Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Когато опитах фракционна дестилация, мисля, че част от водата премина през ипа. а топлината беше само на 80 С през цялото време на дестилацията. правил съм това няколко пъти преди, когато ако оставя дестилацията да продължи, ще завърша с медта като твърда каша, а не с течност.
Ще утая амфетамина в най-скоро време и ще видя какъв е продуктът, тъй като може би ипа е присъствал като замърсител в предишните партиди.

Има ли някакви предложения за това какво мога да направя, за да съм сигурен, че ще получа само ипа, а няма да има вода, съдържаща амфетамин?

Ще опитам и варианти на този синтез.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
IPA образува азеотроп с водата, така че целият IPA, който дестилирате, ще има около 30% вода в себе си. Можете да дестилирате IPA, без да има възможност да попадне амфетамин, или чрез вакуумна дестилация, достатъчен е само малък вакуум, какъвто произвежда аспирационната помпа, да речем, когато IPA постъпва при 60 °C или по-малко, в него няма да има амфетамин. Или ще направите реакцията кисела, като добавите разредена оцетна киселина, докато ph стане 3 или по-малко. Амфетаминът ще образува сол и няма да се дестилира. Оставете да се охлади, след което добавете ледено студен 10% разтвор на NaOH до ph 12 и дестилирайте амфетаминовата основа с пара.

Трябва да се каже, че добавянето на 20 % NaOH "за да се базифицира реакцията" е напълно безсмислено, тъй като ако го измерите, ще установите, че реакцията вече е адски алкална, ph 12 или повече, тъй като NaBH4 и всички негови продукти са силни основи. Не мога да разбера защо това е в оригиналния текст, а защо е публикувано тук, ами.... Това се случва, ако вдигнеш нещо от статия или тук теза 1 към 1, без да знаеш или да се опитваш. Вижте приложения документ стр. 20 и стр. 30, на стр. 30 ще намерите процедурата дума по дума.
Проблемът е очевиден: имате смес от вода и IPA и амфетамин. Бихте могли да добавите солен разтвор и така да посолите IPA с Амфетамина навън, това би работило добре. Но добавянето на 20 % NaOH няма да е достатъчно, за да се осоли IPA, а в най-добрия случай част от Amph ще излезе на повърхността и ще съдържа IPA. Или извличате IPA и Amph с неразтворим във вода неполярен разтворител. Това също работи добре. Или постъпете, както е описано по-горе. Във всеки случай, проверете ph и ще установите, че NaOH, за да го направите по-основен/алкален, просто не е необходим.
По принцип IPA като разтворител за извличане на нещо от вода работи само ако водният слой е напълно наситен със соли като NaCl например, с нещо, което НЕ е разтворимо и в IPA като NaOH.

Вж. стр. 20 и стр. 30 от приложената дисертация на Jademyr
 

Attachments

  • fsJpFAHak0.pdf
    3.1 MB · Views: 492
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
След като добавих CuSO4*5H2O и след това задържах разтвора при 80С за 30 минути, добавих солна киселина в отсъствието на оцетна киселина (това би трябвало да е добре?), така че разтворът достигна ph 2, и след това използвах обикновена дестилация, за да дестилирам IPA между температурите 83С - 91С (въпреки че почти нищо не премина след около 87С), след което охладих разтвора, филтрирах го и добавих водния NaOH. Сега в този момент ще дестилирам амфетамина с водна пара. Уведомете ме, ако има нещо нередно в реда на нещата тук. (Не мисля, че е необходимо да филтрирам разтвора, и ще трябва да рефлуксирам разтвора за около 3 часа, вместо да го държа при 80С за 30 мин.)

Когато филтрирах разтвора, за да отделя медния комплекс, и добавих водния NaOH и разтворът стана тъмно мътнокафяв и миришеше малко на риба с ph 11, а медта представляваше зелена тортена субстанция. Ще добавя още воден NaOH, за да увелича ph до 12, след което ще дестилирам с водна пара оттук нататък. (При добавянето на NaOH не се образуваха никакви слоеве, така че изглежда, че съм се отървал от цялата ипа от разтвора).

Може ли толуолът да бъде добър кандидат за неразтворим във вода неполярен разтворител?

Що се отнася до базирането на реакцията, казвате ли, че 20 % NaOH е прекалено много и че 10 % са достатъчни?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Всяка концентрация на NaOH ще е достатъчна, стига да достигнете ph 12. По-разредената като 10% и студена от хладилника е по-добра и добавянето ѝ към реакция, която е изстинала също, тъй като е лесно възможно да се изгорите, да речем да унищожите част от продукта си, като добавите силна луга към горещ А-разтвор. Същото важи и за добавянето на киселина, разредена и студена. Ако вашата HCl е била разредена и всичко е било студено, тогава всичко ще бъде наред.
Ами да, риба е, това е миризмата на А.
Искаш разтворът, който дестилираш с пара, да е с ph 12, но да не е пълен с NaOH, тъй като в противен случай, когато водата стане по-малко, лесно се издухва малко NaOH, а това не искаш в А. Филтрирането се прави, тъй като се оказва, че някои неща с бор обичат да се изпаряват - това също не искаш.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ок. Дестилирам пара (или се опитвам да го направя), докато пиша това. Проблемът, който имам, е огромното колебание в температурата на парата. промяна с 1 градус на мантията може да увеличи или намали с 15+ градуса температурата на парата.

Мисля, че миризмата на риба е нао, (тя е същата като при опита ми за екстракция на дмт).
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Температурата на парата трябва да е 94-98 °C, която трудно може да надхвърли 100 °C, така че ако заври, ще се получи пара, а парата има 94 °C+ с А и 99-100 °C с обикновена вода.

NaOH няма миризма, парите на NaOH са изключително разяждащи, ще ги почувствате, когато изядат лицето ви.
Амините са тези, които имат миризма на гниеща риба.
 

ethanaaa

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Здравейте,
Може ли натриевият борохидрид в този експеримент да бъде заменен с cas25895-60-7 Натриев цианоборохидрид?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Цианоборохидридът е много подходящ за редукционни аминирания, тъй като не редуцира кетони, да речем, че е по-малко мощен от NaBH4. Освен това той е склонен да отделя цианид при контакт с киселини и е доста скъп. Може би ще може да свърши работа тук, ако е в комбинация с никелов хлорид, с Cu(II) имам съмнения и мисля, че по-скоро не. Няма смисъл да се опитвам да го използвам за тази реакция.
 

Cctim

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 18, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Кои РН трябва да притежава ?
Дали PH казват нещо за качеството ?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Мога ли да заменя CuCl2 с CuSO4. прочетох го в reddit и idk дали това е възможно, но мисля, че да bc Cu(II) аз съм прав?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Да, трябва да можете да. Макар че аз самият имам проблеми с този синтез, така че може би трябва да опитам вместо това с CuCl2. Той обаче е много по-скъп и много по-малко достъпен
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
CuSO4 работи по същия или по-добър начин от CuCl2, трябва обаче да използвате малко повече, тъй като пентахидратът на търговията е по-тежък (на меден атом) от дихидрата на CuCl2. За да сте точни, трябва да умножите числото за CuCl2.2H2O по 1,5, за да получите правилното количество CuSO4.5H2O.

Проблемите ви се дължат на нещо друго.
Тук някой твърди, че добивът е > 90 %:
iPRrOH е IPA
Моля, обърнете внимание, че той добавя NaOH - това трябва да се прави винаги, ако се използва вода, метанол или етанол в реакцията, тъй като всички те реагират с борохидрида, като тази реакция се потиска частично от силна основа. Това е причината, поради която реакциите с NaBH4 в метанол обикновено се извършват при 0° до 5°С.
Също така мисля, че той добавя вода само с втория борохидрид преди медната сол. В този случай NaOH трябва да се добави след това. Ако медната сол се оцвети в светлосиньо - това също е нормално, това е меден хидроксид и карбонат, и двете работят по един и същи начин.

Това не е моята процедура, но съм сигурен, че работи. 91% добив обаче? По-скоро не.
....
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" За да сте точни, трябва да умножите числото за CuCl2.2H2O по 1,5, за да получите необходимото количество CuSO4.5H2O."

Вярно ли е това умножение от 1,5 пъти в какъвто и да е мащаб? От малък до промишлен?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Здравейте. мога ли да използвам 15% сярна киселина за получаване на амперсулфат от фребаза? В Чешката република достъпът до сярна киселина е много ограничен.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, можете да опитате. Вземете предвид, че вашият амфетамин сулфат ще бъде разтворен във водата на този разтвор.
 
View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Благодаря ви за бързия отговор. Още един въпрос @G.Patton Мога ли да използвам CuSO4*5H2O вместо безводен CuCl2 (както е в оригиналния синтез). Мисля, че да, но ми е много интересно вашето мнение. Ако отговорът е "да", как мога да направя изчислението?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Не мисля така, не можете да го направите.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Здравейте. мога ли да използвам нормално изпарение на ипа в стъпка 8 без вакуум? Имам предвид, че го загрявам и IPA ще се изпари без вакуум.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, да, можете. Не прегрявайте разтвора. В обратния случай ще загубите добива.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ако в разтвора, от който се утаява амфетаминът, вече има вода (както е във видеото), ще има ли значение тази допълнително присъстваща в киселината вода?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Да. Може да се използва всяка Cu(II) сол. Необходимото количество CuSO4.6H2O ще бъде около два пъти по-голямо от това на безводния CuCl2.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, струва си да се отървете от водата, защото амфетамин сулфатът (получената сол) е разтворим във вода и е много по-лесно за вас да извършите утаяване без вода. В случай че не можете да направите това, трябва да изпарите водата след утаяването, за да получите разтворен във вода амфетаминов сулфат.

Редактиране: съжалявам, помислих, че говорим за метамфетамин. %)
 
Last edited:

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Значи преди утаяването би било необходимо да се извърши екстракция, за да се отървем едновременно от водата и да запазим амфетамина?

Какво препоръчвате да направя, за да се сдобия с чиста сярна или фосфорна киселина? защото изглежда не мога да намеря продавачи на киселини, а покупките на вътрешния пазар в момента не са възможни.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Така че за безопасност е по-добре да се използва електрически нагревател, отколкото пропан-бутан? Колко водород се произвежда? Малко или много? Проблемът е, че разполагам само с нагревател на пропан-бутан, ще направя само около 20 г P2NP. Опасно ли е в този мащаб да се използва нагревател на пропан-бутан?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Да, разбира се
Можете да изчислите това в съответствие с уравнението на реакцията и моларната константа на газа (22,4 л/мол).
Силно не препоръчвам да използвате открит пламък, защото ще получите водород и лабораторията ви може да се взриви.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Трябва да се концентрирате върху него. Като го нагрявате в продължение на часове :) Знам проблемите :D
Проверете го по плътност!
 
Top