Souhrn amalgámu hliníku (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Říká se jí koncentrovaná kyselina dusičná, na tom, zda má 60 % nebo 70 %, nezáleží. Jen by neměla mít 100 %, to zřejmě není tak reaktivní, proto se obvykle ředí na 60-70 %. Tak mi to bylo řečeno.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Al prášek může explodovat
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ano, asi ano. Ale je dusičnan rtuťnatý dostatečným okysličovadlem pro použití alu prášku jako paliva? Jsem velmi opatrný s jakýmikoliv práškovými kovy v kombinaci s jakýmikoliv oxidačními činidly, pocházejícími z pyrotechnické scény.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nemohu to říci přesně. Ale vřele vám doporučuji používat fólii z toho důvodu, že je levná, volně prodejná, bezpečná a byla schválena řadou syntéz.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Následující pozorování: Po 15 minutách od přidání vody k hliníkové fólii a rtuťové soli mám tmavě šedý vodný roztok s mnoha malými bublinkami, které tvoří pěnu. Poté, co vodu vyliji, slyším praskání hliníku a stoupání bílého kouře, spousty bílého kouře.

Vypustil jsem vodu příliš brzy, nebo příliš pozdě?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
pozorujte, že proudění bublinek je konstantní bez zastávek, a pozorujte, že hliníková fólie je již dobře pokryta tmavě šedými stopami, a pak víte, že váš amalgám je připraven k dalšímu použití... chraňte se před výpary rtuti, vždy používejte ochranu a pak bude vše radost!!!.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Myslím, že příliš brzy
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Trvalo více než půl hodiny, než se zplodiny zastavily. Asi po 20 minutách bylo dosaženo vrcholu, voda se zahřála na více než 60 °C a uvolnilo se velké množství plynu.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Dobrý den;
jen malý noob dotaz ohledně kvality hliníku;
hodně jsem četl o "Reynolds Wrap® hliníkové fólii, Heavy Duty" , na internetu jsem našel, že jeho tloušťka je 23,62 µm.....
Tloušťka je důležitá? v mé zemi mám 11 a 15µ snadno, ale nenajdu více v "standardním obchodě".
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vždy hledám průmyslové hliníkové fólie pro tepelné izolace, parozábrany, konstrukce saun, střešní krytiny atd. Jedná se obvykle také o 99,5% hliník bez povrchových úprav a je také mnohem silnější (35-50 µm) než kuchyňské hliníkové role. Ale tam má asi každý svůj způsob uvažování.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Právě jsem objevil hliníkovou fólii na šišu / vodní dýmku ....

40µ, ale nevím, jestli je to 100% hliník.
SA8EBIWxar
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Jak je to s promytím fólie HCl před přidáním dusičnanu rtuťnatého? Neodstranily by se tím případné vrstvy oxidů, které by reakci zastavily?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Trochu pozdě, ale pro každého, kdo čte na této časové ose... použijte k tomuto účelu unltra sonický čistič.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pokud informace nezískáte od dodavatele, ověřte si u výrobce, jaká slitina se používá.
Ta není pro reakci se rtuťnatou solí nezbytná a nezabránila by pozdější oxidaci fólie atmosférickým kyslíkem.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Hledal jsem dodavatele šišin, ale nemohu najít žádné spolehlivé informace. Domnívám se, že se jedná o směsi slitin.

Ale... Našel jsem tuto stránku, můžete si vybrat velikost, tvrdost atd...

Slitina: EN-AW 1050 A (Al 99,5) myslím, že je to ta dobrá.
ale připadá mi drahá.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Al 99,5 % je technický hliník vhodný pro amalgám.
Tloušťka fólie ovlivňuje rychlost reakce. Silná fólie reaguje pomaleji než tenká fólie. Obvykle se používá 15µ varná fólie, ale lze použít i silnější technickou fólii.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Dobře, moc děkuji. Myslím, že nejdřív zkusím kuchyňský papír... a když to nepůjde, zkusím ten průmyslový.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Podle informací, které jsem zjistil, je 99,5% Al nejkvalitnější fólie, kterou lze koupit, hliníkové fólie se vždy skládají ze slitin, 100% Al není k dispozici. U průmyslových fólií však máte výhodu, že zjistíte údaj o slitině, což u běžných kuchyňských hliníkových fólií nemáte.

Co se týče ceny, zaplatil jsem za
Průmyslová 1,5kg 29,5cm x 50m, 36µm cca 32$ resp. za
Industry 3kg 50cm x 50m, 50µm cca 63$.
Pro srovnání:
Gastronomická fólie 1,2kg 300m x 29cm, 13µm cca 33$, resp.
Kuchyňská fólie 128g 30cm x 10m, ??µm cca 4$.
Cena za kilogram je tedy téměř stejná.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Technická fólie se shání hůře než kuchyňská fólie. Ti, kteří mají problém s jejím nákupem, mohou použít silnější kuchyňskou fólii. Nejlepší volbou je vysoký obsah hliníku (>99 %) a minimální množství nečistot ve složení.
Samozřejmě 100% fólie být nemůže, ale co to s tím má společného?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na začátku šlo o kvalitu výběru hliníkové fólie, zda bude rozhodující tloušťka, ale mnohem důležitější je podle mě použitá slitina. A u kuchyňské fólie nenajdete žádné specifikace, některé mají nepřilnavé povlaky nebo jiné inovace, které snižují kvalitu fólie pro naše požadavky.
Technickou hliníkovou fólii volím proto, že na základě uvedených informací si můžete být jisti kvalitou. Tloušťka fólie je spíše osobní doporučení, co raději používáte.
Samozřejmě mohu použít jakoukoliv fólii, kde je napsáno hliník, ale také si suším rozpouštědla, abych měl co nejméně vody, pak dbám i na takové drobnosti. :D
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Aktivovaný hliník snadno uvolňuje vodík z vody, ve vlhkých rozpouštědlech pro tuto reakci nevidím problémy. Na rychlosti reakce záleží na tloušťce, tlustý hliník reaguje obtížněji, ale je to možné.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Takže jako tenhle je dokonalý ?
UbCoF5dJiQ

Omlouvám se, ale ještě se potřebuji ujistit :)

mám objednaný HgNO3, ale ale balíček trvá dlouho... takže pro jistotu plánuji jiný plán
 
Top