PyBOP aracılığıyla liserjik asitten LSD sentezi

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
LA'nın hidratlı formu da aynı şekilde mi çalışacak yoksa kurutulması mı gerekiyor?

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
Kurutulması gerekiyor. LA'yı kurutmak oldukça kolaydır. Sadece ısı ve güçlü bir vakum.

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Susuz koşulun gerekli olmadığını bildiriyorum

Molecula25

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, ergotaminin sodyum ditiyonit ve KOH ile hidrolizi hakkında bilgisi olan var mı?
Ci4CKfQpFG

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
Neden ditiyonit kullanıyorsunuz? Hidrolize etmeye çalışıyorsunuz, indirgemeye değil. Kesinlikle indirgenebilecek 2 çift bağınız var ve KOH ile nasıl 5 pH elde etmeyi düşünüyorsunuz?

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Bazı patentlerde antioksidan olarak birkaç mg ditiyonit kullanılmıştır.

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Bu konu büyük ölçüde hafife alınmış gibi görünüyor. Benim nasıl öğrendiğime kıyasla düpedüz devrimci görünüyor.

Birinin metil esterin hidroliz sırasında rasemize olabileceğini öne sürdüğü bir değişim okudum. Bu entiopure d izomeri için bir endişe kaynağı mı? TLC'nin çalışmaya dahil edilmediğini fark ettim.

Rotovap gerçekten isteğe bağlı mı? Bu yöntem onsuz küvet sentezine yaklaşıyor. Isı yok mu? Bu mdma veya amfetaminden daha basit görünüyor.

Burada neyi kaçırıyorum? Sarı ya da kırmızı ışık altında mı çalışacağız? Başlıca komplikasyonlar nelerdir? Nihai ürün hiç izolasyon sağlıyor mu?

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Makul ölçüde saf LA elde etmek tam bir baş belasıdır, neredeyse tüm hidrolizler saflaştırılması gereken kahverengi/siyah ürüne yol açar.
İyi kalitede LA ile bile birleştirme reaksiyonu karışımı kahverengi siyah olur ve çalışma belirtildiği kadar basit değildir (belki %100 saf öncüller, gazı alınmış çözücüler ve profesyonel ekipmanla başlarsanız, bunun olmaması için küçük bir şansınız olabilir, ancak ev kimyacısı için koyu renkli çözelti beklenmelidir).
Kolon kromatografisine erişiminiz yoksa veya vakum altında litrelerce çözücüyü çıkarmak istemiyorsanız, ürünün saflaştırılması şaka değildir.

PlanckB1

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Bu benim de deneyimim oldu, hidrolizden elde edilen lizerjik asidin tekrar tekrar yeniden kristalleştirilmesi, her seferinde daha açık kahverengi olan ancak yine de beklediğiniz kadar açık / saf olmayan bir tozla sonuçlandı. LA'nın kolon kromatografisini mi yoksa sadece nihai serbest baz LSD'nin kolon kromatografisini mi önerirsiniz?

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
LA'de buna değeceğini sanmıyorum, muhtemelen iyi bir çalışma ve yeterli deneyle nihai üründe bile gerekmez.
Pichard gibi büyük asit kimyagerleri her ay kilolarca sentez yaparlardı ve bu miktarda ürünü kromatograflayabildiklerinden gerçekten şüpheliyim, bir fabrika ile neredeyse imkansız.

dd^YrVmgVfy#8nL4GN^J

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
G.Patton @William Dampier, bunun yerine sodyum hidroksit veya potasyum hidroksit kullanılabilir mi?

Amonyum hidroksit belirli bir PH değerine ulaşmak için mi kullanılıyor yoksa bir iyon mu bağışlıyor?

Herhangi bir satıcı "amonyum hidroksit (NH4OH) " sunuyor mu?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
NH4OH kullanmaya değer, daha hafif bir bazlama maddesidir. Elbette yaygın olarak satılmaktadır.
pH değişimi genel olarak iyon konsantrasyonunun değişmesi anlamına gelir. Ne demek istediğinizi anlamıyorum.

nutella

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Merhaba @William Dampier sentez rotası için teşekkür ederim.

Ben bir uzman değilim, sadece CBD'nin d8'e izomerizasyonu konusunda deneyimim var.
Şimdi LSD yapmamın mümkün olup olmadığını anlamaya çalışıyorum.

Şu anki hedeflerim şunlar:
  1. D-Lizerjik Asit Metil Ester ürününe ait ayrıntılı rotayı bulun
  2. Tüm reaktifleri temin edin
  3. Reaktiflerin güvenli kullanımının öğrenilmesi
  4. İnce tabaka kromatografisini öğrenme
  5. Öğrenme Kolonu (Flash) Kromatografisi
  6. LSD yap 😊
  7. Reaktiflerin geri dönüşümü ve güvenli bertarafı
Umarım sorularıma yardımcı olabilirsiniz:
  • Bize 0,84 g Dietilamin (cas 109-89-7) gerektiğini yazmışsınız, bu doğru mu?
  • Soruyorum çünkü https://www.sigmaaldrich.com/ 'a göre bu bir sıvı ve Çinli satıcılarda kg olarak satıldığını gördüm.
  • Bu sentez için en uygun TLC plakaları hangileridir?
    • H tipi kalsine alçı bağlayıcı veya floresan madde içermez.
    • G tipi floresan madde içermez, kalsine alçı bağlayıcı içerir.
    • HF254 tipi floresan madde içerir, kalsine alçı bağlayıcı içermez
    • GF254 tipi hem kalsine alçı bağlayıcı hem de floresan madde içerir
  • D-Lizerjik Asit Metil Ester rotası konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Öyle ki dietilamin bazı ülkelerde düzenlemeye tabi değil ve ona erişimim var, bu nedenle alt gram miktarlarının özellikle korumalı bir biçimde gönderilebileceği düşünülebilir. Bu özel sentezde GF254 aracılığıyla elüe edilebileceğini düşünüyorum.

View previous replies…

nutella

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Su satın almak sorun değil, sadece miktarın ml cinsinden değil de g cinsinden olması beni şaşırtıyor.

nutella

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Pardon, dietilamin demek istemiştim.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Bu özel durumda sıvı, hassasiyet için tartılır... hacimsel olarak doğru miktarları elde etmek için bir mikropipete ihtiyacınız vardır. Bazı zamanlar sentezde hassasiyet belirleyicidir, metil-dietilamin NMe(Et)2'nin de hassas olması gerekir. Büyük hacimler nadiren tartılır.... çünkü viskozite ve reaktiviteye bağlı olarak hacim daha kolaydır. Bal gibi şeylerin tartılması açıkça daha kolaydır ve reaktif sıvılara şırınga ile hacimsel olarak yaklaşılabilir, ancak bazen miktar küçükse, bir şişede bir ölçekte damla damla gerekli kütleye pipetlenir. İnert atmosfer altında çalışmak zordur ve schlenk hattı ve ideal olarak bir glovebox (schlenk hattı ve Argon ve sıvı nitrojen tuzakları gibi tüm parafrenaller), bir tane inşa etmeyi hayal ettiğim glovebox (aslında yedi yaşındayken çalışan bir mikroskop yapmıştım) ekipmanı gerektirir.

verstappen

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu reaksiyon için hangi inert koşullar gereklidir?

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Rotovap makinesi kullanmanın bir alternatifi var mı?

WillD

Expert
Reaction score
1,018
Örnek olarak bu tip ayarlar. Vakum pompası ile.

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Bunu lanet olası bir okul otobüsünde yaptığınızı hayal edin, harika olurdu!

mountainmomma

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hey çocuklar la'nın hidrolizinden sonra la'yı nasıl saflaştırırsınız. bulabildiğim tek yöntem susuz etanol ile amonyağa ihtiyacınız var. Bu reaktifleri bulamıyorum. Pybop rxn için la'yı saflaştırmanın başka bir yolu var mı?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Sorum şu: dietilmetilamin yerine başka bir amin kullanılabilir mi? Mesela diizopropilamin ya da diizopropiletilamin? Herhangi bir şey?

alex12112

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
Dcm olarak metilen klorür yerine toluen kullanmak mümkün mü?

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
avesome !