Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Водата сама по себе си не понижава рН, а само киселината.
Не, не можете просто да повишите отново рН, за да получите свободна основа, трябва първо да филтрирате солта, да я изсушите, след това да я разтворите във вода и тогава можете отново да повишите рН, за да получите свободна основа.
По принцип трябва да работите с много сухи течности, ако искате да осолите нещо, защото, както знаем, солта винаги се разтваря във вода, следователно всяко съдържание на вода е вредно за добива. Ако вашата киселина съдържа 15 % вода, 0,75 ml вода в 5 ml киселина може да ви даде по-малък добив, плюс водата, която все още е в ацетона. Охлаждането на разтворите има смисъл, защото разтворимостта намалява с температурата и следователно добивът се увеличава. Най-добре е разтворът да се изсуши с MgSO4 във фризера.
Ако добавите ацетон към фребазата/IPA, можете да противодействате на ефекта от твърде многото разтворител, отново се утаяват повече соли, поне такъв е случаят със сулфата.
Можете също така да оставите разтворителя да се изпари, но не трябва да използвате твърде много топлина за това.
~200°C, но свободната база ще се разпадне преди това. Казаха ми да не правя фребазата по-топла от 60°C, защото в противен случай се губи добивът.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Благодаря за това. да, имах предвид водата в киселината и разтворителите, а не само водата, не съм изсушил нищо. Току-що проверих фризера и имам дебел слой утайка на дъното, което е чудесно да се види. В бъдеще ще се стремя към по-високи добиви, като следвам методите на сушене и т.н., и вероятно ще използвам сярна киселина. Този път просто имах нужда от пари, веднага след като получих NaBH4.
За щастие не надхвърлих 60C, когато изпарих разтворителя, но е добре, че сега знам това.
Ще се свържа с вас, момчета, с моите добиви и може би ще документирам следващия си опит.
Като цяло този синтез беше забавен, много прост и ефективен. мога да направя 70 г P2NP в колба от 2 л, което е много по-добре от метода Al/Hg @ 10 г. Все пак някой път ще пробвам метода Al/Hg , просто за забавление.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Получих 40% бяла (все така лек сив оттенък), костно-суха фосфатна сол.
Това беше от моя кафяв P2NP и аз def загубих малко свободна база, за да не знам, че основната екстракция е в горния слой.
Много съм доволен за първия си синтез, въпреки че добивът е нисък.
С повече почистване на P2NP и ако приложа протоколи за сушене, би трябвало да съм на път да постигна по-висок добив.
Благодаря на всички, които ми помогнаха по пътя, ще продължа да си играя с него и когато съм доволен от добивите, ще напиша метода за други любители.
Наздраве!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ако тази утайка изпадне, преди да добавите киселина, филтрирайте я, преди да добавите киселина.
Можете да изсушите всички разтворители в процеса, преди да добавите киселина, с MgSO4 (или други сушилни агенти) във фризера и да я филтрирате отново
Солите на сярната киселина и солната киселина са едни от най-стабилните съединения, като смятам, че сулфатът има най-висок добив, поради което е станал популярен.
Поради тази причина за почистване на фребъра се препоръчва само вакуумна парна дестилация, ако тя трябва да се извърши.
При мен е точно обратното, познавам само варианта Al/Hg, но признавам предимствата на този метод и ще опитам и този. Резултатите ще представя и тук, но това все пак ще отнеме известно време, първо трябва да подобря метода Al/Hg, но мисля, че съм на добър път.
Трябва да прекристализирате в горещ IPA, или водата P2NP трябва да е само жълта. Ако вашият P2NP е станал кафяв, той е окислен и вече не може да се използва, съхранявайте го в херметически затворен контейнер на хладно (<8°C) и тъмно място, например в хладилника.
Не само ако сте имали добри резултати, това може да бъде полезно за начинаещите, също така лошите резултати могат да бъдат обсъдени тук, аз го направих и получавате много съвети, които могат да ви помогнат по-нататък. Това е целият смисъл, перфектните синтези, които имаме в ръководството. Добрите резултати, разбира се, също могат да бъдат представени, за да се вземат потупванията по гърба ;)
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Филтрирах утайката след базифицирането.
Имах много повече утайка , ацетонът, използван за промиване, беше поставен в оргиналната смес от алкохол и ацетон и поставен обратно във фризера.
Моите дрожди изглеждат като 50+% в момента и се надявам, че ще се получат повече след една нощ във фризера.
Опитах 25mg от него и е много силен, нещата, с които съм свикнал, вероятно са около 75% нарязани.
Понякога просто трябва да го направиш сам :)
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Утре ще напиша какво направих по различен начин.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
P2NP беше тъмнокафяв , направих 2 рекристализации на IPA и получих ясни кристали с кафяв оттенък, мисля, че беше толкова добър, колкото можех да го получа, без да губя твърде много време, но сега имам някакъв продукт, който ще продължа да промивам, докато IPA стане ясен. Мисля, че следващия път ще го направя сам и ще го съхранявам правилно.
Благодаря за съвета!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
вече съм достигнал 60%
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Ето какво направих в по-малък мащаб;
1. Разтворът IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml, H2O 400ml)(1200ml)) беше добавен в колба от 2000ml.
2. Добави се NaBH4 (116 g) наведнъж и се започна разбъркване.
3. P2NP (67 g) е добавен на малки порции, така че температурата на сместа да не надвишава 60 *С.
4. CuCl2 (7 g) във вода (13 ml) се добавя бавно на капки, така че температурата на сместа да не надвишава 80 *С.
5. След това реакцията се рефлуксира при 80 °С в продължение на 30 минути, като се използва външно нагряване.
6. Разтворът се декантира и филтрира от отпадъците от реакцията и се поставя в сепараторна фуния.
7. Към реакционната смес е добавен 25% воден разтвор на NaOH (533 ml) и фазите са разделени.
8. Долният слой се отцежда в голяма чаша и се събира горният органичен слой.
9. След това водната фаза се поставя в сепараторна фуния и се екстрахира с 500 ml IPA.
10.IPA се изпарява на 3/4, половината млечна свободна основа и половината IPA.
11.IPA и фребазата се разтварят в 130 ml ацетон.
12.ортофосфорната киселина се накапва до рН - 6 (при постоянно разбъркване).
13.Сместа се поставя във фризера за 12 часа.
14.след кристализацията суспензията се филтрира и се промива със сух студен ацетон, докато ацетонът се изчисти.
15.ацетонът от промиването и сместа ipa/ацетон се поставят обратно във фризера за по-нататъшно утаяване.
16.Процесът се повтаря, докато не се получи повече утайка, за да се получи 60-70 % висококачествен амфетамин, тъй като в сместа има повече ацетон, може да се наложи да капнете още малко киселина, за да я намалите, но не прекалено много, тъй като ацетонът е ph7.

Ето снимка на част от изсушените камъни за паста , останалата част е сух прах, който трябва да се смеси, тъй като е твърде силен за мен и моите приятели.
Може би ще актуализирам рецептата и ще напиша нещо за дребния домашен химик, има много начини това да бъде по-добро.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 512

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Това не е метамфетамин , можете ли да напишете оттук как да го направим на кристален метамфетамин
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Какъв метод използвате, за да превърнете тази бяла паста в кристал
d-метамфетамин?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Преди да консумирате, все пак бих го почистила, на снимката изглежда доста тъмен от жълто до кафяво.
Но поздравления за успешния синтез.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Откъде купихте кристалния ректор?

Директно от Китай? Имахте ли някакви проблеми?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
От Китай, но с помощта на компания, която е свикнала да поръчва този вид оборудване, така или иначе за оборудване обикновено не би трябвало да има проблем, за продукти е различно.
За оборудването доставчикът може да направи документи и фактура с всяко друго име на оборудване, ако го приложите със сигурност.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Хей, момчета!
С каква скорост разбърквате по време на синтеза и постоянно ли е разбъркването?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Здравейте на всички, моля за помощ, може ли да има проблем с отчитането на рН след добавяне на 25% разтвор на NaOh и извличане на водната фаза на IPA? мога ли да извлека воден разтвор dxm вместо IPA?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Не съм сигурен какво имате предвид, но трябва да извлечете водната фаза няколко пъти с неполярен разтворител като толуол, петролен етер
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
и какво мислите за добавянето на AcoH след приключване на реакцията. в някои рецепти пише за добавяне на ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Добре, разбирам. като последна възможност може да бъде и dcm като удобен? 😂🤪
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Имам въпрос. ако правя екстракция с дкм, за да не си играя с дестилация, мога ли да извърша киселинно-основна екстракция. трябва да се образуват две фази, когато се добави киселина към свободната основа в дкм. отгоре - продуктът, отдолу - кал. отделете, добавете алкална основа към продукта, за да получите ph12. трябва да има чисто масло (свободна основа), отделете от долния слой и изсушете с натриев сулфат. главата добре или зле? моля, помогнете
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
С петролния етер не се извлича водна фаза, петролният етер и водата не се смесват.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Екстрахирал съм многократно с петролен етер, но може би съм глупав.
 
Top