Синтез на транс-2,5-диметокси-бета-нитростирен с висок добив (подробно описание)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ще опитам е отново... не е краят на света...

Само фактът, че глупаво добавих GAA наведнъж и фактът, че надхвърлих с 4 минути времето за рефлукс, различаваше моята процедура от примера с 10 г, който сте дали.

А и претеглих всичко - не използвах ml, освен за MeOH
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Също така tbf RT за мен по същество винаги ще бъде различен, тъй като работя от апартамента си...

Мога ли да попитам, защо амониевият ацетат доста често се използва като катализатор, който работи за доста реакции на Хенри, използвайки доста широк диапазон. Виждал съм го да се използва с бензалдехид за по-екзотични неща - мисля, че дори Шулгин го е използвал за този синтез или може би това е неговият мескалинов синтез. Едно от двете... просто изглежда, че се използва заедно с GAA за много от реакциите на Хенри, това е всичко.
Разбирам какво казваш за това, че всеки алдехид се нуждае от различен катализатор...

Току-що осъзнах, че съм прекарал 9 минути, а не 4.
Малко се превъзбудих, когато получих едно голямо часовниково стъкло, пълно с кристали, мисля, че не осъзнавах колко леки са те...

Както казах, преди това работех с ДМТ, който беше малко труден за получаване на хубави кристали, така че да видя това за първи път беше невероятно!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Не мисля, че твърде бързото добавяне на GAA може да съсипе толкова много добива ви, причината вероятно е в стъпката на филтриране/промиване или в качеството на алдехида ви.
Можете да се опитате да направите сух бисуфитов адукт от него и да изчислите колко ще получите.

Следващият път, когато го правите отново, опитайте да вземете още по-малко разтворител, например x5-x6 v/w абсорбент. IPA, т.е. само толкова, колкото да разтворите вашия 2,5-DMBA при RT или при леко предварително загряване.
Тъй като предполагам, че все още нямате добри умения за бързо вакуумно филтриране и добри филтри от синтеровано стъкло и/или достатъчно студен фризер.
Също така препоръчвам да пропуснете етапа на промиване за сега, по-добре просто филтрирайте, изсушете и претеглете, за да изчислите добива, по-късно можете да го рекристализирате, за да увеличите чистотата.
Така ще можете по-лесно да разберете каква е причината за лошия резултат. Измиването е само за отстраняване на последните следи от евентуално нереагирал материал и соли.

Във всеки случай тук са дадени някои бележки за етапа на промиване, за да го изясните за следващите си опити.
Когато казах "промийте го с минимално количество студена IPA:вода в съотношение 1:1 v/v", имах предвид:
  1. Трябва да приготвите 50 % разтвор на IPA и дестилирана вода по обем, например 20 ml + 20 ml, да го поставите във фризера поне 1 час преди процедурата за измиване.
  2. Подгответе си филтрираща инсталация с фуния от синтеровано стъкло.
  3. Извадете сместа си след реакцията от фризера и бързо разбийте кристалните бучки с шпатула или по друг начин.
  4. Веднага стартирайте помпата си и изсипете всичко върху филтъра.
  5. Натиснете кристалната маса върху филтъра с нещо инертно, за да я разпределите равномерно и да съберете възможно най-много филтрат. Изключете филтъра.
  6. Вземете разтвора си IPA:вода от фризера и го изсипете върху филтъра (можете първо да го излеете в RBF, ако е останало нещо, за да измиете всичко, но бързо). Налейте САМО толкова, колкото да намокри масата ви и да я покрие с още 1-3 мм. Захлупете намокрената маса с шпатула и разбъркайте, за да се смеси равномерно. Пуснете помпата и отново я натиснете. Изключете и я съберете за сушене. За предпочитане е да вземете синтерована фуния с не много големи пори, така че без вакуум да няма почти никакъв поток.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, всъщност това е, което заключих, че се е случило.
Не мисля, че осъзнавах, че очевидно ще се забие в РБ, така че отне време да разбия всичко.
Следващият път първо бих охладил предварително разтворителя, с който да го промивам, но най-вече бих го прехвърлил в подходяща чаша, вместо да го оставям да кристализира в кръглото дъно.

По този начин, когато го прехвърлям от чашата във вакуумния филтър, мога да го направя МНОГО по-бързо.

Имам един малък буркан, пълен с него - изглежда повече, отколкото е, тъй като са толкова фини кристали, че консистенцията им е малко като на фибростъкло!

Всъщност имам един от онези супер фини вакуумни филтри, които се държат заедно със синя скоба - тя не работи за гравитационно филтриране, така че следващия път ще използвам и него.

Благодаря ви много за помощта. Скоро ще опитам отново и този път всъщност ще запазя филтрата, докато не претегля кристалите!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, също така; казах това на човека, който ми помагаше да стигна до финала на синтеза на n,n-DMT чрез редукционна анимация - имайте предвид, че всичко, което съм научил за химията, е било, докато съм бил в доста тежка бензодиазепинова абстиненция.
Така че понякога може да правя глупави грешки, да не съм достатъчно бърз или просто да съм неопитен.
Все пак не съм глупав - научавам механиката на това, което правя всеки път, но когато си в лоша абстиненция, умът ти е просто мъглаһттр://.... да.
Оценявам помощта ви... Но се извинявам, когато правя глупави грешки - като например да го оставя да продължи 9 минути твърде дълго!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Поне аз нямам НИКАКВО ЖЕЛАНИЕ да синтезирам нещо пристрастяващо!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, също така по отношение на ре-ксирането - реших, че ще се притеснявам за това и ще го правя в чаша, когато действително планирам да го редуцирам...

Също така, сега се замислям - изглеждаше, че в РБ имаше много повече кристали, преди да ми се наложи да отделя време, за да отида да взема стъклената пръчка и да я разбия - след това вероятно използвах твърде топъл разтворител, за да се опитам да го отмия - разтопявайки още повече... duh. Наистина идиотско. Не е като да не съм правил стотици пъти замразяване на утайка.

Предполагам, че бих могъл да презаверя алдехида, но честно казано, той дойде от същия пич с димящия етилендиамин, както и с нитрометана, а аз попитах, че е прясно донесен от Китай, така че се съмнявам, че е с лошо качество, за да бъда честен...

Мисля, че сте прави в това, че не съм подготвил правилно разтворителя за миене и вероятно съм разтворил товара, който вече са били там... вижте, че това е един от тях duh withdrawal fogginess...

Ще стигна до там и tbf, нямам РЕАЛНИ планове от все още, освен да го намаля до 2c-h. Може би ще го бромирам? Изглежда, че е един от по-лесните за започване, дори и да не обичам крайния продукт... Не го и мразя lol
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, опитах отново и бях строг към времето и по някаква причина не изкристализира толкова лесно...

Този път трябваше наистина да го охладя с ледена баня, за да предизвикам кристализация.

Лично аз смятам, че последният път се получи по-добре, но предполагам, че не мога да кажа това, докато не направя прилична вакуумна филтрация, след като е била охладена за известно време и след това очевидно не я претегля.
Ще видим... всичко е записано в моята електронна таблица...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Знам, че вече сте отчели излишъка от нитрометан в числата си, така че да стигне до край, но миналия път реших да добавя малко повече, в случай че е по-малко чист, отколкото предполагах, така че мисля, че вместо 4,5 г добавих 5 или нещо подобно (имам го записано, само че не е пред мен), но имам чувството, че или това, или допълнителното време, което му дадох миналия път, го накара да кристализира по-лесно.

Вече имам по-добър маркуч за вакуум и този път мога да използвам и по-финия си филтър за вакуум.

Ще го оставя във фризера през нощта, а утре ще го смачкам бързо с пръчка и ще го върна в хладилника, докато подготвя вакуумната помпа и т.н.

Всъщност ще бъде интересно...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
А и имам товар от 70% ИПА В хладилника, за да го изпера БЪРЗО!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Значи този път сте го направили за 10 минути в 30ml MeOH или за 1 час в 50ml(?) IPA?

70% IPA?) Човече, откъде ги взимаш тези числа?) Мислех, че няколко пъти ясно посочих за 1:1 v/v, което е 50% IPA (или 1:2 v/v за метанол, което е 33% MeOH).
Осъзнавате ли, че водата е за намаляване на разтворимостта на нитростироловия продукт в нея? Колкото повече вода - толкова по-малко продукт ще се отмие.
По-добре поставете 50%(!) IPA във фризера при -20С.
Още по-добре, както вече казах - засега пропуснете тази стъпка, тъй като виждам, че все пак можете да намерите начин да направите нещо различно)

Ако възнамерявате да го направите поетапно, поставете го отново във фризера при -20С за поне 30 мин. преди да филтрирате.
Не забравяйте да запазите филтрата(ите).
Съществува и друг подход на работа за този тип синтези, при който изсипвате реакционната смес в голямо количество студена вода и след това я филтрирате,
но в този случай понякога тя може да се разпадне като масло или като фин прах, който трудно се филтрира и след изсушаване става много дразнещ.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Не Използвах отново същия разтворител, така че 30 ml MeOH, наблюдавах го между 5-10 минути за някаква промяна на цвета, след което го извадих направо на 10 минути.

Съжалявам, че не прочетох много ясно цифрите на IPA, тъй като не го използвахһттр://.... освен използването на студен IPA за измиване на нещата...

Така че този път първо подготвих всичко (вакуумния филтър), филтрирах го - изглеждаше подобно количество, обаче направих това, което казахте, и бях много бърз и пропуснах стъпката за измиване - смятам, че просто ще го преекспонирам цялото, преди да намаля до 2c-h.

Този път, да, запазих всичко, сложих го обратно във фризера (освен това, което се суши в ексикатора ми) и почти веднага виждам, че отново кристализира.

Когато правя следващото филтриране, ще използвам по-фината фуния на Бюхнер, която имам, просто в случай че това, което кристализира сега, е било твърде фино и е преминало през филтърната хартия (може и да е било така, но тогава беше прозрачно, докато стигне до вакуумния ерленмайер, който използвах за филтриране този път.

Прецаках едно число - веднъж по време на един синтез. Добре де, може и да съм казал няколко случайни числа, но действах по памет. Вече казах, че съм бил в абстиненция от бензо и това унищожава паметта, така че се извинявам. Когато извършвах синтезите, имах пред себе си твоя запис и просто следвах синтеза на 10 г, като използвах везни, а не милилитри (с изключение на MeOH).

Както казвам; ако някой иска моите електронни таблици с бележки, снимки, видеоклипове и действителните точни времена и количества - те са повече от добре дошли и аз ще кача...
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Разредете филтрата си с вода (поне х3 от обема му) и след това го поставете във фризера, преди да филтрирате отново.
Чудя се какво ще получите.

"Както казвам; ако някой иска моите електронни таблици с бележки, снимки, видеоклипове и действителните точни срокове и количества - е повече от добре дошъл и ще ги кача..."
Да, моля.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, също така 70, защотоһттрѕ://....ами това е, което имах в шкафа си и много от него -70% iso... за разлика от 100% нещата, които имам.

да, това с водата, което споменаваш по-рано, е това, което опитах първия път, когато опитах този RXN и не разбрах, че ми трябва GAA. Съжалявам, че "водата" - не е добро описание!
Имах предвид кристализация чрез хвърляне на РМ в наистина ледено студена вода, за да се намали разтворимостта.
Точно това се случи, получих жълто масло... имам предвид, че предполагам, че би трябвало да е оранжево, само като гледам тези x'stals.

Така че този път първото филтриране ми даде същото като миналия път - всъщност малко повече.

Получих 2 грама при първия опит и след това 2,1 грама при втория опит, но също така поставих РМ обратно във фризера след първата филтрация и получих малко повече.

Почакайтеһттр://....spreadsheets r на таблета ми - аз съм на телефона си! Просто ще превключа
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре - както казвам, не съм организиран, уча в движение и си водя (с)калъпени бележки!

Добре, не ми позволява да прикача нито файл с "числа", нито файл с Excell....това е странно...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Нямам представа как да ви го кача тогаваһттр://....Знам, че има начин, защото просто модифицирах или поне базирах моите електронни таблици на тази, която ми изпратиха за синтеза на ДМТ, така че знам, че може да се качи, просто не знам какһттр://....може би в директните съобщения?//....не

това е толкова странно... ако можете да ми помогнете да разбера как да кача или цифри, или формат на Excel, но бих предпочел да изпратя документа с цифри, тъй като запазването на Excel премести всичко за малко...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Също така, сега ще го разредя и ще го опитамһттр://....

редактиране: ах, интересно - добавих към него един товар вода (студена вода от хладилника) и направи основно това, което се случи, когато изхвърлих последната партида, но не я запазих.
Щом започнах да наливам вода, от тъмночервено стана като портокалов сок с малко количество масла, полепнали по дъното, което изглежда по-тъмно от околния оранжев/жълт цвят... сложих го отново във фризера за малко, но няма да го оставя да замръзне, както предполагам, че може да стане с водата, ако остане...
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
И така, трябва ли да отделя маслото и да го реекспонирам от MeOH? Очевидно е, че от него трябва да се вземе малко количество?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Уау, добре, отново стана като каша след добавянето на вода и известно време във фризера - интересно
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
А, да, добре - след като повторно охладих, 2-ри филтър, след което добавих вода: замразих го твърдо по случайност хаха го върнах до 0-2с, след което повторно филтрирах за трети път. Получих прилично количество, но повечето от "лакомствата" бяха залепени (вероятно когато замръзнаха) отстрани и по ръбовете на РБ, опитах се да го промия със студена вода, но водата не иска да го движи много добре, така че взех малко изо, което ми остана във фризера (70%) - вероятно 10ml и можех да го видя def го преместих, просто не беше достатъчно.
Така че сложих това, което вече бях натрупал, във вакуумния ексикатор, както винаги, и след това добавих 5-7ml топъл MeOH в РБ (с намерението да го разтворя и да го изкарам отново навън, обаче единственото, което направи, беше да измести масата от ръба на РБ и затова я върнах обратно в хладилника и когато изотопът се охлади, ще промия колбата - изглежда доста голяма част от нея, за да бъда честен...Определено поне удвоих добива си - дори и действителните кристали да не бяха толкова добри - няма значение, че всичко ще се реекспонира, преди да направя каквото и да било с него.
Просто е интересно - сега разбирам какво имаш предвид. Като добавиш вода, тя го разрежда и го прави по-малко разтворим в разтвор. Разбира се...

На дъното се получи МАЛКО количество масло. Не знам дали това е нечист продукт или някакъв примес, но хей, доволен съм от себе си ☺️

Благодаря много за помощта... наистина я оценявам. Аз съм доста дяволски болен атм и така съм много допинг и просто имам грип мозък, така че съжалявам, че съм погрешно запомнил номера.
Пак повтарям, ако можете да ми кажете как да кача електронна таблица, ще го направя, може би ако опитам на истински компютърһттр://....ill see
 
Top