P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Ayırıcı huni kullanmanız gerektiği anlamına geliyor

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
ancak bu sulu tabaka reaksiyon sırasında oluşur. ayırmak ve hurda için mi?

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Hayır, istediğiniz 2 katmandır. aq. katman suda çözünen tuzlarla doydukça, seyreltik izopropanol-freebaz sol. aq. katmanın dışına iter. izopropanolün, diğer birincil OH'lerin aksine, tuzlar çözündüğünde sudan ayrılma özelliği, tam da bu yüzden birçok gizli ve başka sentezlerde kullanılır.
En azından ben öyle düşünüyorum, umarım kıçımdan konuşmuyorumdur. :p

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
Doğru anladıysam, üst katman serbest bir baz mı? sarımsı yağlı görünüm ve karışımın% 70'i. ve alttaki daha yoğun.

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Alkali ilavesinden önce gerçekleştiği için endişeleniyor, ancak yanılmıyorsam daha önce de gerçekleşebilir, eklenen alkali sadece fenomeni tamamlar.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Eğer öyleyse, şimdi NaCl ile ekstraksiyondan önce reaksiyon kütlemi her zaman tuzlayacağım :D o zaman çıkarmam gereken daha az su olacak :)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Evet, kendi deneyimlerime göre harika çalışıyor. Bazifikasyondan sonra salamura yıkama organik tabakası çok fazla suyu uzaklaştırır, elimde bir kurutma maddesi olmadığında bir tutamda bunu yaptım ve iyi bir verim için yeterliydi, sol. bir kurutma maddesi üzerinde kurutulur. aşırıya kaçmayın ve iyi bir süre ayrılmasına izin verin.
Ayrıca yaklaşık stokiyometrik alkali ilavesinden sonra ayrılmayı reddeden bir çözelti için bir tutam sofra tuzu, suyu doyurmak ve temiz bir kırılma elde etmek için hile yapar Elinizde hidroksit çözeltisi yoksa ve daha fazlasını yapmaya üşeniyorsanız bilmek güzel :p

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Evet, bu yöntemi daha önce ayırma hunisinde de kullandığımı biliyorum, ancak tuzun IPA'yı sudan dışarı iteceğini bilmiyordum. Bu şekilde çok fazla kurutucudan tasarruf edeceğim çünkü freebase/IPA katmanını çıkardıktan sonra çok daha azına ihtiyacım olacak.

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
67
@btcboss2022 Belki de zaten yeni parti daha büyük parti yaptınız ve belgelediniz mi?
Sonuçlarınızı ve bu reaksiyondan çıkan A yağının nihai verimini diyelim ki 1kg p2np ölçeğinde görmekle ilgileniyorum

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Merhaba,

Yine yapmadım.
Teşekkürler.

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
67

Reaksiyonunuzu 287g p2np ile denedim ve 30g cucl2 bir kerede eklendiğinde volkan gibi oldu
sıvının kondansatörden fışkırması ve öfkemin yatışmasından sonra şişeyi ocak gözüne koydum
ve tüm kükürt bir miktar beyaz tabaka ile dibe çökene kadar yarım saat ısıtmaya bırakın

@btcboss2022 veya @William Dampier bir kerede cucl2 eklerken reaksiyonun volkan tarzında gitmemesini nasıl kontrol ediyorsunuz?
Bu sentezi liebig kondansatörlü 12L şişede denedim, ancak yine de reaksiyonun şişenin dışına çıkmasını durdurmak için yeterince büyük değildi
Nasıl kontrol edilir?
Ve 1 kg p2np azaltımı için ne kadar büyük bir şişe-paslanmaz reaktör gerekir?

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
67
@btcboss2022 ve @William Dampier
Cucl2 ilavesi tamamlandıktan ve reaksiyon bittikten sonra reaksiyonun rengi ne olmalıdır?
Üst tabaka sarı ve alt (sulu) tabaka beyaz kalıyor, bu doğru mu?
Yoksa tüm reaksiyon bittikten sonra her iki katman da şeffaf - beyaz mı olmalı?

Çünkü bitmiş reaksiyona NaOH eklediğimde 2 katman oluştu, üst katman sarı ve alt beyaz, bu iyi mi?
Yoksa üst katmanın sarı rengi bu katmanın içinde hala reaksiyona girmemiş p2np olduğunu mu gösteriyor?

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bir dahaki sefere prosedüre uyun, özellikle de ilk kez yapıyorsanız veya deneyimsizseniz, damla damla diyor, harici soğutmanız var mı? Buz banyosu çok işe yarar.

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Faz ayırma ve IPA'nın sulu faza eklenmesinden sonra hiçbir ayırma gerçekleşmez.

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
67

Cevap için teşekkürler, ancak bu reaksiyondan en fazla verimin bir kerede eklendiğinde elde edildiğini duydum, bir dahaki sefere farkı görmek için damla damla eklemeyi deneyeceğim
ya da belki iki porsiyon halinde, böylece bu kadar büyük bir ekzotermik reaksiyon olmayacaktır.
Bu reaksiyonla, çok sıcak gibi göründüğü zamanlarda su banyosunda soğuttum

@Mclssmxxl bu reaksiyonla ilgili deneyiminiz var mı? bu reaksiyonu kaç gram olarak denediniz ve sonunda yağ veriminiz % kaç oldu?

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Evet ama hepsini bir kerede ekleyerek sadece bu kadarını azaltabilirsiniz, neredeyse 300 g hammaddeyi tek seferde azaltmayı bekleyemezsiniz. Konuya geri dönerseniz, bunu söyleyen adamın küçük ölçekli koşullarda bile söylediğini düşünüyorum, ama belki yanlış hatırlıyorum.
Birkaç yıl önce 25 g borohidrit ile uğraştım ve karışık sonuçlarla bir prosedür olmadan yaptım. indirgemeler oldukça benzerdir, redal, al hg veya liah'a bir grup stiren ekleyerek aynı şeyi elde edersiniz, bir karmaşa :p

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Beyler, IPA'nın buharlaştırılması sırasında biri sütlü diğeri sarımsı iki katman oluşur.

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Üst kısımda iyi olduğunu zaten biliyorum. peki alt kısımda ne var?Qw1VDGPehL PEcdU1wOK5

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Cucl2 ekleyerek bir vulkano elde ederseniz, karışımda yeterli çözücünüz olmadığından, muhtemelen önceki adımlarda çok fazla buharlaştırdığınız için, bunu önlemek için önceki adımları mümkün olduğunca az çözücü kaybetmek için bir şişede veya reaktörde yapmanız gerekir.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Benim durumumda, cucl2 ekledikten sonra karışım tamamen gri siyaha dönüyor ve 80c reflüde 30 dakika sonra, kupa hakkında üstte şeffaf ve altta siyah olmak üzere 2 katmanım var. NaOH ekledikten sonra üst tabaka sarı-turuncu renkte ve alt tabaka hala siyah.

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
67

Bu cevaplar için teşekkürler, anlamama çok yardımcı oldu, sanırım her zaman kondansatör kullandığım için çok fazla çözücü buharlaşmadı
ancak p2np'yi porsiyonlar halinde eklerken sürekli olarak güçlü reflüde olduğu için reaksiyonun sıcaklığı çok yüksekti
daha sonra karışımı soğutmadım ve tüm cucl2'yi bir kerede ekledim ve büyük bir volkan gösterisi oldu
Cevaplarınız için tekrar teşekkürler, eğer bu reaksiyonu 1 kg ölçeğinde tekrar yaparsanız lütfen belgeleyin ve buraya gönderin