4-MMC (mephedrone) sentezi. Diklormetan içinde bromlama.

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
diklorometan içindeki serbest baza, 1 kg BK4 başına 1 litre su oranında su döküyorum, ardından hidroklorik asit ekliyorum. sonuç olarak, içinde 4 mm çözünmüş su elde ediyorum.

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
4mmc sentezinin tartışıldığı diğer forumlarda, asit-baz ekstraksiyonunun izo-4mmc ve pirazinlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunduğuna inanılıyor, bu ifadeyle ilgili görüşünüzü bilmek istiyorum. Hepsi aynı tam teşekküllü bir asit-baz ekstraksiyonu yaparsa, 1kg 4mms kaç KOH'a ihtiyaç duyar? Ya da pH seviyesinde gezinmek? Çözeltiyi hangi değere kadar alkali yapmak gerekir?

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
bunu yapmayin!!! asi̇t-yeşi̇l ekstraksiyon 4-mmc i̇çi̇n deği̇ldi̇r. 4-mmc serbest bazı bunun için çok kırılgandır ve bu prosedür sırasında kolayca ayrışır. sadece suyu kaynatın. hidroklorik asit (HCl) bir gazdır. çözücü (su) gidecektir - HCl de gidecektir. suyun buharlaşmasından kaynaklanan 4-mmc'nin ezilmesi ve asetonla durulanması gerekecektir. ama dikkatli olun!!! çok az su kaldığında sıcaklığı 50C'ye düşürün. çünkü 4-mmc çözücünün dışında >55°C sıcaklıklarda ayrışır.

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
Bu arada, faydalı bir bilgi. 4-mmc'nin >55°C'de ayrıştığına inanılır. ancak öyle değildir. 4-mmc ısıtıldığında oksijen ve karbondioksit ile temasından dolayı ayrışır. ancak argon veya nitrojen ortamında 4-mmc 300C'de bile ayrışmaz ve 4-mmc eriyiği elde edilebilir. bu arada, erimiş 4-mmc, Breaking Bad dizisindeki metamfetamin gibi camsı homojen bir kristale dönüşür. Ben şahsen denedim. ama evde argon atmosferi sağlamak çok zor

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Bu yüzden asit-baz ekstraksiyonu yapmaktan da korkuyordum. Bunu her zaman yaptım, ancak bu 1 kg'dan fazla zor bir iş. Suyu 1000 - 800 ml su başına 1 kg 4 mm konsantrasyona kadar uzaklaştırmayı denemek, kınama (aseton veya izopropanol) eklemek ve ürünü çökeltmek için dondurucuya göndermek istiyorum. Bundan önce, tekrarlanan transistalizasyon yapmamak için çözeltiyi iyice temizlemek istiyorum.

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Elde edilen bazın buhar distilasyonunu deneyebilirsiniz. istemiyorsanız tüm hacim için değil. reaksiyona girmemiş bromoketon yoğunlaşacak ve kondansatörde yeşil renk göreceksiniz. Artık metilamin de. Ürünü yeterince temizlediğinizi hissettiğinizde durun. Bir miktar NaHCO3 veya Na2S2O3 %10 çözeltisi ile yıkayın, kalan suyu dondurmak için dondurucuya koyun, temizlenmiş sıvıyı boşaltın, MgSO4 ekleyin, süzün. Tuz yapın

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
Bu en iyi seçenek! Kristalizasyondan sonra ana sıvıdan kalan 4 mmc'yi genellikle bu şekilde çıkarıyorum. çözelti çok kirli. Kaynama noktasında (~ 100C) buharlaştırıyorum, çözeltinin yüzeyinde bir film göründüğünde ısıtmadan çıkarıyorum. 50C'ye kadar soğutuyorum ve iki hacim asetonla dolduruyorum. iyice karıştırıyorum ve 10-15 saat dondurucuya koyuyorum. sonra süzüyorum ve çok temiz bir 4-mmc elde ediyorum.

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
NMP'yi bir çözücü olarak denemeyi düşündüm, bu forumda yayınlanan videoya bakılırsa, serbest baz diklormetandan daha temiz, diğer forumlarda Orto Xilole'nin daha temiz bir baz elde edildiğini yazdılar. NMP ile karşılaştınız mı? Sıcaklık rejiminin düzeltilmesi hakkında bilgi bulamıyorum, 60 dereceyi korumak gerekiyor gibi görünüyor, video karışımın soğuduğunu göstermiyor, ancak 60 dereceden çok daha yüksek ısınabilir.

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
DCM'de sentez, kaynama noktasına getirilmediği takdirde çok saf bir ürün verir (DCM'nin suyla kaynatılması hidrolize ve kontaminasyona yol açar). NMP ile her şey basittir, sıcaklık kontrolüne gerek yoktur. metilamin eklendikten sonra sıcaklık yükselir, bir platoya ulaşır ve sonra sıcaklık düşer. sıcaklık düşmeye başladıysa, reaksiyon tamamlanmıştır. her şey basittir. genellikle yaklaşık 15-20 dakika sürer. ancak daha sonra serbest bazı NMP'den çıkarmanız gerekir. bunun için toluen veya ortoksilen kullanmanızı tavsiye ederim. her 1 kg 4-bm için 2,5 litre toluen alın ve 3 litre su dökün, iyice karıştırın ve katmanlar ayrılacaktır. üst katmanı alın ve onunla çalışın. alt katmanı atın

• Love
Reactions: $!$

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
Teşekkürler!!! harika bir yazı!!! Deney yapacağım

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
O zaman Dichlormetan'da ne yapmanın anlamı var? Elde edilen ürünün stabilitesi? Kaynama sıcaklığı yine konsantrasyona bağlıdır, doymuş bir çözeltide, zamanın belirli bir bölümünde kaynama başlangıcının eşiğindeki durumu yakalamak zor olacaktır. Dürüst olmak gerekirse, su ile kaynatıldığında diklormetanın hidrolizini ilk kez duyuyorum. NMP bu kadar basitken, süreci neden karmaşıklaştıralım?) Benzin veya orto xille'de, diklormetanda 4 saat boyunca istenen sıcaklığı korumak daha kolaydır, benzinde, bazı durumlarda benzende daha da hızlıdır.

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
DCM'nin kaynama noktası 38.8C'dir. sıcaklığı 36C'den yüksek tutmamanız gerekir, o zaman ürün çok çok temiz olacaktır. Toluen, ortoksilen, benzende böyle bir saflık elde edemedim. NMP ile çalışırken kendimi rahat hissetmiyorum çünkü 4-bm'ye erişimim yok. 4-bm'yi 4-metilpropiofenondan yapıyorum. Bu prosedürde çözücü olarak DXM kullanıyorum (DXM'de bromlama çok uygun). ancak hazır 4-bm'im olsaydı, NMP kullanırdım

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Ancak tam tersine, BK4'ü HBR aracılığıyla alıyorum, NMP'yi denemeyi düşündüm, ancak çözeltinin çok sıcak olacağı ve aşırı ısınmanın bir mifedron ve diğer istenmeyen safsızlıkların oluşumuna yol açacağı hakkında çok şey okudum. Genel olarak, denemek zorundasınız.

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
NMP'de aşırı ısınma pek mümkün değildir. ayrıca, NMP'nin kendisi zayıf bir bazdır ve bu nedenle serbest baz 4-mmc'nin izomerizasyonunu önler, bu nedenle NMP'deki sentez reaksiyonun daha fazla saflığını sağlar

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Reaksiyon, metilini eklemeden önce sadece başlangıçta ısıtmayı mı gerektiriyor? Aminasyon sırasında şişede vakum gerekli mi? Yoksa her şey açık bir sistemde mi yapılıyor?

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
aminasyon reaksiyonu, herhangi bir nükleofilik yer değiştirme reaksiyonu gibi ekzotermiktir (ısı salınımı ile ilerler). ısı kendiliğinden salınır, yani hiçbir şeyin ısıtılmasına gerek yoktur. Aşırı basınçtan kaçınmak için reaksiyon kabı açık olmalıdır (tıpalı bir kap patlayabilir).

Reaction score
296
Çoğu durumda reaksiyon kütlesini ısıtmak gerekli değildir. Ancak reaksiyon başlamazsa veya zayıfsa, ısıtmak daha iyidir. Bunun nedeni düşük kaliteli reaktifler veya sistemdeki büyük miktarda su olabilir.

Bir NMP'de sentez vakum olmadan gerçekleşir ve kütlenin sıçraması olmadığı sürece açık bir kapta bile reaktör mühürlenmez.

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
Tamamen katılıyorum. Ancak, herhangi bir reaksiyon için, çözücüdeki reaktiflerin optimum konsantrasyonunun da önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. doğru konsantrasyonda, reaksiyon sorunsuz, yan ürünler olmadan ve güvenli bir şekilde ilerler

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
Güzel görünüyor. Bromlama için yalnızca ideal koşulların değiştirilmesi gerekir. Neredeyse hiç koku olmadan brominasyon yapmanın en kolay yolu, DCM içinde bir su tabakası altında brominasyon yapmaktır. Su hidrojen bromürü emer, böylece koku ve gazlar dış ortamda pratik olarak yoktur.
Böylece bir seferde 50-100 litre keton bromlanabilir.