Извличане на ефедрин от растения

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Здравейте. аз съм купил близо 1 кг на Xina, може би бих могъл да ви помогна
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Замръзване и триене (търкане на дъното със стъклена пръчка)? Благодаря ви. Не съм опитвал това. След този процес би трябвало да се образува стабилна кристализация дори при стайна температура, след като бъде извадена от хладилника?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Да, погледнете точката на топене в горната част на тази публикация.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: raw

lililibetfan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
интересна информация
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
За растенията ефедра... Къде мога да го намеря? Някой има ли опит, че расте в някоя страна в Европа? Например в южната част на страната? В Хърватия ?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Наистина се надявам, че Ephedra dystachia не е в ума ви, защото тя е на ръба на изчезването и е престъпление срещу природата да се събира от местообитанието й за производството на неща, при които диастереоизомерната й чистота е без значение (като например метамфетамин, където псевдоефедринът е наред)... дори ако щете кажете, че искате да направите аминорекс производни, при които хиралността е нещо, моля, оставете природата и се опитайте да си я набавите директно или се потопете в енантиоселективния синтез, който напоследък е гореща област на химията.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Опитах това по множество начини, споменати тук и на други места, и получих само утайка, която е отрицателна при реакция на Чен-Као.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Извършвали ли сте ги при абсолютно сходни условия? Сигурни ли сте, че суровите ви растения съдържат ефедрин? Вероятно имате само трева.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Качеството на ефедрата е неизвестно Имам малко 10:1 и обикновен растителен материал от Китай
Следвах точно това, но при 50% обем с екстракта и при изпускането на газа той просто потъмня без утайка

https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/Vespiary/talk/files/4762-writeupd9b9.PDF?topic=2723.0

Екстракциите с алкохол и другите експерименти с растителния материал не доведоха до нищо. След това ще опитам да изпитам написаното за чистата растителна маса и ще видя как ще се справя
Мога да използвам екстрактор на Сокслет, като използвам изравняваща налягането допълнителна фуния с кондензатор, за да изпомпвам хлороформ през растителната маса.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, аз съм новак и все още се опитвам да науча химията. Английският ми не е добър, използвам Google Translate, моля, разберете ме。
По отношение на Вашия "Втори (опростен) начин за екстракция до база без ефедрин" имам няколко въпроса。
Въпрос 1。 Колко грама ефедра на прах трябва да се използват в първата и втората стъпка?
Въпрос 2。1ва стъпка: "б) След 15 минути филтрирайте кашата през златен филтър № 15 с филтър за кафе в златния филтър (можете да използвате фуния от лабораторно стъкло или друго филтърно сито), след което оставете кашата настрана.". Работи ли "кашата" и след това? Мога ли да изхвърля "кашата" от тази стъпка, след като съм приключил с нея? Какво трябва да направя с "кашата"?
Въпрос 3。2-ра стъпка: "а) Същото като преди, поставих я в четириквартален съд Pyrex. Към съда се добавят 750 мл нафта, разклаща се енергично 5-10 мин. и се оставя да се накисне за три дни." "placed it in a four quart Pyrex pot". За какво се отнася "то"? Дали това е белият прах след първата стъпка? Или пастата от стъпка б в първа стъпка? Или новият прах от ефедра?
Съжалявам, защото английският ми език не е добър, така че някои въпроси може да са трудни за разбиране. Очаквам с нетърпение отговора ви, благодаря!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, съжалявам за дългия отговор.
Отговор 1: В края на публикацията можете да прочетете това:
А2: моля, прочетете внимателно публикацията. Да, трябва да използвате тази каша в 2а стеблото и други.
A3: Това означава много
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Благодаря за отговора! Вече завърших първата стъпка, в близко бъдеще ще направя публикация, в която ще говоря за "Втори (опростен) начин за екстракция до свободна база на ефедрин", нека заедно да придобием по-добър опит и да напреднем заедно
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Чист етанол е почти невъзможно да се получи в моята страна. Възможно ли е вместо него да се използва метанол или изопропанол (във 2-ра стъпка)?

Може би етанолът от дезинфектантите ще бъде достатъчно добър (70% етанол, 30% вода)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Можете да опитате с IPA. Подходящ е и 70% EtOH. Освен това можете да изсушите своя EtOH.
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Можете ли да направите D-метамфетамин с L-ефедрин?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18


Може би това ще ви помогне.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Намерих този патент за екстракция с ксилол и оксалова киселина.

 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Не знам за изобилието на алкалоида в растението и се опасявам, че ще срещнете трудности при пречистването
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
За малка сума любител химик, така че смятате, че това може да бъде забавен експеримент?
 
Top