Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Внимателно изплакнете многократно Al.
Съдържанието на живак спрямо използвания краен продукт вероятно също няма да е достатъчно, за да ви отрови , особено ако изплакнете по-голямата част от него. Вероятно най-опасно е да се работи с него по време на реакцията, а не в крайния продукт.
Но попитайте някой опитен член и той вероятно ще ви обясни, аз също съм непрофесионалист. :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Няколко пъти това не е така. Но ако живеете с него редовно в, да речем, разумни граници, а не всеки ден, в дългосрочен план може да бъде доста токсичен. Мисля, че поради сравнително по-простия процес на синтезиране повечето от амфетамин сулфатите на пазара се произвеждат с този синтез. Мисля, че подобна пропорция излиза и в обратната посока, ако погледнем колко хора не се интересуват от това колко живак остава в крайния продукт, сред тези, които го правят и след това го разпръскват по улицата.
Надявам се, че принципите, формулирани от ББ, ще бъдат примери, които да бъдат следвани в бъдеще, за следващите поколения. Ще бъде глупава думата за това, но мисля, че най-хубавото нещо би било, ако ВВ успее да създаде "мода", определяща нова ера, от стремежа към качество. Почти невъзможно е да се повлияе на отношението на онези хора, които гледат по-просто и/или защото са ориентирани към печалба на всяка цена... или на другата крайност, чиито собствени ограничения пречат на развитието им. Освен че ще бъдат принудени да следват тенденциите, а оттам и нуждите на променящия се пазар.
Но да се върнем на живака, аз също се страхувам от него. Вярно е, имам ужасяващ пример, който се е случил на член на семейството в миналото.
Живакът е тежък метал, в повечето случаи дори не се отделя от организма, благодарение на периода на полуразпад от над 20 години, както е характерно за тежките метали. В нета е пълно с методи за детоксикация, дори намерих подробно описание тук, във форума, но това е много работа. Ако се натрупа в нас, може да причини сериозни проблеми. Знаем, че той влиза в организма ни ежедневно, както оловото и всичко останало. Но едно е, че го получаваме индиректно, а друго е, че го правим като лечение, което иначе би могло да се избегне.
Не съм инженер-химик, просто предполагам, че живакът, присъстващ по време на реакцията, остава най-вече в шлаката, образувана от отделените слоеве. А целта на многократното промиване може да бъде, наред с други неща, да се постигне максимално отстраняване на живачното замърсяване. Но предполагам, че няма гаранция, че то ще изчезне напълно.
Не ме разбирайте погрешно, не съм се опитвал да ви поучавам. Имах предвид само онези членове на форума, които са любопитни по темата. По този начин те могат да си създадат представа за това въз основа на няколко гледни точки.😊✌️
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Здравейте, много благодаря за отговора ми крайният продукт е напълно бял и миризмата е фармацевтична това беше моето съмнение, защото всички амфетамини, които направих през годините от маслото на фрибазата, идващо от маслото на БМК, имат различна миризма. Ще кача снимки тази вечер.
От друга страна, мога ли да заменя алуминиевото фолио директно с алуминиеви стърготини? Дали е трудна работа да се реже фолиото на малки парчета при по-мащабен процес и да се купуват алуминиеви стърготини е по-лесно.
Благодаря отново.
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Szia, btcboss2022. Régi hozzászólás, csak érdekel a válasz. Jellegzetes illatból megérthetjük, hogy a finom, édes, vegyszeres, jellegzetes Speed illatra gondoltál? Vagy valami más?
Защото не съм миришел на първия от 8 години, но дори и след 20 години ще го запомня точно.

Оттогава не съм виждал хубава. Понякога се натъквам на някоя мъртва гадост тук, в която ароматът изглежда откриваем в следи, но не е така. Днес пазарът ни е на мястото, където през лятото излезе нещо никотиново-жълто, усеща се, че има може би 50% ефект в началото, но тук са 20-30% максимални. 1G в носа, всичките ми нервни влакна вибрираха, хърках, задъхвах се, въртях се, наистина се прецаках... След 2 часа рязко изтрезняване, след 3 часа разграбих хладилника вкъщи, изядох се до смърт. След това в продължение на 10 часа спах спокойно като недоносено бебе, което току-що са поставили в нов инкубатор. Дни наред не можех да идентифицирам миризмата му, но знаех, че го познавам, а това беше съвсем обикновена миризма. Тогава разбрах. Миришеше на силен, сладък кафеен ликьор. Не подобна, а просто същата.
Не знам какво, по дяволите, беше това. Но опитът ми с амфетамина, с който произведох подобен старт в началото, не се шашнах с него за 3 часа, а си щракнах челюстта, без да мигне окото, за 3-4 дни.
Те и без това си имат странични ефекти през активното време, които ти дават усещане за напрежение, а освен това няма да се почувстваш по-добре от него, всъщност... Това те прави глупав. Каквото и да правиш, то отнема три пъти повече време от обикновено, защото тялото ти се върти напразно, мозъкът ти го засенчва и бързаш. А и причинява такива проблеми с паметта, че постоянно търсиш всичко, защото щом прибереш нещо, вече забравяш къде си го сложил. И до ден днешен не знам какви са били нещата, но никога повече не ги виждам. Това се продава като амфетамин и когато повдигнеш темата, получаваш такива умни обяснения, че "амфетаминът може да се направи по 10 начина." Казваш ми, че амфетаминът ще си бъде амфетамин, дори и да го направиш по различен начин. Вече няма отговор на този въпрос.
Така че, в замяна на ситуацията, в която сте се оказали, когато сте написали това... бих затворил гърлото на всички регистрирани жители на Мос Айсли още сега.
 

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 17, 2022
Messages
10
Reaction score
10
Points
3
Имам въпрос. Тези кристали, които се появяват в долния сив слой на основния разтвор P2NP, който не е реагирал, ли са? Любопитно е, че те се появиха точно по времето, когато имах активна реакция за около два часа, по-дълго от обикновено. (Обикновено оставям да мине половин час, преди да продължа с базирането).
Mbe7K4YxDr

Полученият добив е много висок (75%, повече или по-малко) и мисля, че крайният вид е доста задоволителен.
GMSGInAfRK
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Здравейте, приятелю... да, както казва нашият приятел Гпатън, тези кристали са соли, в случая това са натриеви соли, които се образуват в слоя кал, когато е бил при високи температури и след това е имало бързо понижаване на температурата, виждате ли, нормално е да ги видите, когато се срещнат тези условия, които обяснявате. За останалото резултатът изглежда добър... здраве и радост, братко!.
 

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 17, 2022
Messages
10
Reaction score
10
Points
3
Благодаря за отговора! Напоследък фокусирам моята ТЕК, като се грижа за температурата, стараейки се никога да не достига 60-65ºС. И това е промяна в играта. Добивите и качеството се подобриха значително.
 

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Здравейте, момчета, няколко пъти успешно завърших този синтез с много добри резултати. За съжаление миризмата на изопропанол пречи. Какво ще кажете за етилов ацетат? Възможно ли е да заменя изо с етилов ацетат? Благодаря ви предварително, скъпа общност.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
да, този синтез работи перфектно с етилов ацетат, просто използвайте по-малко оцетна киселина, отколкото при изопропанола, иначе всичко ще е наред.
 

Camilo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Ще работи ли това за MDphenylacetone? Ако не, може ли някой да ми препоръча процес за синтезиране на МДФ от сафрол? благодаря предварително.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Нямах никакви проблеми със синтеза до момента, в който трябваше да превърна свободната основа в сол чрез добавяне на сярна киселина до 6 PH.
Получих прозрачна жълта амфетаминова фрибаза от свалянето ѝ от горния слой на сместа от IPA, P2NP, GAA, NaHO и Hg/Al. Амфетаминът на свободна основа беше около 9 РН и го понижих до 6~ РН, като добавих сярна киселина заедно с 20 ml ацетон, но амфетаминът на свободна основа все още не се е превърнал в сол/паста и все още е течен.

Изглежда, че има сол до линията на пълнене от около 5 ml, а свободната амфетаминова база стига до линията на пълнене от около 135 ml. Използвах 10 g p2np.

Някой има представа какво се е объркало тук? Мога ли все още да превърна сместа си в амфетамин сулфат, или продуктът е отпадък?

Ще отбележа, че използвах вода от Фиджи вместо дейонизирана или дестилирана вода, защото не можах да намеря дестилирана. Изглежда, че тя изобщо не повлия на реакцията, но може ли това да е причината? Също така не изсуших свободната основа с магнезиев сулфат, защото нямах такъв.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте. вероятно вашият амфетамин сулфат е разтворен във вода.

Дали амфетаминовото масло (свободна основа) е било разтворено в нещо?
Можете ли да заредите снимка на вашия продукт? Ще се опитам да ви помогна.
 

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Мисля, че амф фребазата е била разтворена в IPA (според видеото на хигс босън). Добавих още малко ацетон и той започна да придобива мътнобял цвят, което предполагам, че е добре, но сместа не се сгъстява (вероятно заради наличието на вода?).
Това е моята амфетаминова свободна смес след приблизително 12 часа, след като я оставих за една нощ. Цветът се промени от много светложълт до този тъмножълт.
QDTQKViszn


Ето как изглежда, след като добавих още малко ацетон към сместа
5xPkfXUeBd


Трябва ли да продължа да добавям ацетон към сместа? Има ли някакъв лесен начин да премахна водата в този момент?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Ако вашата свободна основа не се замъглява след добавянето на киселина/ацетон, можете да извлечете i с някой силно неполярен разтворител като хексан или петролен етер. Ако вече сте неутрализирали целия разтвор, добавете още малко концентриран разтвор на NaOH и малко от горепосочения разтворител. След екстракцията го изсипете в тесен цилиндър и трябва да можете да видите 3 слоя течна фаза. Горният слой - прозрачен, трябва да съдържа хексан+амфетаминова свободна база и много малко ацетон, средният слой - жълт, е IPA + остатъчната свободна база, смесена с всички полярни примеси и ацетон, а долният, разбира се, е алкален воден разтвор на NaOH. Вземете горния хексанов слой и повторете екстракцията няколко пъти. Фрибазата със сигурност няма да стигне до хексана при еднократно извличане, тъй като е разтворима и в двата. След това можете да разредите получения хексанов разтвор на фребаза с ацетон и да опитате отново да утаите солта. Веднъж имах някакъв гаден IPA, който впоследствие се оказа, че е приблизително 82% вместо 99,5%, а също така не го изсуших, защото незнам защо. Също така моето титруване на фребазата изглеждаше точно като твоето и тази процедура, която споменах по-горе, ми помогна да си върна няколко доста добри пречистени соли.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Изглежда правилно, @jazzthatguy. Вероятно имате мокър IPA и мокърът е ключът към вашия проблем.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Здравейте, направих 2ml sulf 98% в 50ml ацетон, но крайният продукт има ужасна миризма на ацетон.
Смятате ли, че може да е добра идея да използвам IPA вместо ацетон? Какви трябва да са количествата?
Има ли друг продукт, освен IPA или ацетон, който да намали тази силна миризма?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Какво можем да направим, за да отделим IPA от свободното базово масло?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Съжалявам, но имам въпрос,
Правих синтез и реакцията на редукция не започна, затова си помислих, че е грешка. Оставих я настрана, но след 2 часа се върнах и тя реагираше.
Възможно ли е реакцията да се е объркала по някакъв начин, като не съм я наблюдавал???
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
твърде неясен, за да може някой да каже, звучи малко като слаба/неправилна амалгама?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
И още един въпрос - колко време трябва да се реагира,
Защото след 30 или 40 минути температурата започва да спада под 40 градуса и не съм сигурен дали все още прави нещо.
Благодаря ви
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Можете да проверите завършването на реакцията чрез TLC, лесно можете да направите плаки или да закупите. проверявате за наличие/съдържание на суровина.
Или рефлукс, за да продължите реакцията, след като се охлади от пика, докато Al изчезне. внимавайте с температурата.
 
Top