Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
и какво мислите за добавянето на AcoH след приключване на реакцията. в някои рецепти пише за добавяне на ...

Не знам, не съм чела за това.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Предполагам, че и аз съм глупав... ето какво представлява екстракцията - да се прехвърли от една фаза в друга. в този случай - от водната фаза в неполярната фаза на разтворителя. ето защо тук не се прави екстракция с IPA, защото ipa се смесва с водата и ни дава само разреждане на разтвора... грешно ли е?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
става въпрос за гасене на NABH4 чрез добавяне на 50% оцетна киселина или солна киселина
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Тогава извличате "свободната база" от водната фаза и не `и извличате водната фаза. Това е нелогично .

В инструкциите се изпарява IPA и излиза масло. Масло с вода, мисля.
Защо използвате IPA в инструкциите @William Dampier?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Q
Съвсем, наистина, да, сър. просто езиков пропуск.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
те също така използват IPA в оригиналния препарат. защо нямам представа. повечето смятат, че така или иначе е по-добре да се извърши неполярна екстракция.ORaS5t6oNv
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Да, може и да е така, аз бях или все още съм малко объркан, но "да извличам" има значение на изваждам нещо, извличам нещо или изваждам нещо. Но и в рецептите е подвеждащо, че се екстрахира водната фаза, за съжаление не знам точния английски термин и как се използва.
Ако направя сравнение с варианта Al/Hg, при който също извличаме фребазата след добавянето на алкали, IPA също се съдържа във водния слой, но тук изсушаваме над MgSO4 във фризера и използваме петролен етер за извличане. който изпаряваме по-късно. Възможно е процедурата да е различна поради високото мащабиране, тъй като стъпките се изплащат само в лабораторен мащаб. Може би експертите биха могли да ни отговорят на този въпрос. Но ако тук не трябва да се извършва сушене, при всички случаи трябва да се регистрира загуба на добив от съдържащата се вода.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Какво се случва . Днес проведох малък тест. на 25g p2e.g. леко повиших стойността на CuCl2 и температурата с 2 градуса по време на рефлукса .. получих такова красиво масло. за съжаление нямах дестилатора с мен и тестовете бяха направени на терен. Мисля, че е достатъчно да го избърша още малко и ще бъде перфектно. голяма производителност изглежда. деликатен, но характерен аромат
VakDdFiftq
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Имам въпрос: има ли разлика в мощността, когато го правите с p2np и с bmk?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Амфетаминът си е амфетамин, независимо от начина, по който го правите.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Имам още един въпрос, дали каскадната абсорбция, състояща се от буфер и две шайби на Дрешл, пълни с 10% разтвор на алкали, ще може да премахне миризмата, отделяна по време на реакцията. всичко, разбира се, е свързано с радиатора предварително. схемата трябва да изглежда по следния начин. син маркуч, водещ от охладителя към буфера, свързан с нипела. след това той отива към бухнерска колба, в която има 10% алкален разтвор, страничният изход на колбата е свързан с маркуч, който се въвежда в другата такава колба със същия разтвор, и накрая е монтиран маркуч, който се свързва с въглеродния филтър и вентилатора.
L4hSX7txPv
 
Last edited by a moderator:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Всичко това изглежда много тромаво.

Може би би било по-просто една система с мощен екстрактор, въглероден филтър и, ако е възможно, между озон, за да се пречисти въздухът на изхода и да излезе чист без миризми.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
тази система работи много добре с бромирането, но нямам достатъчно познания, за да кажа, че може да се справи с него ... оттук и въпросът ми, отправен тук ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Ще се справи ли перисталната помпа за дозиране на 500 ml/min с търсенето на рефлуксен кондензатор с дължина на кожуха 500 mm? има проблем с достъпа до чешмяна вода, затова запитване....
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
след добавяне на 25% разтвор на NaOh, фазово разделяне, добавих 1/3 дкм от обема на водния разтвор. въпросът ми е при каква температура трябва да дестилирам? според мен, освен фребазата, в този разтвор все още има вода, IPA и дкм, прав ли съм? след това дестилация при ок 83 градуса?разтворът започва да кипи някъде около 50 градуса, до каква температура трябва да се повиши?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Какъв е мирисът на реакцията и защо той излиза от рефлуксния радиатор?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Къде в инструкциите има нещо дестилирано?

Редактиране: съжалявам за спама
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
господа, като прочетох всичко това и го направих сам, се обърках... а именно след добавянето на cucl2 след известно време ми се образуват два слоя, защо?

аз образувам два слоя преди добавянето на алкала. при добавянето маслото сякаш се смеси с горния слой.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Забравихте да ги разглобите, след като сте имали два слоя
 
Top