Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
От наличните киселини ортофосфорните киселини могат да се използват за получаване на фосфат.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Искате ли да получите тартарат или да изолирате d-изомера на амфетамина? Тук е описано как се получава декстроамфетамин. Ако искате тартарат, трябва да използвате рацемична или мезовинена винена киселина.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Благодарим на HIGGS и Марвин!
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Искам да получа сол, без да имам сярна киселина, тартаратът използва ли се предимно при декстроамфетамин? Мисля, че ми предстои рацемична винена киселина, това е добре :)

А и още 2 въпроса ми се въртят в главата. Тъй като съм неопитна, не знам дали трябва да се очакват токсични изпарения и това малко ме притеснява.

Вторият е относно това как да се отърва от остатъците от синтеза. Някой има ли добри, безопасни за околната среда варианти по този въпрос? Не искам да отровя някоя риба или нещо подобно
. Намерих темата за това :)

Thx, бъдете безопасни.

Редактиране: печатна грешка
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Изпълнява ли спираловиден кондензатор същата функция като спираловиден кондензатор?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Можете да използвате различни рефлуксни кондензатори
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Мога ли да промивам p2np с ацетон?
Измих 500 г с 1000 мл изо, но продуктът излезе все още кафяв, като изо е черен, трябва ли да повторя, докато се премахне цялото кафяво?
 

savantmic

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Благодаря много за обяснението и видеото. С нетърпение очаквам да започна първия си опит. Само трябва да знам цената на всички елементи, използвани в този пример, и мястото, където мога да поръчам . Ако някой може да помогне, благодаря предварително.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
на всички колеги хобисти, любопитни да опитат това, предупреждавам ви, че живачните съединения са доста опасни за работа и всеки трябва да вземе някои предпазни мерки, преди да прави експерименти с тях. или може да се окажете с разпечатани бутилки, пълни с токсични отпадъци, които постоянно димят в твърде малкия ви апартамент и се чудят дали вече не сте луд хейт.

Чувствах, че това трябва да се каже.
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
А сега към моя опит с много подценявани условия. Разполагах само с почистващ препарат на базата на натриев хидроксид _на базата на натрий_. Този, състоящ се също от алуминиеви гранули и някакви силициеви неща, за които вече забравих. Тъй като не можах да си купя никакъв, направих някои проучвания, които стигнаха до заключението, че може би няма да навреди на реакцията. С не много химически познания. Така че продължих и алкалният разтвор изглеждаше съвсем различно, с остатъци от сол и Al. Тъй като на етапа, на който се използва алкалният разтвор, останалият Al от редукцията така или иначе ще присъства, това няма да навреди, моля да ме поправите. Не можах да намеря нищо за другото съединение, освен че не е много реактивно.

Също така не помислих достатъчно добре за изхвърлянето и дори за съхранението по време на синтеза. Малко се развълнувах и исках да опитам. Освен това не разполагах с подходящо помещение, всичко беше малко и пълно с лесно запалими материали. Така че изградих импровизиран аспиратор и се опитах да остана на голяма стъклена плоча на пода с всичко. Разбира се, разлях някакъв чудовищно токсичен разтвор на AlHg. Мисля, че най-вече върху плочата. Тъкмо бях планирал да проуча изхвърлянето предварително, така че малко се паникьосах, като нямах елементарна сяра, която поне да го направи неразтворим, така че просто попих по-голямата част от него с някаква кърпа и продължих.

Добре де, малко съм объркан, също така току-що имах макс. 1л кръгли стъклени колби или колби на Ерленмайер, а някои и по-малки. Така че просто намалих всички количества наполовина, като знаех, че трябва да направя изчисление на базата на мола.

Така че моята амалгация на AlHg работеше добре, като количеството на живачния нитрат беше на око. (Не исках да се занимавам с това съединение повече, отколкото е необходимо). Въпреки че отне доста време и все още реагира, когато изливам вода в него отново и отново, това нормално ли е? Така че изчаках и наливах още вода, докато не започна да реагира (толкова много, не помня в подробности). Възможно ли е това да доведе до залепване на Ал? Срязах го с ножица и от натиска се залепи. Но тъй като беше доста тъмно и имаше малки мехурчета, продължих.

След това добавих 1p2n, 5 г в 50 мл изо и 25 мл етилов ацетат и бях нащрек за агресивна реакция, но не се случи много, след известно време нагрях на водна баня, случи се нещо, но остана много слабо активен, така че нагрявах, докато нямаше повече реакция. Изглеждаше правилно, въпреки че нямах истински кондензатор, просто държах^^ бутилка над него. Амалганът изглеждаше по същия начин, както преди, за мен, не знам. Филтрирах го и изсипах в него алкалния разтвор. След това събрах основния слой със спринцовка, твърде малка, отне ми цяла вечност.

Приготвянето на солта след това... Забравих да разтворя таровата киселина, която получих, и просто хвърлих някакви кристали в основата, а после си припомних, че би трябвало да е разтвор, и изсипах ацетон в нея (вероятно не работи). Но веднага след като изсипах кристалите на киселината, тя започна да изгражда повече кристали, ацетонът не промени много. Измерих рН и получих червено, така че съм прекалил с киселината, по дяволите, мислех да вкарам малко основа, за да неутрализирам отново. Но всъщност изсипах в него етилов ацетат. Което осъзнах малко по-късно, когато разбрах, че съм получил само този глупав смесен натриев хидроксид. Измерих отново рН и изненадващо вече не беше толкова червено, така че се надявах на най-доброто и преминах към филтриране, за което използвах филтър за чай и го оставих да изсъхне след това.

Изненадващо изглеждаше много бяло и както трябва, така че продължих да тествам малко и то гори толкова много, че е съвсем безполезно. Надявам се, че презапасяването ще помогне тук. Но и добивът е твърде добър, за да е истина, около 3,5 г от 5 г - тартаратът ли е по-тежък от другите соли? Също така ефектът му не беше според очакванията, бях доста уморен и имам толеранс от рецептата, но да... не знам. дали просто не съм се нагълтал, че гори като дявол? някой има идеи?

редактиране: добивът е без извличане на утайката, само на горния слой.

edit2: относно бързи идеи как да изхвърля тези грозни колби, които токсикират апартамента ми, ще бъда много щастлив. една колба от hdpe ще побере ли всички остатъци, смесени заедно? Вероятно не смесването би било по-добре, но на този етап трябва да го изкарам от жилището си преди всичко.
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Моят амфетамин просто не получава мощност.

Редукция на Al/hg, кой може да ми помогне?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Искате да кажете, че не е потентен, когато всичко е готово?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
пишете в ПМ, може би непълна редукция, и имате много оксим в крайния
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Направих синтеза и добивът е 1 грам, защо
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
къде е проблемът ?
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
С колко p2np започнахте?
 

DannyDani43

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2022
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, с какво мога да заменя живачен нитрат и сярна киселина?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Сярната киселина може да бъде заменена с фосфорна киселина.
Живачният нитрат не може да бъде заменен в този синтез, но може лесно да бъде направен.

Изпратете ми лични съобщения, ако имате нужда от помощ за този синтез
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
10 гр.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
p2np не реагира добре с живачен нитрат и алуминий. Мога ли да го поставя на пламъка
 
Top