Purifikace amfetaminu acidobazickou extrakcí

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Konečně něco správně provedeného :D
 

BakingBread

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 14, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Co když je výrobek říznutý kofeinem?
Byl by tento extrakt spolu s amfetaminem, jako kofein sulfát/fosfát?
Pokud ano, kolik z toho by se dostalo na povrch? celá šarže?
Děkuji!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pokud je síran amfetaminový natažen kofeinem a provedete extrakci A/B, vzhledem k rozpustnosti kofeinu ve vodě by se po přidání NaOH a vytvoření druhé vrstvy volné báze většina kofeinu oddělila od amfetaminu a zůstala ve vodné vrstvě.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Lze přejít ze síranů a fosforečnanů na hydrochloridy? Co bych měl udělat?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Snadno, postupujte podle výše uvedeného postupu a na konci nahraďte kyselinu. amph. HCl je hygroskopická a rychle se kazí, to nedělejte, pokud ji nechcete na místě vykouřit.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Mohu to udělat já? Můžete mi to vysvětlit?

1. Musíte získat 1 mol báze bez amfetaminu (1) přidáním solí amfetaminu do 20% vodného roztoku NaOH na pH 12, mícháním po dobu 15 min a extrakcí. Bezamfetaminová báze pomocí DCM nebo benzinového éteru 3 x 75 ml.

2.HCL plynové bubliny
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Ano, musíte barbotovat plynnou HCl přes roztok volné báze amf.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Pro bod 6. Kombinujte výtažky. Znamená to znovu spojit horní i spodní vrstvu? Jsem zmatený, omlouvám se za otázku nováčka
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Jedná se o druh extrakce. Všechny extrakty petroletheru se po 3x extrakci spojují dohromady.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Po ive přidán petrolether 3x. Tohle je to, co jsem dostal. Takže odtud, když přejdu do kroku 7, přidám do něj mgSO4, uzavřu ho a vložím do mrazáku?
 

Attachments

  • saKt2WVD09.jpg
    saKt2WVD09.jpg
    1.6 MB · Views: 175

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Oddělili jste vrstvy po přidání éteru?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Zatím ne, právě teď tam jsou 2 vrstvy, které vidím. Petrolether je nahoře. Takže teď musím nejprve odstranit petrolether nahoře?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Dobře to chápu. Přečtěte si ji nyní.
 

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
@G.Patton Přidala jsem amph do vody v poměru 1:1 podle vašich pokynů zde a moje horní vrstva je průhledná. Znamená průhlednost čistotu nebo méně čistotu?

Také jsem si ze zvědavosti sáhl na roztoky a všiml jsem si, že moje spodní vrstva má olejovitou strukturu, zatímco horní vrstva při kontaktu zasychá jako alkohol. K oddělení vrstev jsem použil petrolether, ale jsem trochu zmatený kvůli té struktuře.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Dobrý den, síran amonný je zcela rozpuštěn ve vodě. Nevím, co jste dostal jako vrchní vrstvu, amfetamin to není. Petrolether není rozpustný ve vodě a neextrahuje amfetaminovou sůl. Musíte oddělit tuto příměs oleje a získat bezamfetaminovou bázi přídavkem aq roztoku NaOH. Pak můžete extrahovat bázi petroletherem. Doufám, že mi dobře rozumíte.
 
View previous replies…

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Pokračoval jsem podle zbytku kroku, jak bylo uvedeno, a podařilo se mi získat zpět přečištěnou amfodraselnou sůl. Je to pravděpodobně proto, že jsem vložil malé množství amph soli, abych tento postup extrakce vyzkoušel. Mám však jednu otázku k poslednímu kroku, jak jsem přidával H2SO4, amfodraselná sůl začala krystalizovat, otestoval jsem malý vzorek přidáním většího množství kyseliny sírové, než se předpokládalo, jen abych zjistil, co se stane. Krystalky zmizely a roztok se změnil na červeně zbarvený.

Pokud přidám málo H2SO4, některé krystaly nekrystalizují, zatímco pokud přidám příliš mnoho, zmizí a zčervenají. Otázka tedy zní: Jak poznám, kolik H2SO4 mám přidat, aby byl výtěžek maximální?
 

Attachments

  • A9tqbav36O.png
    A9tqbav36O.png
    478.1 KB · Views: 145

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ahoj, použijte papírový indikátor pH. Pokud o něm nevíte, porozhlédněte se v sekci Nejčastější dotazy laboratoře.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Kdyby tak existovalo standardizované měření koncetrace kyseliny v roztoku, které byste mohli okamžitě a snadno otestovat, sakra, jaká škoda, někdo by to měl vymyslet.
 
Top