Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Господине, как да разберем какъв обем 25% разтвор на NaOh трябва да се добави? Имам предвид откъде се взеха тези 8 л, как да ги изчислим?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Със сигурност има начин да я изчислите, но по-важна тук ще бъде стойността на рН, когато разтворът е достатъчно алкален, за да освободи фребазата.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Добре, добре ли пресметнах за 250 г p2np, че ще ми трябват 550 г NaOh в 1650 мл dh20? Намерих зависимост, според която разтворът на NaOh се добавя в съотношение 44% към количеството IPA + dh20
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
ааа и въпросът е какво трябва да е рН след края на реакцията? ми показва 10-11. след добавянето на алкална основа изскача и е 12-13.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Чудя се дали няма да е по-добре, ако накрая не добавите 50% оцетна киселина, за да слезете от по-ниско рН и след това да добавите малко алкали към тези 12... какво мислите?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Не е необходимо да добавяте оцетна киселина, просто добавете NaOH, както е посочено в синтеза
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
господа, така и не получих отговор на точка 7. за мен след премахване на горния слой и добавяне към долния (вода) на IPA НЕ СЕ СЛУЧВА НИЩО. не се образуват отново два слоя
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Водата и IPA също се смесват чудесно, но от точки 6 и 7 прочетох, че първо се добавя IPA и след това слоят се отделя. За мен въпросът е по-скоро защо вместо IPA не се използва неразтворим във вода петролен етер, с което количеството вода, което трябва да се отдели, би било по-малко. По някаква причина тук изобщо не се извършва сушене.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
според вас, след като се добави основата и маслото изтече, се добавя IPA и се разбърква, а след това се сваля горният слой?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Да, точно така го разбрах. Въпреки че използването на IPA не ми се струва оптимално.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
някой от експертите би могъл да обясни тази неточност хех
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Можете ли да споделите тази статия/книга?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Защо синтезираният амфетамин няма мощност?

всичко е направено, както е написано в рецептата. миризмата е налице, вкусът е горчив, а силата е много слаба... какво може да е?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Извършвали ли сте а/б екстракция на вашия продукт? Вероятно имате много странични продукти.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
така и направих. или може да е причинено от твърде високо рН на амина. мисля, че е твърде алкален. едва ли може да се види разликата на лентите, но ми се струва, че рН е 13-14
следващия път, след като реакцията приключи, ще искам да понижа рН с оцетна или солна киселина и бавно да повиша рН до 12 с основа.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
до какво рН е най-добре да се понижи с а/б екстракция, за да се почисти аминът?
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Искам да настроя всичко, което ми е необходимо, за да направя тази реакция, не съм сигурен за моя източник на вакуум, тъй като за първи път работя с вакуумно изпарение, гледам доста евтина вакуумна помпа, която очевидно издърпва 5 Pa краен вакуум.
Доколкото разбирам, това е доста дълбок вакуум, ще си купя 2L студен капан и планирам да го използвам с вода/солена ледена баня, за да предотвратя навлизането на IPA в помпата, но доколкото виждам, колкото по-дълбок е вакуумът, толкова по-студен трябва да бъде моят студен капан, за да предотвратя навлизането на разтворител в помпата. Практично ли е просто ръчно да изключвам и включвам вакуумната помпа, когато налягането стане твърде ниско? Разглеждайки вакуумните операции и конкретно студените сифони, открих, че доста често хората използват повече от един студен сифон, дали това е само за събиране на остатъчните пари или има и второстепенна употреба, която не разбирам?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте. можете да регулирате налягането на вакуума с помощта на простия разделен вакуумен клапан. И сте прави относно зависимостта на температурата на охлаждащата течност и вакуумното налягане.
Не е необходимо да регулирате рН на амфетаминовото масло. Разказах за пречистването на амфетамин чрез киселинно-основна екстракция. Вероятно вашата стойност на рН 13-14 е грешка при измерването на метода (чрез pH ленти), искам да кажа, че е нормално.
p.s. Не е необходимо да използвате удебелен шрифт за получаване на отговор.:)
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Благодаря много за отговора имам още един въпрос . какво влияе върху образуването на всички тези замърсители? температурата също ли има значение? Чудя се дали реакцията не трябва да се извършва при температура 55-60 градуса ... струва ми се, че 80 градуса за 30 минути са причина да се образува толкова много замърсяване ...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Не мога да коментирам помпи, освен ако не става въпрос за разбиването им. предлагам ви може би да разгледате водоструйни помпи? Можете да използвате водата от чешмата, като губите много вода ИЛИ да я свържете към рециркулационна вана с пречистена вода и обикновена водна помпа (можете да намерите мощни такива за евтино). това е доста елегантно, мисля, че mister G има тема, както и Chemplayer на bitchute.
Но ако искате да направите тази реакция в малък мащаб, просто хвърлете готовия, базифициран, охладен RM в голяма сепарета, заедно с малко petether, toluene, xylene, hexane няколко разклащания, няколко вентилации badabing badaboom, повторете 3 пъти, екстракция на басейна върху сушилен агент (MgSO4, NaSO4, BaSO4 [да, работи] , НЕ CaCl2 или нещо с калций, ще се желира).Едно нещо, за което трябва да внимавате, е, че искате да използвате приблизително толкова разтворител, колкото е в процедурата (мащабирано, разбира се), ако органичният слой е твърде разреден, той няма да се утаява толкова лесно.
 
Top