Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Добре ли е да изсушаваме ипа/H₂SO₄ с MgSO₄? Мисля, че това, което мога да получа, е 92-96% h2s04
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
. При намаляване на количеството на р2нп до 5 гр. Какви са правилните пропорции на другите реактиви.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Те скалират линейно, така че половината от всичко. рефлуксът не е задължителен, за да се случи реакцията, ако контролирате реакцията правилно в подходяща колба с мускулест кондензатор, тя няма да достигне рефлукс дори, особено аи 5 г. Ако реакцията ви не започва изобщо обаче с добавянето на вашия пропен, може би бих проверил : дали амалгамата е направена правилно, чистотата на суровините ми (особено на пропена). и ffs използвайте дестилирани.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Обикновено човек изобщо не изсушава концентрирана сярна киселина, а я използва, за да се изсуши.

Ако смеся 1ml H2SO4 96% и 5ml сух IPA за титруване, в разтвора имам приблизително 0,04ml вода. При такава констилация мисля, че няма причина да се използва изсушител.
Той със сигурност няма да навреди, но е под въпрос дали ще работи.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18

Ако не започне да изпъква и да се нагрява с фолио, тогава сума-сигурност
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Имам проблеми с редукцията на PMK all/hg, имам голямо количество нереагирал алуминий, останал след 240g кетон рхн. Съдът се нагряваше самостоятелно с рефлукс до около 65с и спадна до 40с в продължение на 90 мин. След това се приложи топлина, за да се повиши до 50-60 С в продължение на 3-4 часа.

Използвани са пайове, които са нарязани на малки лентички с дължина 1 cm и 10% излишък е добавен към осмиевия запис. След базифицирането ай беше намален. След това стоките се екстрахират с толуол и се промиват с разтвор на Naoh. Надявам се на поне 100 г ейлд. Ако не, тогава съм прецакан и ще трябва да спестя още малко пари за друг rxn и просто използвах фолио, така че да се изяде.

Спомням си, че останаха може би 50% ай. Това бяха 100% алуминиеви тигани за еднократна употреба. Изчаках около 45-60 минути, за да започне амалгамацията и само няколко парчета плаваха, предположих, че това е така, защото е по-дебел ai..но имаше мехурчета, които се случват на разтвора имаше сребрист вид. Изглеждаше готов. И rxn се нагрява до 65 °С сам по себе си, така че съм сигурен, че е готов... може би просто трябва да газ и да видим yeild... Имам чувството, че ще бъде лошо lol. D
осмият вече добавя ли допълнителен алуминий? Може би аз добавих излишък върху излишък lol. Както и да е, мисля, че дебелото фолио ще е ОК за намаляване на 200-300 г. Съжалявам, че не осъзнах това и не се придържах към фолиото при тези по-големи рекси... но така се уча. Ако реакцията стигне до 65c с Al тигани, то с фолио може да е твърде екзотермична, нали? Така че дебелината на моя Al може да е на място и може би трябва да оставя амалгамата по-дълго, докато всички парчета изплуват? Струваше ми се, че става и екзотермичната реакция се задейства.

Ако се губи доста материал и време в опити за увеличаване на мащаба и всеки път си играя с по-дебел Al, когато си мисля, че трябва да се придържам към може би по-дебело фолио, по този начин всичко се консумира и температурата може да се повиши до 75c, но може да се охлади, за да се запази под 70 без проблем. Ако знаех за маршрута с NMF, преди да се подготвя за маршрута с осмия, тогава щях да използвам NMF и мисля, че щях да имам по-малко проблеми.
Ще докладвам за резултатите от работата с пая.
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Продуктът излезе при мен така, както е косата!
 

Attachments

  • kJhpaUsmFy.jpeg
    kJhpaUsmFy.jpeg
    717.7 KB · Views: 423

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Съжалявам какво имате предвид под sum-ting-wong
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Каква е подходящата дебелина на алуминиевото фолио?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
ИМО всяко фолио с дебелина Al е добро в зависимост от мащаба ви. Купеното от магазина дебело фолио за правене на реакции в малък мащаб и дори в по-голям мащаб, но All гранулите или Al фините CNC стърготини изглеждат добре.

Не съм запознат с амфетамина, но това може да бъде вашият сушилен агент. Ако това е вашият йойлд, за мен той изглежда добре.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Използвах ли някакви кондензатори в този синтез, или има специфични кондензатори? Благодаря ви
 

AstekPL

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Синтезът е извършен както във филма, продуктът няма мощност. Какво да правим?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Продуктът има солен вкус или е горчив?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Когато опитате продукта, в началото той ще има много солен вкус, а накрая се появява вкус на амфетамин
 

Catweazle

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте
Дали dcm или хлороформът ще бъдат подходящ разтворител.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Предполагам, че изопропанолът е наред ?
изплакваме балона и поставяме резултата върху финото сито, за да отиде при останалите преди алкализирането ?
Не е необходимо да изпаряваме изопропанол или нещо подобно? :) (има ли идея за максималното количество изопропанол, което можем да използваме за изплакването?)
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Това може да бъде натриев сулфат... Реакцията ви може да не е протекла докрай. Имах същия проблем в началото, имаше и Na2SO4, както и други. Решението беше да не изплаквам амалгамата (само да източвам водата) и също така моето правило за готовност е, когато целият Al излезе на повърхността и може да се чуе и звук от шипене. Появяват се и малки мехурчета. Това е моментът, в който считам амалгамата за готова и това решава проблема с липсата на реакция. Добивът ми обикновено варира само около 50 %, но оттогава никога не съм имал нереагираща амалгама.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Извинете ме . Но ние не използвахме натриев сулфат в този синтез. Каква е връзката му с темата? Ако позволите, моля да ми обясните повече. Не разбрах идеята. Благодаря ви.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Здравейте, в никакъв случай не съм експерт, така че други може да потвърдят или поправят това, но когато добавите сярна киселина (H2SO4) към сместа, ако не присъства амфетаминова основа (т.е. редукцията не се е случила), тогава SO4 може да образува сол с натрия (Na). Натрият е наличен в разтвора от добавения по-рано NaOH.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
За експертите: Какво ще стане, ако използваме повече Al фолио в реакцията? Може ли това да увеличи добива?
 
Top