Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Diğer kondansatör türleri de kullanılabilir, ancak bu reaksiyon için en uygun olanı Allihn kondansatörüdür

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Reaction score
44
qnW2G8c.gif

İlk kez ve bu ortaya çıktı. Ne düşünüyorsun?

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
12
Woww tebrikler dostum
Lütfen bana her şeyin nasıl gittiğini, kullanılan miktarları, reaksiyon süresini, kullanılan laboratuvar/ev aletlerini anlatın

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Reaction score
44

Ana yazıda her şeye sahipsiniz, sadece adımları takip edin. Alüminyum ve 1-fenil-2-nitropropen ve diğerleri ile şişede karışım yaptığımda birkaç başarısızlık yaşadım. Reaksiyon oldukça şiddetliydi, kimya ile ilk deneyimimdi ve gerçek şu ki beni biraz korkuttu. Süzgeçten geçirmeye çalıştığımda madde çok katı kalıyor. Tarttım ve ana maddede %55 verim elde ettim.

Ancak bu gece havalanmaya bırakacağım ve yarın tekrar tartıp daha önceki performansın korunup korunmadığını göreceğim.

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Reaction score
44
Performansa %60-70 oranında zarar vermeden bu yöntemle üretim ne kadar ölçeklendirilebilir?

Hangi ekipmanlara ihtiyaç duyulacaktır? Üretimi pişirme başına minimum 50 g'a çıkarmak istiyorum.

Tüm bileşenler aynı şekilde ölçeklenebilir mi?

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Ürün oldukça temiz görünüyor, tebriklerimi kabul edin. Ne gibi zorluklarla karşılaştınız? Belki sormak istediğiniz bir şey vardır?

Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,709
Deals
666
70 iyi bir verimdir

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Reaction score
44

Buradaki zorluk ilk adımı atmaktı. O zaman her şey yolunda gider. İçeriği alüminyum amalgrama döktüğünüzdeki reaksiyon beni biraz korkutsa da itiraf etmeliyim.

Pratik yapmak için bu oran ve miktarlarla birkaç sentez daha yapmaya devam edeceğim.

Yazımın biraz yukarısında birkaç soru sordum.

Bu yöntemle üretim, performansa %60-70 oranında zarar vermeden ne kadar ölçeklendirilebilir?

Hangi ekipmanlara ihtiyaç duyulur? Üretimi pişirme başına minimum 50 g'a çıkarmak istiyorum.

Tüm bileşenler aynı şekilde ölçeklenir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Evet, sentez için tebrikler!
Reaksiyon şişesini büyütün ve sıcaklığı uygun şekilde kontrol edin
William Dampier 'in daha önce söylediği gibi

Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Reaction score
44

Çok fazla deneyimim yok ama 20 litrelik bir şişe ve x10 kullanacağım miktarlar var. Elle idare etmek biraz zor olmayacak mı?

Ne gerekiyor? Buzlu su banyosunda döner buharlaştırıcı mı?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Buzlu su banyosu ve üst karıştırıcı. Örneği gösterdim, reaktiflerin bozulmasını önlemek için ilk başta 100 g gerçekleştirebilir ve sentezinizi adım adım büyütebilirsiniz.

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Alkali su yerine damıtılmış su kullanabilir miyim?

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Hayır, çünkü reaksiyon kütlesini alkalize etmeniz gerekiyor

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Bu bir asetik asit, p2np ve IPA karışımı, ancak bundan bir renk ortaya çıktı, neden?
P2np'nin dondurucuda saklandığını bilerek mi? Bu karışım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Attachments

• ziEgbxtnj5.png
    ziEgbxtnj5.png
    240.7 KB · Views: 340
  • C0iu8PEYdA.png
    C0iu8PEYdA.png
    346.6 KB · Views: 379

WillD

Expert
Reaction score
1,022
p2np düşük kaliteli veya diğer reaktiflerle karıştırılmış

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Amalgamasyon için doğru cıva nitrat miktarının ne olduğunu düşünüyordum. Elimde Cıva nitrat veya klorür yok, bu yüzden nitrik asit yöntemini kullanmak zorundayım, ancak videoda Cıva nitrat sentezi için verilen miktar 5 ml, bu da Termometrenin cıva içeriğinin yaklaşık %25'i.

Halihazırda kuru Cıva nitrat kullanılan videoda 0.1g Cıva Nitrat verilmiştir. Bu da yaklaşık 62 mg cıvaya karşılık gelmektedir. Cıva Nitrat/Termometre videosunda toplam miktarın 1/4'ünü (20ml'de 5ml) kullanmamız önerilmektedir, bu da termometre 1gr içeriyorsa en az 250mg Cıva demektir (normalde cıva içeriği 0,6 ila 3g arasında verilir). Bu oldukça önemli bir farktır (X4).

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Başka bir soru. Örneğin çok fazla Cıva nitrat kullanarak amalgamı "abartabilir" misiniz? Amalgam yapmayı denedim, ancak bir şekilde parçalandı, her şey 15 dakikanın altında çok hızlı oldu ve folyomun çoğu "çamur" haline geldi. Doğru zamanın nasıl tespit edileceği ve reaksiyonun nasıl yavaşlatılacağı konusunda herhangi bir ipucu var mı? Bu çok açık bir şeyse özür dilerim, ancak kabarcıklar vb. gibi işaretleri izliyor olsam bile yine de yanlış yapmayı başardım.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Merhaba Patton, aslında Al:Hg için 1300:1 oranını verdiğiniz için bir bakıma evet, bu da kabaca videoda verilen 0,1 g saf Hg(NO3)2'ye karşılık geliyor. Öte yandan, taze cıva nitratın neden farklı bir oranda verildiğini veya (başka bir olasılık) hesaplamamın nerede yanlış gittiğini hala bilmiyorum. Bu konu çok faydalı, düşündüğünüz için teşekkür ederim.