PMK'ya Etil-Metil PMK Glisidat dönüşümü için Hepsi Bir Arada Konu

Gofast

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Balmumu ile ilgili aynı sorunu yaşıyorum. Sabunlaştırma ve HCI ile reaksiyondan sonra güzel bir açık kahverengi renkli yağ çıkıyor. Bunu oda sıcaklığına kadar soğumaya bıraktıktan sonra koyu kahverengiye, neredeyse siyaha ve kalınlığa dönüşüyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Gofast

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bunu daha önce denediniz mi? Veriminiz nasıldı?

Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
27
Bahsettiğiniz kahverengi tutkaldaki safsızlıkları/suyu ayırmak için son adım olan vakum distilasyonuna ihtiyaç vardır.

Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
27
ve evet.... HCL ile yeniden düzenleyerek 1 adım bu balmumu ile geçerli değildir, önce (bu yazıda ve diğerlerinde okuyabileceğiniz gibi) dH2o ile NaoH% 5, sonra hcl, sonra tuzlu su veya daha da iyisi Nahc03 ile nötralize ve sonra vakum distilasyonu gerekir.

HCL

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Birinin yüksek verimle çalışan test edilmiş gerçek bir yöntemi var mı? Cas 28578-16-7 hakkında konuşuyorum

Gofast

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Cevabınız için teşekkürler. Belki açık olamadım ama demek istediğim bunu 2 adımda yaptığımdı. Önce naoh (ve en az bir saat bekletin) ve ardından HCL ile reaksiyon. HCL'yi ekledikten sonra iki katmana ayrıldı.

Eski tozlarla onları asla damıtmadım ve yağı her zaman mükemmel bir şekilde kullanabildim.

Yukarıdaki yöntemlerle sonuçlarınız daha iyi oluyor mu?

Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
27
aslinda sorun eski̇ pmk i̇le karşilaştirdiğimizda ortaya çikiyor, çünkü o tuhaf organi̇k katmani elde etti̇ği̇mi̇zde her şeyi̇n başarisiz olduğunu düşünüyoruz, o zaman devam etmi̇yoruz, ama bi̇ldi̇ği̇m kadariyla baz/asi̇t yöntemi̇ni̇ i̇zleyen herkes damitmak zorundaydi... eğer birisi benim açtığım yazıda yayınladığım hidrojen peroksit yöntemini izlerse sonuçları bilmek isterim, çünkü çok daha mükemmel ve berrak olacak gibi görünüyor, ama PRO çeker ocak olmadan hidrojen peroksiti %70'ten fazla tutmaya istekli değilim... bir ekstraksiyon aparatım var, ama... bu riski almayacağım, her neyse, bu yöntem bana yeniden satıcılardan değil, malzemenin büyük üreticisinden gönderildi... bu yüzden en iyi seçeneklerin en iyisi olmalı.

Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
27
Pekala... birkaç başarısızlıktan sonra, sanırım sonunda yaptım... sonuç temiz yağ, kirli şeyler yok... artık bal görünümü yok, ancak metil pmk ile karşılaştırırsak büyük bir farkla, sonuç rengi kahverengi-koyu kırmızı bir yağ, yoğun bir sassafras kokusu ile oda sıcaklığında durumunu koruyor ve asla donmuyor, anahtar id VAKUM DİSTİLASYONU, çok fazla damıtmaya gerek yok, damıtma sonrası üründeki su sadece biraz.
eğer yaparsanız, reaksiyonun tamamlandığını çok yakında göreceksiniz... kondansatörden daha fazla su geçmez ve sadece yağın geri akışı olur. burada yapmak için rahat bir yöntem bulursam resimleri yükleyeceğim.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
KhlNo9tDQV

forum güvenlidir :)

Gofast

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Eh... bazı başarısızlıklardan sonra, sanırım sonunda yaptım... sonuç temiz yağ, kirli şeyler yok... artık bal görünümü yok, ancak metil pmk ile karşılaştırırsak büyük bir farkla, sonuç rengi kahverengi-koyu kırmızı bir yağdır, yoğun bir sassafras kokusu ile oda sıcaklığında durumunu korur ve asla donmaz, anahtar id VAKUM DİSTİLASYONU, çok fazla damıtmaya gerek yok, damıtma sonrası üründeki su sadece biraz.

Gofast

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Tebrik ederim! Tam tarifi ve kullanılan adımları paylaşabilir misiniz?

Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
27

Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
27

Tabii ki!

Öncelikle İngilizcem için özür dilerim, bazen "garip" olabildiğini biliyorum...

Bu yüzden, doğruyu bulana kadar baz-asit yönteminde farklı miktarlar denedim.
ANAHTAR NEYSE VAKUM DİSTİLASYONU, Capital'e yazıyorum çünkü baz-asit yaptıktan sonra sonucu gördüğümüzde (kirli ve aşırı yoğun berbat bir bal) bir şeylerin yanlış olduğunu düşünüyoruz, sonra devam etmiyoruz... ama işte anahtar.
50 GR BALMUMU İÇİN (düşük ölçekli yaptım çünkü az miktarda balmumum var)

1. 50 gr balmumu ve 70 ml dH2O ve 12 gr sudkostiği koyun, sıcaklığı yavaşça 80º C'ye yükseltin, 80º'ye ulaştığında bir saat boyunca karıştırmaya devam edin.

2. Karışıma 32,5 gr HCL %65 ekleyin ve 80ºC'de 1 saat daha karıştırmaya devam edin.

3. Ayrı huniye koyun, su tabakasını atın ve %5 sodyum bikarbonat ile yeterli miktarda dH2o ekleyin (veya sadece doymuş bir çözelti yapın) ve ayrı hunide tipik işlemi yapın ve 30 dakika bekletin

4. Doymuş çözelti yıkamasını 2 kez daha tekrarlayın, suyu her zaman atın ve sadece 1 kez suyla yıkayın.
(eğer bir emülsiyon ortaya çıkarsa tuzlu suyla yıkamayı deneyin)...

5. Tüm su gidene kadar vakumla damıtın (sorun yaratan sadece küçük bir miktardır) ve rotovapta yapılabilir.
ve....

VOILA! istediğiniz ürünü elde edersiniz, sadece eski glisidatın verdiğinden farklı bir renkte... sonuç koyu kırmızı-kahverengi bir yağ olacaktır.

justlooking88

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Birisi pmk ile ilgili bu 2 cas numarası arasındaki farkı açıklayabilir mi? biri pmk etil glisidat ve diğeri pmk metil glisidat gibi görünüyor, hangisi kolayca dönüşen eski olarak kabul ediliyor ve hangisi herkesin zorlandığı yeni olan? Herhangi bir yardım harika olurdu 🙏

13605-48-6 pmk metil glisidat

vs

28578-16-7 pmk etil glisidat

Last edited:

malayboy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
35

merhaba @Fring, Ben de bu önemli MDMA öncüsü PMK (MDP2P) sentezi için Etil-Metil Glisidat'ın tam CAS numarasını bilmek istiyorum
G.Patton @William Dampier

Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
27
Zamanını boşa harcama dostum, güven bana Çinlilerin hepsi etil yasaklandığından beri ETİL METİL formunu satıyorlar, bir şey yasaklandığında oynamıyorlar... istediklerini söyleyebilirler, ama hepsi etil, belki bilmiyorlar bile... büyük çoğunluğunun bu konuda hiçbir şey bilmediğini, sadece sattıklarını unutmayın.

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bu arada biri bana toz ve balmumu arasındaki farkı açıklayabilir mi?
çünkü bir kimya zihniyle, bu iki formun farkını tam olarak anlamıyorum.
tam olarak ne değişiyor? cıvatalama noktası aynı değil mi? biri daha çok "tuz" gibi ve diğeri farklı bir doku ama aynı molekülle mi?
tüm bu detaylar kafamı karıştırıyor ve gerçekten anlamıyorum.
ve eğer bu tür öncüllerin hepsinin bir keton olması için aynı dönüşüme ihtiyacı varsa.
bilgileriniz için teşekkür ederim

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bu yazı için teşekkürler! Sanırım %35 HCl demek istediniz?