Najpreprostejši recept za kristalni mefedron

Barocco

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, glede benzena, ali ga je mogoče nadomestiti s čim drugim, saj je za javnost prepovedano kupiti tukaj
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Mislim, da bi moral toluoen delovati, saj je to le topilo za prostostno bazo. Ampak sem samo začetnik.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Kako je to 25 %, če je poudaril, da je dobil ~50 g?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Če nekdo iz metilamina hcl z NaOH naredi metilamin 40 %, ali je treba metilamin destilirati ali je mogoče v mešanici pustiti NaCl?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Kaj pa aceton? Ali je aceton iz trgovine s strojno opremo dovolj ali ga je treba destilirati in posušiti nad MgSO4?

In še eno neumno vprašanje: ali lahko nekdo destilira v bakrenem aparatu ali je priporočljivo uporabiti laboratorijsko steklovino?
 
Last edited:

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
V zvezi s prejšnjimi vprašanji sem zdaj malo eksperimentiral in menim, da NaCl ostane v plasti vode in se z njo loči. Aceton iz trgovine s strojno opremo bi moral zadostovati, saj se tako ali tako meša s HCl + H2O, zato določena količina vode ni problem. @OutLaw Kaj menite o tem? Ali je teorija pravilna?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
In še eno vprašanje: ali se pri sintezi ustvarja tlak? Ker se trak uporablja kot tesnilna masa. Ali pa gre za toploto? Ali je mogoče celotno sintezo izvesti v plastičnih steklenicah? Navodila so zelo dobra, vendar pogrešam nekaj stranskih dejstev, ki bi podrobneje opisala postopek, da bi lahko bolje sestavil potrebne pripomočke.

Najlepša hvala za odgovor v nekaj časa
 

gamling

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, sem v Turčiji. kje je najti metilamin?
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Kakšna je torej najpreprostejša metoda za povečanje izkoristka ob ohranjanju istega postopka?
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
u imajo vse v videu
 
View previous replies…

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Kateri je glavni dejavnik, ki vpliva na celoten izkoristek v tem primeru uporabe NMP in etil acetata?
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
THF etil acetat nmp benzen dcm toulen ksylen u lahko uporabite, če ste naredili dobro sintezo, dobite enako maso in % čistega izdelka
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
@The Alchemist;
Usposabljanje in ne kako. Toda tam, kjer so lažji načini z manj viri napak (vse v samo 1 steklenici, 2 čaši, pipeti in skledi pyrexx. IN kristalizirate imidiatno brez predhodnega sušenja prahu).
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
To je slog, ki me zanima. Ta sinteza zahteva izpiranje samo z vodo, drugi predlagajo raztopino etilacetata. Če brezen zamenjam z DCM, ali zadostuje voda ali pa druga topila dajejo boljše rezultate?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Še nisem prišel do točke, ko bi lahko rokoval s topili. Vem le, da je DCM težji od vode, benzen/toluen pa lažji. To je razlika. Če med kisanjem kislina najprej zadene topilo s prosto bazo, mef neposredno flokulira. Če pa kislina najprej udari v vodno plast, ta postane kisla, frebaza pa preide v vodo. Pri drugi varianti se nato odstrani vodna plast in se postavi v kristalizacijo. Sloj DCM je onesnažen.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
To je dobra pripomba. Hvala. Mislim, da bo na tej točki to aceton. Kot v primeru, da reakcijo izvedeš v DCM, nato raztopino splakneš z vodo, ločiš plasti in vodo pozneje zavržeš. Nato vzemite plast olja in jo pred zakisanjem zmešajte z acetonom. Morda bi bilo bolje uporabiti drugo topilo kot vodo, če povzroča težave med kisanjem.
 
Top