Бромиране на 4′-метилпропиофенон до 2-бромо-4'-метилпропиофенон. В голям мащаб.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Изпратиха ми 2-бромо-4-метилпропиофенон вместо 4-метилпропиофенон, дали рефлуксът на натриев хидроксид ще елиминира 2-бромо?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
можете незабавно да получите необходимото ви вещество от алфа-бромо-4-метилпропиофенон, напишете CAS номера на полученото вещество
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Нуждаете се от обикновен пропиофенон и след това бромирате и получавате алфа-бромопропиофенон, или веднага използвате готовия алфа-бромиофенон.
Как искате да премахнете 4-метил от ММС, не разбирам)))
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, приятели, предшествах реакцията с 60 ml 4-метилпропифенон и рационални количества HBr и H2O2. обаче РМ остана червен след използването на половината от Qty на H2O2. След това добавих останалото количество H2O2 и по-късно наблюдавах образуването на твърд продукт. Оставих RM да почине през нощта и на следващата сутрин наблюдавах зелен цвят. Вакуумно филтрирах РМ и получих 36 g продукт със зелен оттенък. открих малко зелена течност (около 40 ml) на дъното на филтърната колба, под водната фаза. любезно ме насочете каква е зелената течност, защо се образува, защо получих по-малко продукт и къде съм сгрешил при провеждането на процеса. Благодаря на всички.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Напишете точните количества на веществата, които са били използвани в реакцията, т.е. за водородния пероксид трябва да посочите обема и концентрацията му, както и за киселината HBr. Важно е също така да знаете температурата на реакцията и други условия. Колкото по-точно напишете това, което сте направили, толкова по-точно ще получите отговора.
 
View previous replies…

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Уважаеми Братко, много ти благодаря за любезния отговор. Бях използвал 60 ml 4-метилпропиофенон, смесен с 46 ml HBr (48 %). взех 26 ml H2O2 (35 %) и добавих по капки. Въпреки това цветът на RM остана червен след добавянето на около 15 ml H2O2. Дори тогава добавих останалата част от пер-оксида. По време на първоначалното добавяне на H2O2 температурата на РМ се повиши твърде много, което затрудни докосването на колбата, след което тя беше контролирана чрез поставяне на охладена с лед вода около колбата. след известно време се образува бяло пухкаво твърдо вещество и цялото РМ беше оставено да почива цяла нощ. на следващата сутрин беше открита зелена течност (около 40 ml) с твърдия продукт и тази течност беше на дъното, което означава, че не е разтворима във воден разтвор. надявам се, че тази информация ще послужи за целта.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Най-вероятно в реакцията ви е свършила свободната киселина и сте имали само бром, а киселината, както е известно, е катализатор на бромирането (необходимо е стабилно енолизиране на кетона по време на цялото бромиране). Препоръчвам да използвате допълнителна сярна киселина за непрекъснато енолизиране на кетона, като цветът на брома трябва да изчезне бързо по време на реакцията.
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Благодаря, братко, ще се погрижа следващия път... още веднъж много благодаря.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Това е толкова лесна задача в сравнение с пътя на Br2 в DCM/толуол ❤️

Wr4V8l9ZQm
 
  • Love
Reactions: $!$

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Странно е, че се оказа, че това са гранули. Но понякога това се случва. Ако структурата е по-кристална, тогава крайният продукт ще се кристализира по-лесно.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Е, не съм спазил процедурата на 100%, което би могло да се изясни. Просто го настроих, добавих на капки и отидох да спя. На следващата сутрин беше прекалено горещо и намалих добавянето. След това 8 часа по-късно забелязах, че добавянето е спряло, докато сместа беше пълна с кристали и отворих клапана, който добави целия останал h2o2, предизвиквайки енергично освобождаване на бром и топлина. Сметнах, че е загубена, но продължих да разбърквам. В крайна сметка се оказа, че всичко е наред. Дори ми харесват гранулите, тъй като е по-лесно да ги прехвърлям, което води до по-малко излагане на лакримация за мен 😁. Поне знам, че е необходимо много, за да се провали това, и това го прави убийствена рецепта ❤️
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Как да го кристализираме? Когато създадете наситен разтвор в изопропанол и го оставите да престои, цялото съдържание ще "кристализира" (с множество влажни вътрешни части)?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Dcm етилов ацетат
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18

Хидробромна киселина 47% Успях да намеря 47% от този реактив, добре ли е?

 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Колко мл хидробромна киселина 47% може да се използва
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Можете да използвате приблизително същото количество. Чистотата на продуктите (4-метилпропиофенон) не винаги е 99%+, така че са възможни малки грешки.
4mp - 1000 g
HBr47% - ~800 ml (~1100 g)
H2O2 - ~300mL (~330g)

По-добре е да се започне с такива количества и да не се използва излишък от реагенти, повече проблеми с пречистването, отколкото да се получи допълнителен процент междинен продукт.
 
Top