Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Какво използвате за външно нагряване, за да поддържате температурата на 80 °С в продължение на 30 минути?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Метален съд за хранене на кучета с вода.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Мога ли да заменя CuCl2 с CuSO4. прочетох го в reddit и idk дали това е възможно, но мисля, че да bc Cu(II) аз съм прав?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Здравейте. мога ли да използвам 15% сярна киселина за получаване на амперсулфат от фребаза? В Чешката република достъпът до сярна киселина е много ограничен.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Трябва да се концентрирате върху него. Като го нагрявате в продължение на часове :) Знам проблемите :D
Проверете го по плътност!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, можете да опитате. Вземете предвид, че вашият амфетамин сулфат ще бъде разтворен във водата на този разтвор.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Можете да извършите екстракция и да изсушите екстракта ѝ върху MgSO4 или друг сушилен агент. Не знам откъде сте и нищо за вашия пазар, не мога да ви отговоря за киселините. Купете го тук. Можете да получите сярна киселина от акумулаторен електролит Производство на концентрирана сярна киселина в домашни условия
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ВЕЛИКОБРИТАНИЯ. Единственото нещо, което ме спира да произвеждам сам сярна киселина, е частта за пречистване, защото тя включва варене на сярна киселина я при високи температури. а никой от продавачите тук изглежда не продава чисти киселини.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Трябва да го правите само на открито, това е доста опасно. Използвайте лични предпазни средства за това.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Здравейте @G.Patton. Какъв газ се отделя при тази реакция? Четох в интернет, че NaBH4 може да освободи газ HCN? Мисля, че случаят не е такъв, но има ли някакъв вариант как мога да го направя за съжаление? Прочетох, че NaBH4 реагира и с вода, като отделя газ H2. Какъв газ се отделя при добавянето на P2NP в разтвора NaBH4 в IPA/вода? Съжалявам, че имам твърде много въпроси, но не искам да се самоубивам от някаква глупава грешка.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, H2.
Това не е възможно, не се притеснявайте.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Така че за безопасност е по-добре да се използва електрически нагревател, отколкото пропан-бутан? Колко водород се произвежда? Малко или много? Проблемът е, че разполагам само с нагревател на пропан-бутан, ще направя само около 20 г P2NP. Опасно ли е в този мащаб да се използва нагревател на пропан-бутан?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Да, разбира се
Можете да изчислите това в съответствие с уравнението на реакцията и моларната константа на газа (22,4 л/мол).
Силно не препоръчвам да използвате открит пламък, защото ще получите водород и лабораторията ви може да се взриви.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Здравейте,
мога ли да използвам калаен(II)хлорид*2H2O вместо CuCL2*2H2O или CuSO4?

Добавянето на катализатора завършва с пълна черна сянка вътре в реакционната смес, нали?

Ще имам ли някакви различни действия с ортофосфорната киселина? Топло място или нещо друго? Някакви съвети?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
#Tin2Chloride -> Мисля, че не, защото не е преносен метал ---но просто питам xD
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Мога ли да използвам цифров ph метър в този синтез? Бихте ли дали пример за такъв, който би работил?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Съмнение. При добавяне на разтвор на NaOH, ако PH достигне 11 преди добавянето на целия разтвор, трябва ли да спра добавянето му? А ако добавя повече от разтвора на NaOH, което го прави твърде основен, ще има ли проблем? Благодаря ви за вниманието.
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
В този синтез мога ли да използвам 95% етанол вместо IPA? Вярвам, че всеки чист алкохол би работил, но не пречи да попитате.
Какъв би бил вторият и третият най-добър вариант по отношение на ацетона? Имам проблеми с получаването на ацетон.
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Ако не се интересувам от а-маслото, мога ли да пропусна изпаряването на IPA за 30 мин. при 80с? Смятам, че да, защото преминавам направо към сулфата.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Напишете изчислението на 3gr p2np
 

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 30, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
След вакуумно изпаряване основата ми изглежда така :/ какво правя погрешно? Моля, имам нужда от помощ, момчета
 

Attachments

  • 3oT6PuvN7Z.jpg
    3oT6PuvN7Z.jpg
    3.1 MB · Views: 48

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Включваме ли температурата при добавяне на p2np и включваме ли температурата при добавяне на меден хлорид
 
Top