Алуминиева амалгама (Al/Hg) резюме

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Не, изобщо не съм сигурен, аз съм noob
но никога не съм чел, че има заместители
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ще опитам и ще докладвам, ако успея да намеря някои от тях.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
не. това няма да работи... "защо ?"

защото това, което е елементът, използван в тази реакция, е алуминият !
Работата на живака е да създаде амалгама. и по този начин да се премахне слоят "алуминий (естественото окисление от въздуха на алуминия")

-за други начини за амин е :

*LiAlH4 (литиево-алуминиев хидрид), по-малко токсичен, доста нестабилен/труден за намиране.... лесно, ако сте професионалист, защото е една от най-лесните редукции.

*или двойката Zn/Ni, но аз съм опитвал този метод


ако някой друг има друга информация, би било хубаво да я сподели и тук.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
На ваше място просто бих тествал с малко натоварване, ако разполагате с галий, и бих съобщил резултата тук.
Галият образува амалгама с алуминия също като живака и произвежда водород, но има и някои разлики на електронно ниво, които правят невъзможно пълното заместване на живака с галий.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Само за красота; малко видео с прекрасни реакции aI+hg

 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/one-pot-synthesis-of-amphetamine-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/
Ето и едно редуциране без живак, струва ми се много интересно и се чете лесно, ще опитам и аз някой път.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Не виждам причина, поради която амалгамата с галий да не работи. Но за да произведете предварително амалгамата ал/га, мисля, че ви е необходима галиева сол. Otehrwaise може би просто опитайте с малко галий и алуфол в rb колба, завъртете я, докато видите, че реагират. След това добавете P2NP и вижте дали намалява?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Вероятно бихте могли да произведете галиев хлорид, като разтворите галий в концентриран HCl, след което го добавите към алуминиево фолио. Ако не искате да губите P2NP, винаги можете да опитате просто да добавите амалгамираното фолио към вода. Ако се образуват мехурчета, това е водороден газ от редукцията на H2O от открития алуминий.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Не знам дали сте наясно, но галият образува амалгами с метали, включително Al. всичко, което сте казали за Hg в първия параграф, може да се приложи и за галия. моля, поправете ме, ако греша, всеки.
Прочетох за лиах, в момента не искам да работя с него, твърде опасен е в моите условия, А за Zn/Ni изобщо не знам, има ли някаква информация тук? Благодаря.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

Страхотна идея, приятелю, определено ще я проверим.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Въпрос: следвам метода на изплакване х 3, за да елиминирам колкото се може повече живак, но ако изберем например IPA като разтворител, старите синтезатори на родий/осмий (в IPA или метанол) не изплакват и предполагам, че смятат, че всички живачни соли ще бъдат извън сместа, когато се направят алкалните/киселинните стъпкиһттр://.... така че... какво мислите за това?

дали изплакването, когато се използва вода, може да повлияе на крайния добив?
казват, че добивът е 90% от mdp2p , което е много повече от моите добиви... може ли това да е причината?

аз правя микромащаб, но това не би трябвало да е проблем...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Не съм затворен в последните синтези, но след като прочетох някои интересни маршрути за синтез, някои хора го поставят в рефлуксоин, за да избегнат загубата на метиламин... това звучи много логично, това може да е причината за намаляване на крайните добиви, по-малко метиламин в амалгамата. планирам да използвам едно гърло и да поставя кондензатор в рефлуксоинһттр://..... какво мислите за това?

Що се отнася до моите амалгами, аз просто изчаквам, докато се появят мехурчета+сиви точки, и бързо изхвърлям водата и изплаквам.... 3 пъти! ... моята амалгама се забави повече от 6 часа и крайният добив не беше според очакванията... добре, аз използвам дебело AL фолио на квадрати (моя грешка), но беше трудно да се достигне винаги 60º по Целзий и никога не се получи 100% AL "разтопен" , така че ще опитам това, което каза Диоген, просто изхвърлете възможно най-много вода за 10 секунди и добавете разтворителите и стоките... след това по-късно при пречистването с алкална киселина трябва да излезе живакътһттр://Im right?

ниската температура и забавянето на амалгамата, което казва, че не правя всичко правилноһттр://..... сигурна съм, че проблемът е в промивките.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Какво представлява? Рефлуксен кондензатор?
Необходимо е да се използва при синтез на амфи (погледнете темата в ръководството!).
Не, трябва да почистите амалгамата си от киселина (HNO3 се получава след реакцията Al+Hg(NO3)2).
Солта Hg не се разтваря в тези разтворители.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Здравейте, Патън, имах предвид, че Hg солта ще остане в изхвърлената водна фаза, нейната разтворимост е много ниска в IPA. Изплакването винаги се препоръчва, разбира се.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Разтворимостта на >it`s е много ниска в IPA.
Солите на Hg са несмесващи се с IPA. Можете да избегнете изплакването. Получих информация, че тя изобщо не оказва влияние върху Hg в крайния продукт. Един колега направи анализ на метали за амфетамин и каза, че Hg в него е 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Благодаря ви, Патън, най-накрая потвърдихте моите терористични спекулации тук: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...hesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/post-5921

Това е истинска наука и е изключително успокояващо. Текущият ми пост беше само да добавя експеримента си, че при използване на по-дебело фолио, измиване само веднъж и изплакване възможно най-бързо, все още може да се работи перфектно.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
човече, ако трябва да бъда честен , трябва да имаш малко повече търпение и може би да не смяташ хората за глупави, само защото питат нещо, което ти знаеш лесноһттр://....

както и да е, ти отговори нещо съвсем различно в тази тема за това кога да започнем да добавяме кетона и метиламина след като амалгамата е започнала, аз правилно попитах за най-добрия момент за добавянето им, и както каза например diogenes, и ти се съгласи, най-добрият момент е, когато се появят първите 3 признака, вместо да чакаме твърде много...
за това питам, знам как се правят амфетамините.

разбирам, че тези въпроси са скучни за вас, тогава бих ви препоръчал да не отговаряте на тях.
Знам дълбоко много неща в много области и ако наистина искам да помогна, ще го направя любезно , защото някой има същото съмнение, което сте имали преди време.
Не приемайте това като обида, просто казвам.

що се отнася до неангличаните, които се опитват да говорят, бъдете търпеливи, господине, в света има много повече хора, които говорят испански, отколкото английски, и когато турист или някой дойде в моята страна и поне се опита да говори испански, винаги съм щастлив, любезен и търпелив.
онзи ден ми се наложи да преформулирам един въпрос, само защото смятате, че всички трябва да говорим перфектно английски... и всеки един човек, който го прочете , със сигурност го разбра.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
също така , ясно съм попитал за синтеза, метосът може да се намери в родий и т.н... те не изплакват амалгамата, както и защото не използват вода, а разреждат в IPA или метанол... така че... ако има някакъв виновник, са те! хаха

тези момчета знаят какво правят, предполагам, че премахват живака в алкални/киселинни стъпки. казвате, че живакът не се разтваря в тези разтворители, но те просто не се отървават от живака? никога? това е първоначалният ми въпрос
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
OH manһттр://.... защо прочетох товаһттр://..... сега ставам луд да намеря подходящияһттр:// почти никой алуминий не може да бъде намерен с данни за чистотатаһттр:// намерих само един, но ще се забавя 4 дни или така хаха... четох за чистотата на комерсиалното алуминиево фолио...и намерих някои момчета, които правят проучване на 6 проби, и те откриха, че 5 от 6 имат близо до 99% .... Мислите ли, че комерсиалният клас ал е лошо нещо? аз използвам фолио за 30 микрона, използвано за поставяне и пушене на шишета и т.н..... не знам дали имам загуба на добив поради лошо качество..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Аз съм изключително търпелив, човече. Всеки ден отговарям на едни и същи въпроси. Малко съм объркан, когато човек не се опитва да напише правилно въпроса, а после ме обижда, че не съм търпелив, lol. Не мога да чета мислите ви... опитайте се да прочетете какво сте написали, преди да публикувате, моля.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Вие сте добър човек, но тук не е туристическо място, тук е химически форум. Опитвам се да ви помогна, но не мога да разбера какво искате да кажете. Това е малко по-трудно, отколкото да кажеш за посоката на движение на улицата.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Живакът не е свързан (свързан) със свободна основа амф. Когато правите екстракция от разтвор на амалгама, живакът остава във водата (която отколкото да бъде изхвърлена).
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
този лош английски прекоси земното кълбо и никога не е имал проблеми... може би говоря странно, но достатъчно, за да ме разберете, английският ми е автоматично научен, поне се опитвам, но сър, ill use the translator for you haha... шегувам се, предполагам, че ви е скучно да отговаряте на едни и същи неща ден след ден.
 
Top