Purifikace amfetaminu acidobazickou extrakcí

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Následující postřeh, jakou cestou syntézy amfetaminu, nehraje roli.
Poté, co se A-látka přídavkem NaOH uvolní a olejovitě se shromáždí na povrchu, provedu extrakci petroletherem.
Nejprve přenesu roztok do válce a počkám, až se vytvoří vrstvy. Pomocí injekční stříkačky odebírám horní vrstvu do Erlenmeyerovy baňky. Poté roztok přijde do dělící nálevky a třikrát se protřepe 10 % objemu roztoku s petroletherem a rovněž se shromáždí v Erlenmeyerově baňce.

Zde je patrné, že amfetaminová báze se s petroletherem zcela nepromísí a i zde se vytvoří dvě vrstvy.
Erlenmeyer se vysuší 1-2 čajovými lžičkami MgSO₄ a nyní se stane něco zvláštního.
Roztok je stále hustší a hustší, ani protřepávání nepomáhá, stává se z něj kaše. Dvě hodiny v mrazáku a pak vakuová filtrace a nyní mám mnohem více soli, než jsem přidal.

Co se tu děje?
Reaguje A-freebase s SO₄ z MgSO₄ a vytváří amfetamin sulfát?

Když sůl částečně rozpustím v kádince s vodou, vytvoří se opět olejovitá vrstva. Po přidání NaOH lze horní vrstvu extrahovat a umístit spolu s petroletherem na misku, aby se ether odpařil.

Kdo mi může říct, co se tam děje s MgSO₄ při sušení, je třeba zvolit jiné vysoušedlo?
Použít něco jiného jako petrolether?
Jsem vděčný za každou pomoc. díky
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
ACAB, znovu jsem si přečetl váš příspěvek a myslím, že klíč k problému je v této větě:
To znamená, že vrstva, kterou extrahujete jako `olejovou bázi`, není čistá olejová báze. Proč nepoužijete petrolether (nebo jiné nepolární rozpouštědlo) i zde? Myslím tím, že od okamžiku, kdy vaše roztoky dosáhnou pH12 a vytvoří se vrstva, je v pořádku oddělit olejovou vrstvu, ale dejte ji do dělicí nálevky a přidejte stejné množství petroletheru, pak uložte petroletherovou vrstvu do Ehrlenmeyerovy nádoby, pokud se vytvoří dvě vrstvy. Vrstvu, která není petroletherová (pokud se vytvoří), můžete přidat do původní vody a poté extrahovat se zbytkem vody. Použít třikrát pouze 10 % objemu vody je pravděpodobně příliš málo, použijte 30 %, pak 20 % a pak 20 %.

Vím, že je to poměrně hodně éteru, můžete použít vodu jako indikátor: voda se stane téměř čirá, když je většina oleje extrahována.

Spojte frakce benzinového éteru, přidejte je do dělící nálevky a promyjte alespoň 2-3x destilovanou vodou, poté 1x solankou (nasycený roztok NaCl). Pak začněte sušit, ale přidejte pouze "dostatečné množství" MgSO4, ne "více je lépe". Když MgSO4 po 15-20 minutách vykazuje efekt sněhové koule, pak je vše v pořádku. Pokud máte molitanové síto, můžete ho použít také místo MgSO4/Na2SO4. MgSO4 přefiltrujte podle gramáže. Nemám ho moc rád, protože má poměrně malou molekulovou velikost a mohl by projít některými filtry a potřeboval by filtrovat vícekrát.

Až budete mít čistý a suchý benzinový éter, pak ho vydestilujte, takže použití většího množství předtím nebude vadit, dostanete ho zpět. Stejně byste to měli dělat s většinou rozpouštědel.

Obecně také platí, že když chladíte nebo jen necháváte venku jakýkoli suchý roztok, nikdy ho nezapomeňte přikrýt kuchyňskou fólií a gumičkou, aby byl vzduchotěsný.

Dejte nám vědět, zda problém přetrvává, pokud budete postupovat tímto způsobem.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Předpokládám, že vytvořenou vrstvu lze oddělit (pro mě je to A-olej, protože po uvolnění volné báze tam nemůže být něco jiného než nečistoty) a zbytek roztoku musím extrahovat pouze petroletherem. Není tento předpoklad správný?
Protože pokud se pokusím extrahovat dvě vrstvy petroletherem, mám vždy 3 vrstvy a nedostanu vše extrahované, nebo bych musel provést mnoho extrakcí, dokud se prostřední vrstva zcela nerozpustí. Pokud je to vůbec možné.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den, amfibázová báze reaguje s ionty Mg2+ po dlouhé expozici. Domnívám se, že je to příčinou vzniku vaší kaše. Není to nejlepší vysoušedlo pro aminy. Na2SO4 je pro tento postup vhodnější.
 
View previous replies…

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Dobře, ale co myslíte dlouhým výkladem? Reakce začíná okamžitě po vložení soli do roztoku.
A MgSO4 je zde v článku také doporučován jako vysoušedlo, nic jiného jsem předtím neznal, ale co jiného extrahujeme než aminy?
To zkusím jako první, protože to odpovídá i mému pozorování, že A-freebase musela se solí reagovat, protože přefiltrovaná sůl po rozpuštění ve vodě opět uvolnila bázi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Extrakci amfetaminu A/B pomocí MgSO4 jsem provedl bez problémů. Pravděpodobně je důvod vašeho problému jiný.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ano, já také, ale někdy mám ten výsledek, že při sušení něco reaguje. Myslel jsem, že nejsem jediný, komu se to stává.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Děkujeme za zajímavou metodu. Snažím se čistit docela špinavý MDMA HCL. Samotný produkt nebyl vůbec purifikován. PH na začátku bylo 7.


Takže krystaly po první krystalizaci jsou téměř černé. Zkoušel jsem dodělat nějaké malé množství kolem 18 gr + 20 ml vody.

Udělal jsem krok 2 a dosáhl PH=12. Bylo potřeba přibližně 6 ml 50% roztoku NaOH. Ale místo toho, aby se tvořily nahoře, tvoří se volná báze dole. Nahoře je také třetí vrstva, velmi tenká, sotva viditelná. Jsem si téměř jistý, že volná báze je na dně, protože tato část má specifický zápach kočičky.

Je to normální a mohu začít krok 3, nebo jsem něco udělal špatně?

Qbg7XdJYf1
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Domnívám se, že MDMA-HCl by se měl čistit rekrystalizací v horkém alkoholu a poté by se krystaly měly promýt acetonem. Nedělal jsem to, takže se mohu mýlit. Jsem si jistý, že se tím generál Patton zabýval v jednom ze svých témat o purifikaci.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
potřebujete více vody, aby nečistoty měly kam odtéct, vsadím se, že když přidáte trochu vody, všechno to tmavé svinstvo se přesune do spodní vrstvy vody
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Po noci v dělící nálevce se polohy vrstev změnily.
Zde jsou tři vrstvy - voda, volná báze, éter.
Vypadá to, že tato černá vrstva je volná báze. Oddělte ji a zkontrolujte hmotnost - sedí.
V9La6sfKEo
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den, jak uvedl @UWe9o12jkied91d, k oddělení vrstev pomůže více vody (nebo NaOH sln). Volnou bázi si přebytkem alkálií nezkazíte. Na posledním obrázku to vypadá, že vrstva volné báze je nahoře. Střední vrstva je součástí spodní vrstvy se znečišťujícími látkami. Můžete je oddělit a do spodní vrstvy přidat více NaOH aq sln a nechat několik hodin působit v případě, že chcete shromáždit trochu více volné báze.

P.S. je to vtipné přirovnání "má specifickou vůni kundy." =)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jsou to jen 2 vrstvy, tmavé věci jsou blbost, imo potřebuješ ještě víc vody.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

Vrstvou nahoře je éter. Včera jsem ho přidal ve 20 % objemu Rm a nechal ho na noc. Takže to vypadá, že veškerá volná báze se vším tím černým svinstvem vystoupala do střední vrstvy.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
No, přidal jsem trochu vody přibližně v celkovém poměru 1:5 a nechal jsem ji v nálevce 3 hodiny. Výsledek je zde. Vypadá to, že všechna voda je teď nahoře a volná báze se znečišťujícími látkami je dole. Asi budu mít štěstí, když se mi podaří získat alespoň polovinu počáteční hmotnosti)))))

F6Bzs7QW0r
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Je na obrázku stejná nálevka se stejným obsahem a + další voda? Oddělili jste nálevkou vrstvy z předchozího obrázku?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
1. Obrázek je prvním okamžikem, kdy je krok 2 dokončen. Položil jsem ji na nálevku, okamžitě oddělil a zkontroloval hmotnost a vůni obou vrstev.

Na 2. obrázku je nálevka poté, co jsem přidal 10 ml éteru a nechal ji přes noc.

Poté jsem oddělil všechny tři vrstvy, do prostřední vrstvy jsem přidal další vodu (1:5) a nechal jsem ji několik hodin stát. Výsledkem je 3. obrázek.

Může to být tím, že objem znečišťujících látek je tak obrovský, takže volná báze + znečišťující látky jsou těžší než voda + NaOH?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Váš volný základ v éterové vrstvě. Do nálevky hned přidejte přibližně stejný objem éteru a protřepejte ji. Nechte vrstvy oddělit. Z tohoto roztoku získáte zbytky volné báze amf.
Poté vrstvy oddělte a spojte s předchozím éterovým extraktem. Pokračujte v postupech okyselování.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Provedl jsem další kroky:
1. Rozdělil jsem roztok obr. 3 na 2 části. Horní část (A) jsem považoval za volnou bázi, spodní část (B) za vodu.
2. Objem (A) jsem odhadl přibližně na 20 ml, takže jsem přidal asi 100 ml vody a trochu NaOH a hodil to do nálevky. Poté jsem do nálevky přidal 25 ml etheru a nechal několik hodin působit.
3. Pak jsem jednoduše přidal trochu NaOH do části (B) a nechal ji ve sklenici.

Nyní, po nějaké době, je situace jako níže.
4. Roztok z nálevky (bývalá část (A)) se rozdělil na tři vrstvy. A prostřední vrstva se stala mnohem řidší, pravděpodobně kolem 10 ml v porovnání s horní vrstvou, tedy přibližně 25 ml - Obr. 4.

5. Ale co je zajímavější, roztok ze sklenice (bývalá část (B)) se rozdělil na dvě části, horní a dolní, a vypadá to, že horní část by mohla být mnou extrahovaná volná báze - Obr. 5. 5. A pokud mám pravdu a tato horní část je freebase, tak by se voda z nálevky (obr. 4) mohla oddělit stejným způsobem.

Pokusím se to aktualizovat.

PDBwAy0m8e CDATG97ejZ Zdcx0vn3E1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Myslím, že jste nás špatně pochopili.
Existují pouze dvě vrstvy. Vaše volná báze je rozpuštěna v éteru, nikoli ve vodě. Rozumíte mi? Prosím, přečtěte si pozorně naše odpovědi a pokuste se je pochopit.
Y7ZA6kslHK
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Omlouváme se, kolego!! Pochopil jsem, kde jsem se spletl. Ale zmátl mě objem extraktu Ether + freebase, protože tento objem byl stejný jako objem etheru na začátku. Proto jsem usoudil, že freebase je nerozpustná nebo tak něco.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ve skutečnosti vyšší pH zvyšuje rychlost absorpce a množství amfetaminů. Jednou jsem si olízl trochu čerstvě vyrobené báze z konečku prstu, pálilo to, ale pak jsem z malého množství dostal téměř psychedelický nával.
 
Top