Възможно ли е превръщането на P2P в (d)-фенил-2-пропанол?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Здравейте, виждал съм синтез на P2NP, при който се получава основно изомерът d. Няма ли тогава по време на преобразуването в P2P да се поеме продуктът D?
 

Attachments

  • 0lSu9P1HVE.jpg
    0lSu9P1HVE.jpg
    743.5 KB · Views: 316

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Това е интересно, не съм го знаел, готино! Разбира се, не е P2NP това, което се прави, а има добавена алкохолна група на първия въглерод, той е директен прекурсор на норфедрина, както P2NP е директен прекурсор на амфетамина.

Това означава, че ви трябват някакви по-тежки оръжия, отколкото NaBH4/CuSO4, за да получите d-амфетамин, разбира се, RP/H3PO3/H3PO2 + I или Брезата ще свършат работа, идват ми на ум и някои други методи.

Но нямам ни най-малка представа защо кондензацията на бензалдехид с нитроетан с триетиламин като катализатор води до получаване на нитроалкохол, а не на нитро-единично съединение, както е известно. Също така защо е селективен не само за цис или транс конфигурацията, това също е изненада. Странно.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Темата представлява голям интерес и за мен, макар и от друга гледна точка. Разрешаването на рацемична свободна база на метамфетамин може да се извърши без разтворител чрез любимото ми съединение (усмивка):
O,O`(+)-дибензоил-d-винена киселина с добри добиви. (80-85% ).

Исках обаче да попитам дали някой има опит с така наречения RRR-процес. RRR е съкращение от resolution-racemisation-recycling (резолюция-разединяване-рециклиране), за да се реразедира нежеланият l-изомер обратно до рацемична смес 50:50. Това се извършва, като се използва малко количество радикален инициатор като AIBN и източник на тилови радикали (т.е. метил тиогликолат). По този начин може да се повиши добивът от теоретичните 50 % до над 90 %, като процесът се проведе няколко пъти. Досега не можах да намеря разумна процедура.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Коя дибензоил винена киселина използвате за разделяне на cas? Течната част ли е или кристалната част? Можете ли да го обясните подробно? Съгласен съм с този метод. Мисля, че е по-добър от винената киселина. Благодаря ви.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Това е, което трябва да знаетеһттр://....

Оптична разделителна способност на N-метиламфетамин чрез образуване на диастереоизомерни соли с 2R,3R-O,O´-Di-p-толуоилтартарова киселина
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI, AND ELEMÉR FOGASSY
Катедра по органична химична технология, Технически университет Будапеща, Будапеща, Унгария
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Холандска резолюция и много други неща по отношение на всичко това добре обяснени:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Разрешаване на рацемати чрез кристализация
Прибавки и атрибуция
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 351

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Може би това ще ви помогне допълнително, все още не съм го тествал лично. Мога да погледна в папките си, може би все още мога да намеря оригиналния PDF файл

Обща процедура за експерименти с рацемизация. A
0,06 М разтвор на амин (100 mg) и тиол (1,2 или 0,2 еквивалента)
в бензол се рефлуксира в продължение на 2 h (стехиометрично състояние) или 7
часа (каталитично състояние) в присъствието на AIBN (общ
количество от 20 mol % AIBN е разделено на три равни части
части (когато времето на реакцията е > 2 h), които се добавят последователно на всеки 2 h). След концентриране остатъкът се разрежда
с HCl (1 M) и разтворът се промива с Et2O. Получи се
Водната фаза е базифицирана с наситен натриев карбонат
и се екстрахира с Et2O. Чистият амин е изолиран след
изсушаване върху MgSO4 и концентриране
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Имам достъп до айбн и тиол, но ще бъда благодарен за помощ за правилните съотношения, превърнати в кажи-речи килограм L-мета фребаза? Ще публикувам резултатите си
 
View previous replies…

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Има ли някакви актуализации по този въпрос?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Мисля, че ще се присъединя към младия изследователски екип и също ще направя някои експерименти. :D:D.
За да започна, трябва да се снабдя със съединенията метил-тиогликолат и смешното съединение AIBN. Винаги проверявам големите химически компании, за да имам приблизителна оценка на разходите. (като разделям цената им на 5 grin). Всеки съвет за надежден доставчик е благодарен.

По отношение на разтворителя забелязах, че в Sigma-Aldrich и в няколко други сайта продават 0,2М разтвори в толуол, така че всъщност толуолът изглежда е подходящ избор.

 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Имам доставчик за AIBN и тиол, ако е необходимо.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Здравейте, колко висока би била цената при вашия доставчик, Когато става въпрос за експерименти, също съм съгласен с това.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Не е висока последният път, когато попитах, беше около 500 € moq на двете включени доставки.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Добре, звучи разумно, какво е мок, 1 кг, предполагам. А какво ще кажете за времето за изпълнение, от момента на получаване на плащането от доставчика?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
По 1 кг за всеки 15 дни доставка.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
последен въпрос, приемат ли криптовалути, макар че ако не, това не би било причина за липса на сделка поне за мен. thx
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
перфектен, то моля, предоставете ни данни за контакт. Тук, или ако поверителността е проблем, чрез PM. много ви благодаря.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Позволете ми да ги попитам как предпочитат да го правят.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Днес ще разговарям с моя доставчик и те ми казаха, че нямат достатъчно време, за да управляват форумните сделки, помолиха ме да действам като човек по средата, така че... кажете ми мнението си за това.
Мислех, че вариантът да рекламират основните си продукти тук и аз ще управлявам сделката директно с малка комисионна в цената очевидно ;-)
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Процесът по принцип е наред, включително и с комисиона за вас. Най-важният въпрос тук е как се обработват чувствителните данни. В такъв случай бихте ли изпратили пакетите до крайния клиент или до доставчика директно от Китай?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Изпратен е от доставчика, а не от мен.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Добре, така че нека ми кажат дали са съгласни. Още един кратък въпрос извън темата: Използвате ли нагревател/охладител за вашия реактор или само отоплителен уред? И какъв охладител/топлоносител използвате?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Имам агрегат за нагряване/охлаждане и като преносна течност се използва масло за баня.
Ако те са съгласни?Какво имате предвид?
Благодаря.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Е, тогава ви предлагам да съберете поръчките от момчетата, които са искали тези реактиви (включително и от мен), и след това да ги поръчате при вашия доставчик.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Да, точно това ми казаха.
 
Top