Souhrn amalgámu hliníku (Al/Hg)

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ano..to jsem si myslel , ale v klasických al/hg amalgámových syntézách v rhodiu atd...to nikdy nedělají, ve skutečnosti přidávají keton/mma přímo bez jediného proplachu....
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
věřte mi , pozdě .... jsem dělal 2 neúspěšné amalgámy, jako ten, kterého se týká, pokud použijete rozemleté kuličky, povrch byl hodně poškrábaný a reakce začne mnohem rychleji... jak jsem viděl za méně než 5 minut je to v pořádku, dokonce i před..... pokud počkáte o 30 sekund déle, než byste měli, věřte mi, nepřidávejte žádné cenné věci (prekurzory atd.), protože jste ochotni ztratit...
nemám rád metodu rozemletých kuliček, jde to velmi rychle a nejlepší amalgámová reakce by měla trvat asi 6 hodin... pokud je příliš rychlá, výtěžek bude mnohem nižší než při pomalé reakci...
já dávám přednost čtverečkům , ale před vložením do baňky je můžete všechny ručně zmáčknout ( na několikrát, pokaždé vše, co se vám vejde do rukou), aby se vytvořily nepravidelné polokoule, pak se to neslepí a nezpůsobí ztrátu reakční fólie usazené na dně... takhle jsou snadněji nadnášené, ale ne ultra vystavené AL fólii ..... naučené tím nejhorším způsobem haha

Měl jsem 2 děsivé pokusy , vysoká teplota zvýšena příliš rychle a tuny h2 plynu všude kolem, a...rtuť?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Jakou formu galia potřebujete: soli nebo elementární?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ano, teď už také vím, bylo to nedorozumění, jakmile polévka zešedne a vytvoří se bubliny, je čas, už nečekejte. Používám drtič, abych získal malé kousky a přitiskl je k sobě rukama, takže také velmi velkou plochu.
Co myslíte, mělo by to trvat 6 hodin? Redukce z P2NP nebo slučování?
V příkladech se používá elementární.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
to je klíč , tmavě šedé a hliníkové čtverečky/kuličky začnou stoupat , pak pokračujte inmediatelly.... a osobně ji vždy opláchnu, 2krát stačí..amalgám bude pokračovat bez problémů a téměř bez veškeré rtuti.

těch 6 hodin , to je stará informace, já to raději nechávám přes noc, ale těch 6 hodin je minimální doba, pokud je AL fólie rozpuštěná, pokud ne, nechávám téměř 12 hodin, jinak určitě nízké výtěžky. nedělám pro amf, takže nepoužívám P2NP , takže předpokládám, že je to pro celý amalgámový proces.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vždycky mě zajímá, co máte se rtutí, její množství je velmi malé a po uvolnění volné báze by z výrobku zcela zmizela. Pokud jsem slyšel, má to jiné důvody, a to, že rtuťová sůl (částečně rozpuštěná v kyselině dusičné) brání následné reakci. Protože i když jste rtuť opláchli, stále máte na tváři nečistotu a musíte ji zlikvidovat.
Reakce je stejná, ať už redukujete jakýkoli amin, dovedu si jen představit, že je obtížnější redukovat P2NP, a proto potřebujete extrémnější podmínky, což znemožňuje pomalou reakci. Reakce s P2NP musí být v každém případě exotermická, ale také ne příliš horká. Nevím, zda má smysl reakční hmotu dále zahřívat, aby se udržely podmínky, za kterých reakce dále probíhá. Bohužel je příliš málo informací o tom, co nyní ovlivňuje, jak a jak by měl optimální průběh vypadat ve všech detailech.

Překvapuje mě také to, že nikdo nepojmenovává vedlejší produkty, které vznikají, nikde není řečeno, jak se jim dá zabránit, ani co a kde tam vůbec vzniká. Buď se něco takového nikdy nezkoumalo, nebo se o tom mlčí.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
no , testoval jsem amalgám s výplachy a bez výplachů, a výsledek je stejný ve výtěžku.... tedy raději výplach, aby se odstranila alespoň část, při výrobě mdma je mnoho cest, ale pokud se rozhodnete pro alkalicko-kyselé extrakce , HG by se měl prostě dostat ven , stejně, pokud jsou výtěžky stejné.. proč se nepokusit eliminovat hned v prvním kroku? možná v konečném výsledku není důležitý, ale pokud můžete být méně vystaveni HG při dosažení těchto kroků, myslím, že stojí za to ty 3 minuty v kroku proplachování.

co se týče p2np , ve skutečnosti si myslím, že není vůbec nutné, aby byla AL fólie úplně "roztavená" (moje angličtina haha) , zdá se, že můžete vyhodit spoustu nezreagované fólie bez ztráty výtěžku, ale u MDMA, pokud nepočkáte, až bude AL fólie úplně zreagovaná, budete mít velkou ztrátu na výtěžku.

Co se týče teploty, myslím, že by se měla použít k udržení správné reakční teploty, i když exotermická reakce skončí, po jejím skončení bublání atd. běží dál a méně času se čeká...
pokud bychom to nechali na místě, reakce bude pokračovat, dokud se vše nezreaguje, ale může se to zdržet více než 12 hodin, obvykle se to nechává přes noc.

protože amalgám je rovnováha těžko kontrolovatelná na 100% musíme hlídat, ideálně za těch 6 hodin by měla reakce skončit, bez vnější teploty, ale záleží na rozhodnutí třeba vteřin? stačí počkat až uvidíme tmavě šedou... počkat až fólie vyplavou? když se tak stane kolik se bude čekat do proplachu , nebo přidat prekurzory?
Možná, že jednoho dne budu schopen dělat vždy to samé, ale tento den ještě nenastal haha.

omlouvám se za svůj španělský jazyk
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

Zcela souhlasím s bratrem.
Klíčem k poznání je pokora...
a ano, měl jsem stejný problém, když jsem vyráběl svůj amalgám...
protože jsem ho chtěl moc oplachovat... ale problém byl v tom, že h2o reagovalo s al.hg...
Někteří lidé to nechávají... a říkají : nevadí, s extrakcí A/B žádný problém...
Ale já se taky trochu bojím, že budu mít v organickém rozpouštědle trochu rtuti nebo čeho...
Jsem velmi paranoidní, pokud jde o rtuťovou sůl !

Děkuji za zprávu a nikdy se nevzdávejte, přeji si, aby toto místo mohlo být krásným místem pro sdílení a chemickou rodinu.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Jak je to s galerií? To také ničí hliník a mohlo by se používat k amalganizaci... ale také pro naše použití? Četl jsem o tom a někteří lidé říkali, že ano, že by to mohla být méně, téměř netoxická alternativa rtuti. Jsou s tím nějaké zkušenosti? Gallium je sice dražší, ale mohlo by se používat opakovaně.
Dejte mi vědět, co si o tom myslíte nebo co jste slyšeli.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ano, toto vlákno jsem napsal před několika týdny, ale zatím tam moc reálných zkušeností není... Na YouTube jsem našel pár videí na výrobu roztoku Al/Ga a věřím, že by to mohlo fungovat velmi dobře. Ga je přece jenom stále resukovatelný až na 95%. Negativní je, že by se Ga mohl v baňkách držet uvnitř. Mohl by z toho být pořádný nepořádek.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Pokud bych se o to pokusil, chtěl bych vyrobit sůl galia, zajímalo by mě, zda by se dusičnan galia dal vyrobit stejným způsobem jako dusičnan rtuťnatý? Řekl bych, že ano. Je to také lék používaný ke snížení hladiny vápníku v krvi.

Edit: zřejmě může: https://patents.google.com/patent/CN1762825A/en
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Toto téma si rozhodně zaslouží vlastní vlákno. Vytvořím ho, jakmile to zkusím, pokud mě nepředběhnete.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ano, prosím, udělejte to... dnes jsem si objednal 50 g galia a za pár dní to také vyzkouším... dejte prosím vědět, jak jste vše připravili a jaké výsledky na jakém měřítku jste měli. Já pak odpovím do tvého vlákna se svými výsledky, tak se třeba můžeme navzájem poučit. 🙋🏻‍♂️
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Zde je několik dalších informací, které vám možná pomohou
 

Attachments

  • CQZVuSgd48.pdf
    1.1 MB · Views: 871

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Zdá se tedy, že Galinstan by měl být tou nejlepší volbou.
 

Attachments

  • MP9BGI68wi.jpg
    MP9BGI68wi.jpg
    372.6 KB · Views: 380

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Dobrý večer!
Na sciencemadness.org jsem našel tento text, bylo by možné tímto postupem rozpustit Hg2Cl2, aby se dal použít k amalgamování hliníku?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg2Cl2 nebude fungovat pro Al
 
Top