Пример за разделяне на изомери за Meth

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Моля, помогнете, след смесването и оставянето му за една нощ стана розово.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Розовият цвят обикновено означава твърде висока киселинност, но не и в 100% от случаите, също така може да е примес от свободната ви основа, проверете PH трябва да е около 4 така или иначе не виждам утайка на снимката ви.
 
View previous replies…

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Така се получава по време на разбъркване, но няма утайка след това
 

Attachments

  • Ey0bI56kiP.jpg
    Ey0bI56kiP.jpg
    2.9 MB · Views: 37
  • twEuOPWVD9.jpg
    twEuOPWVD9.jpg
    2.7 MB · Views: 39

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Добре, благодаря, опитах да го направя, ще се върна с резултатите
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
От моя опит мисля, че се нуждае от повече време разбъркване, че става дебел и накрая солиден.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Току-що добавих съвсем малко разтвор на натриев хидроксид около 5 грама и се появиха неговите кристали. Не знам дали съм постъпил правилно, като съм добавил натриев хидроксид.
 

Attachments

  • udWYVsTINt.jpg
    udWYVsTINt.jpg
    2.9 MB · Views: 40

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Просто сте увеличили PH, проверете PH сега, за да имате представа дали сте на прав път.
Честно казано, никога не съм имал този цвят в този процес и съм го правил стотици пъти по различни начини, количества, маршрути... но може би е правилно, че ще го видите.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Може да работи, информирайте ни, когато завършите процеса, благодаря.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Здравейте, успях да завърша процеса. След разделянето базирах и двата слоя (d и l). Общото количество фрибаза, което използвах, беше 300 грама. И получих 90 грама от водния слой около 170 грама от твърдия слой. След това кристализирах с hcl. Кристалите от водния слой (инсомер d) бяха само прах, дори когато се опитах да ги рекристализирам, а другият слой (инсомер l) имаше повече малки стъкловидни кристали с прах.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Хайде да си говорим,
Можете ли да споделите как сте постигнали това?
Стойността на pH?
Аз също завърших успешно този процес, но добивът ми беше много нисък,
От 100ml свободна основа получавам 20ml d. Не можах да получа повече.
Какво направихте правилно?
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Не мисля, че съм постъпил по правилния начин, брато. Тъй като кристалите ми все още са рацемични. Ще опитам още веднъж
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
добър брат
Чакам да споделиш правилните неща!

Загубата на 300 мл свободна база е наистина тъжна история!

Аз също направих нещо глупаво вчера. Дестилирах с водна пара P2P и след това използвах DCM, за да екстрахирам P2P. След това заспах, докато DCM се изпаряваше. А температурата на нагревателната риза е над 200°.
След като се събудих, p2p се беше изпарил!
Загубих около 500 мл
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Мога ли да попитам каква е причината, поради която, когато добавям винена киселина, тя не се разтваря и не кристализира? Дали това е неправилната база, която не съдържа метамфетамин? Или pH-то е неправилно?
Вече се съхранява за 24 часа

Какво е правилното рН на свободната база на метамфетамина?
 

Attachments

  • voQ58HIUJ7.jpeg
    voQ58HIUJ7.jpeg
    5.1 MB · Views: 189

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Какъв е настоящият ви РН? А какво е било Ph на свободната ви база преди добавянето на винената киселина?
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Той трябва да бъде такъв..

FkJsC5vV1D
FkJsC5vV1D
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Хубаво, използвали сте същия метод?
 
View previous replies…

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Да, ph на свободната база трябва да е около 11
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Първоначалното рН на свободната основа е 11?
Каква е стойността на рН след смесването?

Колко метилови групи D се получават след разделяне?
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Не, аз използвам центрофуга
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Моля, какъв вид центрофуга използвате? Опитах се да филтрирам с помощта на понижено налягане и фуния на Бюхнер, но тартаратът все още беше мокър в края и задържаше течност. Получих малко D-изомер в края
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, поздравявам всички вас. Искам да споделя с вас опита си с разделянето на изомери с помощта на L-вино. Направих три теста. Два пъти използвах метанол, когато промених съотношението на свободната основа метанол и винена киселина в двата теста. И двата теста се получиха в общи линии еднакво, като след комбинирането на съставките и смесването се утаи твърда маса, която филтрирах след 24 часа. Що се отнася до външния вид на продукта и общото разделяне на изомерите, може би в единия тест имаше малко повече продукти, отколкото в другия тест. От 30 ml свободна база получих около 9 грама d-meth. По време на изпаряването, когато започнаха да се появяват кристалите, отначало изглеждаше добре, тук-там се образуваха малки иглички, но колкото по-сухо ставаше, толкова повече приличаше на рацемат (грозно аморфно вещество). Когато изсъхна напълно, по отношение на външния вид не можах да направя разлика между рацемата и този разделен продукт. Когато го поставих върху фолио и го затоплих малко, беше очевидно, че кристалите кристализират малко по-бързо след разтварянето, отколкото когато се прави с рацемата. От това заключих, че се е получило известно разделяне, но не достатъчно. Отбелязвам, че не промих тартаратния прах по време на филтрирането. Това не беше записано в процедурата, затова предпочетох да не го правя. Е, сега стигаме до третия тест, който направих с помощта на вода според процедурата на btcboss. След като комбинирах всички съставки и разбърках енергично, след известно време получих гъста, наистина гъста маса, наподобяваща някакъв крем. Тя имаше консистенция основно като тази на снимката, която беше добавена от потребителя Sjeik няколко поста над моята. Затворих съда и го оставих да престои 24 часа, след което сложих тази субстанция във филтъра и я разнесох по вакуумния филтър и включих засмукването. Тази гъста кремообразна субстанция беше наистина трудна за филтриране, също така в процедурата не беше написано нищо за измиване на тартара във филтъра, така че не го направих. Получих само 11 грама продукт от 60 ml свободна основа. Но кристалите, които пристигнаха, бяха прозрачни и красиви. Опитах се да ги разтопя върху алуминиево фолио, за да видя колко бързо се втвърдяват и беше наистина бързо като метамфетамин с псевдоефедрин. Така че мисля, че Split izomer е успешен, с изключение на трагедията с масата от само 11 грама. Проблемът вероятно беше главно в това, че имах малко проблем по време на филтрирането с това, че фунията на смукателната колба не се уплътняваше добре и може би ще помогне и отмиването на винената сол по време на филтрирането, но моля да ме посъветвате колко вода мога да използвам за това, за да не наруша разтворимостта на винената сол във вода и по този начин да не попаднат L изомери в продукта. Благодаря ви.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Повторете разделянето на изомерите за получаване на по-висок добив.

Освободете неуспешната сол и повторете процеса

- Промийте го със студен безводен метанол, сместа L-мета/винена киселина не се разтваря в метанол.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Господине, след като почистите сместа с метанол, метанолът се смесва със сместа от D метил и вода.
Разтворим ли е D метил в метанол?

Ако D и метанолът са смесени, трябва ли просто да добавим разтвор на натриев хидроксид, за да ги разделим?
 

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Благодаря, ще се опитам и ще ви уведомя. Моля, каква трябва да е температурата на метанола, само да го сложа в хладилника или вместо това трябва да използвам фризера
 
Top