JWH-018 sentezi

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Reaksiyon şeması.
VlnWkztFXO
Ekipman ve cam eşyalar:
Reaktifler:
RNVFDK2XU5
  • İndol 1000 g, cas: 120-72-9.
  • Diklorometan (CH2Cl2) 15 litre, cas: 75-09-2.
  • Kalay (IV) klorür 2000 ml, cas: 7646-78-8.
  • 1-Naftoil klorür 1627 g, cas: 879-18-5.
  • Nitrometan 10 L, cas: 75-52-5.
  • Etil asetat 15 L, cas: 141-78-6.
  • Sodyum hidroksit 1300 g, cas: 1310-73-2.
  • TBAB 800 g, cas: 1643-19-2.
  • 1-Bromopentan 1500 g, cas: 110-53-2.
  • Damıtılmış su 20 L.
  • Magnezyum sülfat (MgSO4).

Adım 1. 1-Naftoil klorür ve İndol'den 3-(1-naftoil)indol (cas 109555-87-5).
OHUDGTfCj5
1. Kalay (IV) klorür (SnCl4) 2000 ml, 50 litrelik kesikli reaktör diklorometan (CH2Cl2) 15 litre içindeki 1000 g indol çözeltisine sürekli karıştırma ve soğuk su banyosu veya soğuk soğutma sistemi ile harici soğutma ile bir porsiyon halinde eklenir .
2. Daha sonra, reaksiyon karışımı oda sıcaklığına kadar soğutulur ve 30 dakika karıştırılır. Daha sonra, 1-naftoil klorür 1627 g süspansiyona küçük porsiyonlar halinde dökülür, ardından nitrometan 10 L.
3. Karışım 2 saat boyunca oda sıcaklığında karıştırılır.
4. Reaksiyon karışımı bir su ısıtıcısı ile söndürülür. Reaksiyon karışımı 20 L buzlu su ile söndür
ülür, 15 L etil asetat ile ekstrakte edilir ve bir nutsche filtre üzerinde inorganik çökeltileri uzaklaştırmak için süzülür .
5. Organik faz Na2SO4 ve MgSO4üzerinde kurutulur, katılardan süzülür ve 3-(1-naftoil)indolü (cas 109555-87-5) kristaller halinde vermek için düşük basınçta konsantre edilir.

Adım 2. 3-(1-naftoil)indolden (cas 109555-87-5) 1-pentil-3-(1-naftoil)indol (JWH-018).
N3C8xw7utP
1. 3-(1-naftoil) indol 2000 g, sodyum hidroksit (NaOH) 1300 g, TBAB 800 g tartılır ve 10 L'lik bir balona konur.
2. 1-Bromopentan 1500 g ve distile su 3000 ml balona boşaltılır. 1-Bromopentan 1500 g ve 3000 ml distile su balona dökülür.
3. Reaksiyon karışımı iki tabaka ayrılana ve katı sodyum hidroksit tamamen çözülene kadar karıştırılır.
4. Sodyum hidroksit çözülür. Sodyum hidroksit çözünmesi ısı salınımı ile gerçekleştirilir, dolayısıyla karışım kendiliğinden ısınır.
5. Erlen ısıtma plakası üzerine konur ve iki katman ayrıldıktan ve tüm sodyum hidroksit çözüldükten sonra maksimum güçle ısıtılır.
6. Üst karıştırıcı şişenin üzerine yerleştirilir. Katmanların homojen bir karışım halinde karışması için çözeltinin yeterince iyi karıştırılması gerekir.
7. Üst karıştırıcı en yüksek karıştırma hızında çalışmalıdır. Üst karıştırıcı reaksiyon sırasında sabit güçle çalışmalıdır.
8. Karışım reaksiyona kadar kaynatılır.
Karışım, reaksiyon çözeltisi sütlü ve homojen hale gelene kadar kaynatılır. Bu işlem 15-30 dakika sürer.
9. Daha sonra, balon ısıtma plakasından çıkarılır ve karışım iki katmana ayrılır.
10. Üst katman gereklidir. Üst katmana ihtiyaç vardır. Ürün doğrudan şişenin içinde kristalleşir, bu da çıkarılmasını zorlaştırır. Bu nedenle işlemler hızlı bir şekilde yapılır.
11. Üst katmana ihtiyaç vardır. Üst katman Pyrex kaplara veya silikon kalıplara düzgünce dökülür.
12. JWH-018 kristalleşmesi için 24 saat bekletilir. JWH-018 ürünü kristalize olduğu ve döküldüğü formu aldığı için silikon kalıplar rahat kullanım için alınır.
13. Kristalize olan JWH-018 ürünü dışarı alınır ve ezilir.
Daha sonra, sıcak, kuru ve iyi havalandırılan bir odada bir kağıt veya tabak üzerinde havada kurutulur ( kurutma hızını önemli ölçüde artırmak içinvakumlu desikatör kullanmak daha iyidir ). Kurutma prosedürü JWH-018 ürününün miktarına bağlıdır ve ~48 saat sürer. Reaksiyon verimi 3000 g'dır.

Last edited by a moderator:

a114488

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Video yükleyebilecek olan var mı? JWH-018 Hakkında Ben bir acemiyim

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Video yok, ancak süreç hakkında burada, özel mesajda veya XMPP'de ayrıntılı olarak tavsiyelerde bulunabilirim. Bu sentez konusunda yeterince pratik deneyimim var.

View previous replies…

a114488

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Tamam efendim, size küçük bir soru sormam gerekiyor ~~~
3-(1-naftoyl)indol hazırlamak için ısıtıcıya ihtiyacım var mı?
Bahsettiğiniz reaktifler de dahil olmak üzere, sıradan veya daha düşük kaliteli reaktifler alırsam bunları hazırlamaya devam edebilir miyim?

ve Adım 1 4( Buz ve su (20 litre) ile söndürüldükten sonra karışım inorganik çökeltileri uzaklaştırmak için süzüldü ve organik malzeme etil asetat (15 litre) ile ekstrakte edildi)
5(Organik faz Na2SO4 üzerinde kurutuldu ve düşük basınçta konsantre edilerek 3-(1-naftoil)indol kristalin bir katı olarak elde edildi)
Bu iki adımı anlamak biraz zor !!
Bana yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim, efendim !!!!

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Evet, açıklamaya ihtiyacım var. İlk aşamada (naftoil klorür ilavesi), buz-su banyosu yaparız veya şişeyi soğutmak için "kuru buz" kullanırız. Adım 1.3 Reaksiyonu hızlandırmak ve en iyi verimi elde etmek için küçük bir ısı (40 * C'ye kadar) ekleyebiliriz. Zamanın sonunda, ısıtma, fazla DCM'yi buharlaştırarak ters damıtma olmadan gerçekleşebilir. Nitrometanı seyreltmek için su ekleriz ve daha sonra ürün ekstrakte edilebilir. Ürünü sulu fazdan etil asetat (diğer çözücülerle değiştirilebilir) ile ekstrakte ediyoruz ve ekstraktı çözünmeyen bir tortudan (nitrometanda çözünen, ancak su ve etil asetatta çözünmeyen Lewis Indol kompleksleri) ayırıyoruz. Tortudan ayrı olarak, saf bir ürün elde etmek için çözücüyü buharlaştırırız.

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Nitrometan ve daha güçlü Lewis asidi (AlCl3) içermeyen daha klasik bir versiyonda, büyük miktarda yan polimerimiz vardır (Genellikle doğrudan reaksiyon sürecinde kaba bir tortu gibi görünür). Nitrometan kullanırken, başka Lewis asidi kullanabilirsiniz.

a114488

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Nitrometan yerine başka Lewis asitlerinin kullanılabileceğini mi söylüyorsunuz?

a114488

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Efendim
Adım 1 --- 5 Organik faz Na2SO4 üzerinde kurutuldu ve düşük basınçta konsantre edildi

Bu adımı ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz?

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Sodyum sülfat tozu ekstrakta eklendi, iyice karıştırıldı ve beklemeye bırakıldı. Süzüldükten sonra tozdan sıvı ekstrakt elde edilir ve damıtılır. Farklı koşullar altında distilasyon tekniklerini bugün yayınlamaya çalışacağız.

a114488

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2

Efendim, eğer bir alet yoksa, düşük basınç altında buharlaştırmanın bir yolu var mı?

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Oh, elbette. Sıcak su dolu bir kova ve içinde çözelti bulunan bir bardak örnek olarak verilebilir.

a114488

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
OMG,Bu kadar basit mi? Efendim, çok yeteneklisiniz! Çok çok çok teşekkür ederim

Ama bir kerede o kadar çok şey yapamam ,,, Sentez için her malzemenin 1/10'unu kullanıyorum. Reaksiyon süresinin kısaltılması gerekiyor mu?

a114488

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
ve,Efendim, son soru, nitrometan satın alamıyorum, yerine koyabileceğim başka bir şey var mı?

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Hayır, zaman azalmaz. Nitrometan kullanamayız, bir ürün elde ederiz, ancak verim düşer ve temizlenmesi daha zor olur. Belki 1,1,1,3,3,3-heksafloroizopropanol (HFIP) satın alabilirsiniz? Fiyatı en iyi seçenek olmasına izin vermese de.

xiluh

Don't buy from me
Resident
Reaction score
14
Anlamıyorum😭

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Daha fazla sorunuz varsa, bir bilet veya özel mesaj yazın.

sirmtr

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Bu ürün için hammaddeyi nereden satın alabilirim?

1 kg'lık bir üretim için ne kadar hammadde maliyetim var?

Hammaddeyi Avrupa'dan büyük miktarlarda alabilir miyim veya belirli belgelere ihtiyacım var mı?

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
659
Bu ürün için hammaddeyi nereden satın alabilirim?
====
Tüm reaktifler yasaldır, Çin'de belge olmadan satın alınabilirler. Ancak indol, 1-bromopentan ve naftoil klorürü farklı yerlerden satın almanızı tavsiye ederim çünkü genel bir satın alma durumunda, yönetici bu reaktiflerin hangi amaçlarla satın alındığını anlayacaktır.

Bir kg üretim için ne kadar hammadde maliyetim var?
=====
İndol - kg başına 100 USD
1-Naftoil klorür - KG başına 200-300USD
1-bromopentan 50 USD
Sentez için diğer tüm reaktifler kg başına 100 $'dan çıkacaktır. Fiyatlar yaklaşıktır ve tedarikçilere ve satın alınan miktarlara bağlıdır. Avrupa'da fiyatlar iki kat daha pahalı olacaktır. JWH-018'in 1 kg sentez maliyeti kg başına yaklaşık 500 dolardır

French chocolate

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Bu kitaba erişimi olan var mı?

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
İşte milyon dolarlık soru bu Fransız. Sanırım bir çaylaktan daha aşağıdayım çünkü kesinlikle bir kimyager değilim ama bazı şeyleri hareket ettirebilirim.

sirmtr

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Uluslararası krizde fiyatlar çıldırdı, Avrupa'da kimsenin büyük kantinlerde kannabinoidlere erişimi yok