L-meth'ten D-meth'e

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
D-meth'e ulaşmak için "levmetamfetamin 50mg" içeren jenerik nazal inhalerleri kullanmanın mümkün olup olmadığını anlamama yardımcı olabilecek biri var mı?
https://bbgate.com/threads/methamphetamine-synthesis-vicks-inhaler.4974/#post-46343 Bu talimatlar teorik olarak işe yarar mı?
Yoksa Amphibian tarafından sağlanan yukarıdaki rasemizasyon ve çözünürlüğü kullanmam mı gerekiyor? Ya da 41Dxflatline vb.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
İşe yarayacak olsa da... bu kimyasallardan bazılarını elde etmek zor veya kullanıcı adım gibi tehlikeli olabilir, bunun yerine naproksen kullanmalı ve papa şeftalisini NASID Naproxen ile kullanmalısınız. Tam kılavuzu aşağıda yayınladım

View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Çalışma daha önce yayınlanmıştır ancak tekrar

Bu ....

Pope-Peachey çözünürlük yöntemi ile diastereoizomerik tuz oluşumu yoluyla N-metilamfetaminin optik çözünürlüğünün mekanizmasının daha sonra imbik tarafından tartışıldığı gibi incelenmesi

https://sci-hub.wf/10.1016/s0957-4166(00)86170-4

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0957416600861704

Refanslar ve Notlar
I.) Newman,P. Kimyasal Bileşikler için Optik Çözünürlük Prosedürleri, vols.l-3, optik Çözünürlük Bilgilendirmesi
Catre, Manhattan College, New York, 1978-84;

2.) Jacques,J.; Collet,A.; Wilen,SH. Enantiomers, Racemates and Resolutions, Wiley and Sons, New York,
1981,378.p.

3.) Fogassy,E.; hs,M.; Faigl,F; Rohonczy,J, Ecsery,Z. J.Chem.Soc.Perkin Trans.2, 1986, 1881
4.) Pope,W.J.; Peachey,S.J. J.Chem.Soc.,1899,75,1066

5.) 7,84 g (0,0525 mol) rasemik N-metilamfetamin ve 9,73 g (0,0525 mol) rasemik N-
metilamfetamin hidroklorür 70 ml abs. etanol içinde çözüldü ve 7.91 g (0.0525 mol) R,R-
tartaksik asit 56 ml abs. etanol içinde. Her iki stok çözeltisi de hacimsel olarak on beş porsiyona bölünmüştür.
büret ve 22+1 "C'de reaksiyona sokuldu Karışımlar 15, 90 dakika ve 5, 24, 1 IS
saat sonra çökeltiler süzüldü ve kurutuldu. Her bir tuzdan 0,4 g baz ccNaOH ile serbest bırakıldı.
ve sulu fazdan dikblorometan ile ekstrakte edilmiştir.
6.) Tüm deneyler aynı çalışma tezgahında 2Ul'C oda sıcaklığında gerçekleştirilmiştir. Stok çözeltileri
ağırlık ölçümlerinde hatayı önlemek için rasemat ve çözücü madde kullanılmıştır. Kullanılan tüm şişeler
aynı boyut ve şekle sahipti
7.) Tuzların tartarat ve hidroklorür içeriği bir RADYOMETRE ile potansiyometri ile belirlenmiştir-
85 TTT otomatik titratörü ile 0,1 N NaOH ve 0,1 N AgNO,.
8.) Spesifik rotasyonlar Perkin Elmer 241 polarhneter ile ölçülmüştür. Spesifik rotasyon
optik olarak saf R-N-metilamfetamin [a]: - -18.90 (c 0.1, IN HCI).
9.) Tuzlar filtreleme sırasında yıkanmamıştır. Tuzlarda bulunan az miktardaki hidroklorür muhtemelen
ana likörden tuzun yüzeyine yapışmış ve kurumuştur.
10.) Bu, R-l II'nin S-1'den daha kararlı bir tuz olduğu yönündeki sonuçlarla3 uyumludur.11

Daha fazlasını isterseniz aşağıdaki imbiği de okuyabilirsiniz, her şey büyük ölçüde https://sci-hub.wf 'da olmalıdır, ancak ;)

Bunun yerine bu bükülmede sadece yarım eşdeğer kiral amin kullanılır. Onun yerine daha ucuz, optik olarak inaktif bir amin bazının yarım eşdeğeri kullanılır. Bu sadece işlemi daha ucuz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda çözünürlüklerde daha dramatik bir farkla sonuçlanır. İstenen (d)-(+)-enantiyomerin konjugat bazı, yüksek seçicilikle kiral aminin konjugat asidi ile kristalleşir. Bu da (l)-(-)-naproksen ve akiral aminin daha çözünür tuz ürününü çözeltide bırakır.

Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
İşinizi kolaylaştırmayacağım, mollerinizi hesaplamanız gerekecek.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Ürününüzde mentol ve kafur bulunacağı için çok sayıda kristalizasyona ihtiyacınız olacak

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bu kararı geçmişte okudum ve RR tartarik (d-tartarik veya L+tartarik) kullanıldığında N-metilamfetaminin R enantiyomerinin katı halde kaldığını söyleyen tek karar.
Nedenini anlamak için birçok kez tekrar okudum ve henüz anlamadım, bu deneyde istediklerini söyleyebilirler, ancak sizi temin ederim ve yapılan yüzlerce çözümlemeden sonra, RR tartarik kullanılarak N-metilamfetaminin R enantiyomerinin sıvı içinde kaldığını kanıtlayabilirim, bu deney bile bir gerçektir.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
"Twist" ya da imbik yerine naproksen kullanmayı özlüyorsunuz sanırım? Tartarik veya L+tartarik kullanmak yerine naproksen kullanın

Bu sadece süreci daha ucuz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda çözünürlüklerde daha dramatik bir farkla sonuçlanır. İstenen (d)-(+)-enantiyomerin konjugat bazı, yüksek seçicilikle kiral aminin konjugat asidi ile kristalleşir ve bu da (l)-(-)-naproksen ve akiral aminin daha çözünür tuz ürününü çözeltide bırakır.

Last edited:
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Ben sadece gönderdiğiniz linkteki dokümandan bahsediyordum, naproksen sürecinden değil.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Her şey pope peachy'ye dayanıyor... sadece varyasyonlar nd, L'den rasemik meth için kullanılabilir ve kullanılmıştır

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Benim durumum bununla ilgili değil, daha mantıklı bir şekilde atıyorum, bunu tamamen başarıp başaramayacağımı göreceğiz, şu anda kısmen var.
Her neyse, burada naproksen dahil birçok asit test edildi ve O,O'-dibenzoiltartarik asit daha iyi çalışıyor gibi görünüyor (bunu kullanmıyorum)

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Üzgünüm, bunu tam olarak anladığımı sanmıyorum. Rasemiği d- ve l- olarak çözmeye ve ayırmaya çalışmıyorum. L-'yi rasemik hale dönüştürmenin mümkün olup olmadığını anlamaya çalışıyorum. Yazım hatası yapıp yapmadığınızı bilmediğim için hala kafam karışık. Bu çalışma, rasemik meth ile şarj etmekten ve ayırmak için tartarik yerine 1 kısım HCl ve 1 kısım naproksen kullanmaktan bahsediyor? Yine, AIBN/Thiol yerine bir ikame kullanarak nazal inhalerlerden l-'yi rasemik hale getirmenin mümkün olup olmadığını anlamaya çalışıyorum. Lütfen kafa karışıklığımı bağışlayın. Teşekkür ederim.

View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bu yöntemle sadece l izomer karışımının ısıtılmasının rasemik hale geldiğini söyledi.
Başka bir seçenek üzerinde çalışıyorum

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Aşağıdaki yorum doğru. Ancak uygun kalıplarla çevirmek istersiniz.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
l-'yi rasemik hale dönüştürmenin mümkün olup olmadığını anlamaya çalışıyorum

Evet dostum, bunu söylemiştik.
Buna RRR resolved racemate and recycle Resolution OR denir.

Çözümleme-Temizleme-Döngü

Naproksen ve L+tartarik ile ayırırsınız

L meth likörünü naproksen ile ısıtın ve bu zamanla DL meth'e dönüşür.

Naproksen ile tekrar ayırın

DL yapmak için tekrar ısıtın

İhtiyacınız olan başka bir şey yoktur ve her şey raporda ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Bunun yerine şartnamede belirtilen molar miktarlarda naproksen kullanırsanız, ne yapmanız gerektiği hakkında fikir edinmek için hem retortu hem de orijinal papa şeftalisini okumanız gerekecektir

Çözümleme-Temizleme-Döngü
Ne yapılacağı gayet açık. Size mantıklı gelmediği için üzgünüm çünkü ne yapılacağı zaten oldukça açık.

Burada herhangi bir YENİ BAŞLAYAN için yeterli bilgiden DAHA FAZLASI vardı.

Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Bir kez daha kopyala yapıştır yaparsan belki anlayabilirim. Belki de bu inanılmaz keşfiniz için Nobel Barış Ödülü almalısınız ya da belki de paramı biriktirip zamanımı boşa harcamamalıyım. Teşekkürler.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
7,84 g (0,0525 mol) rasemik N-metilamfetamin ve 9,73 g (0,0525 mol) rasemik N-
metilamfetamin hidroklorür 70 ml abs. etanol içinde çözüldü ve 7.91 g (0.0525 mol) R,R-
tartaksik asit 56 ml abs. etanol içinde. Her iki stok çözeltisi de hacimsel olarak on beş porsiyona bölünmüştür.
büret ve 22+1 "C'de reaksiyona sokuldu Karışımlar 15, 90 dakika ve 5, 24, 1 IS
saat sonra çökeltiler süzüldü ve kurutuldu. Her bir tuzdan 0,4 g baz ccNaOH ile serbest bırakıldı.
ve sulu fazdan dikblorometan ile ekstrakte edilmiştir.
6.) Tüm deneyler aynı çalışma tezgahında 2Ul'C oda sıcaklığında gerçekleştirilmiştir. Stok çözeltileri
Ağırlık ölçümlerinde hatayı önlemek için rasemat ve çözücü madde kullanılmıştır. Kullanılan tüm şişeler
aynı boyut ve şekle sahipti
7.) Tuzların tartarat ve hidroklorür içeriği bir RADYOMETRE ile potansiyometri ile belirlenmiştir-
85 TTT otomatik titratörü ile 0,1 N NaOH ve 0,1 N AgNO,.
8.) Spesifik rotasyonlar Perkin Elmer 241 polarhneter ile ölçülmüştür. Spesifik rotasyon
optik olarak saf R-N-metilamfetamin [a]: - -18.90 (c 0.1, IN HCI).
9.) Tuzlar filtreleme sırasında yıkanmamıştır. Tuzlarda bulunan az miktardaki hidroklorür muhtemelen
ana likörden tuzun yüzeyine yapışmış ve kurumuştur.
10.) Bu, R-l II'nin S-1'den daha kararlı bir tuz olduğu yönündeki sonuçlarla3 uyumludur.11

Daha fazlasını isterseniz aşağıdaki imbiği de okuyabilirsiniz, her şey büyük ölçüde https://sci-hub.wf 'da olmalıdır, ancak ;)

Bunun yerine bu bükülmede sadece yarım eşdeğer kiral amin (naproksen) kullanılır. Onun yerine daha ucuz, optik olarak inaktif bir amin bazının yarım eşdeğeri kullanılır. Bu sadece işlemi daha ucuz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda çözünürlüklerde daha dramatik bir farkla sonuçlanır. İstenen (d)-(+)-enantiyomerin konjugat bazı, yüksek seçicilikle kiral aminin konjugat asidi ile kristalleşir. Bu da (l)-(-)-naproksen ve akiral aminin daha çözünür tuz ürününü çözeltide bırakır

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Bunun yerine bu naproksen araştırmasına dayanıyordu... yeni bir şey değil sadece eski şeyler ama 2 ve 2'yi koyun ve bingo onun adı ideal Papa-Peachy oldu. Bu çözünürlük pratik bir uygulamaya sahip olabilir çünkü çözünürlüğün etkinliği tartarik asit ile aynı aralıktadır ancak 1 mol bazın çözünürlüğü için sadece 0,25 molar eşdeğer çözücü madde gereklidir. Chirality 11:373-375, 1999. © 1999 Wiley-Liss, Inc.

Tartarik aside kıyasla 0,5 ila 0,25 mol daha az kullanmalısınız.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Sanırım kendi bilgilerinizi, benimkileri ya da genel olarak bu konuyu anlamakta zorlanıyorsunuz. Bu BS, bu konu bir süre önce ölmüştü, neden tekmelemeye devam ettiğinizi bilmiyorum.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Sorun nedir arkadaş.... Çözeltide, monosodyum d-tartrat daha sonra tercihen d-metamfetamin ile suda çözünür bir tuz oluştururken, l-metamfetamin (hala serbest baz formunda kalır) polar olmayan bir çözücü ile ekstrakte edilebilir...

Sanırım anlamakta güçlük çekiyorsunuz... gerçekten de uygulanabilir

h ttps:// www.reddit.com/r/TheeHive/comments/18ycbjh
1Azol
- 6 gün önce

Naproksen, kiral amin çözünürlüğü için ilginç bir reaktif olabilir

PsychedStrawberry
- 6 gün önce

Nasıl yani?

SunderedValley
- 6 gün önce

Daha önce de yapılmıştı.
Oldukça hızlı okudum ama fikir birliği "çok iyi çalışıyor, bazen diğer yöntemler kullanılarak daha ucuza bile yapılabilir" gibi görünüyordu. Burada, drugnerds sub'da ya da Vespiary'de olmalı.

1Azol
- 6 gün önce

Erişilebilir, enantiyomerik olarak saf, kullanışlı karboksilik asit işlevselliği, büyük pi sistemi, aril metoksi, tüm bunlar, son iki tanımlayıcının özellikle ilginç olabileceği nedenlerle yararlı bir aday gibi görünmesini sağlar

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Tamam, sana PM atacağım ve ilerleyeceğiz, tamam mı? Bunu yapmak için ihtiyacım olan her şeye sahibim ve yapacak daha iyi bir şeyim yok, bu yüzden bakalım beni de inanan biri haline getirebilecek misiniz?

View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
SoldadoDeDrogas ile konuştuktan sonra yeni bir arı değil. Ama muhtemelen öğrenen bir larva. Alınma ama hepimiz büyük ölçüde TS2 kitaplarından başladık. (Bu herkes içindir) çünkü o zaten derinlemesine konuşmayı aldı.

Her neyse, bu tepkiye gelince, bu benim gibi biri için KOLAY'dan yarı kolay ve anlaşılabilir olarak derecelendirilebilir, bu da yeni bir commer için orta kolay ila zor

Bunların hepsi 2 hafta önceki bir gönderiden alınmıştır.

Uyuşturucu değil

Bir süre önce bazı laboratuvarların Naproksen'i (NSAID gibi) enantiopür asit olarak kullandığını duydum. Ancak bu yöntem hakkında herhangi bir bilgi bulamadım, bu yüzden gerçekten kesin olarak söyleyemem

Ben kazıyorum...

u/Notdrugs

Muhtemelen bu imbiğe dayanıyor? Daha önce de söylediğim gibi... İşin püf noktası, bir izomere bağlanıp diğerine bağlanmayacak ve çözünürlüğü yeterince değiştirecek en ucuz optik olarak aktif asidi bulmaktır, böylece ürünlerden biri (reaksiyona girmemiş serbest baz veya reaksiyona girmiş amid, sülfonat veya her neyse) başka bir çözücüye (ilk çözücü ile karışmayan) yıkanabilir, böylece bir izomer ilk çözücüde çözülür, diğer izomer ikinci çözücüde çözülür. Bu söylenenlere dayanarak siz ne düşünüyorsunuz?

http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html

O zaman uyuşturucu değil yanıtı...

Uyuşturucu değil

- 13 gün önce - 13 gün önce düzenlendi

Bu gerçekten ilginç! Bu uyarıların ticari üretimi nasıl kolaylaştırdığını görebiliyorum. Temel talimatlarda "toplu üretim detaylarının" belirtilmesi çok sık rastlanan bir durum değil, bu nedenle bunun için teşekkür ederim.

Daha sonra, bu hafta

çözeltide olsa bile, monosodyum d-tartrat tercihen d-metamfetamin ile suda çözünür bir tuz oluştururken, l-metamfetamin (hala serbest baz formunda kalır) polar olmayan bir çözücü ile ekstrakte edilebilir...

Sanırım anlamakta güçlük çekiyorsunuz... gerçekten de uygulanabilir

https://www.reddit.com/r/TheeHive/s/J1b0573Y7V

https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/18ycbjh
1Azol

- 6 gün önce

Naproksen, kiral amin çözünürlüğü için ilginç bir reaktif olabilir

PsychedStrawberry

- 6 gün önce

Nasıl yani?

SunderedValley

- 6 gün önce

Daha önce de yapılmıştı.

Oldukça hızlı okudum ama fikir birliği "çok iyi çalışıyor, bazen başka yöntemler kullanılarak daha da ucuza yapılabilir" gibi görünüyordu. Burada, drugnerds sub'da ya da Vespiary'de olmalı.

1Azol

- 6 gün önce

Erişilebilir, enantiyomerik olarak saf, kullanışlı karboksilik asit işlevselliği, büyük pi sistemi, aril metoksi, tüm bunlar, son iki tanımlayıcının özellikle ilginç olabileceği nedenlerle yararlı bir aday gibi görünmesini sağlar

O zaman neden benim yazım daha iyi

Hayır, sıcaklık ve zaman gibi ayrıntıları vermeyeceğim, hepsi ORİJİNAL papa şeftalisinde.

Hayır, DCM benzen vb. alabiliyorsanız, size kullanmanız için uygun bir çözücü söylemeyeceğim çünkü her şey SİKİK ARAMA MOTORUNU KULLANIN Google, here hive, vb... tüm cevaplara sahip olacaktır.

Ve hayır, mollerinizi hesaplamayacağım. Ve eğer 1 kişi daha bana spesifik zaman vs. sorarsa...

Her şey iyi belgelenmiştir.

Herkes için 1 kez daha

Uyuşturucu değil

Bir süre önce bazı laboratuvarların Naproksen'i (NSAID gibi) enantiopür asit olarak kullandığını duydum. Ancak bu yöntem hakkında herhangi bir bilgi bulamadım, bu yüzden gerçekten kesin olarak söyleyemem

Ben kazıyorum...

u/Notdrugs

Uyuşturucu değil

- 13 gün önce - 13 gün önce düzenlendi

Bu gerçekten ilginç! Bu uyarıların ticari üretimi nasıl kolaylaştırdığını görebiliyorum. Temel talimatlarda "toplu üretim detaylarının" belirtilmesi çok sık rastlanan bir durum değil, bu nedenle bunun için teşekkür ederim.

Yine L VICKS'ten D meth'e teorisi. Mümkün mü, evet. İyi belgelenmemiş bir mdma yolu geliştirmemiş biri bunu yapabilir mi, evet. Birisi %40 etanol, DSMO vs DCM vs kullanıp kullanamayacağını sorabilir mi, hazır değiller

Kahve/kafeik asit veya benzerlerinden MDA/MDMA yapabilir misiniz... evet. Piperonal asatat veya diğer analoglar $ 'da kuruş olduğunda ve 1-2 adımda piperonal ve oradan safrol veya izosafrol yapabildiğinizde maliyete% 12 verim uygun görünüyor mu ... sadece yapabildiğiniz için 10g vicks inhaler almanın "uygun maliyetli" olacağı anlamına gelmez

Okuyan herkes için araştırmanız gerekebilir, ancak KENDİ precourser'larınızı veya pre-precursor'larınızı yapmak için ts2'yi anlayan herkes bu mantıklıdır. Eğer bunu bir tarif olarak değil de bir harita ve pusula olarak takip ederseniz

Herkes A+B + sıvı + ısı ile X kimyasalının elde edilmesini ister ve bu zamanın %0-80-95'inde işe yarar.

Kek yapmaya çalıştığınız ama ekmek yaptığınız bir zaman vardır.

Birçok karbona 1 eklemek gibi vs vs. Polimorfizm veya ayrı entiomerlerin yeniden kristalleştirilmesi ve ayrılması başlı başına bir sanattır.

Ne yazık ki benim işim NOVEL MDMA ve MDP2P üretimi ve daha az kiral resülasyon ama Papa'yı %99 destekle ayakta duracak kadar şeftali okuyabilirim ve eğer biri delik açmak istiyorsa öyle olsun. Ve konuşacağım ama lütfen çözücü soruları veya mol hesaplamaları ne olursa olsun, her şey daha önce yayınlanmıştır ve uygulanabilirdir.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Yine her şey daha küçük bir ortamda daha önce yayınlanan AIBN'den daha uygulanabilir olarak yayınlanmaktadır.

Ama unutmayın Bu gerçekten ilginç! Bu uyarıların ticari üretimi nasıl kolaylaştırdığını görebiliyorum. Temel talimatlarda "toplu üretim detaylarının" belirtilmesi çok sık rastlanan bir durum değil, bu nedenle bunun için teşekkür ederim.

Toplu ölçeğe ihtiyacınız var. 1,5 gr Vicks L. değil, kirli ya da sadece ezilmiş naproksen kullanın. Sadece lanet tuzu satın alın.

Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Çözücü Ajanlar Olarak Enzimler
Bu konuda özellikle dikkat çeken bir enzim sınıfı esterazlardır,
esterlerin hidrolizini katalize ederek (Bölüm 14.1C) bir alkol ve bir karbok-
ylik asit. Bu yöntemi (R,S)-naproksenin çözünürlüğünü açıklayarak gösteriyoruz. Çözünürlük
Hem (R)- hem de (S)-naproksenin etil esterleri suda çok düşük çözünürlüğe sahip katı maddelerdir.
Kimyagerler daha sonra (S)-esteri seçici olarak hidrolize etmek için alkali çözeltide bir esteraz kullanırlar,
(S)-karboksilik asidin sodyum tuzu olarak sulu çözeltiye geçer. Bu da
(R)-ester bu koşullardan etkilenmez. Alkali çözeltinin filtrelenmesi
(R)-ester kristalleri. Kristaller uzaklaştırıldıktan sonra, alkali çözelti asitlendirilir
saf (S)-naprokseni çökeltmek için. Geri kazanılan (R)-ester rasemize edilebilir (dönüştürülebilir
R,S karışımına) dönüştürülür ve tekrar esteraz ile muamele edilir. Böylece, (R)-ester geri dönüştürülerek,
tüm rasemik ester (S)-naproksene dönüştürülür

https://pa01000125.schoolwires.net/cms/lib/PA01000125/Centricity/Domain/366/Chap6%20Chirality.pdf

Elfspice yanlış bir şekilde NaOH'nin eklenen amin hidroklorürü serbest bırakmak için çözeltiye eklendiğini varsaymıştır. Öyle değildir. Serbest amin kullanılacak ve NaOH'nin amacı tartarik asidin (bir dikarboksilik asit olan) monosodyum tuzunu yapmaktır.

Çözeltide, monosodyum d-tartarat daha sonra tercihen d-metamfetamin ile suda çözünür bir tuz oluştururken, l-metamfetamin (hala serbest baz formunda kalır) polar olmayan bir çözücü ile ekstrakte edilebilir.

Tüm bunların gerçekleşmesinin nedeni, d-tartarik asidin moleküler şekli nedeniyle çözeltide d-metamfetamin ile l-metamfetamine kıyasla daha iyi uyum sağlamasıdır (ancak yeterli asit mevcutsa her iki formla da serbestçe tuz oluşturacaktır, bu nedenle her tartarik asit molekülü üzerindeki bir karboksilik asit grubu bir eşdeğer tof NaOH ilavesiyle 'devre dışı bırakılır').

Bunun yerine bu durumda naproksen kullanılır ve sanırım katı olmalıdır

Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Elfspice yanlışlıkla NaOH'nin eklenen amin hidroklorürü serbest bırakmak için çözeltiye eklendiğini varsaymıştır

Attachments

• DjhIJ016Pn.png
    DjhIJ016Pn.png
    191.3 KB · Views: 61