Всичко в една нишка за преобразуване на етил-метил ПМК глицидат в ПМК

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Тъй като изглежда, че много хора (включително и аз) имат проблеми с преобразуването / пренареждането на този "нов" пмк глицидат, мисля, че можем да съберем всички по този начин в тема, за да видим дали най-накрая ще получим 100% работеща рецепта за преобразуване.

аз следвам промиване с Alkali-hcl с NaHCO3 с лоши резултати, гъста и мръсна тъмнокафява маслинена субстанция.
но имам един много нов начин, който ще публикувам в края на тази тема, звучи много интересно, но първо това, което опитах и не успях:

1: dH2o с NAOH , и ГЛИЦИДАТ за 1 ЧАС при 80º
2. Концентриран HCL , мисля, че използвам много, следващия път ще добавям на капки до края на бълбукането/видимата реакция и измерване на PH-3
3. ИЗХВЪРЛЯНЕ НА ВОДНИЯ РАЗТВОР (може би трябва да направя промиване с 5 % NAOH преди да изхвърля разтвора?)
4. промиване на NAOH , ако все още се вижда воден разтвор, солен разтвор
5. Промиване с 2 води, докато водата, която е в контакт с органичния слой, покаже неутрално PH
и резултатът е тази гъста мръсна сгурия..... някаква идея? съвети?


новото и обещаващо преобразуване, което получих:

1. сложете восъка и водородния пероксид в съотношение 1:8 (с каква чистота е HP? НЕ ЗНАМ)
2. Загрява се, бавно се добавя киселина на капки, като се разбърква и се контролира стойността на PH (няма повече информация, предполагам, че до достигане на 3 или около това)
3.след като реакцията е продължила 2 часа, реакционната течност се екстрахира с разтвор на натриев хидроксид (предполагам 5%) и се получава водната фаза
4. получената водна фаза се добавя на капки с киселина, за да се регулира стойността на ph, докато се появи маслено вещество, и масленото вещество се екстрахира с органичен разтворител, след което се изпарява, за да се получи

Звучи много добре, нали? но не знам какви са съветите за безопасност при работа с водороден пероксид с висока концентрация, никога не съм го използвал... някакво предложение?
тъй като не ми дават да знам каква концентрация на водороден пероксид трябва да използвам, предполагам, че колкото по-висока е възможна... тук мога да намеря с много трудности 70%.

някакви идеи?

Имам само 100 грама от ETHYL GLYCIDATE, така че не мога да загубя повече опитвайки всичкоһттр://im trying this synth as a personal satisfaction...
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
За какви точно CAS става дума?
Благодаря.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Не си спомням сега, im not at home, but the new one, the waxy ethyl.methyl pmk glycidate, the one which is giving problems to everyone, unless we find the solution here
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Разполагам с методи за CAS 28578.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8

това е формата на маслото или на белия прах, нали?
проблемът идва с восъчната... но имам достъп до версията на бял прах, бихте ли ми изпратили метода? ще ви бъда много благодарен.
Благодаря!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Масло, имам методи, но не съм направил себе си все още чакам поръчка, след като предпочитам да ги направя, споделям резултатите с целия опит по него.
Благодаря.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Изглежда, че маслото се нуждае само от директно пренареждане с HCL, същото като старото pmk Gly..... тогава нека видим как ще стане и моля, не забравяйте да публикувате тук..tnx mate!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Информацията, с която разполагам, не е по този начин, ще ви актуализирам.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Чувал съм, че за този нов глиган рецептата е само с етанол, вода и HCl?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Моят съвет е да забравим цялата публикувана литература за синтез, която не е направена лично, и да изчакаме да намерим най-добрия метод, след като получим продукта, защото разполагаме с методите за тестване директно от производителите. Благодаря.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8

Втората рецепта, която публикувах, дойде директно от лабораторията на производителя , всъщност звучи много логично и обещаващо, но първият метод 8алкална киселина), който всички знаем, идва от рецептата на един от клиентите на моя продавач... така или иначе... не работи... и по-профи методът не съм тествал поради трудното придобиване на висок % водороден пероксид... така че съм в началотоһттр://..... нека видим как ще стане с теб, приятелю, очаквам го с нетърпение.
Успех
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
това е логиката и общата реакция за етерите и ако този предполагаем "глицидат" беше само това, щеше да работи за всички нас... но има нещо странно по него... бог знае какво са добавили, за да избегнат правни проблеми.
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Току-що бях решил да отворя нова тема заради това объркване с маршрута за синтез на PMK-етилов глицидат, но вие вече го направихте

ОТКАЗ ОТ ОТГОВОРНОСТ: ЦЯЛАТА НАПИСАНА ИНФОРМАЦИЯ Е МОЕ ЛИЧНО СЪБИРАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ, ТЕ СА ПУБЛИКУВАНИ САМО ЗА ЛЕСНО ПОЗОВАВАНЕ

Като начинаещ химик вярвам, че много хора ще се сблъскат с объркването като мен, така че просто ще се сблъскам с всичко, което намерих на този форум и информация, която можех, тъй като не съм провел експеримент в настоящия момент, просто събиране на информация, може да се проведе допълнително редактиране

CAS 28578-16-7, Всички професионалисти говорят за това, не се притеснявайте от името (PMK-Ethyl Glycidate / BMK-Methyl / Ethyl-Methyl PMK / glycidyl ester)

Ето връзката на @Jack, спомената в повечето от темите за окончателния синтез на MDMA

Прекурсор на прекурсор е опростен много от @William Dampier

Ако не можете да получите CAS 28578-16-7 директно, следвайте стъпката на @William Dampier с препарати от
- Натриев етоксид CAS 141-52-6
- Пиперонал CAS 120-57-0,
- Етил а-бромопропионат CAS 30365-54-9
- и др.

Самият CAS 28578-16-7 може да бъде в различно състояние и цвят (Pmk/BMK Oil/PMK White Powder)

Смятах, че стъпките са за производство на MDMA, въпреки че има различни наименования на MDMA като 3,4-метилендиоксиметамфетамин

и след това химическите символи
CAS 20320-59-6
CAS 5413-05-8
CAS 236117-38-7
CAS 28578-16-7

Открих, че всички тези вещества са подобни на метамфетамин, предполагам, че всички те биха могли да бъдат и прекурсори на метамфетамин, просто ни липсват знания и опит. Кредити на @Jack, @William Dampier, @DocX и @G.Patton, изучаване на основни химични науки и ELI5 за Google
 
Last edited:

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Проблемът е, че документът за иззетите неща в Австралия и т.н., който вече проучих, е за метил-pmk, (старото лесно за пренареждане), а не за действителната етил-метил формаһттр://....
в действителност австралийското оборудване е следвало старата рецепта, която се появява и в "Страйк тотал синтез" и т.н... която не може да се използва в новата форма...
Прав си @William Dampier?
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Методът е предоставен за този, който е твърд при стайна температура

1:1:1 P:ethonal:dh20 нагряване при 60с за 1 час
2 HCL нагряване 3,5 ч. При 75 С

Около 60%

Мисля, че може да има подобрение.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Да, това е точно това, което имах предвид
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8

те биха могли да работят за същия CAS, но под формата на масло или прах, по-често срещаният восък се нуждае от 2 стъпки, първо алкална киселинатаһттрѕ://.... и разбира се, вакуумна дестилация.
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Може ли някой друг да предложи там метод или входни данни за по-висок процент на възвръщаемост.
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Имам предвид това, че е маслена форма при над 33с и започва да се превръща в като сух мед при стайна температура. Това ли е, което u имам предвид под восъчните неща. Благодаря
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
тогава не следвайте рецептата, която коментирахте, тя няма да работиһттр://.... за восъка, който споменавате, трябва да 2 алкално-киселинно пречистване, но дори и да го знам, нямам добри резултати... все още работя по него, променям температурите, количеството на hcl и т.н., и видях промени, но все още са лоши...
 
Top