ? In če je tako, bi z dodajanjem večje količine brezvodnega EtOH rešili neravnovesje vsebnosti vode?
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, mislim, da voda ne vpliva na reakcijo. Pomembno je, da je formaldehid visoke čistosti in da je njegova koncentracija 40 % ali 37 %.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Z zamenjavo amalgama za LAH, na strani Erowid, ki je povezana s to nitjo. Tehnika 3 je po mojem mnenju Shulginova, ki uporablja mravljinčno kislino in LAH v THF za pretvorbo MDA v MDMA.
Ali se lahko namesto MDA uporabi D-amph za proizvodnjo produkta D-meth z uporabo postopka z mravljinčno kislino?
 

oneimone

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2023
Messages
14
Reaction score
8
Points
3
Raney nikelj se lahko uporablja namesto amalgama al/hg? vedno problem z zajebanim živim srebrom
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ali bi bilo mogoče imin, ki nastane iz p2p in amoniaka, metilirati tudi s ch3cl, da bi dobili metamfetamin?
C8LRl0bMiZ
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
kateri imini ne obstajajo, 1. ali 2., ker sem na erowidu bral o reduktivni aminizaciji/alkilaciji in tam prikazujejo te imine?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Povedal sem o prvem. Ta tema o drugi sintezi. Ustvarite novo temo, če želite razpravljati o tem vprašanju.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
če ne morete metilirati imina, mislim, da je brez vrednosti
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Ali je mogoče enako načelo uporabiti za 6MAPB/5MAPB iz 6APB/5APB ?
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
@G.Patton Menim, da je eden od narisanih vmesnih produktov pri tej sintezi (in iz prvotnega članka o rodiju) napačen.

(3), prikaz vmesnega produkta amfetamin-formaldehid imina ima enako strukturo kot imin fenilaceton-metilamin, ki ga je mogoče videti drugje

to se mi ne zdi pravilno iz dveh razlogov: prvič, pri risanju standardnega mehanizma za nastanek imina na substratu nastane imin, pri katerem je dvojna vez med N in bodočo metilno skupino na metamfetaminu in NE med N in alfa-ogljikom, kot je v navedeni strukturi. in pomislite: dvojna vez nastane, ko samotni par amina odbije vodo, ki nastane na kisiku formaldehida kot izstopna skupina, kar se mora zgoditi na strani formaldehida (bodoče metilne skupine).

drugič, sinteza je opisana kot stereospecifična glede na izhodni substrat. to pomeni, da bo redukcija d-amfa dala d-meth in enako za l-izomer. prikazana struktura (3) nima kiralnih centrov in njena redukcija je enakovredna standardni reduktivni aminizaciji fenilacetona, ki daje racemični produkt. predlagana struktura, ki sem jo podal za intermediat, ima kiralni center, ki bi bil enak kot pri izhodni snovi in zato ustreza opazovani stereospecifičnosti reakcije.

Če imam prav, bi to razjasnilo vprašanja v zvezi s stereospecifičnostjo reakcije, ki sem jih navedel prej v temi. če sem se kje zmotil, se opravičujem, vendar me je zanimalo, zakaj redukcija nehiralne (3) vodi do neracemične mešanice produktov, če se uporabi neracemična izhodna snov amfetamin.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. prvič, a-ogljik ima večjo elektronsko gostoto kot metilni ogljik. Tipičen mehanizem vodi do takšnega vmesnega produkta (skrito pod vodnim znakom Breaking Bad, sry):
MEbZ1GwD3P

Drugič, ali imate kakšne zanesljive podatke o stereo specifičnem rezultatu te sinteze?
 
View previous replies…

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Kot ste rekli, zaradi logotipa na sliki ne morem videti končnega produkta mehanizma, vendar je iz diagrama mehanizma videti, da nastane dvojna vez med N in ogljikom C1. Če je moja domneva o sliki pravilna, potem slika, ki ste jo navedli, podpira mojo hipotezo, da ima pri reakciji med amfetaminom in formaldehidom vmesni produkt imin dvojno vez med N in metilnim ogljikom in NE med N in alfa ogljikom.

Če fotografija mehanizma, ki ste jo navedli, kaže nekaj drugega pod oklepajočim logotipom, prosim pošljite povezavo do mesta, kjer lahko vidim diagram brez logotipa, saj bi ga rad videl, vendar se zdi, da podpira to, kar sem prej povedal.

Vendar pa moje razumevanje mehanike ni vrhunsko in mi vsekakor manjka strokovnega znanja. Ali veste, kako lahko zgornji mehanizem ustvari dvojno vez med N in ogljikom alfa, glede na to, da je O, ki tvori odhajajočo skupino H2O, vezan na ogljik C1 formaldehida iz diagrama mehanizma?

Kar zadeva "zanesljive podatke" o stereospecifičnosti, nimam nobenih drugih, razen prvotnega članka o rodiju, ki trdi, da je sinteza stereospecifična, kot je dejal drug član na začetku teme na prvi strani odgovorov, tukaj: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/amphetamine.methylation.html

V zgornjem članku je navedeno, da tvorba imina z d-amfetaminom in redukcija daje d-amfetamin. Glede na to, da je trenutno prikazana struktura (3) enaka iminu fenilaceton-metilamin, pri redukciji katerega dobimo racemični produkt, je jasno, da mora biti eden od obeh napačen, ne?

Ali je amfetamin-formaldehidni imin drugačen od fenilaceton-metilaminskega imina ali pa reakcija ni stereospecifična, kot je navedeno v Rhodijevem viru.

Nekdo z ustreznimi sredstvi bi morda lahko preizkusil reakcijo z različnimi optičnimi mešanicami amfetamina in o tem poročal, jaz pa teh podatkov ne morem zbrati.

Hvala za vaše odgovore.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Žal iz slike še vedno ne razumem, kako iz reakcije amfetamina in formaldehida nastane struktura (3). Vaša slika prikazuje metilamin, ki napada aceton, kar je veliko bolj analogno nastanku imina fenilaceton-metilamin kot pa po mojem mnenju iminu amfetamin-formaldehid, čeprav uporabljata enak mehanizem. Ne morem razumeti, kako se dvojna vez tvori s C2 v našem primeru, ko pa se mora tvoriti s C1, da bi se sprožila izhodna skupina H2O, ki je povezana s C1 (formaldehidni ogljik, ki postane ogljik metilne skupine).

Priporočam vam, da narišete celotne mehanizme nastanka imina iz fenilaceton-metilamina in amfetamina-formaldehida, da jih primerjate in se o tem prepričate. Morda delam elementarno napako, vendar ko to storim, dobim na papirju dva različna produkta. Da bi bila produkta enaka, mora po izgubi H2O izstopajoče skupine obstajati korak, v katerem se dvojna vez na N premakne s C2 na alfa ogljik, ki ni predstavljen v standardnem mehanizmu nastanka imina, morda pa je to korak, ki ga pogrešam.

Upam, da se vsaj strinjate, da je navedena struktura imina (3) napačna ali da sinteza ni stereoselektivna.
 

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
rod je napaka, dvojne vezi ni, glejte spodnji primer z benzaldehidom
 
Top