Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Той означава, че трябва да използвате разделителна фуния
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
но този воден слой се образува по време на реакцията. да се отделят и за скрап?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Не, 2 слоя е това, което искате. тъй като aq. слоят се насища с водоразтворими соли, той изтласква разтворения изопропанол-свободен разтвор от aq. слоя. това свойство на изопропанола, за разлика от другите първични OH-s, да се отделя от водата, когато се разтварят соли, е точно причината, поради която той се използва в толкова много тайни и други синтези.
Поне аз така мисля, надявам се, че не си говоря от дупето :p
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ако разбирам правилно, горният слой свободна основа ли е? жълтеникав мазен вид и 70% от сместа. а долният е по-плътен.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Той е притеснен, защото това се случва преди добавянето на алкали, но ако не греша, може да се случи и преди това, а добавените алкали само довеждат явлението до край.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ако е така, сега винаги ще осолявам реакционната си маса преди екстракцията с NaCl :D тогава ще имам повече по-малко вода за отстраняване :)
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Да, работи чудесно от собствен опит. промиването на органичния слой със солен разтвор след базификацията премахва много вода, правил съм го в краен случай, когато нямах под ръка сушилен агент, и беше достатъчно за приличен добив, не много далеч от сол. изсушен върху сушилен агент. не прекалявайте и го оставете да се отдели за доста време.
Също така за разтвор, който отказва да се отдели след приблизително стохиометрично добавяне на алкали, щипка готварска сол върши работа, за да се насити водата и да се получи чист разпад. добре е да знаете, ако нямате хидроксиден разтвор под ръка и ви мързи да правите повече :p
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Да, знам, използвах този метод и в сепарационна фуния преди, ако нямах ясно определено разделяне, но не знаех, че солта ще изтласка ИПА от водата. По този начин ще спестя много изсушител, защото ще ми трябва много по-малко след извличането на слоя фребаза/IPA.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 Може би вече сте направили нова партида по-голяма партида и сте я документирали?
Интересува ме да видя резултатите ви и крайния добив на маслото А, което се получава от тази реакция, да речем, на 1 kg p2np скала
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Здравейте,

Не съм го направил за пореден път.
Благодаря.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Опитах вашата реакция, с 287 g p2np и когато 30 g cucl2 бяха добавени наведнъж, се получи като вулкан
След изригването на течността през кондензатора и успокояването на гнева ми поставих колбата на котлона
и я оставих да се нагрява за половин час, докато всичкият cucl2 се утаи на дъното с някакъв бял слой

@btcboss2022 или @William Dampier как контролирате реакцията, за да не стане като вулкан, когато добавяте cucl2 наведнъж?
Опитах този синтез в 12L колба с Liebig кондензатор, но тя все още не е достатъчно голяма, за да спре реакцията да излезе от колбата
Как да я контролирам?
И колко голяма колба-неръждаем реактор ще е необходима за редуциране на 1 kg p2np?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 и @William Dampier
Какъв цвят трябва да има реакцията след добавянето на cucl2 и приключването на реакцията?
Горният слой остава жълт, а долният(водният) слой е бял, това правилно ли е?
Или и двата слоя трябва да са прозрачни - бели след приключване на цялата реакция?

Защото, когато добавих NaOH в завършената реакция, се образуваха два слоя, горният е жълт, а долният - бял, това правилно ли е?
Или жълтият цвят на горния слой показва, че в него все още има нереагирал p2np?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Спазвайте процедурата следващия път, особено ако я правите за първи пътили сте неопитни. казва се капка по капка. имате ли външно охлаждане? Ледената баня работи чудесно.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
no разделяне настъпва след разделяне на фазите и добавяне на IPA към водната фаза.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Благодаря за отговора, но съм чувал, че най-големи добиви от тази реакция се получават, когато се добавя наведнъж, следващия път ще се опитам да го добавям на капки, за да видя разликата
или може би на две порции, за да няма толкова голяма екзотермична реакция
При тази реакция понякога я охлаждах на водна баня, когато ми се струваше, че е прекалено гореща.

@Mclssmxxl имате ли опит с тази реакция? в колко грама опитахте тази реакция и какъв беше добивът на масло в % накрая?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Да, но можеш да намалиш само толкова, като добавиш всичко наведнъж, не можеш да очакваш да намалиш почти 300 г суровина наведнъж. ако се върнеш назад в темата, мисля, че човекът, който казва това, дори казва в условия на малък мащаб, но може би си спомням погрешно.
Преди няколко години се прецаках с 25 г борохидрид и го направих без процедура със смесени резултати. редукциите са доста сходни, получава се същото, като добавиш куп стирен към редал, ал hg или лиах, каша :p
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
господа, по време на изпарението на ИПП се образуват два слоя, единият млечен, другият жълтеникав. фребаза в млечната фаза?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Вече знам, че в горната част има добро. какво тогава в долната?Qw1VDGPehL PEcdU1wOK5
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ако се получи вулкан, добавяйки cucl2, ако защото нямате достатъчно разтворител в сместа, вероятно защото в предишните стъпки сте изпарили много от него, за да избегнете това, трябва да направите предишните стъпки в колба или реактор, за да загубите възможно най-малко разтворител.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
В моя случай след добавянето на cucl2 сместа става напълно сиво-черна и след 30 минути при 80c рефлукс имам 2 слоя горния прозрачен и долния черен за купера. След добавянето на NaOH горният слой е с жълто-оранжев цвят, а долният все още е черен, разбира се.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Благодаря за тези отговори, много ми помагат да разбера, не съм имал много изпарен разтворител, мисля, че защото използвах кондензатор през цялото време
но температурата на реакцията беше много висока, тъй като тя беше постоянно на силен рефлукс, когато добавях p2np на порции
след това не охладих сместа и добавих целия cucl2 наведнъж и се получи голям вулкан
Още веднъж благодаря за отговорите, ако отново направите тази реакция в мащаб 1 kg, моля, документирайте я и я публикувайте тук
 
Top