PyBOP aracılığıyla liserjik asitten LSD sentezi

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Reaktifler:
Ulw59gWEFp
  • Liserjik asit (cas 82-58-6)2.80 g.
  • Metilen klorür (DCM; CH2Cl2) 190 ml.
  • N,N-Dietilmetilamin (cas cas 616-39-7) 1,81 g.
  • PyBOP (cas 128625-52-5) 5,70 g.
  • Dietilamin (cas 109-89-7) 0,84 g.
  • Amonyum hidroksit (NH4OH) 100 ml 7,5 M.
  • Sodyum bikarbonat (soğuk doymuş ak çözelti) NaHCO3 40 ml.
  • Etil asetat (EtOAc) 60 ml.
  • Sodyum sülfat (MgSO4) ~50 g;
  • Deiyonize H2O ~200 ml;
Ekipman ve cam eşyalar.
E15abbe2adb53833689a866723d688c7 50951421

Liserjik asit 2,80 g, 100 ml metilen klorüre (DCM; CH2Cl2) sürekli karıştırılarak eklenir. Reaksiyon karışımına N,N-Dietilmetilamin 1.81 g eklenir ve çözelti 5 dakika karıştırılır. Daha sonra PyBOP 5.70 g eklenir ve çözelti 5 dakika daha karıştırılır. Daha sonra dietilamin 0,84 g eklenir ve reaksiyon oda sıcaklığında 60 dakika karıştırılır.

Reaksiyon karışımı konsantre amonyum hidroksit (NH4OH) 100 ml 7,5 M ile söndürülür. Katmanlar ayrılır, sulu faz 3x30 ml DCM ile ekstrakte edilir. Organik katmanlar birleştirilir ve
yüksek vakum altında 35 °C 'derotovap makinesindebuharlaştırılır .

Kalıntı sodyum bikarbonat (soğuk doymuş ak çözelti) NaHCO3 40 ml içinde çözülür ve 3x20 ml EtOAc ile ekstr
akte edilir. Organik katmanlar birleştirilir ve deiyonize H2O, tuzlu su ile yıkanır veMgSO4 üzerinde kurutulur. Çözelti süzülür ve rotovap makinesinde 40 °C'de vakum altında sabit ağırlığa kadar buharlaştırılır. Kromatografi saflaştırmasından (isteğe bağlı) önce 3,13 g verim , %93 saflık.

Last edited by a moderator:

MrChan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Deiyonize su ve tuzlu su ile yıkama ne anlama gelir? Sadece süper konsantre bir sodyum klorür ve su çözeltisi mi? Tuzlu suyun amacı nedir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Ayırma hunisinde yıkamak için damıtılmış su kullanabilir, ardından yıkamak için konsantre NaCl çözeltisi kullanabilir ve son olarak katmanları bölüp organik katmanı MgSO4 üzerinde kurutabilirsiniz.
Damıtık suya göre daha yüksek yoğunluğa sahiptir ve organik tabakadan kolayca ayrılabilir.

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Bu çok kolay görünüyor lol..ama zaten çok fazla projeyle uğraşıyorum beni kışkırtmayın lol

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
bu olağanüstü görünüyor ve mükemmel bir anlam ifade ediyor... bu hazırlıktan daha fazla sabırsızlıkla bekleyebileceğim bir şey yok... elde edilmesi zor olan şeyi tedarik etmek en büyük dezavantaj ama bunu yapar yapmaz J.K. Rowlkien tarafından yazacağım "Fantastik moleküllerin efendisi ve nasıl yapılır" adlı bir kitaba dahil edeceğim (bir yazardan çok bir editör gibi)

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
LA'nın hidratlı formu da aynı şekilde mi çalışacak yoksa kurutulması mı gerekiyor?

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
Kurutulması gerekiyor. LA'yı kurutmak oldukça kolaydır. Sadece ısı ve güçlü bir vakum.

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Susuz koşulun gerekli olmadığını bildiriyorum

CH3Tryptamental

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu sentez herhangi bir miktarda ISO-LSD ile sonuçlanır mı?

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
Evet öyle, ama tüm izo KOH ile dönüştürülebilir.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Doğru, ancak bu kiral saflıkta bir birleştirme olduğundan, doğru şekilde yapılırsa yalnızca küçük miktarlarda olmalıdır, bu nedenle kolon elüsyonu önerilir. ISO rasemize edilebilir ve kalan izo tekrar kullanılabilir, ancak bu daha eski yöntemler için daha doğrudur.

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
Kullandığınız lizerjik asite bağlı. Saf d-lizerjik asit kullanırsanız, herhangi bir izo-lsd oluşacağına inanmıyorum.

HerbalHerb

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu şekilde yapan var mı? İşe yarıyor mu?

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
İşe yarıyor. Bu, bu yöntemi kullanarak LSD üretiminden hüküm giyen Casey Hardison'ın çalışmasıdır.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Teşekkürler, adam hakkında araştırma yapacağım.

eu.lab

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Bu yöntemin videosunu çeken var mı? Bana çok yardımcı olur.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Bu herkese yardımcı olacaktır, bu yüzden sentezi gerçekleştirmeyi ve sonuca bağlı olarak bir video hazırlamayı planlıyorum. Henüz yayınlanmış herhangi bir içeriğim yok, bu yüzden ilk olursam bir başarı olabilir. Değilse deneyin kendisi sonuçtan bağımsız olacaktır. Negatif veri de bilimdir.

Molecula25

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, ergotaminin sodyum ditiyonit ve KOH ile hidrolizi hakkında bilgisi olan var mı?
Ci4CKfQpFG

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
Neden ditiyonit kullanıyorsunuz? Hidrolize etmeye çalışıyorsunuz, indirgemeye değil. Kesinlikle indirgenebilecek 2 çift bağınız var ve KOH ile nasıl 5 pH elde etmeyi düşünüyorsunuz?

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Bazı patentlerde antioksidan olarak birkaç mg ditiyonit kullanılmıştır.

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Bu konu büyük ölçüde hafife alınmış gibi görünüyor. Benim nasıl öğrendiğime kıyasla düpedüz devrimci görünüyor.

Birinin metil esterin hidroliz sırasında rasemize olabileceğini öne sürdüğü bir değişim okudum. Bu entiopure d izomeri için bir endişe kaynağı mı? TLC'nin çalışmaya dahil edilmediğini fark ettim.

Rotovap gerçekten isteğe bağlı mı? Bu yöntem onsuz küvet sentezine yaklaşıyor. Isı yok mu? Bu mdma veya amfetaminden daha basit görünüyor.

Burada neyi kaçırıyorum? Sarı ya da kırmızı ışık altında mı çalışacağız? Başlıca komplikasyonlar nelerdir? Nihai ürün hiç izolasyon sağlıyor mu?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Işıktan kaçınılmalı veya kırmızı olmalıdır. Rotavap'a önceden sahip olmayı tercih ederim (cam eşyalarından oluşan bir kitim var ama makine kayıp). Reaksiyon sırasında TLC'nin yanı sıra son adım olarak kolon kromatografisini şiddetle tavsiye ederim.

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Makul ölçüde saf LA elde etmek tam bir baş belasıdır, neredeyse tüm hidrolizler saflaştırılması gereken kahverengi/siyah ürüne yol açar.
İyi kalitede LA ile bile birleştirme reaksiyonu karışımı kahverengi siyah olur ve çalışma belirtildiği kadar basit değildir (belki %100 saf öncüller, gazı alınmış çözücüler ve profesyonel ekipmanla başlarsanız, bunun olmaması için küçük bir şansınız olabilir, ancak ev kimyacısı için koyu renkli çözelti beklenmelidir).
Kolon kromatografisine erişiminiz yoksa veya vakum altında litrelerce çözücüyü çıkarmak istemiyorsanız, ürünün saflaştırılması şaka değildir.

PlanckB1

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Bu benim de deneyimim oldu, hidrolizden elde edilen lizerjik asidin tekrar tekrar yeniden kristalleştirilmesi, her seferinde daha açık kahverengi olan ancak yine de beklediğiniz kadar açık / saf olmayan bir tozla sonuçlandı. LA'nın kolon kromatografisini mi yoksa sadece nihai serbest baz LSD'nin kolon kromatografisini mi önerirsiniz?

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
LA'de buna değeceğini sanmıyorum, muhtemelen iyi bir çalışma ve yeterli deneyle nihai üründe bile gerekmez.
Pichard gibi büyük asit kimyagerleri her ay kilolarca sentez yaparlardı ve bu miktarda ürünü kromatograflayabildiklerinden gerçekten şüpheliyim, bir fabrika ile neredeyse imkansız.