Алуминиева амалгама (Al/Hg) резюме

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Сухият разтворител ми е необходим по-късно за осоляване на сулфата и тъй като възстановявам повечето от моите разтворители, ги изсушавам много трудно. Би трябвало само да сравня на какви дреболии понякога обръщам внимание във връзка с покупката на алуминиевото фолио.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Можете да изсушите екстракта след това. Ако вземем бензол, то след азеотропна дестилация останалата вода се изпарява заедно с бензола
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
За кой точно синтез говорите сега?
За екстракция използвам петролен етер, изсушавам го с MgSO4 и го изпарявам. След това използвам изсушените си разтворители за изсоляване.
За коя дестилация говорите? Веднъж използвах процес, при който направих дестилация преди алкализирането и извлякох всички разтворители и почти цялата вода. Причината за това беше да се изкарат водоразтворимите примеси, за да не останат в продукта по-късно по време на парната дестилация.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Опитайте с бензен или неговите хомолози. И крайният продукт е по-добре да кристализира в ацетон, отколкото във всеки друг (ако преобладава ацетонът)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Не отговаряте на въпросите ми и не посочвате причини за съветите си, дори нямам представа за какво пишете, следващият казва, че трябва да използвам червена вода за изплакване на филтрите, така че защо трябва да ме интересува?
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Само един бърз въпрос, момчета.
Когато направих амалгамата си ( hgcl2 + AL)
смесих продуктите си заедно и всичко беше наред, видях сивия цвят и малките мехурчета, които се появяваха.
след като изчаках повече, производството на h2 беше много голямо!
Когато реакцията се понижи, планирах да измия амалгамата си от живачната сол.
След като я промих няколко пъти, имах моя прекурсор ( нитро група/-- (P2NP разтворен в изо алкохол) с GAAK. и нищо !!!

Ако някой може да ми помогне.
защото си помислих, че може би AL.HG е реагирал. и след прилива на h2, амалгамата се е разпаднала.
Трябва ли, може би, да я промивам в началото, когато започнат малките мехурчета и сивият цвят?
Благодаря ви много за помощта.
защото тази стъпка не ми е много ясна
Благодаря ти
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Каква е концентрацията на P2NP в IPA, която сте използвали? Опитахте ли да затоплите реакционната смес?
 
Last edited by a moderator:

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Наистина не си спомням пропорцията на сместа. съжалявам...
но беше хубаво съотношение. ( на границата, за да бъде наситен)
Мисля, че се получи, защото може би съм чакала твърде дълго след реакцията на амалгамата, за да направя това.
Проблем ли е, ако не промия живака от живачната сол, преди да направя хидрогенизация до амин.
Познавам някои хора, които просто смесват всичко заедно...
но това не е моята гледна точка. .... Обичам, когато всичко е чисто и перфектно!
Възможно ли е моята амалгама да се е развалила, защото може би съм разтворил прекалено много ? или съм я оставил прекалено дълго с моите разтворители ( за да реагират и да създадат h2)
Благодаря ви за съобщенията... не се чувствам толкова сама с всички тези въпроси.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Според моя опит най-добре е реакцията да започне, когато се започне амалгамата. Изчакайте да се чуе `сипкав` звук от амалгамата (Al + HgCl2 + вода) и целият Al да излезе на повърхността и да се появят малки мехурчета. Когато трите признака са заедно: 1. звукът на изсвирване 2. Al излиза на повърхността и се появяват 3. малки мехурчета, тогава незабавно източете водата и добавете вашата реакционна смес (10 g P2NP + 100 ml IPA + 50 ml ледена оцетна киселина). Веднага ще видите много бурна реакция. Охладете я до известна степен, но не прекалено, оставете я да тече, докато е над 40 градуса С. Колкото по-добре уловите началото, когато всички 3 признака са заедно, толкова по-добре. Опитах се да го измия веднъж и пак се получи, но мисля, че първо е по-добре да опитате без измиване, тъй като така или иначе ще се отървете от живака по-късно. Надявам се това да помогне.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Приблизително същото, което казах на @Pennywise
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Да, като по-стария ми маршрут, но без охлаждане.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
За амалгамата имам две шийки на балона си...
Поръчах стъклени тапи, но доставката е безкрайна...

Въпрос на нооб...
Мога ли да използвам коркова тапа?
"френското докосване"

Uhizxscq6F
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Изобщо не затварям колбата, просто оставям водорода да излезе и след това просто не пуша навреме :D
Защо искате да затворите колбата?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
тъй като казват да се постави кондензатор allhin... не намирам за логично да се остави другото гърло отворено
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Виждам, че на следващата стъпка използвам адаптер за термометър, на тази стъпка е важно да следите температурата, в противен случай я затваряте с "френско докосване" :D
. В противен случай все пак можете да направите дупка в тапата с малко свредло 6 или 7 и да прокарате термометъра през тази дупка. Това също би трябвало да работи.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Благодаря ви за отговора.
това е причината, поради която може би си мислех за тази възможност. и поради която се страхувах да промивам амалгамата си, защото... може би ал.hg ще реагира с H2O... и аз ще загубя реакцията си...

Така че, това е най-лесният начин без измиване, за да не навредя на амалгамата сиһттр://.... но съм малко притеснена да запазя тази живачна сол в продукта си...

-Някой има ли някаква идея?

например, мисля да се опитам да взема живака на дъното, когато направя сместа си алкална с NAOH.
Но възможно ли е да се разтвори живак в разтворителите, които използвам (вода, органичен разтворител, DCM,...)
защото аз наистина се опитвам и искам да имам най-безопасния продукт накрая.

Някой да е използвал повторно този живак, за да направи друга амалгама?
защото честно казано... е доста трудно да се получи!

Благодаря ви, момчета.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Живакът е лесен за получаване. Просто купете живачни превключватели от ebay. Ще получите примерно 200 от Китай за 10 евро.
Живачният нитрат е труден за получаване, но е лесен за приготвяне от живак и азотна киселина.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Малко несвързано, но някой знае ли дали солите на галия образуват амалгами, ако да, кои? Или ми трябва елементарен галий?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Знаете ли със сигурност, че галият не работи? Търсех да проуча по-малко токсични материали.
 
Top