Алуминиева амалгама (Al/Hg) резюме

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Следват наблюдения: 15 минути след добавянето на вода към алуминиевото фолио и живачната сол имам тъмносив воден разтвор с много малки мехурчета, които образуват пяна. След като изливам водата, чувам, че алуминият се пука и се издига бял дим, много бял дим.

Твърде рано ли съм източил водата, или твърде късно?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
наблюдавайте, че потокът на мехурчетата е постоянен, без спирания, и наблюдавайте, че алуминиевото фолио вече е добре покрито с тъмносиви следи и тогава знаете, че вашата амалгама е готова за по-нататъшна употреба... пазете се от живачни пари, винаги използвайте защита и тогава всичко ще бъде радост!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Какво представлява? Рефлуксен кондензатор?
Необходимо е да се използва при синтез на амфи (погледнете темата в ръководството!).
Не, трябва да почистите амалгамата си от киселина (HNO3 се получава след реакцията Al+Hg(NO3)2).
Солта Hg не се разтваря в тези разтворители.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Здравейте, Патън, имах предвид, че Hg солта ще остане в изхвърлената водна фаза, нейната разтворимост е много ниска в IPA. Изплакването винаги се препоръчва, разбира се.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Разтворимостта на >it`s е много ниска в IPA.
Солите на Hg са несмесващи се с IPA. Можете да избегнете изплакването. Получих информация, че тя изобщо не оказва влияние върху Hg в крайния продукт. Един колега направи анализ на метали за амфетамин и каза, че Hg в него е 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Благодаря ви, Патън, най-накрая потвърдихте моите терористични спекулации тук: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...hesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/post-5921

Това е истинска наука и е изключително успокояващо. Текущият ми пост беше само да добавя експеримента си, че при използване на по-дебело фолио, измиване само веднъж и изплакване възможно най-бързо, все още може да се работи перфектно.
 

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Може ли вместо това да се използва HgSO4?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Прочетохте ли моята статия?
 

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Просто видях, че мога да го използвам, съжалявам xd

Hg2Cl2 не може да се използва само поради ниската разтворимост или има и друго обяснение?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg в Hg2Cl2 има състояние на окисление +1, трябва ви +2 в HgCl2 или Hg(NO3)2
 

souldecoder

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
важен въпрос:

Предполагам, че това са водород и IPA, но се съмнявам дали се отделя и алуминийһттр://....

и ако да, в какво количество и колко е опасен?
Благодаря предварително.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Здравейте, Патън, има ли някакво предимство при използването на HgCl2 вместо HgNO3? Първият е по-разтворим във вода и може да бъде направен от нитратната сол доста лесно. Въпреки това не обичам да се занимавам с такива токсични вещества, ако няма ясно предимство.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, Диоген. Както вече казах, HgNO3 не е подходящ за производството на амалгама, а само сол Hg(NO3)2. Няма разлики между Hg(NO3)2 и HgCl2.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Здравейте, Патън, съжалявам, че имах предвид живачен нитрат Hg(NO3)2, но на въпроса ми беше отговорено. Не съм опитвал HgCl2 и си помислих, че може да има причина хората да го използват въпреки допълнителната стъпка, необходима за получаването му от нитратната сол. Както и да е, благодаря ви за отговора.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. живачният сулфат е изключително отровен. И не, трябва да пресметнете количеството Hg в моларно съотношение.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Здравейте, момчета, Просто споделям скорошни открития. Върнах се към `добрата стара Al/Hg амалгамна реакция, просто защото не разполагах с достатъчно NaBH4 и не исках да харча пари за нея. Преди използвах Al/Hg, но никога не съм успявал да се справя с изплакването с вода, което - както виждам - притеснява много начинаещи тук. Ключът е, който мисля, че ще ти помогне, е да се вглъбиш в някои малки и жизненоважни детайли:
- използването на колкото се може по-дебело фолио е задължително, забравете за фолиото от супермаркета, въпреки че понякога и там може да се намери по-дебело фолио. Поръчах си Al фолио онлайн, с известна дебелина, мисля, че е около 25 микрона. Това прави амалгамата МНОГО по-бавна, така че имате повече време да изберете подходящия момент и дори да приготвите други съставки, ако все още не сте го направили.
- Не е задължително фолиото да е от смляно кафе, въпреки че не съм правил сравнение, моите добиви бяха близки до 80%.
- Изплаквайте бързо и не използвайте прекалено много вода. Опитах само едно изплакване.
- Бързина: добавете бързо вода, направете няколко разклащания и бързо го филтрирайте.
- Когато имате амалгамираното фолио, добавете вашите реагенти/прекурсори и наблюдавайте какво се случва. Не използвайте ледена водна баня, за да го охлаждате на този етап. Реакцията ще започне не толкова бурно и след няколко секунди, така че ще имате повече време да прикрепите кондензатора, без да вдишвате твърде много газ.
- Изчакайте, докато реакцията окончателно започне и почти започне да излиза извън контрол (но не чакайте и твърде дълго, докато започне да кипи, защото в противен случай ще УБИЕТЕ реакцията си. По принцип изчакайте, докато в колбата започнат да се образуват мехурчета и тя стане много гореща, след което започнете да я охлаждате.
- Аз нарязах 45 г фолио и то не беше много, размерът му беше около половината от малка кутийка за запалки. Незабавно добавете нарязаното фолио в колбата.
- С този метод достигнах около 80%, не съм изчислявал точния добив, но беше доста добро количество.
= Използвах HgCl2 вместо HgNO3, но не мисля, че това е от значение.
- С помощта на два кондензатора редуцирах 35 g P2NP в колба от 2 L. Ще се опитам да увелича количеството, когато разполагам с по-голяма колба. Например 70 г в колба от 5 л, като съотношението между реагент и размер на колбата вероятно не е линейно.
- Опитах само едно бързо измиване и това се оказа фантастично. Препоръчвам това и на другите, след което опитайте да увеличите броя на изплакванията.

В обобщение: дебелината на фолиото е важна, особено като начинаещ, а не да го охлаждате веднага; също така е важно да сте търпеливи и да изчакате, докато цялото фолио излезе на повърхността, не бъдете прекалено бързи, тъй като това отнема повече време, но имате и по-голям прозорец на възможност.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Какво ще бъде съотношението на HgNO3 и AL, MeOH и CH3NO2 за 100 g mdp2p?
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Може ли това да се използва за заместване на синтези, изискващи NaBH4? Опитвам се да направя 5-MeO-DMT от 5-MeO-T, следвайки синтеза на Хамилтън Норис, но не разполагам с NaBH4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не мисля така
 
View previous replies…

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Единственото нещо, за което не съм много сигурен, е продуктът, дали от него ще се прави ММТ или ДМТ. Във вашия синтез на метамфетамин от амфетамин с Al/Hg към амина се добавя само една метилова група.
 
Top