Souhrn amalgámu hliníku (Al/Hg)

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ne nejsem si vůbec jistý, jsem noob
ale nikdy jsem se nedočetl, že by existovaly náhražky
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Zkusím to a podám zprávu, jestli něco najdu.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
Ne. nebude to fungovat... "proč ?".

Protože to, co je prvkem používaným v této reakci, je hliník !
práce rtuti je vytvořit amalgám. a tím se zbavit laicky "hliníku (přirozená oxidace ze vzduchu na hliník").

-pro ostatní způsoby na amin je :

*LiAlH4 (hydrid lithia a hliníku), méně toxický, dosti nestabilní/ těžko nalezitelný.... snadno, pokud jste profesionál, protože je to jedna z nejjednodušších redukcí.

*nebo dvojice Zn/Ni, ale tuto metodu jsem zkoušel.


pokud má někdo další informace, bylo by dobré se o ně podělit i zde.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na vašem místě bych jednoduše provedl test s malou zátěží, pokud máte k dispozici gallium, a výsledek zde oznámil.
Gallium tvoří amalgám s hliníkem stejně jako rtuť a produkuje vodík, ale jsou zde také určité rozdíly na elektronové úrovni, které znemožňují kompletní nahrazení rtuti galliem.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Juste for the beauty; a little lovely reaction video aI+hg

 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/one-pot-synthesis-of-amphetamine-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/
Zde také redukce bez rtuti, přijde mi velmi zajímavá a čte se lehce, také někdy vyzkouším.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nevidím důvod, proč by amalgamace galia neměla fungovat. Ale k předchozí výrobě amalgamace al/ga je podle mého názoru zapotřebí galliová sůl. Otehrwaise možná jen zkuste s trochou galia a alufolie v rb baňce, vířte s ní, dokud neuvidíte, jak reagují. Pak přidejte P2NP a uvidíte, jestli se to sníží?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Chlorid galia byste pravděpodobně mohli vyrobit rozpuštěním galia v koncentrované HCl a následným přidáním do hliníkové fólie. Pokud nechcete ztratit P2NP, můžete vždy zkusit pouze přidat amalgamovanou fólii do vody. Pokud se vytvoří bublinky, je to plynný vodík z redukce H2O obnaženým hliníkem.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nevím, jestli si to uvědomujete, ale gallium tvoří amalgámy s kovy, včetně Al. vše, co jste uvedl o Hg v prvním odstavci, lze aplikovat na gallium. prosím, opravte mě, pokud se mýlím, kdokoli.
O liah jsem četl, momentálně s ním nechci pracovat, v mém prostředí je příliš nebezpečné, A o Zn/Ni vůbec nevím, jsou tu nějaké informace? Díky.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

Skvělý nápad, příteli, určitě to prověříme.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
otázka: postupuju podle metody proplachování x 3, abychom eliminovali co nejvíc rtuti, ale iw jako rozpouštědlo zvolíme například IPA, staré syntézy rhodia/osmia , (v IPA nebo methanolu) se neproplachují, a předpokládám, že se domnívají, že všechny soli rtuti budou ze směsi venku, když se provedou alkalické/kyselé kroky.... tak... co si o tom myslíte vy?

oplachování při použití vody by mohlo ovlivnit konečný výtěžek?
říkají, že výtěžnost je 90% mdp2p , což je mnohem více než moje výtěžnost...může to být ten důvod?

Dělám mikrokalkulace , ale neměl by to být problém...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Ive není uzavřen v posledních synths, ale po přečtení některých zajímavých synth trasy, někteří lidé dát to na refluxoin, aby se zabránilo ztrátám methylaminu... to zní velmi logické, to by mohlo být důvodem pro snížení konečných výtěžků, méně methylaminu v amalgámu. im plánuje použít jedno hrdlo a dát kondenzátor na reflux..... co si o tom myslíte?

Co se týče mých amalgámů, prostě počkám, až se objeví bublinky+šedé tečky, a rychle vyliju vodu a propláchnu..... Třikrát! . můj amalgám se zdržel více než 6 hodin a konečný výtěžek nebyl podle očekávání...no, používám silnou AL fólii ve čtvercích (moje chyba), ale bylo obtížné dosáhnout vždy 60º celsia a nikdy se mi nepodařilo 100% AL "roztavit" , takže zkusím to, co říkal Diogenes, prostě za 10 sekund vyhodit co nejvíce vody a přidat rozpouštědla a zboží...pak by později při čištění alkalickou kyselinou měla jít ven rtuť..... mám pravdu?

nízká teplota, a zpoždění na amalgámu říká, že nedělám vše správně..... jsem si jistý, že výplachy jsou problém.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
O co se jedná? Refluxní kondenzátor?
Je třeba používat při syntéze amf (podívejte se na téma příručky!).
Ne, amalgám byste měli očistit od kyseliny (HNO3 vzniká po reakci Al+Hg(NO3)2).
Hg sůl se v těchto rozpouštědlech nerozpouští.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Pattone, měl jsem na mysli, že sůl Hg zůstane ve vyřazené vodné fázi, její rozpustnost v IPA je velmi nízká. Oplachování se samozřejmě doporučuje vždy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Rozpustnost >it` je v IPA velmi nízká.
Soli Hg jsou nemísitelné s IPA. Můžete se vyhnout oplachování. Získal jsem informaci, že nemá vůbec žádný vliv na Hg v konečném výrobku. Jeden kolega provedl analýzu kovů pro amfetamin a řekl, že Hg je tam 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Děkuji vám, Pattone, konečně jste potvrdil mé theroetické spekulace zde: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...hesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/post-5921.

To je skutečná věda a je to nesmírně uklidňující. Můj currilentní příspěvek měl pouze doplnit můj experimet, že při použití silnější fólie, praní pouze jednou a co nejrychlejším opláchnutí to může stále perfektně fungovat.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
člověče, upřímně řečeno , měl bys mít trochu víc trpělivosti a možná si nemyslet, že lidé jsou hloupí jen proto, že se ptají na něco, co ty snadno znáš.....

každopádně jsi v tomto vlákně odpověděl na něco úplně jiného, kdy začít přidávat ketolátky a metylamin po začátku amalgámu, já jsem se správně ptal na nejlepší okamžik pro jejich přidání, a jak řekl například diogenes, a ty jsi souhlasil, nejlepší okamžik je, když se objeví první 3 příznaky, místo toho, aby se moc čekalo...
To je to, na co se ptám, vím, jak se dělají amfetaminy.

Chápu, že ty otázky jsou pro tebe nudné, pak bych ti doporučil na to neodpovídat.
Vím hluboce mnoho věcí v mnoha oblastech a pokud opravdu chci pomoci, ill udělat laskavě , protože někdo má stejné pochybnosti, které jste měli před časem.
Neberte to jako urážku, jen říkám.

co se týče neangličtinářů, kteří se snaží mluvit, buďte trpělivý, pane, na světě je mnohem více lidí, kteří mluví španělsky než anglicky, a když turista nebo někdo přijede do mé země a alespoň se snaží mluvit španělsky, jsem vždycky rád, laskavý a trpělivý.
tuhle jsem musel přeformulovat otázku jen proto, že si myslíte, že všichni musíme mluvit perfektně anglicky..a každý člověk, který si ji přečetl , jí určitě rozuměl.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
stejně tak , im jasně ptal na synth, methos lze nalézt v rhodiu atd... oni amalgám neoplachují, stejně tak, protože nepoužívají vodu, ředí v IPA nebo methanolu... takže... pokud je nějaký viník, jsou to oni! haha

ti chlapi vědí, co dělají, předpokládám, že rtuť odstraňují v alkalických/kyselých krocích. říkáte, že se rtuť na těch rozpouštědlech nerozpouští, ale, prostě se rtuti nezbaví? nikdy? to je moje původní otázka.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
OH man.... proč jsem to četl..... teď se stávám bláznem, abych našel vhodnou.... téměř žádný hliník se nedá najít s údaji o čistotě.... našel jen jeden, ale zdrží se asi 4 dny haha... četl jsem o čistotě al fólie komerční třídy ...a našel nějaké kluky, kteří dělají studii 6 vzorků, a zjistili, že 5 z 6 má téměř 99% ....myslíte si, že komerční třída al je špatný materiál? používám 30 mikronů thuckness fólie používané pro put a kouř sishas atd.... nevím, jestli mám ztrátu výtěžnosti kvůli špatné kvalitě..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jsem nesmírně trpělivý, člověče. Každý den odpovídám na stejné otázky. Jsem trochu zmatený, když se člověk nesnaží napsat správně otázku a pak mě urazí, že nejsem trpělivý, lol. Neumím číst vaše myšlenky... zkuste si přečíst, co jste napsali, než napíšete, prosím.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jste dobrý člověk, ale tady není turistické místo, tady je chemické fórum. Snažím se vám pomoci, ale nerozumím tomu, co chcete říct. Je to trochu těžší než říct o směru na ulici.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Rtuť není vázána (spojena) s volnou bází amf. Když provedete extrakci z amalgámového roztoku, rtuť zůstane ve vodě (kterou než zlikvidujete).
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ta špatná angličtina přejela zeměkouli a nikdy neměla problémy... možná mluvím divně, ale dost na to, abych rozuměl, moje angličtina je automaticky naučená, aspoň se snažím, ale pane, použijte pro vás překladač, haha... žertuju, předpokládám, že vás nudí odpovídat den co den na stejné věci.
 
Top