Syntéza 4-MMC (mefedronu) v DCM

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Vyzkoušel jsem tuto syntézu a získal jsem výtěžky v rozmezí 30 % 45 %. Sdílení v případě, že by to mohlo být užitečné pro ostatní. A naopak, jiní lidé by mohli znát změny této syntézy pro vyšší výtěžky.

Vylepšení jsou vždy vítána

Potřebné:
100 g 2-bromo-4-methylpropiofenonu
500 ml DCM
200 ml 40% vodný roztok methylaminu
60 ml HCI 30÷ vodný roztok
550 ml acetonu
2 l Demineralizovaná voda
Proužky pro měření PH
1 L IPA

Vybavení:
Kulaté dno baňky 2 l
Varná deska
Odměrky 1 L
Krystalizační miska
Vakuová pumpa
Buchnerova baňka

1. Přidejte 100 g 2-brom-4-methylpropiofenonu do 500 ml DCM a nechte jej rozpustit.
2. Přidejte 200 ml methylaminu ve 4 dávkách
3. Po 30 minutách postavte na horkou plotýnku a míchejte.
4. Teplota 32-36 C po dobu 4 hodin nebo 40 C po dobu 2 hodin.
5. Vypláchněte v odměrce demi vodou, dokud nezůstane metylaminový zápach. Po přidání promíchejte nebo protřepejte.
6. Přidejte ledově studený roztok acetonu/HCI 550 ml/60 ml nebo přidejte ledově studený aceton a HCI přidejte až poté.
7. Změřte PH, mělo by být 6.
7. Vložte 4-MMC freebase do mrazničky na 12 h.
8. Propláchněte ledovým acetonem přes Buchnerův filtr.
9. Pokud jste získali suchý 4-MMC, připravte si roztok 50/50 demi vody a IPA. Přidejte 1 g na 2-3 ml rozpouštědla. Vařte, dokud nevznikne 4-MMC (ne déle, než je třeba, přibližně 1-3 min.). Nalijte do krystalizační misky. Když krystalizace při pokojové teplotě ustane, vložte misku do chladničky. Poté vložte do mrazničky a zůstanou vám pěkně vypadající krystaly.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@HerrHaber toto je metoda, kterou jsem dosud používal.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Mokrý krystal
 

Attachments

  • 9HNRIJXl5E.jpg
    9HNRIJXl5E.jpg
    1.2 MB · Views: 468

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
To je nějaký pěkný krystal máte tam ican vůně to hodil obrazovku už 😄 4mmc byl pro mě alespoň nikdy rreally populární tady v USA, ale a Koupil jsem pár kg, než se dal na zákaz bohužel pryč, ale draze chybí. Ale 4mmc absolutně další na mém seznamu co nejdříve. Jakmile dokončím a-pvp Synth. Takže si koupíte bromoketon přeskočíte bromonatio. Všechno dohromady? Našel jsem několik zdánlivě dobrých zdrojů methylpropiofenonu, ale nikdy jsem nemohl najít 2 druhy bromo, které by byly úžasné!
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Děkujeme. Určitě to zavání. Nebyl jsem však spokojen, a tak jsem postup promývání a krystalizace zopakoval.

Ano, snažím se vyhnout práci s bromem. A ano, můj dodavatel dodává vysoce kvalitní bromoketon a umí ho expedovat.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
4 bod. při 35 stupních proběhne reakce za dvě hodiny, při 40 stupních bude více nečistot. Jaký je výtěžek prášku? Krystal je znečištěný.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Mýlíte se. Jeho 4 hodiny na 35 c
Čtěte, místo abyste se dívali jen na můj krystal. Ur odpovědi jsou v mých příspěvcích lol.
 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Omlouvám se, nevšiml jsem si vydání látky. Teď vidím, že je to frustrující 35-45.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Při dalších syntézách se používá také NMP. Není to vlastně nutné? Nesníží jeho nepoužívání výtěžky?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nejste si tím jisti. Tato syntéza funguje, ale možná existují lepší způsoby. Vyzkoušejte ji a zjistíte to. Mně to fungovalo.
 

Sailor

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@SonicNL, zajímalo by mě, když nahradíte NMP DCM, zda je stále nutné přidávat benzen před tím, než necháte vrstvy rozdělit? Zkoušel jste to? Také by mě zajímalo, jestli jste sušili volnou bázi nad MgSO4?

Dívám se na tuto syntézu https://bbgate.com/threads/mephedrone-synthesis-4-mmc-in-nmp-solvent-large-scale.231/, ale používám DCM místo NMP, stejně jako ethylacetát místo acetonu a nejsem si jistý, zda je benzen nutný nebo ne.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ahoj, odpovídám pozdě, ale abych odpověděl na tvou otázku:
Ne, přidání benzenu není nutné, protože místo benzenu je rozpouštědlem DCM. Benzen je karcinogennější než DCM.

NMP jsem nezkoušel a nejsem odborník, možná mi na to odpoví někdo jiný.
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Proč hcl 30 % a ne 35-38 % ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Protože funguje stejně a je levnější/snadněji k nalezení pravděpodobně
 
View previous replies…

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Ano, je mnoho zemí, kde je těžké najít 35-38% kyseliny
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ano, můžete také najít silylchloridy k výrobě bezvodého hcl nebo koupit v éteru nebo methanolu.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Hledal jsem, ale nenašel jsem použitelné informace. Mohli byste to rozvést?
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Není pro tuto syntézu potřeba zpětný chladič? Dcm zahřátý na 40 stupňů (bod varu) může někdy vést k výbuchu zahřívaný po takovou dobu při takové teplotě v uzavřené baňce?
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Je lepší praxí používat kondenzátor s balónkem nebo rukavicí zakrývající výstup, není nutné těsně ucpávat.
Já tuto syntézu provádím v DCM a používám 0 tepla, jen dobře míchám a nechávám přes noc.
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ale když tuto syntézu provedu zahřátím na 40 stupňů s uzavřenou baňkou, je možný výbuch?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Spíše pravděpodobné než možné bych řekl, že pokud je celá hmota při 40C v uzavřeném skleněném systému.
autor to pravděpodobně jen nastavil na 40C, aniž by změřil teplotu hmoty, nebo ho možná podceňuji.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Mohlo se mi to zdát, ale nikde jsem nečetl, že by byla použita uzavřená baňka. A proč byste to dělali? Uzavřená baňka, pokud se tlak stane příliš vysokým, zátka vyskočí, nic víc nic míň.
 

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Hromadění tlaku, pokud zcela uzavřete, doporučuji mít mírně pootevřené, aby se zabránilo hromadění tlaku a také aby se zadržely případné výpary / pachy, samozřejmě se doporučuje nějaký druh odsávání. Při provádění syntézy 4MMC s použitím DCM mi vyhovuje teplota mezi 38 °C a 40 °C. Nebo můžete provést 0 °C po dobu 18 až 24 hodin, 24 hodin by bylo vhodnější.
 
Top