Пречистване на амфетамин чрез киселинно-основна екстракция

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Най-накрая нещо, направено правилно :D
 

BakingBread

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 14, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Какво да направя, ако продуктът е с намалено съдържание на кофеин?
Ще се извлече ли този екстракт заедно с амфетамина, като кофеин сулфат/фосфат?
Ако е така, колко от него ще се прехвърли? цялото количество?
Благодаря!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ако амфетаминовият сулфат е опънат с кофеин и извършите екстракция А/В, поради разтворимостта на кофеина във вода, след добавянето на NaOH и образуването на втори слой от свободна основа, по-голямата част от кофеина ще се отдели от амфетамина и ще остане във водния слой.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Мога ли да премина от сулфати и фосфати към хидрохлорид? Какво трябва да направя?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Лесно, следвайте горната процедура и заменете киселината накрая. амф. HCl е хигроскопична и ще се развали бързо, не е нещо, което трябва да правите, освен ако не искате да я опушите на място.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Мога ли да направя това? Можете ли да ми обясните?

1. Трябва да получите 1 mol база без амфетамин (1), като добавите амфетаминови соли към 20% воден разтвор на NaOH до рН 12, разбъркате за 15 min и екстрахирате. Безамфетаминова база чрез DCM или бензинов етер 3 x 75 ml.

2.HCL газови мехурчета
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Здравейте. Да, трябва да барботирате HCl газ чрез разтвор на свободна основа на амфи
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
За точка 6. Комбинирайте екстрактите. Означава ли това да комбинирате отново и горния, и долния слой? Объркан съм, съжалявам за въпроса на начинаещия
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Това е вид извличане. Всички екстракти от петролен етер се комбинират заедно след 3 пъти екстракция.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
След ив добавя петролен етер 3 пъти. Ето какво се получи. И така, оттук нататък, преминавайки към стъпка 7, добавям mgSO4 в него, запечатвам го и го поставям във фризера?
 

Attachments

  • saKt2WVD09.jpg
    saKt2WVD09.jpg
    1.6 MB · Views: 175

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Разделяли ли сте слоеве след добавяне на етер?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Все още не, в момента има 2 слоя, които мога да видя. Петролният етер е отгоре. Значи сега трябва да премахна първо петролния етер отгоре?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Прочетохте ли темата за екстракцията , човече? Преди всичко трябва да прочетете за теорията на екстракцията. Написах тази тема, за да избегна подобни въпроси. Също така, Сушене на органични течности трябва да тласна ума ви към правилен начин на мислене.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Добре, разбрах. Прочетете го сега.
 

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
@G.Patton Добавих амфетамини към вода в съотношение 1:1 според вашите указания тук и горният ми слой е прозрачен. Прозрачността означава ли чистота или по-малко чистота?

Също така докоснах разтворите от любопитство и забелязах, че долният ми слой има мазна текстура, докато горният слой изсъхва при контакт като алкохол. Използвах петролен етер, за да разделя слоевете, но съм малко объркан заради текстурата.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Здравейте, амфиевият сулфат се разтваря напълно във вода. Не знам какво сте получили като горен слой, това не е амфетамин. Петролният етер не е разтворим във вода и няма да извлече амфетаминовата сол. Трябва да отделите тази примес от маслото и да получите свободна от амфетамин основа с добавяне на aq разтвор на NaOH. След това можете да извлечете основата с петролен етер. Надявам се, че ще ме разберете добре.
 
View previous replies…

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Продължих да следвам останалата част от стъпката, както е описано, и успях да получа обратно пречистена амфетаминова сол. Вероятно това е така, защото поставих малко количество амфорна сол, за да изпробвам тази процедура за екстракция. Имам обаче един въпрос за последната стъпка, тъй като при добавянето на H2SO4 амфосолта започна да кристализира, тествах малка проба, като добавих повече сярна киселина, отколкото трябваше, за да видя какво ще се случи. Кристалите изчезнаха и се превърнаха в разтвор с червен цвят.

Ако не добавя достатъчно H2SO4, някои кристали няма да кристализират, докато ако добавя твърде много, те изчезват и стават червени. Така че въпросът е как да разбера колко H2SO4 да добавя за максимален добив?
 

Attachments

  • A9tqbav36O.png
    A9tqbav36O.png
    478.1 KB · Views: 145

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Здравейте. използвайте индикаторна хартия за рН. Ако не знаете за нея, потърсете информация в раздела за често задавани въпроси в лабораториите.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ако само имаше стандартизирано измерване на конц. на киселината в разтвор, което да можете да тествате незабавно и лесно, по дяволите, какъв срам, някой трябва да го изобрети.
 

teodor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 12, 2022
Messages
25
Reaction score
5
Points
3
Здравейте. мога ли да използвам бензол за извличане на амфетаминовата основа
 
Top