Souhrn amalgámu hliníku (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Později potřebuji suché rozpouštědlo pro vysolení sulfátu, a protože většinu rozpouštědel regeneruji, suším je velmi tvrdě. Mělo by jít pouze o srovnání toho, na jaké drobnosti někdy dávám pozor v souvislosti s nákupem hliníkové fólie.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Výtah můžete po vysušení. Pokud vezmeme benzen, pak se po azeotropické destilaci odpaří zbývající voda spolu s benzenem.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
O jaké syntéze nyní přesně hovoříte?
Pro extrakci používám petrolether, ten vysuším pomocí MgSO4 a odpařím. Poté použiji svá vysušená rozpouštědla k vysolení.
O jaké destilaci mluvíte? Kdysi jsem použil postup, kdy jsem provedl destilaci před alkalizací a dostal jsem všechna rozpouštědla a téměř všechnu vodu ven. Důvodem bylo dostat ven nečistoty rozpustné ve vodě, aby se později při destilaci parou nedostaly do výrobku.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Zkuste to s benzenem nebo jeho homology. A konečný produkt se lépe krystalizuje v acetonu než v jakémkoli jiném (pokud převažuje aceton).
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Neodpovídáte na mé otázky ani neuvádíte důvody svých rad, nemám ani ponětí, o čem píšete, další říká, že mám používat červenou vodu na oplachování filtrů, tak proč by mě to mělo zajímat?
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Jen krátká otázka, lidi.
Když jsem dělal amalgám ( hgcl2 + AL).
smíchala jsem své produkty dohromady a bylo to v pořádku, viděla jsem šedou barvu a malé bublinky, které se objevily.
Po dalším čekání byla produkce h2 hodně !
Když reakce vypadala dolů, chtěl jsem svůj amalgám vyprat od rtuťové soli.
Poté, co jsem ho několikrát promyl, jsem svůj prekurzor ( nitroskupina/-- (P2NP rozpuštěný v isoalkoholu) s GAAK. a nic !!!

Pokud mi někdo může pomoci.
Protože jsem si myslel, že možná reaguje AL.HG. a po přílivu h2 se amalgám rozpadl.
Mám ho třeba na začátku, když se začnou dělat malé bublinky a šedá barva, umýt?
Moc děkuji za pomoc.
Protože tento krok mi není moc jasný
Děkuji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jakou koncentraci P2NP v IPA jste použili? Zkoušeli jste reakční směs zahřát?
 
Last edited by a moderator:

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Opravdu si nepamatuji, jaký je poměr směsi. omlouvám se...
ale byl to pěkný poměr. ( na hranici nasycení)
Myslím, že to vzniklo tím, že jsem možná čekal příliš dlouho po reakci amalgámu, abych to udělal.
Je to problém, když před hydrogenací na amin nevyperu hg.al ze rtuťové soli?
Vím, že někteří lidé prostě smíchají všechno dohromady...
ale to není můj názor.... mám rád, když je to čisté a dokonalé !
Je možné, že můj amalgám byl na dně, protože jsem ho možná moc promačkával ? nebo jsem ho nechal trochu moc dlouho s rozpouštědly ( aby reagoval a vytvořil h2 ).
Děkuji vám za vaše zprávy.. cítím se méně osamělá se všemi těmito otázkami.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Podle mých zkušeností je nejvhodnější zahájit reakci, když je zahájena amalgamace. Počkejte, až se ozve `svištění` amalgámu (Al + HgCl2 + voda) a až se všechen Al dostane na povrch a objeví se malé bublinky. Když jsou všechny tři znaky pohromadě 1. syčivý zvuk 2. zvuk, který se ozývá z úst. Al vyplouvá na povrch 3. vznikají malé bublinky, pak vodu ihned vypusťte a přidejte reakční směs (10 g P2NP + 100 ml IPA + 50 ml ledové kyseliny octové). Okamžitě uvidíte velmi bouřlivou reakci. Do jisté míry ji ochlaďte, ale ne příliš, nechte ji běžet, dokud nám bude nad 40 stupňů C. Čím lépe se vám podaří zachytit začátek, kdy jsou všechny 3 znaky pohromadě, tím lépe. Jednou jsem to zkusil vyprat a stejně to fungovalo, ale myslím, že nejdřív je lepší to zkusit bez mytí, protože rtuti se stejně zbavíte později. Doufám, že to pomůže.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Přibližně totéž, co jsem řekl u @Pennywise
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ano, jako moje starší trasa, ale bez chlazení.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Pro amalgám mám na balonu dva krky...
Objednala jsem si skleněné zátky, ale dodání je nekonečné...

otázka pro nooby...
Mohu použít korkovou zátku?
"francouzský dotek"

Uhizxscq6F
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Baňku vůbec neuzavírám, jen nechám unikat vodík a pak prostě včas nekouřím :D
Proč chcete baňku uzavřít?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Protože se říká, že se má dát allhinův kondenzátor... nepřišlo mi logické nechat druhé hrdlo otevřené.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vidím, že v dalším kroku používám nástavec na teploměr, v tomto kroku je důležité hlídat teplotu, jinak ho zavřete "francouzským hmatem" :D
. Jinak byste ještě mohli udělat do korku otvor malým vrtákem 6 nebo 7 a teploměr prostrčit tímto otvorem. To by mělo také fungovat.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Děkujeme za odpověď.
to je důvod, proč jsem možná přemýšlel o této možnosti. a proč jsem se bál umýt svůj amalgám, protože... možná al.hg bude reagovat s H2O... a já přijdu o reakci...

Takže to zní jako nejjednodušší způsob, jak bez mytí neublížit amalgámu...., ale trochu se bojím, abych tu rtuťovou sůl ve svém výrobku udržela...

-Má někdo nějaký nápad ?

Například jsem přemýšlel, že zkusím vzít kovovou rtuť na dně, když budu dělat svou směs alkalin s NAOH.
ale je možné, aby se rtuť rozpustila v rozpouštědlech, která jsem použil (voda, organické rozpouštědlo, DCM,...)?
protože se opravdu snažím a chci mít na konci co nejbezpečnější produkt.

Použil někdo tuto rtuť znovu k výrobě jiného amalgámu?
Protože upřímně... je docela těžké ji sehnat!

Děkuji vám, lidi.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Rtuť je snadno dostupná. Stačí si koupit rtuťové spínače z ebay. Za 10 eur jich z Číny dostanete tak 200.
Dusičnan rtuťnatý je těžké sehnat, ale snadno se vyrobí ze rtuti a kyseliny dusičné.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Trochu to nesouvisí, ale nevíte někdo, zda soli galia tvoří amalgámy, pokud ano, které? Nebo potřebuji elementární galium?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Víte jistě, že gallium nefunguje? Chtěl jsem prozkoumat méně toxické materiály.
 
Top