Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Здравейте,
Имам въпрос относно лабораторното оборудване,

Освен боросиликатно стъкло, какви други видове материали могат да се използват като реактор?
Ще повлияе ли това на качеството на синтеза?

Какво оборудване се препоръчва за синтез на 500 P2NP g.?

Благодаря ви.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ПП. HDPE или дори метал, ако нанесете защитно PTFE покритие върху цялата вътрешна повърхност.
Барел в барел, така че да можете да охлаждате и нагрявате. Голям кондензатор, направен от тръба в тръба. отвор за кондензатора, отвор за тефлонов адаптер за горно разбъркване (Или голяма бормашина за смесване на цимент, закачена за регулатор). алуминият ви трябва да е по-дебел от под 50-100 г реакции, много по-дебел, иначе ще излезе кондензатора.Казано е, че границата е 100 г, но съм убеден, че можете да увеличите много повече. тук има един човек, за когото знам, че прави реакции от 1 кг по този метод и по думите му амалгамирането отнема "часове" и се използва алуминиева ламарина.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Не, не би трябвало да повлияе на качеството, но внимавайте, при стайна темп. и hdpe, и pp са подходящи за почти всичко, но при 110*С започват да се деформират, особено под въздействието на разтворители, киселини и др.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Ок.
Идеалният температурен диапазон за добър синтез е между 50 и 70°C aprx, нали?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Да, но при първото добавяне температурата може внезапно да се повиши повече от това
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Някакви препоръки за дебелината на алуминия, който трябва да използвам, и как да направя амалгамата с него
алуминий?
Трябва ли да го изрежа до някакъв размер?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Работих добре с 0,25-3 мм "лист" ,казвам в кавички, защото той се огъва лесно на ръка. Нарязвам на малки размери и правя 1-2 секунди блендиране в кафемелачка/блендер само за малко повърхност
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Алуминий с дебелина 3 мм, за какво количество п2нп се препоръчва?
Смила ли се добре с кафемелачка?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
0,25-0,3 , извинете ме
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Oook
Използвам 0,04 mm Al за синтезиране на 50 P2NP
Мога ли да използвам същия Al, за да синтезирам 100?? 200?? 300???

И още един въпрос, ако нямате нищо против,
Какъв вид тефлонов спрей може да се използва за покриване на барабан??

Търся и мога да намеря само спрей за смазванеһттр://....
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Моля, започнете от малко количество. когато видите проблем с охлаждането, помислете как да го решите. Можете да имате лесно 1/2 от нещата на пода - (по-добър вариант). Най-лошото на Вас. означава, че цялото Ви място е мръсно с живак ;( според мен боядисването на варела е задънена улица.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

Ето ви, точно в задния ви двор, това е 1 пример, те имат много повече, проверете спецификациите, температурата, субстрата, стайна температура или топлинно втвърдяване и т.н.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Как да разбера дали респираторът ми предпазва от живачни пари или не? (Сам синтезирам живачен(II) нитрат чрез живак и азотна киселина, така че ще се образуват известно количество живачни пари).
Има ли значение дали използвам ледена оцетна киселина или само оцетна киселина? Трудно ми е да намеря доставчик на ледена оцетна киселина.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Може би тест лента за токсични неща? Продават я в лабораторните магазини. Навлажнява се използваният филтър и се зацапва лентата, предполагам.
Но мисля, че се притеснявате прекалено много. живакът има много висока температура на кипене 360 и нещо градуса С, вашият кондензатор ще се погрижи за него и дори ако някои живачни пари се пренасят от други газове извън кондензатора, то те са толкова незначителни като количество, че вероятно поглъщате повече, като ядете сьомга.
Можете дори да използвате само вода, така че естествено 80 % или каквото можете да намерите е добре.
 

dirktem

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Защо тя възпроизвежда мдма музика при производството на амфетамин. не мога да изтрия
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Вместо да използвам елемент от облеклото, за да филтрирам амфетамин сулфат, мога ли да използвам филтърна хартия? Също така, Тъй като ще направя разтвор на елементарен живак и азотна киселина, как трябва да го съхранявам, тъй като няма да ми е необходим целият разтвор за една партида амфетамин?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Можете да използвате филтри за кафе от магазина за хранителни стоки, по-добре от хартия.
Зависи от конц. на киселината, до 70% би трябвало да е добре в hdpe
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
От първия ми успешен синтез преди няколко месеца съм опитал много различни комбинации за оптимизиране на синтеза, свързани главно с по-лесно/евтино пречистване. Затова имам за вас няколко кухненски съвета и трикове:

1. За първото подкиселяване на декантирания Rm използвайте газообразен HCl вместо течни разтвори. Защо: ако така или иначе ще правите AB екстракция, тогава междинните йони нямат значение, но също така е почти невъзможно случайно да прекалите с подкиселяването на Rm, поради безводната среда на разтвора на фребазата, излишният HCl просто отива направо в димоотвода. Забелязал съм, че този процес се оказва значително по-, времево и икономически ефективен, ако използвате дифузор за балончета, а не просто прав гумен маркуч (имхо най-добрият и най-лесният за получаване е твърдо порест аераторен камък за аквариум, но той не може да бъде направен от естествен базалт или други HCl-уязвими скали) и използвате тясна, висока чаша.
2. Този съвет би могъл да бъде много полезен за хора, които работят с относително огромни количества свободна основа наведнъж. Наистина не е толкова сложно, колкото може да се напише. Ако първото подкисляване на солта се окаже толкова лесно и без стрес, но можете да направите така, че следващото подкисляване да е почти същото като предишното. Обзалагам се, че сте оборудвани с някаква точна везна и някаква сушилна камера (пещ за печене), така че можете да вземете около няколко ок. 200 мг проби от филтрирана сол и просто да проведете гравиметрично определяне на съдържанието на влага, тази стандартна процедура на ISO може да се прочете в някои всевъзможни интернет библиотеки. Колко е "малко", зависи от вашата преценка. След последното претегляне в сухо състояние тези проби могат да се върнат в партидата си. Защо изобщо трябва да се занимавате с някакъв обичайно незадължителен процес? Ами, първо, ще можете да изчислите с прилична точност добива на суров Rm, като приложите съдържанието на суха маса за останалата част от все още влажната партида. И така, всичко това е полезно? Не, не съвсем. Можете да направите няколко приказно лесни стехиометрични уравнения и много точно да изчислите общото количество разтвор, за да получите pH.6. Просто проверете два пъти изчисленията и спокойно изхвърлете 80-90 % от общото количество киселина. Останалата част се добавя на капки, както винаги е било.
3. Ако сте имали шанса да уловите възможност да купите бутилка с "кратък срок на годност" на изооктан клас HPLC за малка фрактура от цената му; По-добре прочетете внимателно: не е мухлясал, просто сертификатът за стабилност и чистота няма да бъде гарантиран. Но това все пак не ни притеснява. Винаги провеждам последното утаяване на АБ с базов екстракт в изоокт, разтвор и ацетон/фосфорна (V) киселина за хранителни цели. Защо това е толкова прекрасно? Няма съдържание на тежки метали, каквото доста често има например петролният етер, също така индекс на полярност 0,1, което прави този разтворител втората най-неразтворима течност във вода, и цял куп свойства. Но той може да се отдели напълно във фунията за 5 минути, докато е замръзнал, и по някакъв магически начин действа като най-точния индикатор за гасене на pH в света. Но в разтвора на изооктан/ацетон, разбъркан в magstir на максимални обороти, винаги "Последната капка" кара мъгливия разтвор да се свързва в характерни прахообразни облаци, правейки горната част на разтвора напълно прозрачна за секунди, като дава и идеалното pH в момента. (Имаме ли някой доктор по химия, който да се опита да го обясни на цялата общност?) Също така, ако ABExtraction е направена правилно, можете многократно да я използвате повторно като най-добрия от наличните буфери за реакция.
Чувствайте се свободни да питате за това.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Произвеждате ли амфетамин*HCl за лична употреба?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Това е само междинна форма сред всички етапи на пречистване. Крайният йон обикновено е сулфат по избор. Тъй като нито един от известните индикатори за титруване не е приложим за този конкретен случай, Трябва да използвате тонове индикативни документи, за да уловите крайната точка на разтвора с неизвестна концентрация, Не мога просто евтино и бързо да получа ценно качествено наблюдение върху най-важната стъпка. Както обикновено се подозира, изпускането на свободна основа чрез бълбукане на някакъв сериозно гаден токсичен газ, направен в съвременната адаптация на античния апарат на Кип, когато е критично необходимо, е вероятно най-опасният и най-евтиният начин за осоляване. Но просто е невъзможно да се прекисли безводен разтвор на фребаза, особено когато действителният добив е лотария. Прекомерното количество HCl просто изплува, за да улови щастливо влагата от въздуха и с времето да сдъвче всяка метална повърхност. Запознавайки се по-отблизо с редукцията на al/hg, реших да въведа A-B екстракция в леко обновената си версия на тази рецепта. Оттогава правя пълна A-B екстракция като задължителна стъпка от синтеза, дори ако първият слой фребаза изглежда почти безцветен. Това е просто за мое собствено здраве. Направил съм приблизително 15-20 партиди, винаги по 10-20 грама, и почти всеки път се получава различно. Не само външният вид се различава, но и как ще се отрази на поведението ви, когато се напиете.
За мен; като дългогодишен аналитичен лаборант, средният ми коефициент на възпроизводимост е сериозен повод да се засрамя. Буквално всеки път се получава различно, без значение дали са направени от субстанции, взети от същите като вчера, включително дейонизирана вода. Сега чрез метода "опиши всеки детайл" се опитвам да уловя модел за това кои детайли от процеса могат да повлияят на крайния продукт, когато бъдат пренебрегнати. Понякога усилията да направя г-н Хайд толкова професионален, колкото и д-р Джекил, са толкова неравни, че карат сериозно да се съмнявам в себе си като професионалист. По-специално, когато става въпрос за сравнение на моя краен резултат с очакваната цел, както беше представена в това видео по темата. @G.Patton можете да ми изпратите DM, за да споделим някои знания помежду си.
 
Top