L-meth'ten D-meth'e

Selassi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
53
Merhaba arkadaşlar,

Belki acemice bir soru ama L-meth-izomerini D-izomerine dönüştürmek için bir yol veya yol var mı?
Yani rasemik karışımı tartarik asit ile ayırdıktan sonra L-stereoizomeri ile ilgili seçenekler nelerdir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,737
Deals
1
"Seçenekler" derken neyi kastediyorsunuz?
Burada amph için anlatılan prosedürün aynısını meth için de uygulayabilirsiniz.

Selassi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
53
Evet, rasematı D ve L olarak nasıl ayıracağımı biliyorum.

Demek istediğim, rasematın ayrılmasından sonra, L'yi D izomerine dönüştürmek mümkün mü?

O zaman sadece D-izomeri meth olarak satılıyor, peki büyük üreticiler L-izomerini ne yapıyor? "Seçenekler" ile kastettiğim buydu.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,737
Deals
1
hayır
D-izomeri olarak da satıyorlar veya rasemat olarak satıyorlar.

Last edited by a moderator:

Selassi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
53
Bu optik ters çevirmeyi yapmanın teorik olarak mümkün olduğunu biliyorum.
Bu konuya bir dalış yapacağım ve herkesi güncel tutacağım

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Sadece bir soru: L-metamfetamini amfetamine dönüştürürseniz ne olur? L-amfetamin elde edersiniz, değil mi? Ki bu tamamen işe yaramaz değil.

sharetea

Don't buy from me
New Member
Reaction score
8
D ve L'yi ayırdıktan sonra..
bu işlem rasemitatuon olarak adlandırılır.

Bu da l meth'inizi tekrar l/d'nin rasetize karışımına dönüştürür.
çözersiniz ve işlemi tekrarlarsınız..

RRR rasemitizasyon çözünürlüğü ve ben son ris geri dönüşümünü inceliyorum

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
S Patent 2797243

l-Amfetamini d-l-Amfetamine Dönüştürmek için Geliştirilmiş Yöntem

Bu buluş, rasemik karışımlardan istenen optik olarak aktif izomerin daha yüksek verimle elde edilmesi için geliştirilmiş bir yöntem ve özellikle optik olarak aktif izomerlerin karşılık gelen optik olarak inaktif rasemik karışımlara dönüştürüldüğü bir yöntem ile ilgilidir.

Örnek 1:

50 g l-amfetamin ve 5 g Raney nikel karışımı bir Magne-Dash otoklava dolduruldu ve bomba 100 lb'lik bir başlangıç basıncına kadar hidrojenle basınçlandırıldı. Karışım karıştırıldı ve 95-100*C'de 5 saat ısıtıldı, bu sürenin sonunda reaksiyon soğutuldu ve nikel süzülerek uzaklaştırıldı. İşlenmiş baz -3.1*'lik bir rotasyon göstermiştir. Bu, başlangıçta mevcut olan l-bazın yaklaşık %65 oranında rasemizasyonuna karşılık gelir.

Örnek 2:

135 g l-amfetamin, 50 g Raney nikeli ve 10 cc metanol içinde 1,7 g amonyak gazı karışımı Magne-Dash bombasına dolduruldu ve hidrojenle 100 lb'ye kadar basınçlandırıldı. Daha sonra karışım 150*C'ye ısıtıldı ve 19 saat boyunca karıştırılarak bu sıcaklıkta tutuldu. Reaksiyon daha sonra soğutuldu, gazlar boşaltıldı ve reaksiyon karışımı nikel katalizörü uzaklaştırmak için filtrelendi. 50 g'lık bir alikot damıtılarak 37,4 g (%75) amfetamin elde edildi; BP: 83-87*C/15mmHg ve 4,8 g diaminden oluşan kalıntı. Esasen d-l-amfetaminin rotasyonu -0,3* idi.

Örnek 3:

10cc metanol içinde 135g l-amfetamin, 50g Raney nikeli ve 0.5g amonyak gazı karışımı bir Magne-Dash otoklava dolduruldu ve 100lbs hidrojen başlangıç basıncına kadar basınçlandırıldı. Reaksiyon 150*C'de 13,5 saat boyunca karıştırılarak ısıtılmıştır. Gazlar soğutulmuş reaksiyon kabından tahliye edildi ve karışım katalizörü uzaklaştırmak için filtrelendi. 50 g'lık bir alikot numune, 37,4 g amfetamin vermek üzere indirgenmiş basınç altında damıtıldı; BP: 83-86*C/15mmHg. ve 10,4 g ağırlığında bir diamin kalıntısı. Amfetamin verimi %74,5 ve esasen d-l-amfetamin rotasyonu -0,2* idi.

Örnek 7:

35,5 g l-amfetamin, kullanılmış Raney nikel katalizörü içeren bir Magne-Dash bombasına yüklendi. Bu karışım buz içinde soğutuldu ve 2,2 g amonyak gazı ve 10 cc metanolden oluşan soğuk bir çözelti ile muamele edildi. Bu karışım daha sonra hidrojen atmosferinde (başlangıç basıncı 100 lbs) ve 150-155*C'de 10 saat boyunca çalkalanmıştır. Bu ısıtma süresi boyunca 250 lbs'lik bir basınç geliştirildi. Bomba soğutuldu, nikel katalizörün çökmesine izin verildi ve baz dekantasyon yoluyla döküldü. Çözücü metanol vakum içinde damıtılarak uzaklaştırıldı ve kalan yağ fraksiyonlandı. Basınç: 82-86*C/15mmHg., Verim 30 g (%85), ön ürün yok ve sadece az miktarda durgun kalıntı. Rotasyon -2.4* idi.

Başka örnekler de mevcuttur ancak daha düşük verim ve daha az rasemizasyon söz konusudur.

Amphibian

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi'nden (EMCDDA):

HEF13fANcT
Kaynak: https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/methamphetamine/main-production-methods-europe_en

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
D-meth'e ulaşmak için "levmetamfetamin 50mg" içeren jenerik nazal inhalerleri kullanmanın mümkün olup olmadığını anlamama yardımcı olabilecek biri var mı?
https://bbgate.com/threads/methamphetamine-synthesis-vicks-inhaler.4974/#post-46343 Bu talimatlar teorik olarak işe yarar mı?
Yoksa Amphibian tarafından sağlanan yukarıdaki rasemizasyon ve çözünürlüğü kullanmam mı gerekiyor? Ya da 41Dxflatline vb.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Kendi soruma cevap verdim ve RRR veya benzer prosedürler gerekli olacak gibi görünüyor.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
İşe yarayacak olsa da... bu kimyasallardan bazılarını elde etmek zor veya kullanıcı adım gibi tehlikeli olabilir, bunun yerine naproksen kullanmalı ve papa şeftalisini NASID Naproxen ile kullanmalısınız. Tam kılavuzu aşağıda yayınladım

View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Hey @azides Yanıt ve bilgi için teşekkür ederim. Tüm bunları yeni gözden geçirdim ve hala içeriği sindirmeye çalışıyorum. Ben bir kimyager değilim, bu yüzden sadece kafamı toparlamaya çalışıyorum. Temel olarak anladığım, levo-meth alıp naproksen ve ısı eklersek onu rasemik hale getirebilir miyiz? Yoksa doğru anlamıyor muyum?
Sormak zorundayım - eğer bu kadar basitse, neden kimse bundan bahsetmiyor veya bunu yapmıyor? Prosedür hakkında bir çalışmanız veya herhangi bir bilginiz var mı?

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Kesinlikle bir şans vereceğim. "Levomefamfetamin 50mg" içeren burun inhalerlerini çıkaran biri olup olmadığını merak ediyorum - bunu yapmak için en iyi süreç nedir ve buz gibi kristalleşir mi? Ya da izole edilmiş ürünün neye benzemesini bekleyebilirim?

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Asla öyle olduğunu söylemedim, en erişilebilir ve sade tartarik asitten daha iyi olduğunu söyledim ;)

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bunun çözünürlük için daha iyi olduğunu ve sadece bu çözünürlükten elde edilen L-meth'i ısıtmanın rasemik hale geldiğini anladım Yanılıyorsam özür dilerim.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bunu başarmaya çok çok yakınım!!!!;-)

riahisunak

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Gönderecek misin kardeşim

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Bu yolla... ya da tüm bu zahmete girdiyseniz aşağıda yayınladığım kolaylığımla XD

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Bu saçmalık da ne? Bu BBgate/ yeni kovan. AIBN, metil tiyoglikolat, dimiristil peroksidikarbonat tiyoglikolik asit? Bunları kolayca ya da ucuza bulabilen var mı? Sıradan bir kimyager için güvenli mi?

Google'da DİMİRİSTİL PEROKSİDİKARBONAT diye aratınca, kendiliğinden hızlanan ekzotermik ayrışma nedeniyle 0-10°C sıcaklıklarda şiddetli veya patlayıcı bir şekilde ayrışır; Birkaç patlama, bu panoyu okuyan sıradan bir kimyager için pek de güvensiz gelmiyor. Hatta bu adamın kullanıcı adını hatırlatıyor. Metamfetamin kimyagerleri AIBN'i metamfetamini D tartarik asit ile büyük ölçekte rasematlamak için kullanırken.

Gizli kimyagerler de yıllar önce L'yi ısı ile rasemata dönüştürmek için NAPROXEN kullandılar... evet evet NASID. Bunun güvenli olmasının yanı sıra aslında 2 kat avantajı vardır, yani gerçekten 3, 4 sayılırsa cehennem gibi erişilebilirdir. Rotaya papa-peachy denir ve sizin için her şeyi belgeleyeceğim, gerçekten göründüğü kadar basit ;)

İşin püf noktası, bir izomere bağlanacak ancak diğerine bağlanmayacak ve çözünürlüğü yeterince değiştirecek en ucuz optik olarak aktif asidi bulmaktır, böylece ürünlerden biri (reaksiyona girmemiş freebaz veya reaksiyona girmiş amid olabilir, sülfonat ya da her neyse) başka bir çözücüde (ilk çözücü ile karışmayan) yıkanabilir, böylece bir izomer ilk çözücüde, diğer izomer ikinci çözücüde çözülür.

Daha sonra metamfetamin üreticilerinin kullandığı havalı yöntem - ikincil aminle (imin yoluyla) reaksiyona girecek olan AIBN (artık hepinizin bildiği) kullanımı, böylece daha az aktif / inaktif izomerin %50'si aktif izomere dönüşür).
Aşağıda, yukarıdaki makalede belirtilen rasemizasyon sınıfına örnekler verilmiştir. AIBN (azabisisobutyrlonitrile) radikal reaksiyon için bir katalizördür
https://www.academia.edu/81633940/T...Racemization_of_Nonactivated_Aliphatic_Amines

Ancak bu naproksen araştırması... yeni bir şey değil sadece eski şeyler ama 2 ve 2'yi koyun ve bingo onun adı ideal Pope-Peachy idi. Bu çözünürlük pratik bir uygulamaya sahip olabilir çünkü çözünürlüğün etkinliği tartarik asit ile aynı aralıktadır ancak 1 mol bazın çözünürlüğü için sadece 0,25 molar eşdeğer çözücü madde gereklidir. Chirality 11:373-375, 1999. © 1999 Wiley-Liss, Inc.

Her neyse PROFF meth üzerinde çalışıyor ohh IDK belki bu
Pope-Peachey çözünürlük yöntemi ile diastereoizomerik tuz oluşumu yoluyla N-metilamfetaminin optik çözünürlük mekanizmasının daha sonra imbik tarafından tartışıldığı gibi incelenmesi

https://sci-hub.wf/10.1016/s0957-4166(00)86170-4

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0957416600861704

Ancak ... AIBN yerine ısı ile rasemik hale getirmek için naproksen kullanıyoruz ... Muhtemelen bu imbiğe dayanarak ben de buldum ... Aynı Pope-Peachy daha önce bahsetmişti.

Daha önce de söylediğim gibi... işin püf noktası, bir izomere bağlanıp diğerine bağlanmayacak ve çözünürlüğü yeterince değiştirecek en ucuz optik olarak aktif asidi bulmaksa, ürünlerden biri (reaksiyona girmemiş freebaz veya reaksiyona girmiş amid, sülfonat veya her neyse) başka bir çözücüye (ilk çözücü ile karışmayan) yıkanabilir, böylece bir izomer ilk çözücüde çözülür, diğer izomer ikinci çözücüde çözülür.

http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html

Program https://dump.li/image/ac34d7b4b88983a0.jpeg

İmbik

Diastereomerik Tuz Oluşumu Yoluyla Enantiyomerlerin Çözünürlüğü: Naproksen

CHE322'deki biyokimya slaytlarımda analjezik naproksen, CHE321'de tartışılana çok benzer bir şekilde çözülmüştür. Naproksen kiral bir karboksilik asittir ve aktif ilaç olarak satılan (d)-(S)- enantiyomeridir.
Rasemik naproksen, sınıfta öğrendiğimiz tuz oluşturma tekniğinin bir modifikasyonu ile çözülür. Protokolde, süreci enantiyomerik olarak saf naproksenin ticari üretimi için daha da kullanışlı hale getiren iki değişiklik vardır. Birincisi, Pope-Peachy yöntemi olarak bilinen bir değişiklikle, sadece yarım eşdeğer kiral amin kullanılır. Onun yerine daha ucuz, optik olarak inaktif bir amin bazının yarım eşdeğeri kullanılır. Bu sadece işlemi daha ucuz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda çözünürlüklerde daha dramatik bir farkla sonuçlanır. İstenen (d)-(+)-enantiyomerin konjugat bazı, yüksek seçicilikle kiral aminin konjugat asidi ile kristalleşir. Bu da (l)-(-)-naproksen ve akiral aminin daha çözünür tuz ürününü çözeltide bırakır.
İkinci bükülme, sadece "ana likörün" (filtrasyondan sonra kalan çözelti) ısıtılmasıyla, naproksenin istenmeyen enantiyomerinin bir rasemata geri dönüştürülebilmesidir. CHE322'de bir karbonilin yanındaki protonların orta derecede asidik olduğunu öğreneceksiniz; bu, bir karbonilin yanında bir metin stereocenter'ınız varsa, konfigürasyonunun deprotonasyon / reprotonasyon ile "karıştırılabileceği" konusunda her zaman dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak bu durumda, konfigürasyonun rasemik bir karışıma geri dengelenmesini istiyoruz ve kullanılan akiral baz artı ısı, işi yapmak için yeterlidir.
Bu işlem, naproksenin tek bir enantiyomer yerine bir rasemat olarak daha basit ve daha ucuz bir yolla sentezlenmesini sağlar. Bu işlemle sadece iki enantiyomer çözülmekle kalmaz, aynı zamanda "istenmeyen" enantiyomer atılmak yerine istenen enantiyomere dönüştürülür - ürün verimini etkili bir şekilde iki katına çıkarır.
Referans: Harrington, P.J.; Lodewijk, E. "Naproksen Teknolojisinin Yirmi Yılı". Organic Process Research and Development, 1997, 1, 72-76.
Ya da bu Rasemik α-arilalkanoik asitlerin enzimatik olmayan dinamik kinetik çözünürlüğü: kiral nonsteroid antiinflamatuar ilaçların (NSAID'ler) gelişmiş bir asimetrik sentezi
Asit bileşenlerinden üretilen karışık anhidritlerin bir açil-transfer katalizörü varlığında pivalik anhidrit ile rasemizasyonunu kullanarak rasemik karboksilik asitlerden yüksek verimlerde (%99'a kadar) kiral 2-arilalkanoik esterler üretmek için etkili bir protokol geliştirilmiştir. Mevcut DKR, rasemik 2-arilalkanoik asitlerin enantio-ayırıcı esterifikasyonunu ve kiral 2-arilalkanoik asitlerin pivalik anhidrit, diizopropiletilamin kullanılarak uygun reaksiyon koşulları altında hızlı rasemizasyonunu içerir, ve benzotetramisol (BTM) ile polar bir çözücü içinde karıştırılmış ve bu yöntem ibuprofen ve naproksen gibi nonsteroidal anti-enflamatuar ilaçların (NSAID'ler) farmakodinamik olarak aktif (S)-enantiyomerlerinin hazırlanması için başarıyla uygulanmıştır.

https://pubs.rsc.org/en/content/articlelanding/2012/cy/c2cy20329d

https://doi.org/10.1039/C2CY20329D

Birisi bana naproksen kullandıklarını söyledi ama bir şey bulamadım... ben de biraz araştırdım.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Test etme yöntemi bu ürün ve süreçlerle ilgili değildir, AIBN yönteminin sadece küçük ölçekte mümkün olduğunu bildiğim kadarıyla ölçeklendirilmesi çok zordur ve koku var olan en kötü yöntemlerden biridir.
Aslında tüm bunlar daha basit, zaten herkes istediğini yapabilir, sorun yok.
Gönderip göndermeme konusunda öncelikle bunu tamamen başarmalıyım ve bir kez muhtemelen rehberlik hizmeti müşterilerine ekstra bilgi olarak sunulacaktır.