Синтез на фенилацетон (P2P) от бензалдехид с бутанон

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Всички казват, че този метод има недостатъци. Дали някой някога наистина е получавал значителни добиви с този метод?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Използвал съм този метод много пъти. Модифициран е малко. Най-добрите резултати, които получих, бяха 30 ml P2P от 100 ml бензалдехид. Също така познавам няколко души, които много са изследвали тази реакция; техните най-добри резултати бяха около 35ml P2P.

Метод на работа:

1. Метил-фенил-бутенон, приготвен по следния начин: 500ml бензалдехид се смесва с 1000ml МЕК. Сместа се охлажда в съд, пълен с лед, до около +5 градуса.
2. Към нея се прибавя воден HCL, 35-37%, (трябва да се добавят 100 g чист HCL, което съответства на около 286 ml 37%HCL)
3. Разбърква се и се държи в кофа с лед за една нощ, за да се разтопи ледът.
4. Изчакайте още 24 часа
5. Поставете го в делителна фуния, изхвърлете долния слой.
6. Измийте тъмнокафяво-червената смес с 500 ml вода, изхвърлете водата.
7. Дестилирайте всичко, което ври под 150 градуса при атмосферно налягане, и изхвърлете
8. Дестилирайте останалото във вакуум, за да получите жълто масло

Това масло ще потъмнее при престояване в рамките на една седмица.


Байер-Вилигер:
1. 100 ml от приготвеното по-горе масло се добавят към смес от 300 ml ледена оцетна киселина и 100 ml 50% водороден пероксид.
2. Загрейте и разбъркайте при 55 градуса.
3. Когато реакцията започне, температурата ще се повиши над 55...60 (около 1..2 часа): това е индикация за изключване на нагряването. Ако температурата се покачи до 70, охладете малко колбата под течаща вода.
4. Разбърквайте, докато температурата спадне до 50-55 градуса, след което отново включете нагряването
5. Разбърквайте и нагрявайте в продължение на 6 часа
7. Изсипете сместа в 1 л вода, екстрахирайте 3 пъти със 100+100+100 мл DCM
8. Дестилирайте DCM


Сапонификация:
1. Поставете продукта на Байер-Вилигер от горната стъпка в колба при разбъркване. Бавно се добавя
разтвор на NaOH (30 g NaOH, 250 ml вода, 250 ml етанол). Бавно, т.е. на капки, около 3..5 капки в секунда. Сместа става червеникаво-оранжева

2. В края на добавянето рН трябва да е над 12
3. Към сместа се добавя оцетна киселина (в какъвто и да е процент) до неутрално рН. Сместа ще стане жълта
4. Изсипете я в 1 л вода и екстрахирайте 3 пъти със 100+100+100 мл DCM
5. Дестилирайте DCM и следи от етанол при атмосферно налягане
6. Дестилирайте вашия P2P под вакуум.
7. В колбата ще останат много катрани.
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Учителю, не успях да се справя с вашия метод! Трябва ли да рефлуксирам при нагряване и разбъркване на 100ml масло, 100ml водороден пероксид и 300ml ледена оцетна киселина? Не използвах рефлукс и екстрахирах с язовир, като остана само по-тъмната течност от долния слой
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Измих P2P 2 пъти и той все още е с червен цвят, когато целият (~20 ml) се намира в мерителната колба.
Когато беше в пирексовата ми чиния, беше прозрачно оцветена, а когато беше забита в инструмента, от който я изваждах, беше жълто оцветена.
Това нормално ли е? То е под формата на масло, а миризмата му е много подобна на тази на мед.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Когато въвеждам хлороводород, той също става червен
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Добавяте вода към Леккарт? Не. или защо?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Постепенно се загрявам вече около 5 часа. Температурата на реакцията ми е 160 С вече от около 3 часа (дигиметърът ми е извън колбата). Готов съм за 24-часова реакция, но какво мислите, колко часа трябва да нагрявам това. Имам AlCl3 катализатор, формамид, моята P2P и мравчена киселина там с врящи камъни.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Вече минаха около 25 часа ~ 155 С, но все още не съм приключил.
Доброто бълбукане все още продължава.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Приключих рефлуксацията в 27:30 часа. Това, което ми остана, е черно много гъсто масло, което мирише на амин. Просто чакам утре да получа разтворите си, за да продължа.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Учителю, ако моето устройство има само 1000 мл, как трябва да постъпя
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Можете ли да преформулирате правилно въпроса си? Той не е разбираем.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Моят инструмент разполага само с максимум 1000 ml, а аз разполагам с всички експерти в този метод на синтез. Само вие можете да ми отговорите. Благодаря ви. Изключително съм ви благодарен
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Стъпка 2: 10 литра оцетна киселина ще напълнят колбата. Как могат да се напълнят още други разтворители
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Защо сте на този форум или на този уебсайт? Просто ми е любопитно.
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Искам да науча как да синтезирам фенилацетон при синтеза на амфетамин
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Е, какво да кажа. На първо място ви препоръчвам , е да прочетете някои книги по химия, като например Uncle Fester Secrets of Methamphetamine Manufacture vol.8. Започнете оттам. Четете и се учете, за да не ви се налага да задавате елементарни въпроси, които много от нас няма да си направят труда да ви отговорят, защото отговорите на такива основни неща ще отнемат толкова много време, че ще се превърнат в работа. И така, трябва да четете, за да си помислите дори за производство на амфетамини.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Много ви благодаря за напътствията, учител
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Намерих много методи за синтезиране на фенилацетон, само този метод. Разполагам само с материалите, но инструментът е само 1000 ml. Може ли учителят да ме научи
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28


Здравейте

Каква е чистотата на полученото p2p?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Разгледах тази реакция по-рано, когато разбрах, че Ace hardware има на склад метил етил кетоне. Наричан още бутанон
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Там, където живея, в днешно време го продават само под формата на спрей. През 90-те до 2000 г. беше случайна течност в железарските магазини и мисля, че скоро ще изчезне и от магазините в мрежата, защото никъде не съм го открил от раковините на железарските магазини. Ето защо продължавам да правя моето P2P по този начин. Също така това е доста лесен синтезатор, когато го направиш само няколко пъти, за да се научиш.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
добре, че те почти са спрели да го продават и тук. Заместителят на МЕК е на всеки рафт, но аз имам достатъчно етилов ацетат, за да ми стигне (това е) Асе ще ти продам един барабан от него. Ace имаше VM&P луга, сярна киселина, солна киселина (HCL), MEK етилов ацетат, диетилов етер и още 10 други трудни за намиране неща. Ксилол на склад (мисля, че е смесената разновидност) толуол МОЖЕ би (той наистина се изнася от рафтовете) трихлоретилен (хориран препарат за почистване на спирачки) за почистване на гака от вашия суджук ...
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Тъй като не разполагам с толкова голям контейнер, дали експериментът все пак ще бъде успешен, ако превърна материала в една пета
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Мога ли да попитам колко време е необходимо на учителя за разбъркване и охлаждане при 0 градуса?
 
Top