Метод за пречистване на MDMA/екстази

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Аз съм го правил по този начин преди много време:



1 литър Ipa (изопропилов алкохол) 99% лабораторен клас (класът "аптека" не върши работа)

1 литър 99% ацетон ("аптечен" клас не върши работа и е по-малко от Mercadona)

1 чаша от 1 литър

1 гореща плоча (но тъй като не всеки разполага с такава, двоен котел е вариант)

1 лабораторен термометър

Това е всичко.


За всеки грам Mdma са необходими 3,50 ml ipa (измерванията са много важни!)

Поставяме ипа в чаша, а също и термометър, който се допира до ипа
Загряваме ипата до 55 градуса (не превишавайте 60 градуса).


След като достигнем тази температура, поставяме Mdma и тя се разтваря.



Покриваме чашата с парче хартия и я оставяме на стайна температура за 4 часа.



След тези 4 часа трябва да се прибере в хладилника за един ден.



на следващия ден замразяваме за още един ден и кристалите вече се образуват



Първа партида:
Налейте мръсната ипа в друга чаша и я поставете обратно във фризера.

В чашата с кристалите добавяме ацетон (половината ипа) чашата е толкова студена, че кристалите се разтварят, а ацетонът ги блокира.

приблизително след един час същият този ацетон го преливаме в чашата с мръсна ипа

Оставяме кристалите да изсъхнат за един ден.

Защо добавяме ацетон към ipa? Защото все още има кристали, но ни е необходим ацетон, в противен случай кристалите няма да се образуват.

С изхвърления ацетон го добавяме към мръсната чаша за ipa от фризера. Без ацетона втората партида кристали няма да се образува!

Образуването на тези кристали ще отнеме повече време, оставете ги във фризера за няколко дни

Изваждаме стъклото и изхвърляме мръсната ipa.

Добавяме ацетон, за да не се разтворят кристалите. Когато стъклото е на стайна температура, изхвърляме ацетона и оставяме кристалите да изсъхнат
 

Attachments

  • BsgKQplDIq.jpg
    BsgKQplDIq.jpg
    485.1 KB · Views: 351
  • PmGt5pj3nx.jpg
    PmGt5pj3nx.jpg
    159.5 KB · Views: 337

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Доколкото разбирам, разтворимостта на MDMA във врящ IPA е около 1,4 ml IPA на 1 gr хлорид.
Може би можете да уточните каква е разтворимостта на MDMA в IPA при RT и в замразен IPA?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
По емпиричен път установих интересен факт. Разтворимостта в IPA зависи от чистотата.

Имах две партиди, едната след АБЕ, чисто бяла, а другата - кафеникава след кристализация във вода.

И двете партиди бяха разтворени тегловно в IPA от една и съща бутилка при T=65C.
Тегло на хлорида - 70 гр.
Тегло на IPA - 193 gr

Първата колба се разтваря напълно.

Втората колба има проблем с разтварянето: Трябваше да добавя 9 g IPA, за да я разтворя напълно. Теглото на IPA беше коригирано в момента на пълното разтваряне, за да се допълни изпареното.

Освен това, докато течеше кристализацията, във втората колба се виждаха хлоридни люспи, които плуваха на повърхността. Това не беше забелязано в първата. Очевидно е, че плътността е различна поради замърсяванията.

QxRzqkinOs
 
Last edited:

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8

Здравейте, правя много пречиствания на шити мдма и сега имам проблем.
Направих ацетонова промивка, беше хубава и цветът не беше много лош.
След това разтварям в горещ IPA (много хубав цвят, бистър) кристали за разбиване, филтрирам и изсушавам.
Разтварям отново в IPA Искам да направя големи кристали ( правя го много пъти) в горещ наситен IPA и засявам разтвора, този път оставям разтвора в горещата плоча на 80 градуса по Целзий цяла нощ, на другия ден, когато щях да започна бавното намаляване на температурата за отглеждане... виждам, че целият разтвор е тъмен! много гаден. изключвам котлона и оставям да се охлади. Завърши по-зле, отколкото когато започна наистина мръсни шити захаросани кристали. Оставям да изсъхне и правя друго промиване с ацетон... и имам много масло, когато изпарявам ацетона от второто промиване...! !
Какво, по дяволите, е червеникавото тъмно масло? разтворимо ли е във вода/алкохол/ацетон

Може би топлината може да разгради MDMA hcl, или някакъв импурит?


ПД: Какво мислите за разбиването на антисолвента с ацетон/ипа? кога е по-добре?
Може да е добър... свободна база на екстракта на MDMA с диетилов етер и повторно разбиване с няколко мл хлоридна киселина 37%?

Благодаря, шефе
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, вашият MDMA е реагирал с кислород във въздуха. Какво е усещането за нагряване при 80*С през нощта? Предполагам, че целият IPA е бил изпарен и вашият продукт е бил нагрят в чаша при 80*С. Трябва да загреете разтворителя, за да увеличите разтворимостта на MDMA в минимално количество разтворител. След това го охладете бавно, за да израснат кристали.

Прочетете повече за Рекристализация и гореща филтрация
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Той е подходящ за MDMA.
Той ще.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/mdma-synthesis-via-nabh4-from-mdp2p.5188/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/complete-mdma-synthesis-from-sassafras-oil-with-al-hg.20/
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Вие сте невероятен човек, не думи с u!!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Интересно.

Току-що започнах повторно кристализиране в IPA на водна баня. Да видим какво ще се получи на сутринта. Намерението е да намалявам температурата на водата в тенджерата с 2С на 30 минути.

Но също така не разбирам каква е причината да я поддържам под 80С за през нощта. Разтворимостта е винаги една и съща при една и съща температура: независимо колко време я загрявате - 10 минути или 10 часа.

Също така един въпрос: споменахте колба. Имате предвид колбата на Ерленмайер?

Имайки предвид черния MDMA, също ми направи силно впечатление, че солта се разгражда при нагряване. Всеки път, когато нагрявам хлорида, той потъмнява.
Дори, когато подкиселявам промития в етер ФБ, след това като го нагрявам до 130, той потъмнява.
След това промивам солта с ацетон в обемно съотношение 1:10 и отново кристализирам прясна сол, като я нагрявам до 100+С, тя отново потъмнява.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Чувал съм, че този черен цвят е често срещан проблем при MDMA, произведен от PMK, и..

Днес смятам, че най-добрият начин е да подкиселим ФБ с 37% HCl в студен ацетон: без нагряване, а прахът в резултат е чисто бял.
Вероятно бавната рекристализация в IPA от 60С до RT също е по-щадяща за нестабилната молекула, склонна към разграждане.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Сега вече имам 100% доказателство, че продължителното излагане на MDMA при висока температура влияе на цвета.

Използвам различни методи за кристализация и за мен не е проблем да получа чисто бели кристали. Обикновено не е необходимо много време за нагряване и кристалите са съвършено бели.

Но този път се опитах да направя нещо ново за мен, само за да направя кристалите по-големи и по-прозрачни: "Per aspera ad astra".

Използвах същата партида чист бял прах след АБЕ, като разтворът беше готов, той имаше същия цвят като обикновено, прозрачен леко кафеникав. Оставих го на котлона в продължение на 10 часа, Т предимно 40-70С.

За съжаление направих грешка в изчисленията си и очакванията ми не се оправдаха. В резултат на това трябваше да кристализирам отново цялата тази партида. Когато приготвих разтвора за повторна кристализация, той беше много по-лош от преди.
ZkcX30qVLh


Все още е отворен въпросът какво е това. Може да е въглерод на карболовата киселина. Също така може да е естествено свойство на солта да потъмнява при нагряване: бижутерите често го използват и нагряват камъни за дълго време, за да променят цвета им.

Но забелязах, че разтворът на MDMA HCL, който не е пречистен с екстракция на база, става много по-тъмнокафяв и дори много по-бързо.

Така че, според мен, все още има наличие на някакъв страничен продукт (не много, може би 1-2%), който почернява при нагряване.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, много органични съединения имат склонност да потъмняват след нагряване. Въздушният кислород реагира добре с тях при повишена температура. Също така може да се осъществи димеризация, за да бъде.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Може ли някой да ми обясни причината за такова разделяне по слоеве, pls?
Oa5jInUvbM JkNlQ0vuti
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не мога, но тази мдма изглежда доста добре (y)
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Да, продуктът е наред.
този среден слой също изглежда по-тъмен не поради излишък на замърсители, а поради такова смешно образуване на кристали.
Мисля, че това се дължи на различните режими на контрол на температурата.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@G.Patton, като цяло, IPA е много добър за отстраняване на определени съединения (странични продукти на синтеза) от мдма. Но истинската ми болка в задника е огромният обем хидрохлорид, останал в IPA, който трябва да възстановя. Сега си мисля, че ако използвам етанол, мога да получа по-добър резултат? Има ли някакъв добре познат начин за измиване на mdma hcl в етанол?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
MDMA*HCl се разтваря в метанол, може да е разтворим и в етанол. Не си спомням със сигурност.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Мисля си и за употребата на глицерол в процеса на пречистване като тройно атомен алкохол, който може да работи. Ще се върна към работата след няколко дни и ще публикувам доклада.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@G.Patton общо взето, просто ми е любопитно дали имате представа за различните разтворители за пречистване на mdma чрез екстракция на база като за и против: хексан, dcm, петролен етер?

Личното ми наблюдение е, че етерът разтваря доста голяма част от базата. Според моя опит за разтварянето на 1 грам база са необходими около 3 ml етер. Но аз се интересувам не само от обема (и цената), но и от минималната разтворимост на страничните примеси.

Предполагам, че хексанът, използван за екстракция на основата, е cas 64742-49-0 (изохексан)?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
За съжаление не съм извършвал такива изследвания. Не мога да ви отговоря със сигурност.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Вакуумната дестилация на свободната основа с рефлуксен кондензатор и разделянето на разтворения продукт на фракции в зависимост от температурата на кипене ще ви осигури максимална чистота и минимална загуба на вещество.
 

K53SK53S

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 7, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, приятели, благодаря за приноса, работи много добре, но имам едно съмнение, при кристализацията (кристалите се утаяват много добре) не получавам кристали като типичните за мдма, а нещо по-скоро подобно на снежинки, на ледена слана в чаша в снежен ден, тя е стъклена, но много крехка. Защо не мога да получа здраво стъкло? Благодаря ви и ви поздравявам 😊
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, добре дошли! Използвате ли хладилник за процедурата по кристализация? Колкото по-бързо е охлаждането, толкова по-малки са кристалите.
 
Top