Bütanon ile benzaldehitten fenilaseton (P2P) sentezi

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54
Sulu NaOH içinde 50 derecede sabunlaştırma mı?! Bu gerçekten kötü bir fikir.

gmo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Hangi sıcaklık gereklidir?

mckennai

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Zaten deniyor musunuz yoksa sadece soruyor musunuz? Bu tarifi neredeyse deniyorum, sadece Williams bana rehberlik ediyor ve yönlendiriyor. Sanırım ilk ara maddeyi elde etmeyi bitirdim 3bütan2on vardı şimdi asetoksi sentezleme adım 2'deyim. Zaten sentezlemeye çalışıyorsanız, sizinle konuşmaktan ve iletişimde kalmaktan mutluluk duyarım.

gmo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Bir kez başarısız bir şekilde denedim, şimdi bahsedilen birleşik yöntem ve arkadaşların görüşleri ve bazı basit girişimlerle yeniden başlamak istiyorum. Sizinle işbirliği yapmaktan mutluluk duyacağım😉

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
20
Herkes bu yöntemin kusurları olduğunu söylüyor. Bu yöntemle gerçekten önemli verim elde eden var mı?

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54
Bu yöntemi birçok kez kullandım. Biraz değiştirdim. Elde ettiğim en iyi sonuç 100 ml benzaldehitten 30 ml P2P elde etmek oldu. Ayrıca bu reaksiyonu çok araştıran birkaç kişi tanıyorum; onların en iyi sonuçları 35 ml P2P civarındaydı.

Çalışma yöntemi:

1. Metil-fenil-butenon aşağıdaki gibi hazırlanır: 500 ml benzaldehit 1000 ml MEK ile karıştırılır. Karışım buz dolu bir kovada yaklaşık +5 dereceye kadar soğutulur.
2. Buna %35-37'lik sulu HCL eklenir (yaklaşık 286 ml %37 HCL'ye karşılık gelen 100 g saf HCL eklemeniz gerekir).
3. Karıştırın ve bir gece boyunca buzlu bir kovada tutun, buzun erimesini bekleyin.
4. 24 saat daha bekleyin
5. Bir ayırma hunisine koyun, alt katmanı atın.
6. Koyu kahverengi-kırmızı karışımı 500 ml su ile yıkayın, suyu atın.
7. Atmosferik basınçta 150 derecenin altında kaynayan her şeyi damıtın ve atın
8. Sarı bir yağ elde etmek için geri kalanını vakumda damıtın

Bu yağ bir hafta içinde bekletildiğinde koyulaşacaktır.

Bayer-Villiger:
1. Yukarıda hazırlanan yağın 100 ml'si 300 ml buzlu asetik asit ve 100 ml %50 hidrojen peroksit karışımına eklenir.
2. 55 derecede ısıtın ve karıştırın.
3. Reaksiyon başladığında sıcaklık 55..60'ın üzerine çıkacaktır (yaklaşık 1..2 saat): bu ısıtmayı KAPATMAK için bir göstergedir. Sıcaklık 70'e çıkarsa, şişenizi akan su altında biraz soğutun.
4. Sıcaklık 50..55 dereceye düşene kadar karıştırın, ardından ısıtmayı tekrar AÇIK konuma getirin
5. Karıştırın ve 6 saat ısıtın
7. Karışımı 1L suya dökün, 100+100+100ml DCM ile 3 kez ekstrakte edin
8. DCM'yi damıtın

Sabunlaşma:
1. Yukarıdaki adımda elde edilen Bayer-Villiger ürününü karıştırarak bir şişeye koyun. Yavaşça ekleyin
NaOH çözeltisi (30 g NaOH, 250 ml su, 250 ml etanol). Yavaşça, yani damla damla, saniyede yaklaşık 3..5 damla. Karışım kırmızımsı-turuncu olur

2. İlavenin sonunda pH 12'nin üzerinde olmalıdır
3. Karışıma nötr pH'a kadar asetik asit (herhangi bir oranda) ekleyin. Karışım sarıya dönecektir
4. Bunu 1L suya dökün ve 100+100+100ml DCM ile 3 kez ekstrakte edin
5. Atmosferik basınçta DCM ve etanol izlerini damıtın
6. P2P'nizi vakum altında damıtın.
7. Şişede çok fazla katran kalacaktır

View previous replies…

gmo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Sabunlaştırma adım 4 ekstraktında kloroform kullanabilir miyim?

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Reaction score
0
MPB'nin alkalinle yıkanması gerekli mi? Bunu yapmadığınızı ama suyla yıkadıktan sonra damıttığınızı fark ettim.

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54
P2P'yi su ile de damıtabilirsiniz, ancak bu çok yavaştır. Ancak metil-fenil-nutenonu vakum altında damıtmanız GEREKİR çünkü önemli miktarda pislik vardır ve MPB su ile damıtılmaz

View previous replies…

gmo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Çok teşekkür ederim💎, L-meth nasıl rasemata dönüştürülebilir ve Meksika'da neden büyük ölçekte al / hg yöntemi kullanılabilir?

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Hcl bile 1.5 saat köpürdü, neden Hcl sıvısı eklenmiyor? Neden? Biri bana açıklayabilir mi? Teşekkürler

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54
Sulu HCl kullanabilirsiniz. Sadece 1 litre benzaldehit ile 2 litre MEK ve hesaplanan miktarda %35..37 hidroklorik asit kullanın. Her 100 g benzaldehit için 20 g SAF HCl'ye ihtiyacınız vardır. Yani 1 litre benzaldehit için 200 g SAF HCl gerekir. Şimdi ne kadar sulu aside ihtiyacınız olduğunu hesaplayın.

Gaz halindeki HCl ile biraz daha iyi bir sonuç ve biraz daha az yan ürün elde edersiniz. Ancak bence özellikle büyük ölçekte buna değmez. Ayrıca sulu HCL ile daha fazla MEK kullanmanız gerekir, aksi takdirde HCl'niz dipte çok erken ayrılır.

"1,5 saat gaz" YANLIŞTIR. Her 100 g benzaldehitte 20 g gaz elde edene kadar gaz vermelisiniz. Bunun ne kadar süreceğini kimse bilemez.

View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54
Bu sayfadaki #121 numaralı gönderiye bakınız

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Bro birinci adımda kloroform yerine ne olabilir?

Ortist

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
54

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Bro amfetamin ve meths izomerlerinin nasıl ayrılacağı

mckennai

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bir şeyi düzeltebilir miyiz??? Magnezyum sülfat susuz diyorsunuz ve Na2SO4 veriyorsunuz ve adımlardan biri için yine mgso4 diyorsunuz ... Tam madde ve tam değerler için net olabilir misiniz? Kullanım ve satın alma için .. Almamız ve kullanmamız gereken miktarı bilmemiz gerekiyor. Bu mgso4 veya na2so4'ün ne kadarına ihtiyacımız olduğuna dair herhangi bir değer vermediniz... Teşekkürler

Last edited:

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Magnezyum sülfat sadece kurutma için kullanıldığından, gerçekten istediğiniz miktarda koyabilirsiniz. Koyulacak belirli bir miktar yoktur ancak yaptığınız şeyin ölçeğine bağlı olarak.... diyelim ki 200 milimetrelik bir yağ ya da her neyse onu deneyecek olsaydım muhtemelen oraya 15 ya da 20 gram kadar magnezyum sülfat atar ve belki biraz dolaştırırdım ve bir saat kadar sonra geri gelip vakumla filtreleyerek oradan çıkarırdım. Yaptığınız işlemin kesinlikle susuz olması gerekiyorsa, aynı şeyi tekrar yapabilirsiniz, hatta belki de üç kez, eğer oradaki tüm suyu çıkardığınızdan emin olmak istiyorsanız. Bunun için bir kez yeterlidir

mckennai

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bir şeyi düzeltebilir miyiz??? Magnezyum sülfat susuz diyorsunuz ve ne kadar almamız gerektiğini tam olarak vermediniz. Ve ikincisi, tuğlalarda "na2so4" diyorsunuz ama adımlarınızdaki yazılardan birinde bir yerde "mgso4" diyorsunuz. Aslında magnezyum sülfat mgso4 ama na2so4 sodyum sülfat .. Lütfen kullanım için net değerlerle birlikte tam maddeyi verebilir misiniz?

gmo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Çok teşekkür ederim💎, L-meth nasıl rasemata dönüştürülebilir?

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Belki biraz sıcaklığa maruz kalındığında bu mümkün olabilir. Ancak bundan emin değiliz.

mckennai

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bunu iki farklı şekilde yapıyorum. 1. Williams yöntemi ve Lalalander'in deneyimli konusu. . 2. Sci hub... konu hakkında merak ediyorum... 1 bekleme süreleri 2, farklı reaktifler.. 3, tamamen farklı taktikler..

Birisi benzaldehit ve mek'ten p2p elde etmek için doğru ve en hızlı yolu verebilir mi? Hangi yolu izlemeliyim? Hcl gazı bubling yapmak için hcl ve h2so4 var ama atmohsperik basınçlı cam düzeneği ile sülfürik asit üzerine hcl damlatmak için cam gereçler kullanmadım, sadece dozaj pompası aldım ve sülfürik asit üzerine saatte seçilen miktarda ml damlatmak için ayarladım... yine de tamam mı? Ya da lütfen benim için bir rota yazın, hcl gazlama ve vakumlama için cam eşya kurulumlarını iyi yapamadım. Vakumlama için düzelteceğim ama hcl gazlama için doğru şeyleri yapmak için hiçbir fikrim yok

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Silikon hortumlu bunsen şişesi ve hcl'li şırınga

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Bunu PE, polietilen boru yapın (yüksek sıcaklık olmamalı, bu yüzden sorun yok). Ya da çok fazla paranız varsa PTFE hortum. Silikon boru MEK, Benzaldehit veya Aseton ile temas ettiğinde parçalanacaktır. Anında.

Kaynak: Herhangi bir kimyasal direnç tablosu ve kişisel deneyim

mckennai

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Pm williams'da cevabınıza gerçekten ihtiyacım var, bugün benim için çok önemli, umarım mümkün olduğunca erken görür ve cevap verirsiniz :"(

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
8

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
8
İkinci adım için 15 litrelik bir şişe kullanabilir miyim ve ekstraksiyon işlemini 50 litrelik plastik bir varilde gerçekleştirebilir miyim?