Kesikli kimyasal reaktör

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Tamam, sorunuz var mı?

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Sabit basınçlı bir ekleme hunisi kullanmak mı yoksa sadece birlikte gelen yuvarlak olanı kullanmak ve uygun bir hortum takmak mı tercih edilir? Büyük yuvarlak dipli şeyleri gördüğümde kafam karışmıştı. Şerefe

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
FARK YOK

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Büyük olan çok uzun :( kondansatörün geçtiği küresel bağlantı ile uzantısı var, bu onu çok uzun yapıyor. Bir tür küresel-dişi adaptör almak ve kondensörü bu şekilde takmak mümkün mü yoksa mümkün değil mi? Kondensöre düz bir akış olsaydı daha iyi olurdu gibi hissediyorum. Karıştırıcı elektrikli :/ bu bir sorun olur mu?

Boro indirgeme ile ilgili olarak, MDP2P kullanarak 100L'lik bir cam reaktör tek seferde neyi kaldırabilir?

Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Kondansatörün erkek bir bağlantısı olduğunu kastetmiştim, küreselden dişi bağlantıya gitmeyi denemek istiyorum. Bağlantının küresel olmasının bir nedeni var gibi görünüyor, belki de genleşme?

Teşekkür ederim <3

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Reaktör tedarikçisi ile görüşmenin daha iyi olacağını düşünüyorum. O bunu daha iyi biliyor olmalı. Elektrikli üst karıştırıcı ile ilgili sorun nedir?

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
I
Pnömatik bir karıştırıcının tercih edildiğini varsayıyorum, bir tür kaza olursa elektrikli karıştırıcının yakınında patlayıcı dumanlar olmayacak mı, yoksa kıvılcım çıkarmayacak şekilde mi tasarlandılar?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Muhtemelen herhangi bir parıltıdan kaçınmak için yapılmışlardır. Teknik bir rehberden anlamak daha iyidir

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Ortakların 100 litrelik kap için bana uygun bağlantıları yok, bana 6,5 ft operasyonel yükseklik olduğunu söylediler ama 8,5 ft gibi. Şimdi üzerine koli bandı ile boktan bir hortum bağladılar ve 1.5 kg çalıştırdık reaktör o kadar soğuktu ki reaksiyonu çok soğuk tuttu. Bu yüzden fazla duman çıkmadı. I

Şimdi de her yeni hedefe ulaştığımda bana vazgeçmemi söyleyip duruyorlar. 200g'dan 1,1k'ya, 1,5'a ve şimdi de mayaları bile hesaplamadan ve uygun reflü kondansatörüm olmadan 4'e çıktım.

Koli bandı hortumuyla 4 kg'lık bir reaksiyon yürütmeyi gerçekten istemiyorum... Hortum dikey bile değil, o kapta 1,5 kg tamam olabilir ama 4 kg onu ısıtacak ve gazlar ve dumanlar kaçacaktır. Onlardan birine ne yapacağını göstereceğim, sonra da mesafeyi koruyup gösteriyi izleyeceğim sanırım.

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Bu sabah biraz huysuzdum, patronun bir şeyleri gerçekten düşünmeden bu kadar hızlı ölçek büyütmem için bana baskı yapması büyük bir baskı, ben kimyagerim ve gerçekten düşünmek için zaman harcamadan bu reaksiyonlara kendi pmk'mi koymazdım. Rakamlarımı incelemek ve daha fazla araştırma yapmak için bir hafta kadar zaman harcardım.

1.1kg reaksiyonlar iyi gitti ama bu bir kerede 1.1kg x 3'e kadar anında ölçeklendirildi ... ve karıştırıcılar sola ve sağa başarısız oldu, bu hoş değildi ... Onlara süreci göstermeyi ve satın almayı göstermek için iyi bir ürün üretmeyi amaçladım, içine tonlarca gıda boyası döktüler ve mahvettiler ve ölçeklendirirken ve daha büyük reaksiyonlar yaparken daha fazla saflaştırmak ve bitmiş bir ürün üretmek zorunda kaldım, bu sinir bozucu Onlara göstermeyi umuyordum ve sonra ölçeklendirmeme ve kaynak bulmama yardımcı olabilirler ama hepsi bana bağlı, onun w.e ve bana bir kuruş ödendi, ancak $ yatırım yaptıklarını ve bana öğrenme ve $ kazanma fırsatı verdiklerini anlıyorum, ancak bunun bir ekip çalışması olması gerekiyor, sadece kimya geçmişi olmayan bir asistanım var ve bu reaktörle 50 kg üretmemi ve işlememi istiyorlar, imkansız görünmüyor, sadece birkaç başarılı reaksiyon ve çalışma ... Sadece can sıkıcı çünkü laboratuvar kurulumum bile tam değil ve kimyasallarım elimde, reaksiyon başına 9 sürahi meoh almayı düşünüyorlar, benim tarzım değil lol

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Sorununuzu hayal etmek zor. Bu hortum ve kondansatörün resimlerini gösterebilir misiniz?

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
IIm

Sadece 100 litrelik bir cam reaktör hayal edin, ancak kondansatör yerine sadece bir egzoz hortumu takılı, ancak kondansatör gibi bile çalışmıyor, sadece egzoz yapıyor ve hortum yatay olarak dışarı çıkıyor... Idk

Tercihen bu kondansatörü reaksiyon sırasında içinden soğuk su akacak şekilde bağladım çünkü ne kadar duman çıkabileceğinin farkında değiller. 4 kg yaparken ısınabilir, hortum işini yapmadığı için bir reaksiyonu kapatmaya hazır olup olmadığımı bilmiyorum.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Doğru anladığım kadarıyla, laboratuvar tavanınızın yüksekliği ve reaktör yüksekliği ile ilgili sorunlarınız var. Bu hortumu aşık yüksekliğindeki bir reflü kondansatörüne bağlayabilirsiniz. Kondensatı reaktöre manuel olarak geri çevirebilirsiniz. Sistem Dean stark tuzağı gibi görünecektir.
QH1EZyqxew

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
merhaba GR-30L ceketli cam reaktör. bu reaktör A-oil yapmak için uygun mu? NaBH4/CuCl2 ile 1 kg P2NP'den bir sentez yapmak istiyorum. lütfen sipariş vermeden önce kontrol edin. Teşekkürler

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Kontrol etmek için bağlantı verebilir misiniz? 30L ceketli cam reaktörleri olan çok sayıda satıcı var.

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
Cevabınız için teşekkür ederim.

Attachments

• QOD5xg3y46.jpg
    QOD5xg3y46.jpg
    6.6 MB · Views: 742

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Ekipman ve cam eşyalar:
  • 50 L 'likkesikli reaktör, reflü kondansatörü, üst karıştırıcı ve ısıtma aparatından oluşan bir düzenek;

50 litre su için 30 litre yeterli mi?

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
Cevabınız için teşekkür ederim. Aptalca şeyler sormak yerine her şeyi iki kez okudum 🤔🙃

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
İyi günler, lütfen bu reaktöre bir göz atın 50L. amacım için uygun mu? Reaktör donanımlı, vakum pompası, cam eşyalar, reaktifler. rotovap şimdi gerekli olmayacak, değil mi?

Attachments

• UK5ykWCQXw.jpg
    UK5ykWCQXw.jpg
    189.1 KB · Views: 321
  • OYP1wLXMtU.jpg
    OYP1wLXMtU.jpg
    189.1 KB · Views: 325

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Bu sentezi küçük ölçekte denediniz mi? Reaktör tamam.