DCM'de 4-MMC (mefedron) sentezi

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Bu sentezi denedim ve %30-%45 arasında değişen verimler elde ettim. Başkalarına faydalı olabilir diye paylaşıyorum. Tam tersi, diğer insanlar daha yüksek verim için bu sentezde yapılacak değişiklikleri bilebilir.

Geliştirmelere her zaman açığız

Gerekli:
100 g 2-bromo-4-metilpropiyofenon
500 ml DCM
200 ml Metilamin %40 su çözeltisi
60 ml HCI 30÷ su çözeltisi
550 ml Aseton
2 L Deminiralize su
PH Ölçüm Şeritleri
1 L IPA

Ekipman:
Yuvarlak tabanlı şişe 2 L
Ocak Gözü
Ölçü kapları 1 L
Kristalizasyon kabı
Vakum pompası
Buchner şişesi

1. 500 ml DCM'ye 100 g 2-bromo-4-metilpropiyofenon ekleyin ve çözünmesini bekleyin.
2. 4 porsiyon halinde 200 ml metilamin ekleyin
3. 30 dakika sonra ocak gözüne koyun ve karıştırın.
4. Sıcaklık 4 saat boyunca 32-36 C veya 2 saat boyunca 40 C.
5. Ölçü kabında metilamin kokusu kalmayana kadar demi-su ile durulayın. Ekledikten sonra karıştırın veya çalkalayın.
6. Buz gibi soğuk aseton/HCI 550ml/60ml çözeltisi ekleyin veya buz gibi soğuk aseton ekleyin ve HCI'yi sonra ekleyin.
7. PH değerini ölçün, 6 olmalıdır.
7. 4-MMC serbest bazını 12 saat boyunca dondurucuya koyun
8. Buchner filtresi aracılığıyla buz gibi soğuk asetonla durulayın.
9. Eğer kuru 4-MMC elde ettiyseniz 50/50 demi-su ve IPA çözeltisi hazırlayın. 2-3 ml çözücü başına 1 g ekleyin. 4-MMC olana kadar kaynatın (Gerekenden daha uzun değil, yaklaşık 1-3 dk.). Bir kristalizasyon kabına dökün. Kristalleşme oda sıcaklığında durduğunda, kabı buzdolabına koyun. Daha sonra dondurucuya koyun ve güzel görünümlü kristaller elde edin.

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
@HerrHaber şu ana kadar kullandığım yöntem bu.

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Islak kristal

Attachments

• 9HNRIJXl5E.jpg
    9HNRIJXl5E.jpg
    1.2 MB · Views: 468

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
21
Elinizdeki kristal çok güzel, kokusunu şimdiden ekrandan alabiliyorum 😄 4mmc en azından benim için ABD'de hiçbir zaman gerçekten popüler olmadı ama yasaklanmadan önce birkaç kilo satın almıştım, ne yazık ki gitti ama çok özledim. Ama en kısa zamanda listemde kesinlikle 4mmc var. A-pvp Synth'i bitirdiğimde. Yani bromonatio'yu atlayarak bromoketon satın alıyorsunuz. Hepsi bir arada mı? Metilpropiofenon için görünüşte iyi birkaç kaynak buldum ama harika olacak 2 bromo türünü asla bulamadım!

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Teşekkürler. Kesinlikle bir kokusu var. Yine de tatmin olmadım, bu yüzden yıkama ve kristalizasyon prosedürünü tekrarladım.

Evet, bromla çalışmaktan kaçınmaya çalışıyorum. Ve evet, tedarikçim yüksek kaliteli bromoketon sağlıyor ve nasıl göndereceklerini biliyorlar.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
4 nokta. 35 derecede reaksiyon iki saatte gerçekleşir, 40 derecede daha fazla kirlilik olacaktır. Tozun verimi nedir? Kristal kirli.

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Yanılıyorsunuz. 35 C'de 4 saat
Sadece kristalime bakmak yerine okuyun. Cevaplarınız mesajlarımın içinde, lol.

Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Üzgünüm, maddenin serbest bırakıldığını fark etmedim. Şimdi 35-45'in sinir bozucu olduğunu görüyorum.

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Reaction score
15
Diğer sentezlerde de NMP kullanılır. Aslında gerekli değil mi? Kullanmamak verimi düşürür mü?

Sailor

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
@SonicNL, NMP'yi DCM ile değiştirdiğinizde, katmanların ayrılmasına izin vermeden önce benzen eklemenin hala gerekli olup olmadığını merak ediyordum? Bunu test ettiniz mi? Ayrıca freebazı MgSO4 üzerinde kurutup kurutmadığınızı merak ediyorum?

Bu sentezi araştırıyorum https://bbgate.com/threads/mephedrone-synthesis-4-mmc-in-nmp-solvent-large-scale.231/ ancak NMP yerine DCM ve aseton yerine etil asetat kullanıyorum ve benzenin gerekli olup olmadığından emin değilim.

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Selam, geç cevap verdim ama sorunuza cevap vereyim:
Hayır, benzen yerine DCM çözücü olduğu için benzen eklemek gerekli değildir. Benzen DCM'den daha kanserojendir.

NMP'yi denemedim ve uzman değilim, belki başka biri buna cevap verebilir.

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Neden %35-38 değil de %30 hcl?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Çünkü aynı şekilde çalışıyor ve muhtemelen daha ucuz/bulması daha kolay

View previous replies…

Heineken

Don't buy from me
Member
Reaction score
55
evet çok ülke bulmak zor %35-38 asit

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, susuz hcl yapmak veya eter veya metanol içinde satın almak için silil klorürleri de bulabilirsiniz.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
50
Bunu aradım ancak kullanılabilir bilgi bulamadım. Detaylandırabilir misiniz?

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Bu sentez için reflü kondansatörüne gerek yok mu? 40 dereceye (kaynama noktası) kadar ısıtılan Dcm bazen kapalı bir şişede böyle bir sıcaklıkta bu kadar süre ısıtıldığında patlamaya neden olabilir mi?

View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
çıkışı kaplayan bir balon veya eldiven ile bir kondansatör kullanmak daha iyi bir uygulamadır, sıkı bir şekilde durdurmak gerekli değildir
Bu sentezi DCM'de yapıyorum ve 0 ısı kullanıyorum, sadece iyice karıştırıyorum ve bir gece bekletiyorum

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Ama bu sentezi kapalı bir şişede 40 dereceye kadar ısıtarak yaparsam, bir patlama mümkün mü?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Tüm kütle kapalı bir cam sistemde 40C'de ise, mümkün olmaktan ziyade olası olduğunu söyleyebilirim.
yazar muhtemelen kütlenin sıcaklığını ölçmeden 40C'ye ayarlamıştır ya da belki ben onu hafife alıyorumdur

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
50
Bana öyle geliyor olabilir ama hiçbir yerde kapalı bir şişenin kullanılmadığını okudum. Neden kullanasınız ki? Kapalı şişe, basınç çok yükselirse tıpa fırlar, ne eksik ne fazla

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Tamamen kapatırsanız basınç oluşur, basınç oluşumunu önlemek ve ayrıca herhangi bir duman / kokuyu kontrol altına almak için biraz aralık bırakmanızı tavsiye ederim, tabii ki bir tür ekstraksiyon önerilir. DCM kullanarak 4MMC sentezi gerçekleştirirken 38°C ila 40°C arasında bir sıcaklık kullanmaktan memnunum. Ya da 18 ila 24 saat boyunca 0°C de yapabilirsiniz, 24 saat tercih edilir.