Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Докато има достатъчно алуминий, живачните ви соли ще се погълнат от него, превръщайки се в метален живак и правейки сплав с Al. сега изплакването ще ви отърве от остатъчните водоразтворими соли, а екстракцията с разтворител ще осигури минимално замърсяване (нито металният живак, нито солите са твърде добре разтворими във вода). тези екстракти се изсушават със сушилен агент, който допълнително прогонва водата и замърсителите й. ако все още се чувствате несигурни след тези стъпки, можете да продължите и да дестилирате с водна пара.
Ако искате да разтворите сярна киселина, можете да използвате IPA.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
За да почистя алуминий, това, което правя, е да го изплакна няколко пъти с дестилирана вода, но той продължава да излиза мръсно сив, това означава ли, че е замърсен, или защо се случва това?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Това е просто фин алуминиев оксид, който се отделя от парчетата алуминий.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Възможно ли е да се пече у дома (не повече от 10g P2NP)
Трябва ли да се използва маска за газове ( заради hg)
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
1. добра вентилация
1. Защита на очите
2. защита на лицето
2. защита на ръцете
3. газова маска -??? добре! - знаете ли какъв тип филтър трябва да използвате??
hg е отравяне, но моля, помислете, че баба ви може би е счупила няколко термометъра за hg....
ГЛАВНИЯТ ПРОБЛЕМ е да се яде hg не мирише, не докосвайте лицето, особено устните, очите, не яжте и не пийте преди да се измиете. бъдете внимателни, когато ходите до тоалетна ;)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Знам със сигурност, че в германия има събиране на безплатни химически отпадъци, може би и вие имате такова.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Да, в него също може да бъде.
Но се надявам да не питат и да не следят.
Трябва да го пробвам с нещо ординарно
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Просто кажете, че процесът ви е метали или нещо подобно
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Също така можете да третирате отпадъчните води с натриев хидроксид, след това със сяра, за да ги направите годни за промиване, но не съм 100% наясно с подробностите , може би процедурата е различна, попитайте експерт.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Здравейте, някои въпроси

1.- Имам живачен хлорид вместо живачен (II) нитрат. Трябва ли да използвам 0,1 g живачен хлорид (HgCl2)?
2.- Имам оцетна киселина 80%, така че използвах 62,5 ml. Това добре ли е?
3.- Приготвих разтвора на сярна киселина в IPA? Добре ли е? или трябва да е ацетон?

Благодаря
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Стига да е живак, а не живачен хлорид, да, същото. може би малко повече, може би по-малко, dosent matter so much.
Можете да направите тази реакция само в IPA и вода, така че да
Да, добре, ацетонът е по-добър, но да
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Много благодаря за бързия отговор!
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, прочетох почти всички коментари, знам, че мога да използвам HgCl2 вместо Hg(NO3)2
Но може ли някой, който е опитал да го използва, да ми каже колко HgCl2 трябва да използвам за 10 g P2NP. Някой каза, че това няма голямо значение... Но аз искам да съм сигурен, че използвам оптималното количество.
Също така, най-концентрираната сярна киселина, която мога да намеря в списъците на форума, се казва min95% ще работи ли тази концентрация.
Така че, ако тези 5% в киселината са съдържание на вода, това ще развали ли падането на солта.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Винаги се опитвам да бъда в диапазона 0,1 g/10-12 g Al, малко повече е по-добре, отколкото малко по-малко в този случай. добър индикатор е алуминият ви да изплува нагоре, ако е минало известно време и все още има алуминий на дъното, добавете още една чертичка, завъртете добре, дайте минута-две и изцедете. но това рядко ми се случва, 0,1 g е перфектно през повечето време. използвал съм хлорид, оксид, ацетат, нитрат, всички амалгамират добре с 0,1 g.

За мен е конфликт на интереси да отговоря на втория въпрос, но все пак ще го направя. ако органичният ви екстракт е добре изсушен (30-1h MgSO4 siccum), дори не би трябвало да забележите разликата между 95 и 98 сол. Ако по някакъв начин използвате киселина с по-малко конц. помага да поставите масата си във фризера, за да намалите малко разтворимостта и да филтрирате студено, за предпочитане на вакуум.
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Благодаря за полезната информация.
В надписите на видеото се казва 1:30 MgSO4 към екстракта, означава ли това 1част на тегло за всеки 30 части екстракт, или това означава нещо друго ?
Как мога да разбера дали моят MgSO4 е безводен, продават го в аптеката, но знаеш ли дали този е безводен ?
Ще изсъхне ли по-бързо, ако използвам много или има ограничение?

Когато екстрактът се смесва 1:1 с IPA, мога ли все пак да разредя киселината с малко IPA, за да избегна евентуално излишък на киселина?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Може би екстракция не е правилният термин, освен ако нямате предвид извличане на водата, но както и да е. Добре е да се проследи референцията (1:30), докато придобиете представа за нея, аз просто добавям на око, като поставям около един-два пръста на дъното (без да вземам предвид празните пространства).Може да се използва повече сушилен агент и той може да помогне при много мокър разтвор, ако имате видим воден слой, трябва да добавите повече, ако разтворът е просто мътен, добавяте по-малко. ако сте добавили малко и не виждате изчистване на разтвора, добавете още малко. не прекалено много, тъй като може да арестува част от органичния материал, използвайте здрав разум.
Този в аптеката е хептахидрат, което означава, че има 7 молекули вода на всяка 1 молекула сулфат.Можете да тествате съдържанието на вода, като извършите калциниране.1-2 часа при 100 С, 4 часа при 500 С , 4 часа при 1000 С, претеглете преди и след и разликата е водата.Разбира се, това е аналитичен стандарт, можете да го взривите при 300 С в обикновена пещ, за да получите подобни резултати.
Да, добра идея е да се използва дилутна сярна киселина. Възможно е да се получи локално прекисляване с конц.
Имайте предвид, че след изсушаването опитайте с една-две капки, вижте как се утаява, може да не се нуждаете от разреждане.Ако се утаява добре, можете да опитате да добавите малко студена ипа след достигане на правилното рН, вижте дали ще се разпадне повече, ако да, продължете да добавяте, ако не, хвърлете тази издънка във фризера и й дайте няколко часа.Ще можете да декантирате по-голямата част от разтворителя с минимални загуби, а филтрирането на продукта ще бъде бързо и лесно.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
А и помага да подготвите предварително разтвора за утаяване и базификация и да ги паркирате във фризера, Това помага да се подобри добивът при условия, които не са идеални.
 

Jcjchh

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Какво да правя, ако не използвам източник на вакуум?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Какво е това? Можете да се справите с това на 100 % без ваксинация.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Здравейте,
Имам въпрос относно лабораторното оборудване,

Освен боросиликатно стъкло, какви други видове материали могат да се използват като реактор?
Ще повлияе ли това на качеството на синтеза?

Какво оборудване се препоръчва за синтез на 500 P2NP g.?

Благодаря ви.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ПП. HDPE или дори метал, ако нанесете защитно PTFE покритие върху цялата вътрешна повърхност.
Барел в барел, така че да можете да охлаждате и нагрявате. Голям кондензатор, направен от тръба в тръба. отвор за кондензатора, отвор за тефлонов адаптер за горно разбъркване (Или голяма бормашина за смесване на цимент, закачена за регулатор). алуминият ви трябва да е по-дебел от под 50-100 г реакции, много по-дебел, иначе ще излезе кондензатора.Казано е, че границата е 100 г, но съм убеден, че можете да увеличите много повече. тук има един човек, за когото знам, че прави реакции от 1 кг по този метод и по думите му амалгамирането отнема "часове" и се използва алуминиева ламарина.
 
View previous replies…

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Благодаря ви много!!

Използвам стъклена колба от 5 л за синтез на 30-40 г...
Но искам да опитам някои по-големи..

Бих искал да си направя собствено "направи си сам" оборудване, за да увелича реакцията.

Мислех да използвам празна 25/50-литрова бутилка от тези, които са предназначени за съхранение на химически продукти.

Добра идея ли е това?
Дали качеството на синтеза ще бъде засегнато, ако се използва пластмасово оборудване?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Работих добре с 0,25-3 мм "лист" ,казвам в кавички, защото той се огъва лесно на ръка. Нарязвам на малки размери и правя 1-2 секунди блендиране в кафемелачка/блендер само за малко повърхност
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Алуминий с дебелина 3 мм, за какво количество п2нп се препоръчва?
Смила ли се добре с кафемелачка?
 
Top