Синтез на транс-2,5-диметокси-бета-нитростирен с висок добив (подробно описание)

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Написах подробно описание на получаването на заместен нитростирен за тези, които се интересуват от фенилетиламини тип 2С и имат някои проблеми с тази стъпка(@Rabidreject) или искат да увеличат добива и чистотата на този прекурсор.



транс-2,5-диметокси-бета-нитростирен (2,5-диметоксинитростирен, 2,5-DMNS, CAS 40276-11-7)

8tlBaqz1m7

Предварителен контрол на качеството.

Най-добрите добиви до 95 % при тази реакция са постижими, ако чистотата на прекурсорите, особено на алдехида и НМ, е достатъчно висока.
  1. М.п. на 2,5-диметоксибензалдехид (2,5-ДМБА) трябва да бъде 50 °C или близко до тази стойност. Ако той е направен от вас или от друг готвач и стойността на m.p. е далеч от тази или не можете да постигнете високи добиви, по-добре го пречистете чрез дестилация във висок вакуум или чрез бисулфитна адукция, или поне прекристализирайте веднъж.
  2. Нитрометанът (NM, MeNO2) трябва да бъде 101 °C при 760 mmHg. Ако не е от оригиналната бутилка, дестилирайте го отново и съберете средна фракция с възможно най-тесен диапазон, за предпочитане в рамките на 1°C, напр. 101+-0,5°C, може да се отклонява +-2C от литературните данни, в зависимост от атм. налягане във вашия регион.
  3. Етилендиаминът (EDA) трябва да дими на открито, ако не се вижда дим, значи е силно замърсен с вода или не е това, което си мислите, че е. Можете да го изсушите чрез NaOH/KOH, да го декантирате и след това да го изсушите допълнително чрез натриев метал или молекулни сита и след това да го дестилирате или да опитате да приготвите диацетатна сол (EDDA) в студен сух диетилов етер. Това е много хигроскопична сол. Чистата EDA има b.p. 117 °C при 760 mm.
  4. Ледената оцетна киселина (GAA) също трябва да бъде възможно най-суха, поставете я в хладилник при 2-5°С и изчакайте да кристализира, ако това не се случи в рамките на 1-2 дни = твърде много вода. В такъв случай я поставете във фризера. Ако стане само частично твърд - декантирайте течността и запазете кристалната маса, така ще получите относително сух ГАА. Работи само ако съдържанието на оцетна киселина вече е поне 80 %+.
  5. Алкохолните разтворители (метанол, изопропанол) в повечето случаи са достатъчно сухи за тази реакция директно от търговските доставчици, но ако имате съмнения, по-добре купете от друг източник или го дестилирайте (само за метанол) чрез колона на Вигро.

Необходими са ви.

  • 2,5-DMBA - [MW = 166,17 g/mol] - 1 екв.
  • Нитрометан - [MW = 61,04 g/mol] - 1,2-3 екв. (0,44-1,1 w/w; 0,39-0,97 v/w)
  • Етилендиамин - [MW = 60,10 g/mol] - 0,4 екв. (0,14 w/w; 0,16 v/w)*
  • GAA (оцетна киселина) - [MW = 60,05 g/mol] - 0,9 екв. (0,32 w/w; 0,31 v/w)**
  • Разтворител - абс. iPrOH(IPA) (x7 v/w) или абс. MeOH (метанол) (x3 v/w)
  • 2,5-ДМНС (продукт) - [MW = 209,2 g/mol]
* Някои доклади показват, че с етаноламин вместо EDA с малко по-различни пропорции също се получават добри добиви.
** Това е ~1,1 моларен еквивалент (~10 % излишък) на GAA спрямо етилендиамина, тъй като са необходими 2 мола за всеки мол амин, за да се получи диацетатна сол на място. Малко излишък е необходим, за да се гарантира пълна неутрализация, така че в реакционната смес да не остане свободен амин, тъй като той ще предизвика образуването на странични продукти.


Забележки.

1) Пропорциите са дадени тегловно (w/w = тегловно отношение) спрямо алдехида, с изключение на разтворителя, така че например, ако започнете с 10 g 2,5-DMBA, тогава са ви необходими 4,4-11 g NM, 1,4 g EDA, 3,2 g GAA и 70 ml IPA или 30 ml MeOH. Ако искате да измерите NM, EDA и GAA по обеми, това е по-малко точна, но по-бърза техника с пипета/шприц, след което разделете техните тегловни стойности на относителната им плътност за чисти съединения при 20°C:
- NM (1,137 g/ml) => 4,4 g / 1,137 = 3,87 ml; 11 g / 1,137 = 9,67 ml
- EDA (0,9 g/ml) => 1,4 g / 0,9 = 1,56 ml
- GAA (1,05 g/ml) => 3,2 g / 1,05 = 3,05 ml

2) Както вече сте забелязали, тук е даден широк диапазон на съотношението нитрометан/алдехид, това е направено умишлено, за да се демонстрира надеждността на тази реакция, тъй като отлични добиви са постигнати с едва 1,2 еквивалента (20% моларен излишък) НМ и остава стабилен в целия този диапазон, така че ако имате чист сух НМ и ви е трудно да го получите, не вземайте големи излишъци, тази катализирана от EDDA реакция ще ви спести значително както пари, така и време.

3) Ако получавате големи добиви с настоящото качество на прекурсорите, при следващи опити можете да намалите натоварването на катализатора до 2 пъти или дори повече, докато това не се отрази на добивите ви, например да вземете 0,3/0,675 екв. или 0,2/0,45 екв. съответно на EDA и GAA.

4) В случай на метанол като разтворител, скоростта на реакцията се увеличава значително, достатъчни са 5-10 минути при 60°C. Това също може да се дължи на повишената концентрация на реагентите, тъй като алдехидът има по-голяма разтворимост в MeOH. Когато се получи тъмночервен цвят, целият алдехид е в по-голямата си част изразходван. Задържането при тази температура, след като целият алдехид е реагирал, ще намали добива. Не използвайте повече разтворител, отколкото е необходимо. Но обратният хладник с течаща вода в този случай е задължителен.


Процедура за 10 g алдехид.

В колба от 250 ml се разтварят 10 g 2,5-DMBA в 70 ml абсорбент. IPA (или 30ml абс. MeOH в колба от 100-250ml), като се загрява и разбърква/разбърква малко.
Добавете 1,4 g (1,6 ml) сух димящ EDA, след това бавно 3,2 g (3,1 ml) GAA (дим), когато всичко стане хомогенно, добавете 4,4 g (3,9 ml) NM и за предпочитане прикрепете обратен хладник (може да бъде без воден поток) и разбърквайте магнитно или завъртайте от време на време с ръка, като леко загрявате на водна баня или котлон, така че вътрешната температура да остане близо до 60 °C* до 1 h (5-10 min за разтворител MeOH). Охладете до RT, в повечето случаи ще настъпи кристализация, ако не, опитайте се да надраскате вътрешните стени със стъклена пръчка и го поставете в хладилник за няколко часа или за една нощ. Разбийте кристалите във все още студената реакционна маса с помощта на пръчка или шпатула или чрез разклащане/разбъркване, филтрирайте вакуумно продукта нитростирен (2,5-ДМНС), промийте с малко количество студен разтвор 1:1 v/v IPA:вода (или 1:2 v/v MeOH:вода) и изсушете на въздух. Добивът е до 95 % (12 g, 1,2 w/w). М.п. след рекристализация е 118-120°C.**

* За удобство можете да контролирате само външната температура на ваната, обикновено тя трябва да е с 5-10°C по-висока, така че я поддържайте в рамките на 65-70°C.
** В повечето случаи рекристализация не е необходима, но може да се извърши от минимално количество горещ разтвор на IPA или IPA-вода.
Ако се даде достатъчно време за растеж на кристалите, ще се получи оранжев до оранжево-червеникав тънък кристален материал, понякога напомнящ стъклена вата или просто като дълги игли.

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: дразнещо за кожата вещество! Носете ръкавици, очила и избягвайте запрашаването на този продукт.



@Rabidreject, Пожелавам ви най-добри добиви и очаквам вашите отзиви.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, ти си АБСОЛЮТЕН легендарен герой! Наистина оценявам това, iv открих, че някои хора тук не искат да отговарят на химически въпроси, тъй като смятат, че това ще ви отблъсне и ще купите от тях! Както и да е - твоите цифри всъщност корелират с моите. По някаква причина не използвах вигреу, за да отделя моя 40% разтвор на нитрометан;DCM! Дори почти не го пречистих достатъчно, НО вече съм на път.
Също така се радвам, че етилендиаминът трябва да пуши! Моят беше от Сигма, индиректно, но бях малко изненадан от това, като се има предвид неговата бр, но хей.
GAA ще отиде в хладилника по-късно....
О, и добавих ОГРОМНО количество разтворител и той беше нискокипящһттр://....
Със сигурност ще се върна към тази статия....
Благодаря, че отделихте времеһттр://....Доста съм учуден, че оригиналната публикация не е имала повече коментари, може би просто съм толкова гаден в химията! lol

По-рано се чудех колко хора тук се занимават с химия, за да правят наркотици, които да продават, и колко от тях просто се опитват да се снабдят с наркотици, но най-вече със знания?
Благодаря отново!

Имам сигурно 200мл нитро;дкм смес остана, че трябва да отделя и след това сигурно 250мл доста чист бих казал 99с-105 или така? Нещо такова - след това 150мл истински чист НМ... когато наистина не мога да се справя повече с пречистването, ще опитам отново според моята таблица cu - която корелира с твоите числаһттр://....
Благодаря!
Със сигурност ще докладвам!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, аз буквално го имам в моята електронна таблица като 1,2-3 мола Equis's също, само че беше нечисто и случайно добавих двойно по-голямо количество!
Има толкова много места, където сбърках, за да бъда честен - не знаех, че оцетната киселина се използва и като катализаторһттр://....

Причината, поради която започнах този проект, е, че всъщност разполагам с LAH, за да го редуцирам след това, след което планирах да използвам ацеталдехид, за да превърна 2c-h в междинен продукт на имина и да направя редукционно аминиране, което да завърши с 2c-e. Ако логиката ми е погрешна, ще намеря друг начин, но би било полезно да знам какво мислите... очевидно 2c-h hcl е чудесен вариант за съхранение и бромиране, етилиране на каквото ми хрумне или мога да се сдобия с доста повече....

Току-що се сетих за етилирането с ацеталдехид, тъй като се опитвах да го направя с триптамин - това е просто още един проект, който правя.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
im Ще направя още една перфектна дестилация на НМ и след това ще пробвам 10-те грама, за които споменахте, като използвам метанол, тъй като имам много, а ви трябват по-малко lol
ще актуализирам информацията утре... все пак ще бъде горещо, което е досадноһттр://....
Наистина ли е само 1 час рефлукс при 60 градуса? Това е безумно ефективно....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Уууу току-що прочетох времената на метанола!? Това е лудост! Има смисъл и аз просто съм по-склонна да използвам по-малко разтворител след последния път, когато използвах МНОГО прекалено много!
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Харесва ми да използвам този продукт
 

Attachments

  • NnI0tk7YHT.jpg
    NnI0tk7YHT.jpg
    7 MB · Views: 149

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Здравей, @FENTAMAS, (Не съм сигурен как да насоча коментар към някого, както ти направи с мен)

Моята ГАА гласи 98,8% мин - беше в хладилника през нощта, докато разбера ситуацията с НМ... Чудя се дали все пак да не я хвърля във фризера и да видя дали ще се получи много вода?

Всъщност се доверявам на доставчика tbf, намерих го тук, точно когато се пенсионираше... купих много неща - всичко, което използвах досега, е с най-високо качество.... предполагам, че ще се справим

Обичам как хората правят това @auc....просто показват снимка на химикал, който някой се опитва да направи, без абсолютно никаква информация за това как, защо или какво....Имам предвид, че да, можеш да разбереш, че това е b-стирен, ако си ги виждал, но хей, ти направи ли? Купихте ли? Как? Какъв катализатор? Използвате ли НМ като разтворител или само като реагент?

буквално въпроси след въпроси след въпроси! (Всички от чувала на Дядо Коледа със случаен b-нитростирен)... радвам се, че сте успели да направите каквото сте направили, а ако просто сте го купили, тогава phhhh...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Безкрайно сигурен съм в чистотата на моя нитрометан след използването на фракционираща колона. Вчера завърших с един разтвор на "боклук" от 50c-101c и след това вероятно същото количество "мръсен" нитрометаен, при който не можах да го накарам да премине над 101 с колоната, така че я свалих и го събрах по този начин.

Днес сложих мръсния нитрометан и добавих колонката, нищо не се появи до около 70 или 80, след това се покачи до около 90 и се върна до 60.
След това отново се покачи до около 90, след това падна до около 80 и тогава се покачи до малко под 101 и остана тамһттр://
След това остана на 100 (денят е горещ, не знам дали това се отразява на налягането или нещо друго, но това ме окуражи, тъй като фракционната колона също остана малко под BP на DCM, така че има смисъл евтиният, гаден термометър или да е леко извън ИЛИ налягането, на което съм в атмосферата) и просто постепенно се повиши до 101, преди да свърши началния материал...

така че каквото и да дойде над точно под 100, когато се колебаеше много, беше добавено към бутилката "боклук, редестилиране с помощта на колм"....съмнявам се, че ще извлека толкова много повече нитрометан (което наистина беше целият смисъл на упражнението, тъй като мога да получа DCM, НО се чувствам уверен, че малкото количество NM, което имам, ще бъде чисто) този път, температурата никога не се е повишила над 101c, преди да свърши началната течност...

Напред и нагоре - както казвам, аз съм доста уверен, че както и да е етикетирана моята бутилка GAA, ще бъде точна, тъй като имам други химикали от него, които са само като 70 странни % - така че не знам защо той ще лъже за GAA на всички нещаһттр://....

Ще опитам отново със синтезатора може би утре, но ще бъде горещо, а респираторът става горещ! Не знам дали някой друг открива това в момента!

О, да, също така GAA ще е бил в хладилника в продължение на 2 дни утре, така че мога да проверя това 1....Не мога да кажа, че някога съм виждал кристален GAA, но това е един от малкото, които не са били близо до хладилник....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Мога ли само да попитам @FENTEMAS или някой друг наистина. Имам малко количество LAH, тъй като е алт, но тбх - освен да го преакумулирам с още един слой и някои топчета за влагаһттр://....

просто чета за практическите аспекти на действителното боравене с него и се нуждая от инертна атмосфера, за да го добавя към THF, за да го използвамһттр://.... това задължително ли е? Вероятно бих могъл да се справя с резервоар с азот, но с аргон? Съмнявам сеһттр://....

Някакви идеи - мисля, че видях публикация, в която някой беше направил мащабна редукция на мескалин, използвайки NaBH4 и нещо като меден (ii) хромат като катализаторһттр://....но това не е от значение - все пак вече имам LAH!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Уау Наистина не очаквах , че GAA всъщност е чист - отворих бутилката, притеснена в началото, а след това, щом се опитах да го пипетирам в грамадния цилиндър, беше трудно да се претегли, тъй като това, което не беше течно, просто изпълни тръбата с пара!
Много се радвам, че съм си позволил да нося лични предпазни средства!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Rabidreject, Значи вашият GAA е кристализирал напълно в хладилника?

Още няколко бележки за вас:

1) Никога не дестилирайте до абсолютна сухота, особено такива неща като нитрометан, който може да натрупа експлозивни неща в случай на примеси. Винаги оставяйте поне 5-10 %, поради което е за предпочитане да се използват колби с кръгло дъно (RBF) в маслена баня с температура с около 20 °C по-висока от точката на дестилация на продукта. Изглежда, че вашият НМ е бил доста чист и не е съдържал много висококипящи фракции.

2) Колебанията на температурата, които сте имали, вероятно се дължат на промени в мощността, която прилагате за нагряване на сместа. Затова използвайте маслена баня.

3) Не отваряйте LAH сега, ако е в оригиналната бутилка, ако го направите, имате приблизително 1 месец за различни синтези с това вещество, по-късно то ще бъде полезно само за някои разтворители за сушене.

4) Не се обръщайте към ChatGPT за помощ с химически въпроси поне до 2027 г. 2С-Е се прави по различен подход. Етиловата верига е на бензеновия пръстен, а не N-алкил, както е при триптамините. Ако разполагате с добро качество на LAH, можете да направите 2C-D/DOM, като първо редуцирате вашия 2,5-DMBA до диметокситолуол, след това го формолирате и после както обикновено. Прочетете PiHKAL и потърсете структурите, за да научите повече.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Благодаря за отговора. Получих КРАСИВА кристална решетка при 30+c!

Проблемът беше троен, мисля, че преди...

1. Твърде много разтворител 4 пъти...
2. Не дестилирах НМ с помощта на проклетата колона...
3. Не е добавил оцетна киселина...

И така, имах две бутилки GAA от един и същи източник - сложих едната в хладилника за 2 дни и не видях никакви кристали и си помислих, о, Боже! Добавих я във фризера и почти веднага се получи...
IcZrH6YDxS

Буквално "ледена" оцетна киселина! Хаха, като замръзнала твърда! Затова взех размразената и тя пушеше като дявол!

Не знам защо BBGate винаги завърта снимките ми на 90 градуса...

Ако можете да издържите на разклащането, направих таймлапс на кристализацията, тъй като буквално се случи да вляза в работното си място, когато тя ТРЯБВАШЕ да образува бучки около бъркалката. Ще го направя отново с подходящ фотоапарат с източник на светлина отзад, за да се вижда по-добре, но все пак... това беше бърза импровизация, за да взема телефона си.

Никога не съм виждал да се образуват х-стали пред очите ми!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, че така или иначе не ми позволява да кача видеото! Ha
 

Attachments

  • c0dbAoCmGM.mov
    50.4 MB · Views: 0

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, дявол да го вземе! Ха този уебсайт е доста лъкатушещ на моя iPhone на клинет тбф
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Страхотно! Поставете го фризер или et поне в хладилник така или иначе, за да съберете повече и да увеличите добива си, тъй като продуктът е разтворим дори в студен MeOH до известна степен.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, да, а що се отнася до действителния план ре LAH - да, той е в оригинална неотворена бутилка, която знам, че е запечатана, покрита с капак и след това запечатана във вакуум. Добавих и втори слой вакуумно уплътнение с малко изсушител там.
Мисля, че планирам да го използвам за редуциране на 2,5-DMOBNS, който направих днес, както и вероятно на останалата част от 2,5-DMOBA, която имам, след това да го осоля като солта на HCL най-вероятно и тогава да реша план за действие за етилирането му... вероятно просто ще тръгна по пътя на Шулгин, освен ако случайно не видя някой тук, който използва по-достъпен химикал за етилиране...

Второ, мисля, че този RXN всъщност завърши в рамките на няколко минути - държах го да работи 20 минути, но честно казано, от 5-10 минути нататък той вече не променяше цвета си.

О, аз също така силно се съмнявам, че ще завърша с нещо близо до 95% добив, тъй като добавих оцетната киселина доста бързо поради това, че бях малко прекалено уплашен от всички луди изпарения!

Хубаво и успокояващо беше, че дори не усетих миризмата на оцетната киселина...

Честно казано, най-много ме радва фактът, че НМ, до който имам достъп - макар и само 40% тегловен разтвор (подобно на нитрогоривото за RC), се радвам, че попитах дали трябва да е с метанол или мога да го сменя с DCM.

В противен случай нямаше да е възможно - всичко, което получих от сместа метанол/ДМ, беше някаква миризлива като изгоряло масло смес, която пожълтя като Фанта в рамките на няколко дни. Ясно е, че все пак е смес от всичко!

Дори и сместа DCM:NM да беше сравнително скъпа в сравнение с RC горивото, в крайна сметка тя се отдели наистина добре...

Очевидно просто купуването на нитрометан би било по-лесно - нещо, което мога да направя за нитроетана, но не и за нитрометана! V досадно, но етилендиаминът/GAA наистина ми спести много NM!
В противен случай щях да използвам амониев ацетат и NM като разтворител.
Благодаря много!
По ирония на съдбата публикувах на този пост на nbome преди AAAAGES, преди да имам НИКАКВИ материали и просто започнах да събирам парчета, които знаех, че ми трябват, и в крайна сметка ми предложиха етилендиамин, което ме върна към този пост!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, да, отиде в хладилника за известно време dw - беше просто невероятно да го гледам как кристализира пред мен.

Да, всъщност бях сбъркал за 2с-е.
Съжалявам, че мислех за ескалин от 3,4,5-TMOBA... макар че не съм сигурен дали и това ще се получи, за да бъда ясен, имам предвид като се мине през мескалина като междинен продукт за това.
Отново може да греша със сигурност.

Знаете ли дали тази катализаторна система работи и за 3,4,5-TMOBA? Очевидно стехиометрията ще трябва да се коригира или най-малкото молекулните тегла и следователно стойностите, но все пак... опитвали ли сте изобщо?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Уау Получих доста ужасен добив 1,8 г от 10 г бензалдехид досадно.
Наистина, просто някак си нахвърлях ГАА, за разлика от бавно, така че не съм много изненадан.
Вероятно следващия път ще опитам и в изо. Благодаря за информацията, брато!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
И така, каква е била вашата процедура? ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да правите кратки лабораторни бележки за всяка стъпка, която правите, с точни обеми, температури, времена и т.н., за да можете да я анализирате по-късно или да я споделите с общността.
Простото отпадане на "Получих 1,8 от 10" не казва нищо нито за вас, нито за нас.

Какво виждам:
1) Получихте доста добър добив, тъй като очевидно има повече от 2 грама кристализирал продукт, както виждаме на видеото, освен това, ако се е раздробил толкова много дори при 30°C от метанол, значи има много повече в разтвора.
Ако го замразите достатъчно и бързо го филтрирате във вакуум, докато е студен, би трябвало да получите почти всичко.
Предполагам, че сте се прецакали някъде със стъпката на филтриране или по-вероятно по-късно сте измили по-голямата част от продукта с твърде много не твърде студен разтворител.
Надявам се, че сте запазили филтрата. Можете да добавите x2-x5 обем дестилирана вода към него и да го поставите във фризера, за да го съберете.

2) Когато правите какъвто и да е синтез за първи път, дори и да сте свръхквалифициран химик, опитайте се да следвате процедурата ИЗЦЯЛО така, както е описана. Ако са дадени 5-10 минути, тогава 5-10, а не 20 и т.н.
Вземете предвид, че сте оставили колбата си да стои на котлона, след като сте го изключили, това й дава допълнително време при високи температури.
Може би греша и във вашия регион има малко по-големи колби, но изглежда, че сте наляли малко повече от 30 ml MeOH.
Не сте дестилирали метанола, за да проверите дали е достатъчно сух.

Относно 3,4,5-TMBA и други алдехиди: в практическата органична химия често няма универсални условия за реакция и катализатори за всеки случай, дори ако структурите са много сходни, така че за други алдехиди вероятно има различни оптимални условия/каталитична система. Опитайте се първо да получите добри резултати с 2,5-ДМБА.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, не се притеснявайте, не се отказвам!
Да - направих си бележки, в електронна таблица...

Освен ако обемната ми мярка не е грешна, това беше деф 30 мл метанол.

Оставих го да продължи няколко минути прекалено дълго +4 минути прекалено дълго... мисля, че се разсеях да чистя нещоһттр://....

Също така го охладих направо до RT, просто се случи да е 30c, така че го добавих в хладилника за няколко часа.
Мислех, че трябва бавно да намаля температурата, за да помогна за кристализацията. Предполагам, че съм грешал...

Може би можех да го оставя на студено по-дълго и да го промия с по-студен разтворител.

Алдехидът наистина не е толкова скъп и имам много от другите реагенти, така че практиката си е практика...

Както казах, винаги си водя бележки, просто обикновено не ги качвам, защото реших, че повечето хора не искат да гледат гадните ми електронни таблици!
 
Top