Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Това би се отразило на добива, натриевият борохидрид създава екзотермична реакция и така работи.
Можете да се опитате да поддържате постоянна температура от около 60 С, докато добавяте p2np, но това може да е доста трудно.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Мислех си, че може би трябва да разтворя изходния материал в IPA и бавно да го капна в реакционния съд с помощта на фуния SEP. Преценявате ли, че това би се отразило по някакъв начин отрицателно?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Направих втория си опит днес и този път мина много по-гладко.



Както можете да видите на снимката,

Вляво имате "водния слой" след екстракцията с NaOH 25%, а вдясно - амфетаминовото масло, фребазата, а-маслото, както искате го наречете.

В колбата с водна течност можете да видите около 5 мл А-масло, което не успях да екстрахирам, смесих водния слой с IPA и екстрахирах слоя с IPA, за съжаление домашната ми дестилаторна инсталация не се получи, твърде много фуги за смазване и много суетене, според мен не си струва допълнителните усилия за няколко допълнителни мл.

По-късно ще трябва да инвестирам в ротативка.

Амфетаминовото масло беше почиствано три пъти чрез фуния на Бюхнер и чисти филтри всеки път.

Кажете ми какво мислите.

С най-добри пожелания
 
Last edited by a moderator:

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Можете да добавите малко неполярен разтворител, за да подпомогнете екстракцията.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Труден въпрос за отговор, тъй като аз сам изградих своята система за охлаждане.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Когато трябва да дестилирам от IPA под вакуум, колко висока трябва да бъде температурата? И какво ca правя, за да оптимизирам резултатите, без да изсушавам ацетона?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ако искам да го изпаря от, трябва ли да го варя или само да го оставя да престои по-дълго време. Когато трябва да го варя, каква температура трябва да използвам?
Второ, когато искам да следвам точното описание във видеото, колко NaOH ми е необходим? 2 литра 25% разтвор на NaOH с 500 г NaOH за 250 г P2NP?
 
View previous replies…

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
О.К. отдели водата за дестилация, или за какво е деканът Старк? Искам да си купя малка мембранна лабораторна вакуумна помпа с енергия на изпомпване 5,5 - 6 л. Това достатъчно ли е за съд с вместимост 10 л? Също така имам интензивен кондензатор.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Дийн старк е, за да можете да свържете вакуумна помпа към горната част на вертикалния кондензатор и кондензатът ви да пада надолу, за да се събира, С нормален дестилационен кондензатор, който се намира хоризонтално, не можете да свържете вакуум по този начин, тъй като ще наводните вакуумната линия.
Можете да опитате с помпата, предполагам, че няма да навреди
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Да, за това имам вакуумен приемник и ще следвам класическата архитектура за апаратура за вакуумна дестилация, но без колба на Уулфш и само с вакуумметър директно на помпата.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Теоретично погледнато, възможно ли е това да се направи успешно, като се използва барабан от 55 галона с горна бъркалка като реактор?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ако отделите време и прочетете темата, ще видите, че този въпрос е задаван многократно в различни мащаби, а въпросът остава същият.

Търсете и ще намерите.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Благодаря за съвета, Докато прелиствах всички 27 страници, намерих m някакви ценни съвети по пътя. Интересно ми е само дали някой е изпробвал техниката и с колко ще се отрази на добива? В сравнение с реактор.
И дали има някакви съвети от някой, който я е пробвал.
Благодаря

"Алхимиците в търсене на злато са намерили много други неща с по-голяма стойност"
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Какво сте използвали за охладителна система?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Вана с ледена вода или поточна риза със студена вода за партида реактори.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Имате ли проблеми с използването на DI вода вместо dH2O?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Можете да използвате обикновена чешмяна вода, ако тя е чиста.

Работи перфектно.

Спестява и много пари.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Хей, момчета, нуждая се от вашата помощ asap има ли нещо, с което може да се замени CuCl2 с нещо, което е лесно достъпно?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
CuCl2 е толкова достъпен, колкото е възможно
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Къде можете да го получите в кратки срокове? Има ли някаква вътрешна употреба за него? наистина нямам време да чакам за пратка.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Можете да го направите кратко известие с меден сулфат чрез електролиза с оловен електрод.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, чета от известно време в този форум?тема и искам всеки в тази тема да попита кой момент от синтеза е за него най-труден/важен и на какви детайли трябва да обърне внимание всеки?

И във видеото няма точно показано, По-добре ли е да се използва рефлуксен кондензатор за синтеза?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Нито една част не е трудна в този синтез, просто трябва да се внимава, за да няма инциденти.

Имал съм такива и съм писал за тях тук, в темата, за да не правят същото и други хора.

Да, трябва да използвате рефлуксен кондензатор.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Точно така! Можете да пропуснете рефлукса, но губите качество и вярвам, че се образуват някои за странични продукти. Някой да е намерил вариант с по-еуфоричен ефект форма?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Прочетох за проблеми със съхранението на чистата свободна база, през няколко пъти нейната реакция. Какво трябва да се направи, за да се съхранява правилно? Имам ли нужда от ексикатор?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
По каква причина трябва да го съхранявате?

Да, е дегенерира с течение на времето. Идеалното съхранение би било във вакууменконтейнер, съхраняван в хладилник.
 
Top