Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Mevcut asitlerden orto fosforik asitler fosfat üretmek için kullanılabilir.

Reaction score
296
Tartrat elde etmek veya amfetaminin d-izomerini izole etmek mi istiyorsunuz? İşte dekstroamfetaminin nasıl yapılacağına dair bir açıklama. Tartrat istiyorsanız, rasemik veya mezo tartarik asit kullanmanız gerekir.

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Teşekkürler HIGGS ve Marvin!

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Sülfürik asit olmadan bir tuz elde etmek istiyorum, tartrat öncelikle dekstroamfetamin ile mi kullanılır? Sanırım rasemik tartarik asit geliyor, bu iyi :)

Oh ve aklımda 2 konu daha var. Deneyimsiz olduğum için, zehirli dumanların beklenip beklenmeyeceğini gerçekten bilmiyorum ve bu beni biraz endişelendiriyor.

İkincisi ise sentezden arta kalanlardan nasıl kurtulacağım. Bu konuda iyi, çevresel açıdan güvenli seçenekleri olan var mı? Balıkları ya da başka bir şeyi zehirlemek istemiyorum
. Bununla ilgili bir başlık buldum :)

Teşekkürler, güvende kalın.

Düzenleme: yazım hatası

Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Sarmal kondansatör, sarmal kondansatör ile aynı performansı gösterir mi?

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Farklı reflü kondansatörleri kullanabilirsiniz

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
P2np'yi aseton ile yıkayabilir miyim?
500g'ı 1000ml iso ile yıkadım ancak ürün hala kahverengi çıktı, iso siyahtı, tüm kahverengi çıkana kadar tekrarlamalı mıyım?

savantmic

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Açıklama ve video için çok teşekkürler. İlk denememe başlamak için sabırsızlanıyorum. Sadece bu örnekte kullanılan tüm öğelerin maliyetini ve sipariş verebileceğim yeri bilmem gerekiyor. Yardımcı olabilecek biri varsa şimdiden teşekkürler.

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
bunu denemeyi merak eden tüm hobicileri uyarmak isterim, cıva bileşiklerinin kullanımı oldukça tehlikelidir ve herkes bunlarla deney yapmadan önce bazı önlemler almalıdır. yoksa kendinizi çok küçük dairenizde sürekli tüten zehirli atıklarla dolu mühürsüz şişelerle bulabilir, zaten deli olup olmadığınızı merak edebilirsiniz.

Bunun söylenmesi gerektiğini hissettim.

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Şimdi çok yetersiz koşullarla ilgili deneyimlerime gelelim. Sadece natrium hidroksit _bazlı_ temizleyicim vardı. Bu da alüminyum peletler ve çoktan unuttuğum bazı silika maddelerinden oluşuyordu. Satın alamadığım için biraz araştırma yaptım ve bunun reaksiyona zarar vermeyebileceği sonucuna vardım. Çok fazla kimyasal bilgim olmadığı için. Böylece devam ettim ve alkali çözeltisi artık tuz ve Al ile çok farklı görünüyordu. Alkali çözeltinin kullanıldığı aşamada indirgemeden kalan Al zaten mevcut olacağından, zarar vermeyecektir, lütfen beni düzeltin. Diğer bileşik hakkında çok reaktif olmadığı dışında bir şey bulamadım.

Ayrıca sentez sırasında bertaraf ve hatta depolama hakkında yeterince iyi düşünmedim. Biraz heyecanlandım ve denemek istedim. Ayrıca uygun bir odam yoktu, her şey küçük ve kolay tutuşabilir malzemelerle doluydu. Bu yüzden doğaçlama bir davlumbaz yaptım ve her şeyle birlikte yerde büyük bir cam plaka üzerinde kalmaya çalıştım. Tabii ki zehirli AlHg solüsyonu döktüm. Çoğunlukla tabağın üzerine sanırım. Önceden bertarafı araştırmayı planlamıştım, bu yüzden en azından çözülemez hale getirmek için elementel sülfür olmadığı için biraz panikledim, bu yüzden çoğunu bir havluyla ıslattım ve devam ettim.

Tamam, biraz kafam karıştı, ayrıca sadece max. 1 litrelik yuvarlak cam veya erlenmeyer şişeleri ve hatta bazıları daha küçüktü. Bu yüzden mol bazlı hesaplama yapmam gerektiğini bilerek tüm miktarları yarıya indirdim.

Yani AlHg amalgasyonum, göz kararı cıva nitrat miktarı ile iyi çalışıyordu. (Bu bileşikle gereğinden fazla uğraşmak istemedim). Oldukça uzun sürmesine rağmen ve üzerine tekrar tekrar su döküldüğünde hala reaksiyona giriyordu, bu normal mi? Bu yüzden bekledim ve reaksiyon vermeyene kadar daha fazla su döktüm (çok fazla, ayrıntılı olarak hatırlamıyorum). Bu yapışkan Al'dan kaynaklanıyor olabilir mi? Makasla kestim ve basınçtan birbirine yapıştı. Ama oldukça koyu ve küçük kabarcıklar olduğu için devam ettim.

Daha sonra 50ml iso ve 25ml etil asetat içinde 5g 1p2n ekledim ve agresif reaksiyon için tetikteydim, ancak pek bir şey olmadı, bir süre sonra su banyosu ile ısı verdim, bir şey oldu, ancak çok hafif aktif kaldı, bu yüzden artık reaksiyon olmayana kadar ısı verdim. Doğru görünüyordu, gerçek bir kondansatörüm olmamasına rağmen, sadece üzerinde bir şişe tutuyordum. Amalgane öncekiyle aynı görünüyordu, bana göre, bilmiyorum. Süzdüm ve içine alkali sol döktüm. Sonra temel tabakayı bir şırınga ile topladım, çok küçüktü, sonsuza kadar sürdü.

Sonra tuz hazırlama... Elimdeki tararik asidi çözmeyi unuttum ve sadece temelde bazı kristaller attım ve sonra bunun bir çözelti olması gerektiğini hatırladım ve içine aseton döktüm (muhtemelen işe yaramadı). Ancak asit kristallerini döktükten hemen sonra daha fazla kristal oluşturmaya başladı, aseton pek bir şey değiştirmedi. PH'ı ölçtüm ve kırmızı çıktı, yani aşırı asitlendirmişim, lanet olsun, tekrar nötralize etmek için biraz baz koymayı düşündüm. Ama aslında içine etil asetat döküyordum. Kısa bir süre sonra sadece bu aptal karışık natirum hidroksiti elde ettiğimi fark ettim. PH'ı tekrar ölçtüm ve şaşırtıcı bir şekilde artık o kadar kırmızı değildi, bu yüzden en iyisini umdum ve bir çay filtresi kullandığım filtrelemeye gittim ve sonra kurumaya bıraktım.

Şaşırtıcı bir şekilde çok beyaz ve olması gerektiği gibi görünüyordu, bu yüzden biraz test etmeye devam ettim ve o kadar çok yanıyor ki, oldukça işe yaramaz. Umarım yeniden toplamak burada yardımcı olur. Ancak verim de gerçek olamayacak kadar iyi, 5 g'ın yaklaşık 3,5 g'ı - tartrat diğer tuzlardan daha mı ağır? Ayrıca etkisi beklendiği gibi değildi, oldukça yorgundum ve reçeteden toleransım vardı, ama evet... bilmiyorum. sadece cehennem gibi yanan bir ranza mı? fikri olan var mı?

düzenleme: verim çamur çıkarılmadan, sadece üst tabaka.

edit2: dairemi zehirleyen bu çirkin şişeleri nasıl atacağıma dair hızlı fikirler hakkında çok mutlu olurum. bir hdpe şişesi tüm artıkları birbirine karıştırarak tutabilir mi? Muhtemelen karıştırmamak daha iyi olurdu, ancak bu noktada her şeyden önce evimden çıkarmam gerekiyor.

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Amfetaminim güç almıyor.

Al/hg azaltımı, bana kim yardımcı olabilir?

Albul

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Yani her şey tamamlandığında güçlü değil mi?

WillD

Expert
Reaction score
1,022
PM yazın, belki eksik indirgeme ve finalde çok fazla oksim var

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Sentezi yaptım ve verim 1 gram, neden

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
sorun nerede?

Albul

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Ne kadar p2np ile başladınız?

DannyDani43

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Merhaba, cıva nitrat ve sülfürik asit yerine ne kullanabilirim?

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
p2np, cıva nitrat ve alüminyum ile iyi reaksiyona girmez. Alevin üzerine koyabilir miyim